» »

Kateri televizor?

Kateri televizor?

Temo vidijo: vsi
««
204 / 223
»»

commissar ::

Ej, kaksna je pa od Philipsa politika glede mrtvih pixlev?

Garancija je dve leti za 7601, in v tem casu pod kaksnimi pogoji ti zamenjajo TV?

4knative ::

Spet je akciji Medion UHD 65 v trgovini Hofer. Zmagovalec leta 2016, ki je prešišal vse SUHD in OLED televizorje v razmerju kakovost/velikost/cena. Hitro v Hofer, dokler traja zaloga. Možna prednaročila v naših poslovalnicah. To mi je všeč!

andrej69 ::

commissar je izjavil:

Ej, kaksna je pa od Philipsa politika glede mrtvih pixlev?

Garancija je dve leti za 7601, in v tem casu pod kaksnimi pogoji ti zamenjajo TV?


Takšna kot pri drugih proizvajalcih.Televizor se zamenja, če ni moč popravit ali je popravilo predrago- v tem primeru menjava panela.

commissar ::

andrej69 je izjavil:

commissar je izjavil:

Ej, kaksna je pa od Philipsa politika glede mrtvih pixlev?

Garancija je dve leti za 7601, in v tem casu pod kaksnimi pogoji ti zamenjajo TV?


Takšna kot pri drugih proizvajalcih.Televizor se zamenja, če ni moč popravit ali je popravilo predrago- v tem primeru menjava panela.


Ne glede na stavilo mrtvih pik? Tudi ce je en stuck pixel?

andrejyyy ::

Zdravo!
Kupujem tv, velikosti 49" (mogoče tudi malenkost večjega), cena okoli 650 - 750 EUR. Smo povprečni gledalci - malo športa, malo oddaj in dokumentarcev, tu in tam kakšen film, pa otroci risanke..Imate mogoče kakšen nasvet katera znamka ipd? Gledal sem ta dva philipsa:

https://mtehnika.mercator.si/izdelek/17...

ali https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/4...

Hvala 100x!

Lp, Andrej

andrej69 ::

commissar je izjavil:

andrej69 je izjavil:

commissar je izjavil:

Ej, kaksna je pa od Philipsa politika glede mrtvih pixlev?

Garancija je dve leti za 7601, in v tem casu pod kaksnimi pogoji ti zamenjajo TV?


Takšna kot pri drugih proizvajalcih.Televizor se zamenja, če ni moč popravit ali je popravilo predrago- v tem primeru menjava panela.


Ne glede na stavilo mrtvih pik? Tudi ce je en stuck pixel?


Če je problem z nekaj diodami se normalno menja, če pa jih je več pa ponavadi ne.

andrejyyy je izjavil:

Zdravo!
Kupujem tv, velikosti 49" (mogoče tudi malenkost večjega), cena okoli 650 - 750 EUR. Smo povprečni gledalci - malo športa, malo oddaj in dokumentarcev, tu in tam kakšen film, pa otroci risanke..Imate mogoče kakšen nasvet katera znamka ipd? Gledal sem ta dva philipsa:

https://mtehnika.mercator.si/izdelek/17...

ali https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/4...

Hvala 100x!

Lp, Andrej


Vsekakor bi ti priporočil model 6501:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

andrejyyy ::

V čem pa je sploh poglavitna razlika med tema modeloma?

andrej69 ::

andrejyyy je izjavil:

V čem pa je sploh poglavitna razlika med tema modeloma?


Philips 6501 ima 100Hz kvalitetnejši panel, dočim ima model 6401 50Hz panel,model 6501 ima nekaj boljšo svetilnost samega panela, ima tudi boljši antireflexni panel nekaj boljšo zatemnenje , in pa ima daljinski upravljalnik z tipkovnico.

@andrejyyy
Lahko pa ti tukaj pogledaš primerjavo, teh dveh modelov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

andrejyyy ::

andrej69 je izjavil:

andrejyyy je izjavil:

V čem pa je sploh poglavitna razlika med tema modeloma?


Philips 6501 ima 100Hz kvalitetnejši panel, dočim ima model 6401 50Hz panel,model 6501 ima nekaj boljšo svetilnost samega panela, ima tudi boljši antireflexni panel nekaj boljšo zatemnenje , in pa ima daljinski upravljalnik z tipkovnico.

@andrejyyy
Lahko pa ti tukaj pogledaš primerjavo, teh dveh modelov.


To pa je kar očitna razlika! 8-O
Imaš mogoče kak nasvet glede znamke tv-ja v tem cenovnem razredu?

Hvala za info! lp ;)

Zgodovina sprememb…

mjaa ::

No, jaz imam od ponedeljka 49PUS6501 in lahko omenim še nekaj negativnih stvari (o pozitivnih je bilo že veliko napisanega)...

DSE/Banding je biu na začetku OBUPEN, po teh nekaj dneh se je situacija sicer izboljšala (lahko da je pomagalo to da sem imel dve noči prižgan youtube video, ki je flashal belo/črno). Ampak je efekt še vedno opazen.

Daljinec z tipkovnico... ideja je fajn ja. Samo kaj, ko tipkovnica ne dela v vseh položajih daljinca (npr. pisanje v ležečem položaju na kavču). Če kdo res to rabi naj raje kupi USB RF wireless tipkovnico.

Ne prepozna 4k HDR videov preko youtube (playa jih, samo ne v HDR).

Pa za info, če komu ne dela zvok na HDMI 1/2 (npr. pri T-2 STB), je treba nastaviti v Settings>General settings>HDMI Ultra HD>HDMI 1&2>UHD off.

Koga pa zna tudi razveseliti informacija, da D3GO na TV deluje OK, vendar samo z miško :)
Uporabljam tudi OpenVPN, Smart IPTV, IP Cam viewer, Spotify. Vse od tega deluje kul.
App Starter tudi deluje in se lahko spremeni delovanje Netflix tipke na daljincu.

westnikky ::

andrej69 je izjavil:

westnikky je izjavil:

andrej69 je izjavil:

westnikky je izjavil:

Zdravo,
Za starse iscem 65" tv nekje okrog 1500€. Razdalja gledanja bo okrog 4m, gledalo se bo t-2. Se vedno veliko navadnih programov, zal je zdej t-2 ukinil sportne hd programa tako da neka varjanta da bo sport cim bolj tekoc. Raje vecji tv z boljso/ostrejso sliko navdnih programov kot neki posebni "bonboncki" saj jih verjetno ne bosta znala uporabljat tako al tako:)


Škoda je dati toliko denarja, za gledanje večinoma SD vsebin.Samo teško, dobiš takšno diagonalo ceneje.
Tukaj imaš nekaj modelov.
https://www.ceneje.si/Izdelek/6889043/a...
https://www.ceneje.si/Izdelek/6552594/a...

https://www.ceneje.si/Izdelek/6354602/a...


Hvala za odgovor. Sej kar bo mozno v HD se bo gledalo v HD, tistih kanalov ki pa ni pa se zal nebo. Upam pa da jih bo kmalu cim vec, vsaj sportnih no kjer se mi zdi da je razlika najbolj opazna.
Kaj pa mislite o Samsungu 65KU6500UX , je v akciji v mediaworldu v it za 1399€. Televizor je curved, a je ful slabsi vidni kot glede na to da je dnevna kr siroka?


Če gledaš ali boš v prihodnje gledal šport, je vsekakor najboljša opcija Philips ali Panasonic.Kar se tiče Samsunga KU6500 poleg tega , da je ukrivljen, je predvsem kvalitetnejši napram modelu KU6000 zaradi Direct Led panela.Kar pa se tiče ukrivljenih televizorjev, pa je bolj marketing kot dejanska prednost..
Kar


A vidni kot je dosti slabsi pri curved tv?

andrej69 ::

@andrejyyy
Za takšen denar, še pride v poštev Samsung KU6072 in Sony XD7005

andrej69 ::

andrejyyy ::

andrej69 je izjavil:

@andrejyyy
Za takšen denar, še pride v poštev Samsung KU6072 in Sony XD7005

Cena za UE50KU6072 je pa kar ugodna 637,99 € na Bigbang.si.. ker nisem ravno "stručko" za te zadeve bi še vprašal, kakšna pa je poglavitna razlika med tem samsungom in philipsom 49PUS6501? Kaj pa razlika android tv in Smart Hub? :)
Hvala, lp

andrej69 ::

andrejyyy je izjavil:

andrej69 je izjavil:

@andrejyyy
Za takšen denar, še pride v poštev Samsung KU6072 in Sony XD7005

Cena za UE50KU6072 je pa kar ugodna 637,99 € na Bigbang.si.. ker nisem ravno "stručko" za te zadeve bi še vprašal, kakšna pa je poglavitna razlika med tem samsungom in philipsom 49PUS6501? Kaj pa razlika android tv in Smart Hub? :)
Hvala, lp


Samsung ima boljši kontrast, in črno barvo v kadrih.Ima tudi nekoliko boljši input lag, kar se tiče igranje iger.Samo v praksi te razlike ni.Philips ima lepše barve, saj za mene in večino potrošnikov,večjo svetilnost panela pri gledanju HDR vsebin, kvalitetnejšo sliko v dinamiki predvsem pri gledanju športa in filmov kjer prevladujejo hitri kadri,širši kot gledanja kjer se ne izgublja kvaliteta slike, boljša odzivnost samega panela.Kar pa se tiče Androida in Tizena, sem že nekaj napisal glede tega.Tizen je nekoliko bolj odziven, in nekaj stabilnejši.Android ima precej več aplikacij, tudi stabilnost in hitrost je na dosti visokem nivoju, in pa možnost uporabe Kodija.

traxxas ::

Kaj pravite na Hofer ponudbo 65 inch 999Eur

4knative ::

traxxas je izjavil:

Kaj pravite na Hofer ponudbo 65 inch 999Eur


Zmagovalec 2016 - best buy. Razmerje cena/kakovost/velikost gladko odpihne SUHD in OLED zaslone.

ZALOGE SO OMEJENE!

MarkoDon ::

Glede na to, da je bilo kar precej dobrega napisano o Hisense HE65K5510 bi bil potem
dober nakup če ga dobim brez davka za 875 EUR?

hixxy ::

mjaa je izjavil:

No, jaz imam od ponedeljka 49PUS6501 in lahko omenim še nekaj negativnih stvari (o pozitivnih je bilo že veliko napisanega)...

DSE/Banding je biu na začetku OBUPEN, po teh nekaj dneh se je situacija sicer izboljšala (lahko da je pomagalo to da sem imel dve noči prižgan youtube video, ki je flashal belo/črno). Ampak je efekt še vedno opazen.

Daljinec z tipkovnico... ideja je fajn ja. Samo kaj, ko tipkovnica ne dela v vseh položajih daljinca (npr. pisanje v ležečem položaju na kavču). Če kdo res to rabi naj raje kupi USB RF wireless tipkovnico.

Ne prepozna 4k HDR videov preko youtube (playa jih, samo ne v HDR).

Pa za info, če komu ne dela zvok na HDMI 1/2 (npr. pri T-2 STB), je treba nastaviti v Settings>General settings>HDMI Ultra HD>HDMI 1&2>UHD off.

Koga pa zna tudi razveseliti informacija, da D3GO na TV deluje OK, vendar samo z miško :)
Uporabljam tudi OpenVPN, Smart IPTV, IP Cam viewer, Spotify. Vse od tega deluje kul.
App Starter tudi deluje in se lahko spremeni delovanje Netflix tipke na daljincu.


Meni nekako deluje spotify brez VPN-ja, bomo videli kako dolgo še. Sem pa usposobil še popcorn, ki pa dela samo z miško.

Drugače pa super TV, sem tudi sam lastnik od ponedeljka. Ambilight je zaaakooon.

jack ::

Problem tegale Hoferjevega 65 za 999eur je da nima HDR...
Kar je verjetno za vsakogar ki kupuje TV za 5+ let dealbreaker...
Po nemških forumih so komentarji glede kvalitete Medion televizorjev zelo deljeni - od zelo slabih, do "odlično za ceno"...
Jaz bi vseeno raje hisense h65m7000 vzel.
-Jack

lipo ::

Zdravo!
Taka je situacija..iščem tv velikosti do max 49". Uporabljal bi ga kot pc monitor, tako da ne mi je vseeno če je smart ali ne, vsi boljši pa ga tako imajo.
Večino časa ga bom gledal z razdalje manj kot meter. Na njemu bi gledal šport, filme in igral računalniške igre.
Če mi lahko priporočite najboljšo izbiro za to velikost. Raje imam dodaten monitor za računalnik in boljši tv, kot da se zadovoljim s slabšim tv-jem na primer zato ker ima boljši input lag.
Vnaprej Hvala

andrej69 ::

lipo je izjavil:

Zdravo!
Taka je situacija..iščem tv velikosti do max 49". Uporabljal bi ga kot pc monitor, tako da ne mi je vseeno če je smart ali ne, vsi boljši pa ga tako imajo.
Večino časa ga bom gledal z razdalje manj kot meter. Na njemu bi gledal šport, filme in igral računalniške igre.
Če mi lahko priporočite najboljšo izbiro za to velikost. Raje imam dodaten monitor za računalnik in boljši tv, kot da se zadovoljim s slabšim tv-jem na primer zato ker ima boljši input lag.
Vnaprej Hvala


Koliko denarja..?

lipo ::

hmmmm do 800€, mogoče kaj več, če je kateri malo dražji pa dosti boljši

Invictus ::

jack je izjavil:

Problem tegale Hoferjevega 65 za 999eur je da nima HDR...
Kar je verjetno za vsakogar ki kupuje TV za 5+ let dealbreaker...

Dvomim da je HDR deal breaker.

Precej programov še na FullHD ni ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

andrej69 ::

lipo je izjavil:

hmmmm do 800€, mogoče kaj več, če je kateri malo dražji pa dosti boljši


Jaz bi ti priporočil tele modele.
Philips 6501 (100Hz IPS direct Led panel)
Philips 7101 (100Hz IPS Edge Led panel)
Samsung KU6400 (50Hz VA Edge Led panel)
Sony XD7005 (50Hz IPS Edge Led panel)

lipo ::

andrej69 je izjavil:

Jaz bi ti priporočil tele modele.
Philips 6501 (100Hz IPS direct Led panel)
Philips 7101 (100Hz IPS Edge Led panel)
Samsung KU6400 (50Hz VA Edge Led panel)
Sony XD7005 (50Hz IPS Edge Led panel)


Kaj pa Samsung 43KS7500? Samo vidim da so očitno na voljo le v spletnih trgovinah.
Hvala za predloge, jih bom pogledal bolj podrobno

Anja9 ::

Očeta sem tko razvadla, da si še on želi nov TV :)

Gledal ga bo z razdalje: 3-3,5m
Kakšen prostor: Večinoma ob večerih in zatemnjeni prostor
Kaj gleda: filme
Kaj želi: TV na steni, lepo sliko in čim boljši tv za tak denar
Diagonala: Želje so vsaj 55"

budget: do 1.200€


Je čist ponosn, ker bo dal 100€ več kot bom dala jaz :D

Sej veste, fotr mora met boljši tv kot hčerka :)


Hvala za pomoč fantje ;) lp

tedy199 ::

No tako, pa je doma. Od danes naprej spremljamo TV na Philipsu 55pus7101...

Ga zmontiram v naslednjih dneh in potem porocam.

Bi si pa izposodil tole temo za še eno vprašanje. STENSKI NOSILEC.
Torej TV bo na steni, želim čim bolj minimalni odmik od stene. Ne zanima me nosilec z nagibi, zasuki... Iščem čisto navadne fiksne nosilce. Kaj priporočate in kje jih kupiti... V Mercator tehniki imam še nekih 30€ dobroimetja, imajo kaj pametne ponudbe?

tedy199 ::

Prav tako me zanima koliko je priporocena minimalna oddaljenost od stene za Pus7101? Da je priporočljivo zaradi pregrevanja ali česa podobnega...

Lp Tadej

MrStein ::

andrej69 je izjavil:

Melanholija je izjavil:

Pri izgledu TV in menija in pameti prednjači Panasonic :)


Pa saj ne kupuješ televizor na osnovi menija in smarta.Ali pač..?

Ne. Dokler ne vržeš daljinca že petič v steno, ker se meniji zatikajo, ter ti že n-tič med filmom izgine zvok. Ali slika. Ali se pojavi obvestilo čez film, ki ga ne gre odstraniti.
Nekaj tega sicer omiliš, če TV uporabljaš le kot monitor.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Tomson ::

@Anja:

Glede na namen uporabe bo VA panel prava izbira. Če gre budget do 1.300EUR je Samsung 55KS7002 najboljša opcija, če pa ne, pa Hisense 55M7000 za 1.070EUR. Še zadnja alternativa v tem, oz. še malo nižjem cenovnem rangu 55" TVjev je Panasonic 58DX700 za 900EUR. Če pa želi večje, pa kot že omenjeno, Hisense 65K5510, ki je defenitivno boljša opcija kot 65" Medion in daleč najboljši najcenejši 65" TV.

@lipo:

Najboljše opcije za uporabo kot PC monitor so:

Sony 49XD7005 za 700EUR (IPS)
Samsung 50KU6000 za 640EUR (VA)
Philips 49PUS6501 za 670EUR (IPS)

Samsung bo najboljši za filme in igre, tudi kot monitor (dober prikaz črne, dobro kontrastno razmerje, slabši vidni koti), Sony tudi zelo dober kot monitor, ima tudi boljši prikaz gibanja, slabši za filme (širši vidnio koti, slabši prikaz črne, slabše kontrastno razmerje), Philips pa podobno kot Sony. Vsi pa bodo glede na želje in potrebe dobri, odloči se samo kaj ti je bolj pomembno.

Samsung 43KS7500 je defenitivno daleč najboljša opcija, najboljši na vseh področjih, a je curved, če te to ne moti in 43" v primerjavi z ostalimi 49" ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Anja9 ::

Pravi, da bo vzel Samsung KS557002, to NI FER!!! Jst bi ga tut :'(

Tomson ::

Odlična izbira! ;) Ne pozabit na "Calibration Settings", TUKAJ in TUKAJ.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Anja9 ::

Kaj kaj? Zakaj to potrebuje in kaj je to? To mora vsak naredit ko kupi nov tv katerekoli znamke??

Ko gledam (pač ženska spet, ne nemorem si pomagat... tale video -> mi je tole z miško na daljincu zelooo všeč, LG ma prav lepo narejeno tole brskanje po netu in izbiranje in "srfanje" po interfejsu..če primerjam z

Samsung ->
Sony -> (od 3:20min naprej)
Philips -> (od 8:15min naprej)

joj a ni zamudno to klikanje pa pisanje? LG ma tko lepo to rešeno z miško :)

@Tomson A res ni zame drugega kot Philipsa 6501 ali Sonya XD8005B ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Anja9 ()

Anja9 ::

Evo našla za Samsung ->


Kateri modeli točno imajo takole miško? Tudi KS7002 ? Eni majo pa eni nimajo...nevem pa kateri..

blze ::

Anja9 je izjavil:

Pravi, da bo vzel Samsung KS557002, to NI FER!!! Jst bi ga tut :'(
A

JAz ga dobim danes :)
Na Mimovrste so zadnji kosi za 1300 € ;)
uživejte
blze

Tomson ::

@Anja9

Od LGja, bi bil precej dober (IPS) model, podoben, mogoče rahlo boljši od Philips 6501 na nekaterih področjih, model LG 55UH8507, a stane 1.200€. Cenejša opcija LG 55UH7707 stane 1.040€, a je "overall" nekoliko slabši, še vedno pa soliden TV. Osebno mi je sicer slika na Philipsih bolj všeč kot na LGjih. Imajo boljše video procesiranje in upscaling.

PS: samo LGjev daljinec na WebOS ima tisto "point-and-click" opcijo, Samsung Tizen ima smerne tipke ali uporabo "pada" na daljincu ...

@blze:

Samsung 55KS7002 imajo za 1.299€ v več trgovinah -> KLIK
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Anja9 ::

No sej, zato se mi bo zdelo zelo zamudno pri Samsungu/Sonyu/Philipsu. Samo kateri model SAMSUNGA pa ima oz. bo imel od tistega zadnjega youtube posnetka, ki sem ga dala gor?

Je možno pri ostalih npr. bluetooth miško/tipkovnico priklopit na TV ? (pa je zadeva rešena)

Joj toliko opcij...še sama nevem kaj bi rada :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Anja9 ()

OK.d ::

Drugače pa lahko obesiš gor bt miš in srfaš iz kavča.
LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

andrej69 ::

MrStein je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Melanholija je izjavil:

Pri izgledu TV in menija in pameti prednjači Panasonic :)


Pa saj ne kupuješ televizor na osnovi menija in smarta.Ali pač..?

Ne. Dokler ne vržeš daljinca že petič v steno, ker se meniji zatikajo, ter ti že n-tič med filmom izgine zvok. Ali slika. Ali se pojavi obvestilo čez film, ki ga ne gre odstraniti.
Nekaj tega sicer omiliš, če TV uporabljaš le kot monitor.


To je bilo včasih:)

miko22 ::

andrej69 je izjavil:

MrStein je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Melanholija je izjavil:

Pri izgledu TV in menija in pameti prednjači Panasonic :)


Pa saj ne kupuješ televizor na osnovi menija in smarta.Ali pač..?

Ne. Dokler ne vržeš daljinca že petič v steno, ker se meniji zatikajo, ter ti že n-tič med filmom izgine zvok. Ali slika. Ali se pojavi obvestilo čez film, ki ga ne gre odstraniti.
Nekaj tega sicer omiliš, če TV uporabljaš le kot monitor.


To je bilo včasih:)


Ni nilo včasih. Jaz sem pred 2 mesecema zaradi takih zadev prodal Philipsa.

andrej69 ::

miko22 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

MrStein je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Melanholija je izjavil:

Pri izgledu TV in menija in pameti prednjači Panasonic :)


Pa saj ne kupuješ televizor na osnovi menija in smarta.Ali pač..?

Ne. Dokler ne vržeš daljinca že petič v steno, ker se meniji zatikajo, ter ti že n-tič med filmom izgine zvok. Ali slika. Ali se pojavi obvestilo čez film, ki ga ne gre odstraniti.
Nekaj tega sicer omiliš, če TV uporabljaš le kot monitor.


To je bilo včasih:)


Ni nilo včasih. Jaz sem pred 2 mesecema zaradi takih zadev prodal Philipsa.


Kateri model si ime...?

miko22 ::

TOLE SRANJE

Model: 58pus6809

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miko22 ()

andrej69 ::

miko22 je izjavil:

TOLE SRANJE

Model: 58pus6809


Seveda, to je model 2014..Ne more se ta televizor primerjat, z sedanjimi modeli:)

fpbs ::

Tomson je izjavil:

@Anja9 Od LGja, bi bil precej dober (IPS) model, podoben, mogoče rahlo boljši od Philips 6501 na nekaterih področjih, model LG 55UH8507, a stane 1.200€. Cenejša opcija LG 55UH7707 stane 1.040€, a je "overall" nekoliko slabši, še vedno pa soliden TV. Osebno mi je sicer slika na Philipsih bolj všeč kot na LGjih. Imajo boljše video procesiranje in upscaling.
PS: samo LGjev daljinec na WebOS ima tisto "point-and-click" opcijo, Samsung Tizen ima smerne tipke ali uporabo "pada" na daljincu ...
@blze:
Samsung 55KS7002 imajo za 1.299€ v več trgovinah -> KLIK

Ni mi jasno, kako moreš primerjat nek vhodni običajni LED Philis 6501 z vrhunskim Qvantum dot LGejem 55UH8507, ali ravno tako Quantum dot LG 55UH7707. Saj nam je vsem jasno , da nisi pristaš IPSov in LGejev. Samo ta primerjava pa presega vse meje, da poleg nedodelanega androida ne omenjam še HDR, ki ga nudi ta Philips s skromnimi 400cd/m², v primerjavi Z LGejem, ki poleg HDR10, podpira še Dolby Vision, poleg tega kar je zelo pomembno, bodo vsi LGejevi modeli 2016 podpirali HLG, da ne omenjam dovršenost webOSa, zvok harman/kardon.....

OK.d ::

andrej69 je izjavil:

miko22 je izjavil:

TOLE SRANJE

Model: 58pus6809


Seveda, to je model 2014..Ne more se ta televizor primerjat, z sedanjimi modeli:)

Ne zavajaj spet, poglej datum na tem linku.
https://geizhals.eu/philips-58pus6809-a...
Pa btw tudi če bi bil 2014 letnik je to še vedno dokaj nov tv, skratka philips je polizdelek z dobro sliko in nič več;)
LPOK.d

andrej69 ::

OK.d je izjavil:

andrej69 je izjavil:

miko22 je izjavil:

TOLE SRANJE

Model: 58pus6809


Seveda, to je model 2014..Ne more se ta televizor primerjat, z sedanjimi modeli:)

Ne zavajaj spet, poglej datum na tem linku.
https://geizhals.eu/philips-58pus6809-a...
Pa btw tudi če bi bil 2014 letnik je to še vedno dokaj nov tv, skratka philips je polizdelek z dobro sliko in nič več;)


Ni nikakršno zavajanje, kajti gre za letnik 2014..Za te letnike pa je tako znano, da je bilo nekaj težav.
Če pa bi bil polizdelek kakor ti praviš,ne bi dosegal dobre ocene na testih.Pa tudi iz prve roke ti lahko povem, da so potrošniki zadovolnji z Philips televizorji, kar je najvažnejše:)Ti pa imaš verjetno previsoka pričakovanja okrog televoizorjev, tako, da ti verjetno ostane edino kakšen OLED ali pa Sony ZD9.

Tomson ::

@fpbs:

Sem pristaš LG OLEDov, nisem pa posebej navdušen nad video procesiranjem in upscalingom pri LGju nasplošno, ker je dejansko na tem področju med slabšimi, pa če se strinjaš ali ne. Tudi o IPSih nisem nikoli govoril, da niso dobri ali neprimerni, obratno, vedno predstavim pluse in minuse obeh vrst panelov in pojasnim za koga je kateri primernejši, sem pa povedal, če me je kdo vprašal, da sem osebno bolj za VA panele, ker osebno gledam TV izkjučno zvečer, v zatemnjenem prostoru. Sicer pa, ne glede na QuantumDot ali ne, je omenjeno video procesiranje in upscaling pri končnem rezultatu zelo pomemben dejavnik. Če si bil malo bolj pozoren, sem vedno pisal o omenjenem LGju UH850, kot najboljši IPS TV v 2016, ampak, razlika med npr. Philips 55" 6501 (ki je, pa če se strinjaš ali ne, glede na ceno odličen TV), in LG 55" UH850 je 400EUR, oz. 50% v ceni! In za ne-zelo-zahtevnega kupca, ki išče najboljše razmerje med ceno in kvaliteto je težko priporočat LG UH850, ker to ni, ker niti v sanjah na nobenem področju kvalitete slike v praksi ni 50% boljši. Ne vem kakšne imaš osebno izkušnje z LG UH850 vs Philips 6501, pri HDR je razlika (a tudi 550cd/m pri LGji ni nek vrhunec, napram 400cd/m pri Philipsu), sicer pa ne bi govoril o razliki, kot jo izpostavljaš, kar se tiče splošne kvalitete slike. Na papirju defenitivno, v praksi pa ne. WebOS vs Android pa defenitivno velika prednost v korist WebOsa.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

Tomson je izjavil:

@Anja9 Od LGja, bi bil precej dober (IPS) model, podoben, mogoče rahlo boljši od Philips 6501 na nekaterih področjih, model LG 55UH8507, a stane 1.200€. Cenejša opcija LG 55UH7707 stane 1.040€, a je "overall" nekoliko slabši, še vedno pa soliden TV. Osebno mi je sicer slika na Philipsih bolj všeč kot na LGjih. Imajo boljše video procesiranje in upscaling.
PS: samo LGjev daljinec na WebOS ima tisto "point-and-click" opcijo, Samsung Tizen ima smerne tipke ali uporabo "pada" na daljincu ...
@blze:
Samsung 55KS7002 imajo za 1.299€ v več trgovinah -> KLIK

Ni mi jasno, kako moreš primerjat nek vhodni običajni LED Philis 6501 z vrhunskim Qvantum dot LGejem 55UH8507, ali ravno tako Quantum dot LG 55UH7707. Saj nam je vsem jasno , da nisi pristaš IPSov in LGejev. Samo ta primerjava pa presega vse meje, da poleg nedodelanega androida ne omenjam še HDR, ki ga nudi ta Philips s skromnimi 400cd/m², v primerjavi Z LGejem, ki poleg HDR10, podpira še Dolby Vision, poleg tega kar je zelo pomembno, bodo vsi LGejevi modeli 2016 podpirali HLG, da ne omenjam dovršenost webOSa, zvok harman/kardon.....


Kar se tiče Lg modela UH 850,v praksi ni nič kvalitetnejši kakor Philips 6501.Lg ima prednost edino zaradi Dolby Vision, kar pa tako v sedanjosti ni kakšen plus.Kar se tiče HDR-a pri Lg-ju, ni kaj kvalitetnejši kajti je izmerjen nekaj čez 500, kar ni kakšna opazna razlika.Treba povedat, da ima Philips prednost Direct Led panela, kar pomeni boljši kontrast,in boljše zatemnevanje panela.Philips ima tudi boljše procesiranje same slike..Kar se tiče barvnega razpona ni nekakšne večje razlike, Kar se tiče DSE, je na Philipsu manj opazen.Kar se tiče gibanja v sliki, sta oba zelo dobra.Predvsem pa ima Philips prednost gledanja v mraku, zaradi Ambilighta..Tako, da Lg trenutno ni vreden te razlike v denarju napram Philipsa:)Kar se tiče še Webosa, je zasigurno nekaj boljši napram Androidu.Toda Android 6.0 deluje tudi zelo dobro..Seveda pa je prednost Androida v aplikacijah , ki jih je mnogo več kakor na Tizenu in Webosu..Pa tudi velika prednost Androida, je tudi uporaba Kodija..Če povzamem, ima vsak televizor neke pluse in minuse..

fpbs ::

"Tomson, andrej69", sem kar pričakoval vajin stereo odgovor. No, če je 6 enako 8, potem imata prav. Če že Evropa nima svoje lastne proizvodnje televizorjev, bi si za zaščito potrošnikov morala omislit visokostrokoven, in strogo nepodkupljiv testni laboratorij. Takrat bi pa tudi jaz zaupal tem testom, to kar se pa dogaja sedaj je pa čista sleparija.
««
204 / 223
»»