» »

Kateri televizor?

Kateri televizor?

Temo vidijo: vsi
««
205 / 223
»»

Tomson ::

Spet se motiš, gre za dvojni mono in ne en stereo odgovor! ;)

Razumem, kaj si želel/želiš povedat, saj se delno tudi strinjam, ampak smo kjer smo in se je pač treba znajdit v situaciji, ki je. Testi, takšni in drugačni so kljub vsemu zelo dobra podlaga za nek vtis, sploh če zajameš več različnih testov istega modela, in potem še pogledaš na izkušnje,ocene, mnenja dejanskih uporabnikov, kupcev in potem še sam pogledaš v živo in mislim, da res ni potrebno govorit, da se iz vsega tega ne da izvlečt en pameten, argumentiran zaključek.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

"Tomson, andrej69", sem kar pričakoval vajin stereo odgovor. No, če je 6 enako 8, potem imata prav. Če že Evropa nima svoje lastne proizvodnje televizorjev, bi si za zaščito potrošnikov morala omislit visokostrokoven, in strogo nepodkupljiv testni laboratorij. Takrat bi pa tudi jaz zaupal tem testom, to kar se pa dogaja sedaj je pa čista sleparija.


Saj ni nujno, da če je višja serija, da je v resnici slika boljša..Govorim za kvaliteto slike:)To je spet marketing določenih proizvajalcev..Lep primer je Philips model 7601, ki je kvalitetnejši od serije 8 in 9..
Sicer pa, če ti ni teško stopit do kakšne prodajalne, pa se sam prepričaš o razlikah..Seveda pod pogojem , da osebno testiraš televizor..

miko22 ::

andrej69 je izjavil:

OK.d je izjavil:

andrej69 je izjavil:

miko22 je izjavil:

TOLE SRANJE

Model: 58pus6809


Seveda, to je model 2014..Ne more se ta televizor primerjat, z sedanjimi modeli:)

Ne zavajaj spet, poglej datum na tem linku.
https://geizhals.eu/philips-58pus6809-a...
Pa btw tudi če bi bil 2014 letnik je to še vedno dokaj nov tv, skratka philips je polizdelek z dobro sliko in nič več;)


Ni nikakršno zavajanje, kajti gre za letnik 2014..Za te letnike pa je tako znano, da je bilo nekaj težav.
Če pa bi bil polizdelek kakor ti praviš,ne bi dosegal dobre ocene na testih.Pa tudi iz prve roke ti lahko povem, da so potrošniki zadovolnji z Philips televizorji, kar je najvažnejše:)Ti pa imaš verjetno previsoka pričakovanja okrog televoizorjev, tako, da ti verjetno ostane edino kakšen OLED ali pa Sony ZD9.


Ne morem razumeti, kako nekateri zagovarjate Philipsa.
Sem pred leti že pri bratu videl kako sranje je to, pa so me prepričali z ceno in dobro sliko.
Za gledat je fajn, toda ostale pomakljivosti o katerih že vrabci čikvajo, jaz ne morem spregledat.
Če pričakujem od tv da preklaplja med programi normalno, ne tako kot Philips, če pričakujem, da ko je slika na ekranu, da lahko uporabim pilot za menjavo programa, tudi ni neka znastvena fantastika - pri Philipsu čakaš, da se zadeva naloži, šele pol pilot "prime".
Da ne omenjam, da piše da DLNA dela - dela na pol. Ne moreš vrtet filmov, sesuva se, dela počasi,...

So še druge cvetke, toda opisal sem tiste pri katerih se vidi, da pričakujem normalno delo s tv, nič nemogočega, pa Philips tega ne zagotavlja. Vsaj pri meni ni(tudi pri mojem bratu ni), pa še verjetno kje.

Se pa strinjam, da ima dobro sliko. Za stare ljudi, je super tv.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Saj ni nujno, da če je višja serija, da je v resnici slika boljša..Govorim za kvaliteto slike:)To je spet marketing določenih proizvajalcev..Lep primer je Philips model 7601, ki je kvalitetnejši od serije 8 in 9..
Sicer pa, če ti ni teško stopit do kakšne prodajalne, pa se sam prepričaš o razlikah..Seveda pod pogojem , da osebno testiraš televizor..

Ali mi lahko odgovoriš, od kje v vsej zgodovini LCDejev izhajajo te serije, naprimer 6xxx, 8xxx....
Vsekakor, ko bom kupoval naslednji TV, si bom nekajkrat obiskal različne trgovine, to tudi svetujem ostalim kupcem. Je pa v grobem odločitev že padla, letošnji LG 65" OLED.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

miko22 je izjavil:

TOLE SRANJE
Model: 58pus6809

Seveda, to je model 2014..Ne more se ta televizor primerjat, z sedanjimi modeli:)

Philips 58pus6809 je prišel na tržišče marca 2015. Pa tudi, če bi bil letnik 2014, to ni izgovor za kakršno koli nedelovanje TVeja, saj naj bi se android, "kao" nadgrajeval.

djpiky ::

Včeraj sem pripeljal domov že večkrat omenjeni tv hisense 65k5510. Prvi vtisi so sledeči:
- ohišje je lepo, nogice ki pridejo poleg so kovinske in delujejo zelo stabilno
- daljinec je nadpovprečno dober in daje občutek kakovostne izdelave
- Meniji so zelo enostavni in sorazmeroma hitri, niso pa tako gladki kot na kakšnem sonyu.
- Prednaložene aplikacije delujejo (youtube, netflix, dizzer..). Pozitivno me je presenetil Plex, ki deluje super.
- TVju očitajo uniformiranost zaslona. Tudi sam sem opravil test uniformiranosti, kjer je slednja res očitna. Kljub vsemu, ko gledaš film, šport ... tega nisem opazil.
- Tv ima stransko osvetlitev in pri črnem zaslonu se to na robovih opazi. Ponovno, ko gledaš film, šport se tega ne opazi.
- Pri gledanju filma iz USB, je zvok rahlo zaostajal. Ko sem isti usb gledal preko siol box tega problema ni bilo.
- Slika 4k posnetkov neverjetno odlična. V primerjavi z LG 65UH6257, ki je bil tudi v izbiri za nakup, je slika na HISENSE za par razredov boljša.
- HDR in ostalih funkcij še nisem imel časa stestirati.

Bottom line, iskal sem ugoden 65' TV. V izbiro so prišli HISENSE k5510, LG UH6257, SONY KD-65XD7505B in PHILIPS. HISENSE je bil najcenejši od omenjenih in po po mojem mnenju z najboljšo sliko. Je pa težko objektivno oceniti sliko če tvjev nimaš postavljenih enega zram drugega.

andrej69 ::

miko22 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

OK.d je izjavil:

andrej69 je izjavil:

miko22 je izjavil:

TOLE SRANJE

Model: 58pus6809


Seveda, to je model 2014..Ne more se ta televizor primerjat, z sedanjimi modeli:)

Ne zavajaj spet, poglej datum na tem linku.
https://geizhals.eu/philips-58pus6809-a...
Pa btw tudi če bi bil 2014 letnik je to še vedno dokaj nov tv, skratka philips je polizdelek z dobro sliko in nič več;)


Ni nikakršno zavajanje, kajti gre za letnik 2014..Za te letnike pa je tako znano, da je bilo nekaj težav.
Če pa bi bil polizdelek kakor ti praviš,ne bi dosegal dobre ocene na testih.Pa tudi iz prve roke ti lahko povem, da so potrošniki zadovolnji z Philips televizorji, kar je najvažnejše:)Ti pa imaš verjetno previsoka pričakovanja okrog televoizorjev, tako, da ti verjetno ostane edino kakšen OLED ali pa Sony ZD9.


Ne morem razumeti, kako nekateri zagovarjate Philipsa.
Sem pred leti že pri bratu videl kako sranje je to, pa so me prepričali z ceno in dobro sliko.
Za gledat je fajn, toda ostale pomakljivosti o katerih že vrabci čikvajo, jaz ne morem spregledat.
Če pričakujem od tv da preklaplja med programi normalno, ne tako kot Philips, če pričakujem, da ko je slika na ekranu, da lahko uporabim pilot za menjavo programa, tudi ni neka znastvena fantastika - pri Philipsu čakaš, da se zadeva naloži, šele pol pilot "prime".
Da ne omenjam, da piše da DLNA dela - dela na pol. Ne moreš vrtet filmov, sesuva se, dela počasi,...

So še druge cvetke, toda opisal sem tiste pri katerih se vidi, da pričakujem normalno delo s tv, nič nemogočega, pa Philips tega ne zagotavlja. Vsaj pri meni ni(tudi pri mojem bratu ni), pa še verjetno kje.

Se pa strinjam, da ima dobro sliko. Za stare ljudi, je super tv.


Enostavno moraš razumet, da Philips modele 2014 in še starejše ne moreš primerjat z letošnjimi:)Kajti letošnji so za 100% kvalitetnejši..

fpbs ::

djpiky je izjavil:

Včeraj sem pripeljal domov že večkrat omenjeni tv hisense 65k5510. Prvi vtisi so sledeči:
- ohišje je lepo, nogice ki pridejo poleg so kovinske in delujejo zelo stabilno
- daljinec je nadpovprečno dober in daje občutek kakovostne izdelave
- Meniji so zelo enostavni in sorazmeroma hitri, niso pa tako gladki kot na kakšnem sonyu.
- Prednaložene aplikacije delujejo (youtube, netflix, dizzer..). Pozitivno me je presenetil Plex, ki deluje super.
- TVju očitajo uniformiranost zaslona. Tudi sam sem opravil test uniformiranosti, kjer je slednja res očitna. Kljub vsemu, ko gledaš film, šport ... tega nisem opazil.
- Tv ima stransko osvetlitev in pri črnem zaslonu se to na robovih opazi. Ponovno, ko gledaš film, šport se tega ne opazi.
- Pri gledanju filma iz USB, je zvok rahlo zaostajal. Ko sem isti usb gledal preko siol box tega problema ni bilo.
- Slika 4k posnetkov neverjetno odlična. V primerjavi z LG 65UH6257, ki je bil tudi v izbiri za nakup, je slika na HISENSE za par razredov boljša.
- HDR in ostalih funkcij še nisem imel časa stestirati.
Bottom line, iskal sem ugoden 65' TV. V izbiro so prišli HISENSE k5510, LG UH6257, SONY KD-65XD7505B in PHILIPS. HISENSE je bil najcenejši od omenjenih in po po mojem mnenju z najboljšo sliko. Je pa težko objektivno oceniti sliko če tvjev nimaš postavljenih enega zram drugega.

Zgoraj je nekdo spraševal za Hisense servis v Sloveniji, pa mu mogoče lahko odgovoriš?

OK.d ::

andrej69 je izjavil:

miko22 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

OK.d je izjavil:

andrej69 je izjavil:

miko22 je izjavil:

TOLE SRANJE

Model: 58pus6809


Seveda, to je model 2014..Ne more se ta televizor primerjat, z sedanjimi modeli:)

Ne zavajaj spet, poglej datum na tem linku.
https://geizhals.eu/philips-58pus6809-a...
Pa btw tudi če bi bil 2014 letnik je to še vedno dokaj nov tv, skratka philips je polizdelek z dobro sliko in nič več;)


Ni nikakršno zavajanje, kajti gre za letnik 2014..Za te letnike pa je tako znano, da je bilo nekaj težav.
Če pa bi bil polizdelek kakor ti praviš,ne bi dosegal dobre ocene na testih.Pa tudi iz prve roke ti lahko povem, da so potrošniki zadovolnji z Philips televizorji, kar je najvažnejše:)Ti pa imaš verjetno previsoka pričakovanja okrog televoizorjev, tako, da ti verjetno ostane edino kakšen OLED ali pa Sony ZD9.


Ne morem razumeti, kako nekateri zagovarjate Philipsa.
Sem pred leti že pri bratu videl kako sranje je to, pa so me prepričali z ceno in dobro sliko.
Za gledat je fajn, toda ostale pomakljivosti o katerih že vrabci čikvajo, jaz ne morem spregledat.
Če pričakujem od tv da preklaplja med programi normalno, ne tako kot Philips, če pričakujem, da ko je slika na ekranu, da lahko uporabim pilot za menjavo programa, tudi ni neka znastvena fantastika - pri Philipsu čakaš, da se zadeva naloži, šele pol pilot "prime".
Da ne omenjam, da piše da DLNA dela - dela na pol. Ne moreš vrtet filmov, sesuva se, dela počasi,...

So še druge cvetke, toda opisal sem tiste pri katerih se vidi, da pričakujem normalno delo s tv, nič nemogočega, pa Philips tega ne zagotavlja. Vsaj pri meni ni(tudi pri mojem bratu ni), pa še verjetno kje.

Se pa strinjam, da ima dobro sliko. Za stare ljudi, je super tv.


Enostavno moraš razumet, da Philips modele 2014 in še starejše ne moreš primerjat z letošnjimi:)Kajti letošnji so za 100% kvalitetnejši..


Tak si kot Miloševič, dober da nisi napisal 120%:))
LPOK.d

Gatsu ::

Philips je dal ven svoj prvi OLED za cca 3500EUR


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gatsu ()

andrej69 ::

OK.d je izjavil:

andrej69 je izjavil:

miko22 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

OK.d je izjavil:

andrej69 je izjavil:

miko22 je izjavil:

TOLE SRANJE

Model: 58pus6809


Seveda, to je model 2014..Ne more se ta televizor primerjat, z sedanjimi modeli:)

Ne zavajaj spet, poglej datum na tem linku.
https://geizhals.eu/philips-58pus6809-a...
Pa btw tudi če bi bil 2014 letnik je to še vedno dokaj nov tv, skratka philips je polizdelek z dobro sliko in nič več;)


Ni nikakršno zavajanje, kajti gre za letnik 2014..Za te letnike pa je tako znano, da je bilo nekaj težav.
Če pa bi bil polizdelek kakor ti praviš,ne bi dosegal dobre ocene na testih.Pa tudi iz prve roke ti lahko povem, da so potrošniki zadovolnji z Philips televizorji, kar je najvažnejše:)Ti pa imaš verjetno previsoka pričakovanja okrog televoizorjev, tako, da ti verjetno ostane edino kakšen OLED ali pa Sony ZD9.


Ne morem razumeti, kako nekateri zagovarjate Philipsa.
Sem pred leti že pri bratu videl kako sranje je to, pa so me prepričali z ceno in dobro sliko.
Za gledat je fajn, toda ostale pomakljivosti o katerih že vrabci čikvajo, jaz ne morem spregledat.
Če pričakujem od tv da preklaplja med programi normalno, ne tako kot Philips, če pričakujem, da ko je slika na ekranu, da lahko uporabim pilot za menjavo programa, tudi ni neka znastvena fantastika - pri Philipsu čakaš, da se zadeva naloži, šele pol pilot "prime".
Da ne omenjam, da piše da DLNA dela - dela na pol. Ne moreš vrtet filmov, sesuva se, dela počasi,...

So še druge cvetke, toda opisal sem tiste pri katerih se vidi, da pričakujem normalno delo s tv, nič nemogočega, pa Philips tega ne zagotavlja. Vsaj pri meni ni(tudi pri mojem bratu ni), pa še verjetno kje.

Se pa strinjam, da ima dobro sliko. Za stare ljudi, je super tv.


Enostavno moraš razumet, da Philips modele 2014 in še starejše ne moreš primerjat z letošnjimi:)Kajti letošnji so za 100% kvalitetnejši..


Tak si kot Miloševič, dober da nisi napisal 120%:))


Prosim brez takšnih komentarjev:)

andrej69 ::

Gatsu je izjavil:

Philips je dal ven svoj prvi OLED za cca 3500EUR




V Sloveniji bo na voljo nekje konec meseca Februarja, za nekje 3000 evrov.Tako, da sedaj pridno šparat denar.:)

fpbs ::

Gatsu je izjavil:

Philips je dal ven svoj prvi OLED za cca 3500EUR

Ta Philipsov OLED je bil predstavljen septembra 2016, tako, da se ne ve kateri letnik OLED panelov ima vgrajen. Samo, za mene je ta kombinacija z androidom in ambilightom garancija za katastrofo.

djpiky ::

fpbs je izjavil:

djpiky je izjavil:

Včeraj sem pripeljal domov že večkrat omenjeni tv hisense 65k5510. Prvi vtisi so sledeči:
- ohišje je lepo, nogice ki pridejo poleg so kovinske in delujejo zelo stabilno
- daljinec je nadpovprečno dober in daje občutek kakovostne izdelave
- Meniji so zelo enostavni in sorazmeroma hitri, niso pa tako gladki kot na kakšnem sonyu.
- Prednaložene aplikacije delujejo (youtube, netflix, dizzer..). Pozitivno me je presenetil Plex, ki deluje super.
- TVju očitajo uniformiranost zaslona. Tudi sam sem opravil test uniformiranosti, kjer je slednja res očitna. Kljub vsemu, ko gledaš film, šport ... tega nisem opazil.
- Tv ima stransko osvetlitev in pri črnem zaslonu se to na robovih opazi. Ponovno, ko gledaš film, šport se tega ne opazi.
- Pri gledanju filma iz USB, je zvok rahlo zaostajal. Ko sem isti usb gledal preko siol box tega problema ni bilo.
- Slika 4k posnetkov neverjetno odlična. V primerjavi z LG 65UH6257, ki je bil tudi v izbiri za nakup, je slika na HISENSE za par razredov boljša.
- HDR in ostalih funkcij še nisem imel časa stestirati.
Bottom line, iskal sem ugoden 65' TV. V izbiro so prišli HISENSE k5510, LG UH6257, SONY KD-65XD7505B in PHILIPS. HISENSE je bil najcenejši od omenjenih in po po mojem mnenju z najboljšo sliko. Je pa težko objektivno oceniti sliko če tvjev nimaš postavljenih enega zram drugega.

Zgoraj je nekdo spraševal za Hisense servis v Sloveniji, pa mu mogoče lahko odgovoriš?


Garancija je standardna - 2 leti. V primeru, da se pojavi v tem času težava se bom obrnil na trgovino, ki mi je izdelek prodala. Če se pojavi napako kasneje sta opciji samo dve:
- če bo šlo za okvaro panela se izdelka ne splača popravljati in ga tudi ne bom
- če bo šlo za okvaro elektronike bom zadevo popravil sam. V primeru, da bom ugotovil, da to ne morem, bo zadeva romala na odpad. Najbližji servis za Hisense je v Avstriji (Graz in Klagenfurt) ali v italiiji.

fpbs ::

djpiky je izjavil:

- če bo šlo za okvaro elektronike bom zadevo popravil sam. .

Ali si že kdaj videl, kako zgleda televizor brez zadnje stene?

leiito ::

andrej69 je izjavil:

Gatsu je izjavil:

Philips je dal ven svoj prvi OLED za cca 3500EUR




V Sloveniji bo na voljo nekje konec meseca Februarja, za nekje 3000 evrov.Tako, da sedaj pridno šparat denar.:)


Zakaj bi nekdo kupil to za 3k, če pa dobi za 2k že ornk OLED z najboljšim OS, sploh z letošnjimi izboljšavami z B6 na B7 pri LGju. Je ambilight vreden dvakrat višje cene? Ker tehnološko se zdi tam nekje kot utripajoče lučke in vrteči se piskri na plehnatih robotih iz starih sci-fi filmov.

andrej69 ::

leiito je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Gatsu je izjavil:

Philips je dal ven svoj prvi OLED za cca 3500EUR




V Sloveniji bo na voljo nekje konec meseca Februarja, za nekje 3000 evrov.Tako, da sedaj pridno šparat denar.:)


Zakaj bi nekdo kupil to za 3k, če pa dobi za 2k že ornk OLED z najboljšim OS, sploh z letošnjimi izboljšavami z B6 na B7 pri LGju. Je ambilight vreden dvakrat višje cene? Ker tehnološko se zdi tam nekje kot utripajoče lučke in vrteči se piskri na plehnatih robotih iz starih sci-fi filmov.


Moraš vedet, da je procesiranje boljše na Philips televizorju..Sodelavec mi je dejal, ko je v Nemčiji primerjal te levizorje, da je slika na Philipsu opazno boljša.Saj Philips ni samo Ambilight, tako kot nekateri razmišljate:)

fpbs ::

leiito je izjavil:

Je ambilight vreden dvakrat višje cene? Ker tehnološko se zdi tam nekje kot utripajoče lučke in vrteči se piskri na plehnatih robotih iz starih sci-fi filmov.

"leiito", moram ti priznati, vsa čast, za tvoj strokovni opis ambilighta. Je pa res, primitivci se limajo na ta ambilight.

andrej69 ::

Saj se, da Ambilight izklopit, če kateremu ni všeč ali pa ga vklopit na statični način v beli barvi, itd...Možnosti je kar nekaj.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Moraš vedet, da je procesiranje boljše na Philips televizorju..Sodelavec mi je dejal, ko je v Nemčiji primerjal te levizorje, da je slika na Philipsu opazno boljša.Saj Philips ni samo Ambilight, tako kot nekateri razmišljate:)

Poznamo to, ko zmanjka argumentov, se to vse zavije v čarobni celofan z besedico procesiranje. Zakaj, če je že Philips tako dober v procesiranju ponudi od HDRov samo HDR10? LG, ki pa je po tvoje slabši pa poleg HDR10 ponudi še Dolby Vision, Active HDR in HLG. Mimigrede, vsi pomembni športni dogodki preko satelita HDR formata, se bodo prenašali v HLG.
Še vedno mi nisi odgovoril na zgoraj postavljeno vprašanje.
Ali mi lahko odgovoriš, od kje v vsej zgodovini LCDejev izhajajo te serije, naprimer 6xxx, 8xxx...

Mogoče pa Tomson ve odgovor?

h1427096 ::

Kupujem TV s tem da se nič ne spoznam na to, tako da bi prosil za malo pomoči.
Pravzaprav nimamo nobene programske sheme, niti sobne antene, to nas ne zanima - namen uporabe je predvajanje dvd, usb, youtube ...
Gre gor nalagat recimo android aplikacije? Sam bi ga z veseljem uporabljal za poslušanje kaknih MOOC tečajev naprimer. Zadnje čase veliko slišim o android TV boxih. Potrebujem kaj takega? Ali je to bolj za starejše, non-smart, TVje?
Zanima me, kaj se za tako uporabo sploh priporoča. TV, večji računalniški monitor ali kaj tretjega?

Vesel bom vsake razlage in/ali predloga. Hvala.

andrej69 ::

@fpbs
Kar se tiče tvojega vprašanja ne vem kaj hočeš povedat:)Kar se tiče Dolby Vision, ga bodo imeli tudi Philips televizori 2017..Večina jih ni ponudila Dolby Vision zato, ker še to ni potrebno..Ko pa bo ta tehnologija zaživela tako kot treba, pa bodi prepričan, da bodo to imeli vsi pomebni proizvajalci televizorjev. Kakor opažam, ti nihče ne sme nič napisat kar tebi ne odgovarja..Pa saj nismo tukaj zato, da se gremo kdo več ve..Vsak napiše tukaj stvari, iz lastnih izkušenj nič drugega:)Saj vem, da nisi pristaš Philips televizorjev, ne rabiš pa biti tako negativno nastrojen, ko se omenijo Philps televizorji:)

h1427096 je izjavil:

Kupujem TV s tem da se nič ne spoznam na to, tako da bi prosil za malo pomoči.
Pravzaprav nimamo nobene programske sheme, niti sobne antene, to nas ne zanima - namen uporabe je predvajanje dvd, usb, youtube ...
Gre gor nalagat recimo android aplikacije? Sam bi ga z veseljem uporabljal za poslušanje kaknih MOOC tečajev naprimer. Zadnje čase veliko slišim o android TV boxih. Potrebujem kaj takega? Ali je to bolj za starejše, non-smart, TVje?
Zanima me, kaj se za tako uporabo sploh priporoča. TV, večji računalniški monitor ali kaj tretjega?

Vesel bom vsake razlage in/ali predloga. Hvala.


Za koliko denarja pa iščeš televizor, in kolikšne diagonale..? Kakšne vsebine se bodo predvajale preko usb..?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

leiito ::

fpbs je izjavil:

leiito je izjavil:

Je ambilight vreden dvakrat višje cene? Ker tehnološko se zdi tam nekje kot utripajoče lučke in vrteči se piskri na plehnatih robotih iz starih sci-fi filmov.

"leiito", moram ti priznati, vsa čast, za tvoj strokovni opis ambilighta. Je pa res, primitivci se limajo na ta ambilight.


Morda res, ampak še vedno ne vem, zakaj bi nekdo za €3.500 kupil Philips prvi poskus OLED tivija, če dobi za pol manj OLED direktno od LGja, ki ima bogate izkušnje z OLED in zihr najboljšo robo zadrži zase, letos so že na 1.000 nits. Philipsu proda pa predlanske panele +, kot je nekdo omenil zgoraj, ima vse HDRje, superioren OS. Filips ima ambilight, če je to za koga pomembno tudi po koncu božičnih praznikov.

h1427096 ::

aja budget :) čim manj. najraje pod 600, še raje 300 :) tja do 800 me morda še prepričate, več pa verjetno ne.
gledalo se bo iz cca 3m, računam na cca 40"

usb nič posebnega, verjetno kakšen divx, ali kaj iz fotoaparata

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: h1427096 ()

andrej69 ::

leiito je izjavil:

fpbs je izjavil:

leiito je izjavil:

Je ambilight vreden dvakrat višje cene? Ker tehnološko se zdi tam nekje kot utripajoče lučke in vrteči se piskri na plehnatih robotih iz starih sci-fi filmov.

"leiito", moram ti priznati, vsa čast, za tvoj strokovni opis ambilighta. Je pa res, primitivci se limajo na ta ambilight.


Morda res, ampak še vedno ne vem, zakaj bi nekdo za €3.500 kupil Philips prvi poskus OLED tivija, če dobi za pol manj OLED direktno od LGja, ki ima bogate izkušnje z OLED in zihr najboljšo robo zadrži zase, letos so že na 1.000 nits. Philipsu proda pa predlanske panele +, kot je nekdo omenil zgoraj, ima vse HDRje, superioren OS. Filips ima ambilight, če je to za koga pomembno tudi po koncu božičnih praznikov.


Philips ima noter lanski panel B6.Tako, da tukaj ni govora o kakšnem slabem panelu:)Sicer, pa ker ste tukaj eni tako pametni še malo počakaj, da pride Philips model v Slovenijo.Pa mi boš takrat povedal:)Sicer, pa nihče nikomur ne brani, da ne sme kupit Lg OLED.Sem samo pojasnil nekatere stvari..

andrej69 ::

h1427096 je izjavil:

aja budget :) čim manj. najraje pod 600, še raje 300 :) tja do 800 me morda še prepričate, več pa verjetno ne.
gledalo se bo iz cca 3m, računam na cca 40"

usb nič posebnega, verjetno kakšen divx, ali kaj iz fotoaparata


Tukaj imaš, nekaj zelo dobrih modelov.
https://www.ceneje.si/Izdelek/6889109/a...
https://www.ceneje.si/Izdelek/6095415/a...
https://www.ceneje.si/Izdelek/7161717/a...
https://www.ceneje.si/Izdelek/6416959/a...

djpiky ::

Seveda, se poklicno ukvarjam z elektroniko.

fpbs je izjavil:

djpiky je izjavil:

- če bo šlo za okvaro elektronike bom zadevo popravil sam. .

Ali si že kdaj videl, kako zgleda televizor brez zadnje stene?

OK.d ::

h1427096 je izjavil:

aja budget :) čim manj. najraje pod 600, še raje 300 :) tja do 800 me morda še prepričate, več pa verjetno ne.
gledalo se bo iz cca 3m, računam na cca 40"

usb nič posebnega, verjetno kakšen divx, ali kaj iz fotoaparata

LPOK.d

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Philips ima noter lanski panel B6.Tako, da tukaj ni govora o kakšnem slabem panelu:)Sicer, pa ker ste tukaj eni tako pametni še malo počakaj, da pride Philips model v Slovenijo.Pa mi boš takrat povedal:)Sicer, pa nihče nikomur ne brani, da ne sme kupit Lg OLED.Sem samo pojasnil nekatere stvari..

Saj nihče ne misli, da bi bili vgrajeni kakšni slabi paneli. Samo, če so to letnik 2016, potem bi šli lahko v korak z lanskoletnimi LG OLED TVeji. Letošnji OLED paneli se že v osnovni sestavi precej razlikujejo od lanskih.

MrStein ::

Anja9 je izjavil:


joj a ni zamudno to klikanje pa pisanje? LG ma tko lepo to rešeno z miško :)

Ja, če bi Jobs bil živ (in del firme), bi vse vodilne inženirje nage zvezal v avlo in jih pred vsemi zaposlenimi bičal. Po jajcih.
Hitro pisanje besedila po 10 tipkah so izpilili že leta 2000, tako da je to jajcanje okoli leta 2015 neoprostivo.

andrej69 je izjavil:

miko22 je izjavil:

TOLE SRANJE

Model: 58pus6809


Seveda, to je model 2014..Ne more se ta televizor primerjat, z sedanjimi modeli:)

Aja, dekodiranje divx-a do izumili leta 2015?

djpiky je izjavil:

- Pri gledanju filma iz USB, je zvok rahlo zaostajal.

Kot rečeno, leta 2017 neoprostivo.

Ampak, andrej69 pravi, da letošnji modeli tega nima.. oh, wait
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

gorann ::

andrej69 je izjavil:

Saj se, da Ambilight izklopit, če kateremu ni všeč ali pa ga vklopit na statični način v beli barvi, itd...Možnosti je kar nekaj.

sem ti ze rekel enkrat in ti bom se enkrat

ni pred vsakim "da" vejica :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gorann ()

leiito ::

gorann je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Saj se, da Ambilight izklopit, če kateremu ni všeč ali pa ga vklopit na statični način v beli barvi, itd...Možnosti je kar nekaj.

sem ti ze rekel enkrat in ti bom se enkrat

ni pred vsakim "da" vejica :)


Se mu ne, da dopovedat?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

Kragulj ::

leiito je izjavil:

gorann je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Saj se, da Ambilight izklopit, če kateremu ni všeč ali pa ga vklopit na statični način v beli barvi, itd...Možnosti je kar nekaj.

sem ti ze rekel enkrat in ti bom se enkrat

ni pred vsakim "da" vejica :)


Se mu ne, da dopovedat?


Glavno, da je Philips najboljsi tv.

andrej69 ::

Kaj je dečki, vam je dolgčas..?

Tsunamii ::

Samo se 'kokice' ko tole berem :D

Starsi imajo doma Philipsa. Ene 3 leta po moje. Vzeli smo ga iz T2 ponudbe. Ne vem atm modela iz glave. Slika je super. Edino preklopi med programi je zamik prevelik (kabelska). Vse drugo je super. Zdaj so verjetno ze izboljsali kar je bilo v preteklosti narobe. Sam sicer ne bi imel Philipsa.. ker sem vajen Panasonicove plasme :D

KAj Panasonic dela spoloh se kaj dobrih TVjev .. ? Ker vidim da se samo Samsung -LG -Philips omenja tukaj. No pa Hisense zadnje 3 strani :D

hixxy ::

Tsunamii je izjavil:

Samo se 'kokice' ko tole berem :D

Starsi imajo doma Philipsa. Ene 3 leta po moje. Vzeli smo ga iz T2 ponudbe. Ne vem atm modela iz glave. Slika je super. Edino preklopi med programi je zamik prevelik (kabelska). Vse drugo je super. Zdaj so verjetno ze izboljsali kar je bilo v preteklosti narobe. Sam sicer ne bi imel Philipsa.. ker sem vajen Panasonicove plasme :D

KAj Panasonic dela spoloh se kaj dobrih TVjev .. ? Ker vidim da se samo Samsung -LG -Philips omenja tukaj. No pa Hisense zadnje 3 strani :D


Philips je kurac.

Lp ,pa lep ,lp uporabniki Slotecha

krepki ::

Tudi sam si lastim že tretji tv od Philipsa za prvega se ne spomnim modela delal ko šus,je še bila ona močnejša širša varijanta,drugega imam že en 6 let niti ene težave slika odlična.
2)http://www.philips.si/c-p/37PFL7605H_12...

Tretji tudi dela odlično star tri leta preklopi so hitri,konec leta je celo imel posodobitev programske opreme,smart tv dela brez zatikanja,slika odlična.
3)http://www.philips.si/c-p/47PFK7179_12/...

Oba tv ja sta bila ob nakupu nekje 1200€,imam pa kolega,ki lani kupil en philipsov tv ima baja težave z prižigom tv ja enkrat se prižge drugič ne.

Tomson ::

Tsunamii je izjavil:

KAj Panasonic dela spoloh se kaj dobrih TVjev .. ? Ker vidim da se samo Samsung -LG -Philips omenja tukaj. No pa Hisense zadnje 3 strani :D


Panasonic je še vedno odličen, ima tudi letos nekaj vrhunskih modelov, a od srednjegea ranga dalje. Flagship DX900 velja za enega najboljših LCDjev ta hip, zelo dobra pa sta tudi modela DX800 in DX750. V Ostalih cenovnih rangih ima tudi solidne modele, a se pri drugih proizvajalcih najdejo modeli z boljšim razmerjem med ceno/kvaliteto.

Je pa Panasonic napovedal revolucijo na področju novodobnih IPS panelov, izjemen prikaz črne in nora kontrastna razmerja, tudi v primerjavi z VA paneli, če mu to dejansko uspe realizirat, napovedal je monitorje že za leto 2017, TVji verjetno sledijo, bo leto 2017 očitno še zelo, zelo pestro.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

fpbs ::

To novico sem pred kakim mesecem opazil na Panasonicovi strani. Uporaba teh novih IPS panelov se omenja za uporabo v industrijske namene:
Suitable applications:
High-end monitors for broadcasting, video production, medical, automotive, and other fields
The new IPS panel is ideal for use in professional-use High Dynamic Range (HDR) monitors for broadcasting stations and video production studios. HDR displays can reproduce images that are faithful to what people see, ranging from bright light to jet-black darkness. Also, the new high-contrast panel is suitable for use such as medical monitors that require faithful video display and automotive monitors that require clear visibility without black floating[3].


http://news.panasonic.com/global/press/...

Tomson ::

So že napovedali, da jih bodo uporabili tudi v TVjih ...

"It plans to manufacture the panels in a range of sizes, from large-scale TV panels to professional-grade monitors for medical and industrial use and even down to in-car computer displays".

"The first samples are expected to ship in January 2017, Panasonic has stated, with more information available from the official press release."
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

leiito ::

Panasonic ima celo tri tivije med top 10 za 2017 po mnenju techradarja.

http://www.techradar.com/news/televisio...

Btw, po njihovo bi morala biti diagonala cca. polovico oddaljenosti od naprave.

Tomson ::

Panasonic DX600 je res odličen le v 40" izvedbi, ki ima VA panel, pri ostalih velikostih gre za IPS panel, ki se na testih ni odrezal najbolje v primerjavi s konkurenco.

Tole z diagonalo so pa tako posplošeno napisali ... Mislim, da je vsem jasno, da je primerna diagonala TVja povezana z oddaljenostjo gledanja in kvaliteto (ločljivostjo) vira. In če upoštevaš njihovo enačbo, bi pri 2m razdalje bila primerna velikost TVja 42" oz. 107cm. Pri tej velikosti TVja in razdalji pa sigurno ne izkoristiš vseh detajlov 4k ločljivosti, ki se pri tej diagonali pokažejo pri cca. 1.3m razdalje. Po drugio strani pa je za SD vsebine to preblizu, idealna razdalja bi bila okoli 3m.

Zato pa je pomembno, da vsak individualno presodi, katere vsebine bodo prevladovale in glede na razdaljo in kvaliteto vsebin izbere optimalno velikost.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

car100 ::

krepki je izjavil:

Tudi sam si lastim že tretji tv od Philipsa za prvega se ne spomnim modela delal ko šus,je še bila ona močnejša širša varijanta,drugega imam že en 6 let niti ene težave slika odlična.
2)http://www.philips.si/c-p/37PFL7605H_12...

Tretji tudi dela odlično star tri leta preklopi so hitri,konec leta je celo imel posodobitev programske opreme,smart tv dela brez zatikanja,slika odlična.
3)http://www.philips.si/c-p/47PFK7179_12/...

Oba tv ja sta bila ob nakupu nekje 1200€,imam pa kolega,ki lani kupil en philipsov tv ima baja težave z prižigom tv ja enkrat se prižge drugič ne.



Za novejše modele lahko sam osebno rečem, sem že stestiral na 2 Philips 55pus6501 tvjih da se nočejo prižgat če je nanj priklopljen disk (mogoče tudi usb ključek). Mora biti nekakšen bug, da tv zamrzne.

mat xxl ::

andrej69, daj nekaj pošteno povej ! Ali si ti PIAR služba od Philipsa, ali samo pospeševalec prodaje ?

Ker ja iz lastnih izkušenj, sem tudi jaz popolnoma nezadovoljen z Philipsom, po mojem toliko prodajo samo zaradi Ambri Lighta in ne kvalitete ostalega dela televizorjev.

Mimogrede zakaj tega ambrilighta nimajo tudi drugi in kdaj pade patetnt, če ga Philips ima ?

Res je, da tudi meni so serviserji, ko so materi pripeljali nazaj njen TOP tv, ki je bil 2,5 meseca na popravilu ( dodatna Aquilo garancija - rok za popravilo 3 mesece) povedali, da so menda zadnji modeli z številko 1, pa res mnogo boljši, kot starejši. Samo ??? Ali je temu za verjeti ??? To bomo pri Philipsu, ki je do sedaj glede TV jev blagovna znamka NE vredna zaupanja, lahko spet verjeli šele nekje čez 3 leta, torej leta 2020 in dalje, vse do takrat je pa le zaupanje ali vera v znamko, ki pa je mnogi ravno v Philipsa nimajo več .

Mene je v zadnjem času glede TV jev še najbolj navdušila znamka Panasonic, ker vem vsaj za 4 tv je kupljene zadnje 3 leta pa nobeden nima težav .

Torej vse je relativno, vsekakor se pa strinjam, da kupovati TV je raznih NO NAME proizvajalcev, ali komaj poznanih nekako nima smisla, ker ne veš, kje in kako boš servisiral tako napravo čez nekaj let, pa tudi cenovno bi morale take naprave biti na 50% cene funkcijsko enakih modelov znanih znamk, so pa po mojih izkušnjah žal manj, kot 25% cenejše, tako, da sam menim, da to nikakor ni smiselno, da ne omenjam še težav z podporo, tudi ko vse deluje, pa se le kaki kodeki ali kaj takega zatika.

MrStein ::

mat xxl je izjavil:


Mimogrede zakaj tega ambrilighta nimajo tudi drugi in kdaj pade patetnt, če ga Philips ima ?

Ima patent.
Pade po 20 letih.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

fpbs ::

Popolnoma vseeno, ali ima Philips patent, in kdaj pade, tega zagotovo nebo nihče vgrajeval v svoje TVeje.

Tomson ::

Niti ni potrebe, glede na to, da obstajajo rešitve tretjih proizvajalcev, tudi z boljšim rezultatom, za dobrega stotaka, ki se lahko uporabijo za katerikoli model TVja.

Trg za tovrstne zadeve pa defenitivno je in kupci bodo vedno "padali" na podobne dodatke. Vem, da so nekateri "apriori" proti lightshowu v ozadju TVja, osebno pa mislim, da z Ambilightom ni nič narobe, pač doda nekaj k doživetju, nekaterim to ustreza, drugim pač ne. Zato pa so opcije.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Melanholija ::

Drži, so opcije, samo nekateri tukaj hvalite ta ambrilight, kot eno bolj pomembnih funkcij. Meni dol vsi za to, so druge karaktaristike bol pomembne.

Tomson ::

Nisem zasledil da bi kdo hvalil Ambilight kot eno bolj pomembnih funkcij, kje oz. kdaj pa je to bilo rečeno?

TV se kupuje iz enega glavnega razloga, gledanja slike. In zato mora bit na prvem mestu obvezno kvaliteta slike, vse ostalo se da do določenene maere tako ali drugače nadomestiti.

Kvaliteto slike pa definira oz. je le ta sestavljena iz različnih kriterijev: prikaz črne, kontrastno razmerje, prikaz spektra barv, sivin, natančnost prikaza le teh, svetilnost, video procesiranje, upscaling, procesiranje gibanja (MotionBlur, Flicker, RepsonseTime), učinkovito lokalno zatemnjevanje pri LCDjih, WideColorGamut za HDR, uniformiranost zaslona, prekalibracija oz. slika "out-of-the-box". In ko so vsi našteti parametri na dovolj visokem nivoju govorimo o res kvalitetni sliki.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Melanholija ::

Tisti, kateri v vsakem nasvetu priporočajo Philips :-)
««
205 / 223
»»