» »

Kateri televizor?

Kateri televizor?

Temo vidijo: vsi
««
206 / 223
»»

gorann ::

kateri nosilec za tv je dober, pa da ne sledi bankrot po nakupu


https://klub.t-2.net/ponudba.aspx/6849
na t2 imajo tegale, cena je 96eur, nisem pa nasel nikjer po slo, da se prodajajo, da bi lahko primerjal cene

kako skrijete kable potem, da ne visi vse skupaj

Blazz ::

darkz ::

huh lepa cena.. se skrijejo vsi lcdji glede kvalitete gledanja :=)
|ryzen 3900x|, |2x8 ddr4 3600|, |x470-f rog|
|970pro 512|, |5700 xt|, |nzxt x52|, |omen 32|

Tomson ::

Pod pravimi pogoji je EG910 defenitivno TOP TV, ko predvaja kvalitetne vsebine, sploh za takšno ceno, a težave z uniformiranostjo zaslona in slabše video procesiranje, še posebej upscaling nižjeločljivostnega materiala, npr. močneje kompresirani SD kanali, področje, kjer je EG910 vidno za nekaterimi , tudi cenejšimi LCD modeli. Tudi "future proof" ravno ni (ni UHD in HDR). Razen tega pa defenitivno super cena za OLED, ki ima kar nekaj vrhunskih lastnosti.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

clancy ::

Po sedmih letih uporabe Panasonicove 42X10 plazme, malo tipam, katera televizija bi bila primeren nadomestek za plazmo. Diagonala nekje 55.
Sem bil prepričan, da bi to lahko bil le OLED, ampak sedaj vidim, da zadnje čase tudi LCD več toliko ne zaostaja, predvsem pri Samsungu in Panasonicu.
Vglavnem, pomembne so mi lastnosti, ki so izstopale pri plazemskih televizijah in zaradi katerih sem se odločil za plazmo. Je to kljub vsemu OLED?

bojanpo ::

gorann je izjavil:

kateri nosilec za tv je dober, pa da ne sledi bankrot po nakupu


https://klub.t-2.net/ponudba.aspx/6849
na t2 imajo tegale, cena je 96eur, nisem pa nasel nikjer po slo, da se prodajajo, da bi lahko primerjal cene

kako skrijete kable potem, da ne visi vse skupaj


Huh, s kabli je nekaj dela, ampak veselje ko je koncano. Recimo ce imas gips steno, je se najlazje. Premeris steno kjer bo TV, oznacis luknje, preveris kje je stena votla in tam zvrtas luknje za nosilec. Ne pozabi da uporabis vijake ki se uprejo v steno, to se posebej velja za gibs steno. Zvrtas tudi luknje kjer bodo kabli notri. Malce dodatne opreme potrebno nabaviti, sirse svedre ( priporocam fi60, ker lahko uporabis skoraj isti premer doze za racunalnisko mizo )in prav lepo zgleda, ce nimas prevec kablov. Torej luknja zgoraj pri nosilcu in spodaj kjer je regal (vsaj ponavadi). Na obe luknji racunalnisko dozo in kable skozi, preden jih na TV/komponento priklopis. Meni je uspelo skozi dati 4 HDMI/1x Ethernet in 1x strom podaljsek. Lahko ti na ZS posljem sliko in podrobna navodila kako to doseci. Za luste koncni izdelek prpopam tudi tukaj ;)

Tomson ::

clancy je izjavil:

Po sedmih letih uporabe Panasonicove 42X10 plazme, malo tipam, katera televizija bi bila primeren nadomestek za plazmo. Diagonala nekje 55.
Sem bil prepričan, da bi to lahko bil le OLED, ampak sedaj vidim, da zadnje čase tudi LCD več toliko ne zaostaja, predvsem pri Samsungu in Panasonicu.
Vglavnem, pomembne so mi lastnosti, ki so izstopale pri plazemskih televizijah in zaradi katerih sem se odločil za plazmo. Je to kljub vsemu OLED?


Najbližje plazmi je defenitino OLED, predvsem kar se tiče vidnih kotov, prikaza črne, procesiranje gibanja je tudi boljše oz. drugačno kot pri LCDjih, so pa OLEDi seveda napram plazmi na nekaj področjih še bistveno boljši, višja ločljivost, višja svetilnost, HDR, izjemno kontrastno razmerje, prikaz širšega spektra barv, 10bit paneli itd. Če si vajen plazme lahko rečemo, laično, da je OLED pobral najboljše lastnosti plazme in LCDjev. Letos pride na trg še nekaj novih "proizvajalcev" OLEDov, ki pa bodo verjetno cenovno dražji od ugodnih LGjev, bo pa zopet zelo zanimiv LGjev novi 55B7 model.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

andrej69 ::

car100 je izjavil:

krepki je izjavil:

Tudi sam si lastim že tretji tv od Philipsa za prvega se ne spomnim modela delal ko šus,je še bila ona močnejša širša varijanta,drugega imam že en 6 let niti ene težave slika odlična.
2)http://www.philips.si/c-p/37PFL7605H_12...

Tretji tudi dela odlično star tri leta preklopi so hitri,konec leta je celo imel posodobitev programske opreme,smart tv dela brez zatikanja,slika odlična.
3)http://www.philips.si/c-p/47PFK7179_12/...

Oba tv ja sta bila ob nakupu nekje 1200€,imam pa kolega,ki lani kupil en philipsov tv ima baja težave z prižigom tv ja enkrat se prižge drugič ne.



Za novejše modele lahko sam osebno rečem, sem že stestiral na 2 Philips 55pus6501 tvjih da se nočejo prižgat če je nanj priklopljen disk (mogoče tudi usb ključek). Mora biti nekakšen bug, da tv zamrzne.


Prosim sporoči model diska, ki ga imaš priklopljenega, in pa na kateri USB vhod si ga želel priklopiti. Imaš poleg omenjenega, še kaj priklopljeno na TV-jeve USB vhode?

tedy199 ::

Zdravo, potrebujem eno pomoč.

Pred kratkim sem nabavil Philipsa 55PUS7101, ter ga zaenkrat priklopil na optično kabelsko omrežje. Ob iskanju kanalov mi je TV našel cca. 150 digitalnih in 52 analognih programov. Težava pa mi nastane, ker sedaj nimam podnapisov pri programih kot so Discovery, National Geographic, Animal Planet... Na stari TV kišti, ki je našla (seveda) samo 52 analognih programov, so ti programi vsi z podnapisi. Tukaj pa mi jih ne prikazuje.

Nastavitve TV-ja imam:
- Jezik in država: Slovenija
- Primarni in sekundarni podnapisi sprejemnika: Slovenščina

Kaj naj naredim da mi bo prikazovalo podnapise?

OK.d ::

RTFM
LPOK.d

Blazz ::

@tedy199 pokliči svojega TV operaterja. Nekateri še sedaj ne oddajajo podnapisov na določenih HD kanalih. Se spomnim da je bil to problem pr telesmehu včasih na HD NAT GEO.

RockyS ::

Kateri TV do 500 max 600€ (raje manj, ker rabim še nosilec)? Gledal se bo iz razdalje cca 4m. Ne rabim ambilighta in smart funkcij.

andrej69 ::

RockyS je izjavil:

Kateri TV do 500 max 600€ (raje manj, ker rabim še nosilec)? Gledal se bo iz razdalje cca 4m. Ne rabim ambilighta in smart funkcij.


Za takšno razdaljo, potrebuješ televizor 55 diagonale.In za takšen denar, ti je opcija ta Samsung.
http://www.makspro.si/index.php/led-tv-...

Slopek ::

andrej69 je izjavil:

car100 je izjavil:

krepki je izjavil:

Tudi sam si lastim že tretji tv od Philipsa za prvega se ne spomnim modela delal ko šus,je še bila ona močnejša širša varijanta,drugega imam že en 6 let niti ene težave slika odlična.
2)http://www.philips.si/c-p/37PFL7605H_12...

Tretji tudi dela odlično star tri leta preklopi so hitri,konec leta je celo imel posodobitev programske opreme,smart tv dela brez zatikanja,slika odlična.
3)http://www.philips.si/c-p/47PFK7179_12/...

Oba tv ja sta bila ob nakupu nekje 1200EUR,imam pa kolega,ki lani kupil en philipsov tv ima baja težave z prižigom tv ja enkrat se prižge drugič ne.



Za novejše modele lahko sam osebno rečem, sem že stestiral na 2 Philips 55pus6501 tvjih da se nočejo prižgat če je nanj priklopljen disk (mogoče tudi usb ključek). Mora biti nekakšen bug, da tv zamrzne.


Prosim sporoči model diska, ki ga imaš priklopljenega, in pa na kateri USB vhod si ga želel priklopiti. Imaš poleg omenjenega, še kaj priklopljeno na TV-jeve USB vhode?

Tudi meni se tv ne prižge, ce je nanj priklopljen wd passport 320gb.Pomaga samo popoln izklop tvja

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

andrej69 ::

Slopek je izjavil:

andrej69 je izjavil:

car100 je izjavil:

krepki je izjavil:

Tudi sam si lastim že tretji tv od Philipsa za prvega se ne spomnim modela delal ko šus,je še bila ona močnejša širša varijanta,drugega imam že en 6 let niti ene težave slika odlična.
2)http://www.philips.si/c-p/37PFL7605H_12...

Tretji tudi dela odlično star tri leta preklopi so hitri,konec leta je celo imel posodobitev programske opreme,smart tv dela brez zatikanja,slika odlična.
3)http://www.philips.si/c-p/47PFK7179_12/...

Oba tv ja sta bila ob nakupu nekje 1200EUR,imam pa kolega,ki lani kupil en philipsov tv ima baja težave z prižigom tv ja enkrat se prižge drugič ne.



Za novejše modele lahko sam osebno rečem, sem že stestiral na 2 Philips 55pus6501 tvjih da se nočejo prižgat če je nanj priklopljen disk (mogoče tudi usb ključek). Mora biti nekakšen bug, da tv zamrzne.


Prosim sporoči model diska, ki ga imaš priklopljenega, in pa na kateri USB vhod si ga želel priklopiti. Imaš poleg omenjenega, še kaj priklopljeno na TV-jeve USB vhode?

Tudi meni se tv ne prižge, ce je nanj priklopljen wd passport 320gb.Pomaga samo popoln izklop tvja


Najbrž je problem v prepoznavnosti diska.Bom preveril kako in kaj, pa javim.

car100 ::

andrej69 je izjavil:

Slopek je izjavil:

andrej69 je izjavil:

car100 je izjavil:

krepki je izjavil:

Tudi sam si lastim že tretji tv od Philipsa za prvega se ne spomnim modela delal ko šus,je še bila ona močnejša širša varijanta,drugega imam že en 6 let niti ene težave slika odlična.
2)http://www.philips.si/c-p/37PFL7605H_12...

Tretji tudi dela odlično star tri leta preklopi so hitri,konec leta je celo imel posodobitev programske opreme,smart tv dela brez zatikanja,slika odlična.
3)http://www.philips.si/c-p/47PFK7179_12/...

Oba tv ja sta bila ob nakupu nekje 1200EUR,imam pa kolega,ki lani kupil en philipsov tv ima baja težave z prižigom tv ja enkrat se prižge drugič ne.



Za novejše modele lahko sam osebno rečem, sem že stestiral na 2 Philips 55pus6501 tvjih da se nočejo prižgat če je nanj priklopljen disk (mogoče tudi usb ključek). Mora biti nekakšen bug, da tv zamrzne.


Prosim sporoči model diska, ki ga imaš priklopljenega, in pa na kateri USB vhod si ga želel priklopiti. Imaš poleg omenjenega, še kaj priklopljeno na TV-jeve USB vhode?

Tudi meni se tv ne prižge, ce je nanj priklopljen wd passport 320gb.Pomaga samo popoln izklop tvja


Najbrž je problem v prepoznavnosti diska.Bom preveril kako in kaj, pa javim.


Jaz mam 2TB wd passport ultra in enkrat dela drugič treba vn iz elektrike dt,prkloplen je pa na 3.0 usb modr vhod,disk zmer prepozna, mogu bi en v registr pogledat kje error vrže pa da se poprav.

BorutK-73 ::

tedy199 je izjavil:

Zdravo, potrebujem eno pomoč.

Pred kratkim sem nabavil Philipsa 55PUS7101, ter ga zaenkrat priklopil na optično kabelsko omrežje. Ob iskanju kanalov mi je TV našel cca. 150 digitalnih in 52 analognih programov. Težava pa mi nastane, ker sedaj nimam podnapisov pri programih kot so Discovery, National Geographic, Animal Planet... Na stari TV kišti, ki je našla (seveda) samo 52 analognih programov, so ti programi vsi z podnapisi. Tukaj pa mi jih ne prikazuje.

Nastavitve TV-ja imam:
- Jezik in država: Slovenija
- Primarni in sekundarni podnapisi sprejemnika: Slovenščina

Kaj naj naredim da mi bo prikazovalo podnapise?

Če ti tudi na analognih programih ne kaže podnapisov, potem imaš verjetno problem z velikostjo slike. Preveri razmerje slike in zoom.
Kateri operater?

ps
Optično kabelsko ne gre skuupaj. Koaks bi bilo prej.

ps2
Če imaš telemach, daj za državo Finska.

Zgodovina sprememb…

gorann ::

bojanpo je izjavil:

gorann je izjavil:

kateri nosilec za tv je dober, pa da ne sledi bankrot po nakupu


https://klub.t-2.net/ponudba.aspx/6849
na t2 imajo tegale, cena je 96eur, nisem pa nasel nikjer po slo, da se prodajajo, da bi lahko primerjal cene

kako skrijete kable potem, da ne visi vse skupaj


Huh, s kabli je nekaj dela, ampak veselje ko je koncano. Recimo ce imas gips steno, je se najlazje. Premeris steno kjer bo TV, oznacis luknje, preveris kje je stena votla in tam zvrtas luknje za nosilec. Ne pozabi da uporabis vijake ki se uprejo v steno, to se posebej velja za gibs steno. Zvrtas tudi luknje kjer bodo kabli notri. Malce dodatne opreme potrebno nabaviti, sirse svedre ( priporocam fi60, ker lahko uporabis skoraj isti premer doze za racunalnisko mizo )in prav lepo zgleda, ce nimas prevec kablov. Torej luknja zgoraj pri nosilcu in spodaj kjer je regal (vsaj ponavadi). Na obe luknji racunalnisko dozo in kable skozi, preden jih na TV/komponento priklopis. Meni je uspelo skozi dati 4 HDMI/1x Ethernet in 1x strom podaljsek. Lahko ti na ZS posljem sliko in podrobna navodila kako to doseci. Za luste koncni izdelek prpopam tudi tukaj ;)

prevec dela s stemanjem, ker je zidana stena, premsiljujem, da nabavim un kanal k se prilepi na steno

imas pa res lepo narejeno, pohvale z moje strani

kako si prisel do sky??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gorann ()

gorann ::

BorutK-73 je izjavil:

tedy199 je izjavil:

Zdravo, potrebujem eno pomoč.

Pred kratkim sem nabavil Philipsa 55PUS7101, ter ga zaenkrat priklopil na optično kabelsko omrežje. Ob iskanju kanalov mi je TV našel cca. 150 digitalnih in 52 analognih programov. Težava pa mi nastane, ker sedaj nimam podnapisov pri programih kot so Discovery, National Geographic, Animal Planet... Na stari TV kišti, ki je našla (seveda) samo 52 analognih programov, so ti programi vsi z podnapisi. Tukaj pa mi jih ne prikazuje.

Nastavitve TV-ja imam:
- Jezik in država: Slovenija
- Primarni in sekundarni podnapisi sprejemnika: Slovenščina

Kaj naj naredim da mi bo prikazovalo podnapise?

Če ti tudi na analognih programih ne kaže podnapisov, potem imaš verjetno problem z velikostjo slike. Preveri razmerje slike in zoom.
Kateri operater?

ps
Optično kabelsko ne gre skuupaj. Koaks bi bilo prej.

ps2
Če imaš telemach, daj za državo Finska.
kabelska na optiki obstaja, koaksialni iz tv do modema, naprej opticni kabel

probaj na daljincu najt tipko kjer izbiras podnapise, mogoce moras sam rocno izbrat za te kanale

Oldi ::

Znanec me sprašuje kaj kupiti, ima surround sistem, T-2 in iPhon in iPad. Predlagal sem mu osnovni 1920 model z min. diagonalo = minimalno razdalja gledanja/2,5 in Apple TV box. Keš ni nek problem, vendar zakaj dajati tisočaka za zadeve, ki jih ne bo rabil, ali pa bodo po par letih iz mode.
Surround je še star in nima HDMI, Apple TV pa ne audio izhoda. Itak se danes vse dogaja okrog ixxx in bi bilo verjetno najbolje suround priklopit na TV optični izhod in je zgodba zaključena. Skratka na TV ne rabi nič, samo 2 HDMI vhoda in optični izhod. No 3, še ChromeCast za goste :)

Tomson ::

Dosti napisanega, pa nobene koristne informacije. ;)

Če sem kaj razumel. Znanec torej kupuje TV, gleda na razdalji 2.5m, rad bi zapravil precej pod 1000€, čeprav denar ni problem, a v bistvu dobrega TVja ne potrebuje ker bo nekaj na njem kmalu iz mode? Gledal bo T-2 kanale in rad bi nanj priklopil ozvočenje ter Apple izdelke, čemu, za stream, predvajanje fotografij? Vse se dogaja okoli ixxx, kar pomeni? Zakaj pa ne bi surrounda priklopil, kot se spodobi, preko optičnega priključka? In potrebuje vsaj 3xHDMI, da bo gor priključil še ChromeCast? In imel bi rad dober TV, za malo denarja, ki ne bo kmalu iz mode?

lol, kaj je to neka zagonetka za popestritev foruma ali gre za resno vprašanje? :|
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

deejay2 ::

872 € za 65" UHD tv. Ni slabo.

https://edigital.si/led-tv-sprejemniki/...

mihco ::

bojanpo je izjavil:

gorann je izjavil:

kateri nosilec za tv je dober, pa da ne sledi bankrot po nakupu


https://klub.t-2.net/ponudba.aspx/6849
na t2 imajo tegale, cena je 96eur, nisem pa nasel nikjer po slo, da se prodajajo, da bi lahko primerjal cene

kako skrijete kable potem, da ne visi vse skupaj


Huh, s kabli je nekaj dela, ampak veselje ko je koncano. Recimo ce imas gips steno, je se najlazje. Premeris steno kjer bo TV, oznacis luknje, preveris kje je stena votla in tam zvrtas luknje za nosilec. Ne pozabi da uporabis vijake ki se uprejo v steno, to se posebej velja za gibs steno. Zvrtas tudi luknje kjer bodo kabli notri. Malce dodatne opreme potrebno nabaviti, sirse svedre ( priporocam fi60, ker lahko uporabis skoraj isti premer doze za racunalnisko mizo )in prav lepo zgleda, ce nimas prevec kablov. Torej luknja zgoraj pri nosilcu in spodaj kjer je regal (vsaj ponavadi). Na obe luknji racunalnisko dozo in kable skozi, preden jih na TV/komponento priklopis. Meni je uspelo skozi dati 4 HDMI/1x Ethernet in 1x strom podaljsek. Lahko ti na ZS posljem sliko in podrobna navodila kako to doseci. Za luste koncni izdelek prpopam tudi tukaj ;)

Kje spremljas sky kanale?

J.McLane ::

Pred časom so bili nekateri v tej temi pametni kako lahko sidelovdaš katerokoli aplikacijo na Android TV, že takrat sem bil skeptičen, saj nimaš touchscreena in je navigacija nemogoča. Sedaj sem dejansko stestiral Siol Tvin in lahko potrdim, da je nemogoče zagnati program z daljincem. Poskušal sem še z raznimi remote aplikacijami za telefon, ki imajo Touchpad, nemogoče.

Edino kar je delovalo je bil TeamViewer preko telefona, ampak slika se je kazala na telefonu in ne na TV, ko sem izklopil TeamViewer, pa se je pokazala na TV in je delovalo brez problemov.

Torej vprašanje za tiste, ki ste bili glasni, kako lahko vsako aplikacijo poženejo na Android TV, kako za boga klikate po ekranu?

hixxy ::

J.McLane je izjavil:

Pred časom so bili nekateri v tej temi pametni kako lahko sidelovdaš katerokoli aplikacijo na Android TV, že takrat sem bil skeptičen, saj nimaš touchscreena in je navigacija nemogoča. Sedaj sem dejansko stestiral Siol Tvin in lahko potrdim, da je nemogoče zagnati program z daljincem. Poskušal sem še z raznimi remote aplikacijami za telefon, ki imajo Touchpad, nemogoče.

Edino kar je delovalo je bil TeamViewer preko telefona, ampak slika se je kazala na telefonu in ne na TV, ko sem izklopil TeamViewer, pa se je pokazala na TV in je delovalo brez problemov.

Torej vprašanje za tiste, ki ste bili glasni, kako lahko vsako aplikacijo poženejo na Android TV, kako za boga klikate po ekranu?



Priklop miške?

Tomson ::

eDigital ima trenutno en dober deal, Panasonic 58DX750 za 1.180€, sicer 1.500€ ... (če kdo išče dober 55" pod 1200€)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

J.McLane ::

hixxy je izjavil:


Priklop miške?


Bi pričakoval, da bi remote aplikacije za telefon, ki imajo touchpad prikazale kurzor miške, pa temu ni tako. Bom probal še fizično priklopit miš v USB, berem da so support za miš na Philipsu dodali šele s kasnejšim fimrwareom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J.McLane ()

OK.d ::

Brez miša ne bo šlo;)
LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

bojanpo ::

gorann je izjavil:

bojanpo je izjavil:

gorann je izjavil:

kateri nosilec za tv je dober, pa da ne sledi bankrot po nakupu


https://klub.t-2.net/ponudba.aspx/6849
na t2 imajo tegale, cena je 96eur, nisem pa nasel nikjer po slo, da se prodajajo, da bi lahko primerjal cene

kako skrijete kable potem, da ne visi vse skupaj


Huh, s kabli je nekaj dela, ampak veselje ko je koncano. Recimo ce imas gips steno, je se najlazje. Premeris steno kjer bo TV, oznacis luknje, preveris kje je stena votla in tam zvrtas luknje za nosilec. Ne pozabi da uporabis vijake ki se uprejo v steno, to se posebej velja za gibs steno. Zvrtas tudi luknje kjer bodo kabli notri. Malce dodatne opreme potrebno nabaviti, sirse svedre ( priporocam fi60, ker lahko uporabis skoraj isti premer doze za racunalnisko mizo )in prav lepo zgleda, ce nimas prevec kablov. Torej luknja zgoraj pri nosilcu in spodaj kjer je regal (vsaj ponavadi). Na obe luknji racunalnisko dozo in kable skozi, preden jih na TV/komponento priklopis. Meni je uspelo skozi dati 4 HDMI/1x Ethernet in 1x strom podaljsek. Lahko ti na ZS posljem sliko in podrobna navodila kako to doseci. Za luste koncni izdelek prpopam tudi tukaj ;)

prevec dela s stemanjem, ker je zidana stena, premsiljujem, da nabavim un kanal k se prilepi na steno

imas pa res lepo narejeno, pohvale z moje strani

kako si prisel do sky??


IPTV streami preko Smart IPTV aplikacije na WEB OS. 65 Oled B6V je res top TV.

J.McLane ::

In kje dobiš stream? A to iščeš za vsak event posebej a imaš Sky Sports ves čas na voljo?

bojanpo ::

Zelo na kratko : Travnik.

refosk ::

bojanpo je izjavil:

Zelo na kratko : Travnik.


išči pod acestream

andrej69 ::

tedy199 je izjavil:

Zdravo, potrebujem eno pomoč.

Pred kratkim sem nabavil Philipsa 55PUS7101, ter ga zaenkrat priklopil na optično kabelsko omrežje. Ob iskanju kanalov mi je TV našel cca. 150 digitalnih in 52 analognih programov. Težava pa mi nastane, ker sedaj nimam podnapisov pri programih kot so Discovery, National Geographic, Animal Planet... Na stari TV kišti, ki je našla (seveda) samo 52 analognih programov, so ti programi vsi z podnapisi. Tukaj pa mi jih ne prikazuje.

Nastavitve TV-ja imam:
- Jezik in država: Slovenija
- Primarni in sekundarni podnapisi sprejemnika: Slovenščina

Kaj naj naredim da mi bo prikazovalo podnapise?



Primarni in sekundarni podnapisi so vezani na certificirano oddajanje, ki pa ni nujno podprto v vseh državah in za vse signale.
DVB podnapise si lahko vklopiš preko daljinskega upravljalnika, če pritisneš:
+ (OPTIONS) / Osebne nastavitve / Podnapisi / Vklop

EdoK ::

Jaz pa toplo odsvetujem Philipsa, še posebej če je gor android. Preklopi med kanali trajajo večnost (z conax modulom), slika ajde... servis katastrofa. Pri kolegu primerjal s Samsungom istega cenovnega razreda in mi je bilo nerodno. Preklapljanje med posnetki v youtubu... odzivnost ranjenega polža.
S Philipsom shajam samo zato, ker ga gledam preko telemachovega setboxa. Govorim o 55PUS6501.

podbevna ::

Pozdravljeni,

zanima me kaj mislite o naslednji ponudbi Hoferja:

http://aldi.medion.com/md31200/sl/?refP...

Zanima me zlasti primerjava z 65 inčnim Hisensejem:

http://www.makspro.si/index.php/led-tv-...

Trenutno se nagibam k Hoferju, ker ima 3 leta garancije, pri kateri ga moram spraviti le do Hoferja. Ne vem pa ali je panel dober in kakšna je slika, saj nisem našel nobenih review-jev.

hixxy ::

EdoK je izjavil:

Jaz pa toplo odsvetujem Philipsa, še posebej če je gor android. Preklopi med kanali trajajo večnost (z conax modulom), slika ajde... servis katastrofa. Pri kolegu primerjal s Samsungom istega cenovnega razreda in mi je bilo nerodno. Preklapljanje med posnetki v youtubu... odzivnost ranjenega polža.
S Philipsom shajam samo zato, ker ga gledam preko telemachovega setboxa. Govorim o 55PUS6501.


Andorid je pač Android. Ima pa druge prednosti kot so milijon aplikacij, posodobitve, chromecast.

Ni vse tako slabo.

miko22 ::

Se pa najde tukaj polno junakov, katerim je Philips oh in sploh.

Tv moraš sprobat v trgovini. Že zaradi slike, da lahko v živo primerjaš. Vso branje testov je tak-tak, da dobiš osnove. TV se gleda in kupuje z očmi.

Tomson ::

... v popolnoma neprimernem ambientu, ki ni primerljiv z domačim in nastavitvami, ki so daleč od optimalnih.

Kupuje se že z očmi, a realne slike v trgovini pač ne dobiš. Je pa defenitivno ogled v trgovini eden izmed korakov pri nakupu TVja!
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

fpbs ::

miko22 je izjavil:

Se pa najde tukaj polno junakov, katerim je Philips oh in sploh.
Tv moraš sprobat v trgovini. Že zaradi slike, da lahko v živo primerjaš. Vso branje testov je tak-tak, da dobiš osnove. TV se gleda in kupuje z očmi.

Točno tako. Na stotine testov je napisanih in prepisanih, brez , da je kdo videl televizor. Za večino od teh, ki to počno, je pomembno, da čim večkrat klikneš na njihovo stran. Vsak klik nekaj prinese.

Tomson ::

Kdo pa govori o stotinah testov? Trije, zame najbolj referenčni so povsem dovolj, hdtvtest, avforums in rtings.

Sem pa prepričan, da imaš tudi preko njih kaj za povedat! ;-)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

yoco ::

Živjo! Fotr bi rad zamenjal tv. Pa je videl od Telemacha SAMSUNG 43KU6072. Pa me zanima par stvari. Doma imam skoraj 8 let starega Samsunga, ki mi dela zaenkrat super. Preko usbja lahko gledam skoraj vse. Edino glede podnapisov sem moral naložit "custom" aplikacijo. A te nove televizije imajo boljšo podporo za podnapise? Samsung ima Tizen os. A vseeno lahko preneseš aplikacije, kot je npr. Youtube? Je WiFi zanseljiv kot mora bit?

fpbs ::

Tomson je izjavil:

Kdo pa govori o stotinah testov? Trije, zame najbolj referenčni so povsem dovolj, hdtvtest, avforums in rtings.
Sem pa prepričan, da imaš tudi preko njih kaj za povedat! ;-)

Prav na enem od teh treh je bilo omenjeno, da jih Samsung vsako leto ob prihodu novih televizorjev, nekje sredi februarja povabi in počasti. Zakaj?

leiito ::

fpbs je izjavil:

Tomson je izjavil:

Kdo pa govori o stotinah testov? Trije, zame najbolj referenčni so povsem dovolj, hdtvtest, avforums in rtings.
Sem pa prepričan, da imaš tudi preko njih kaj za povedat! ;-)

Prav na enem od teh treh je bilo omenjeno, da jih Samsung vsako leto ob prihodu novih televizorjev, nekje sredi februarja povabi in počasti. Zakaj?


To je konflikt interesov, ne bi smeli iti, če pa že, ne bi smeli piti, jesti ali nesti domov za več kot $20 vrednosti.

leiito ::

Karkoli že si mislimo o znamki, prodajni ekipi Philipsa v Sloveniji je treba priznati marketinško znalstvo, tržni delež Philipsa v Sloveniji je bistveno večji kot v katerikoli drugi državi, najbrž tudi po zaslugi likov kot je andrej96. Škoda da drugi brandi niso tako aktivni na forumih, koristno bi bilo za prodajalce in kupce.

OK.d ::

Kvečjemu za prodajalce;)
LPOK.d

Tomson ::

fpbs je izjavil:

Prav na enem od teh treh je bilo omenjeno, da jih Samsung vsako leto ob prihodu novih televizorjev, nekje sredi februarja povabi in počasti. Zakaj?


Ja ... pač lepa gesta, kaj?! ;)

Če nekdo malo počasti ob predstavitvi novih modelov, še ne pomeni, da bo firma sedaj ocenjevala pristransko in pokroviteljsko. Saj jih niso peljali na Sejšile za 3 tedne ... Plus tega, če bi ocenjevali TVje nerealno, bi dolgoročno pomenilo konec takšne firme/strani, saj bi izgubila vso zaupanje, referenčnost. Saj kupci niso slepi. Če bi napisali, da je slab model dober, v resnici pa ne bi bil, bi to verjetno hitro opazili. Plus tega je še nekaj konkurenčnih strani, ki tudi precej obsežno testirajo TVje. So torej kar vsi po vrsti podkupljeni, glede na to, da so ocene testov praktično povsod precej podobne?! ;)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

4knative ::

Afera Narezekgate? Samsung se bo pogodil z Ameriko za 4 milijarde kazni in podpisal, da bo trgovcem in reviewerjem v bodoče ponudil samo bobi palčke in malinovec.

Markus55 ::

Gledam tv v BigBangu LG 49UH750v https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/4... pa ne vem, zakaj je toliko znižan, ker če gledam karakteristike, so super.
Ali sem kaj spregledal?

car100 ::

hixxy je izjavil:

EdoK je izjavil:

Jaz pa toplo odsvetujem Philipsa, še posebej če je gor android. Preklopi med kanali trajajo večnost (z conax modulom), slika ajde... servis katastrofa. Pri kolegu primerjal s Samsungom istega cenovnega razreda in mi je bilo nerodno. Preklapljanje med posnetki v youtubu... odzivnost ranjenega polža.
S Philipsom shajam samo zato, ker ga gledam preko telemachovega setboxa. Govorim o 55PUS6501.


Andorid je pač Android. Ima pa druge prednosti kot so milijon aplikacij, posodobitve, chromecast.

Ni vse tako slabo.


Na Philips tv oz kerkol kol android tv ne moraš kr nalagat katerih koli aplikacij, morajo bit optimizirane za tv, sicer je najmanjši problem zagnati nepodprte aplikacije ampak ni nujno, da bojo delovale sploh z daljincem ne. Tvin aplikacija je iz strani Telekoma že bila ampak so jo verjetno zaradi sesuvanja odmaknili, je pa v tisti fazi bila še vedno slabša kot komunikator in bi težko uporabljal za stalno. Škoda imet slab vir max resolucija full hd. Philips v slo ponuja največ za svoj denar zaradi tega ima tudi tak položaj. Če bi optimiziral in dal android 6.0 gor bi bil svetoven tv. Je pa pogoj vsaj ene 4 gb rama pa 32gb spomina pa en dobr 4 jedrnik potem bi android letel prej je to bolj tko tko.

Anja9 ::

Huhuhu, spet se javljam :)

uglavnem...čez vikend sem obiskala vse trgovine in ure preživela pred TVji. Moram povedat, da me je navdušil najbolj LG. Sem se pa dobesedno zaljubila v OLED :)

Ponudili so bi ugodno obročno odplačilo za naslednja dva TVja.

LG 55EG910V OLED (cca. 1400eur)
LG B6 OLED55B6 4K OLED (cca. 1800eur)


Prvi je ukrivljen sicer, TV bo na steni...me pa zanima res razlika, ali je vredno doplačati za B6 model? Ker slika na OLED je....njami :D


Hvala za pomoč in nasvete pobči :)
««
206 / 223
»»