» »

Kateri televizor?

Kateri televizor?

Temo vidijo: vsi
««
137 / 223
»»

andrej69 ::

Test Panasonic 58DX700.

Panasonic DX700 televizor, predstavlja dobro vtopnico v svet UHD-BLURAY vsebin.Razen UHD resolucije in HDMI vhodov s HDCP 2.2 zasčito,televizor lahko prikaže širok raspon barv,ter prepozna HDR metapodatke v signalu.
Kar je dovolj,da poudari prednosti UHD-BLURAYA,v primrjavi z klasičnim BLU-REYEM.Seveda obstajajo boljši modeli, kateri izpolnjujejo UHD premium specifikacije,toda je tudi cena višja.Kontrast je zelo visok,slika je tovarniško dobro umerjena,in daje zelo dober rezultat,kar se tiče gledanja SD programov in filmov.Velika težava je predvsem,zelo ozki kot gledanja.Vsebuje 50 Hz panel.Firefox OS,v tem trenutku ne prinaša nikakršnih novitet,je pa zelo dobra njegova fleksibilnost,kakor tudi kvaliteten Firefox odprti internet bsrskalnik.

Kar se tiče podatkov.
SMVA 8 bitni panel z bočno postavljenim,osvetljenjem ozadja.Vgrajen je 1400 Hz BMR IFC-50 Hz panel.
Ravni zaslon,3 HDMI priključki,digitalni audio izhod,USB moddul 2×USB 2.0,mrežni priključek,Wifi,
dekoderski modul,izhod za slušalke 3,5mm,digitalni prejemnik:DVB-T/-T2/C (MPEG-2, MPEG-4 i MPEG HEVC (H.265)); DVB over IP,HEVC podpora,
Država izdelave:Češka.

Kvalita slike:
Ocene od 1-4, 1 = slabo, 2 = srednje, 3 = dobro, 4 = izvrsno

Ansi kontrast:(tovarniški) 5500:1 True cinema opcija. Ocena 4
Ansi črna barva cd/m2: (tovarniška)0.019 Ocena 4, zelo dober rezultat.
Največja svetilnost: cd/m2 (tovarniška) 333. Ocena 3
Največje napake v nijansi sive: (tovarniško)3,2 zelo dober rezultat. Ocena 4
Največje napake v barvah:(tovarniško) 2,9 zelo dober rezultat. Ocena 4
Rzpon barv rec 709: (tovarniško) 96,3 Sprejemljiva tolerancija je +/- 3% Ocena 2
Razpon barv DCI-P3:89,9 Ocena 3
Kontrole za nastavitve samega televizorja. Ocena 4

Povprečje izmerjenih vrednosti je 3,5.(dobro-zelo dobro)

Tovarniške nastavitve:(pred testom)Tovarniško je najpreciznejša opcija(True Cinema)
Dynamic
Normal
Cinema
True Cinema
Costum

Kvaliteta panela,in osvetljenja ozadja:

Prebijanje osvetljenja ozadja: rahlo prebijanje,na določenih segmentih panela. Ocena 3
Efekt zamazanega ekrana: neopazen. Ocena 4
Odsev panela: nekoliko zabrisani predmeti na panelu Ocena 2
Prikaz iz kotov: slab (vidljive spremembe v gammi,kontrastu,in barvah pri 20-30 stopinjah) Ocena 2
Ostale napake:plavi odsev pri gledanju iz kota,opazne tanke navpične črte drugačnega odseva,ko se gleda črni panel iz kota. Ocena 2

Povprečje izmerjenih vrednosti:2,66 (dober rezultat)

Resolucija gibanja,skaliranje,prikaz filmov:
Resolucija gibanja: (Monoscope test, max. 1080) 450 max.Če je aktiviran Clear Motion IFC,ni vpliva na rezultat.Ocena 2
Ostrina slike v dinamiki:prisotno podvajanje,in dolge sledi iza predmetov. Ocena 3
Predvajanje vsebin v 24fps: gladka reprodukcija,če je omogočen IFC Ocena 3
Skaliranje slike:Dobro predvajanje tako SD signala kot HD. Ocena 3
Interpolacija slike: z IFC,na srednji ali maximalni vrednosti, je rezultat povprečen. Ocena 2
Upscaling barv: brez stopničastega efekta,kar se tiče prepletenih in naprednih vsebin.Ocena 3
Povezovanje:povprečno Ocena 3

Povprečje izmerjenih vrednosti:2,66 (dober rezultat)

Še prikaz parametrov,pred in po testih.







Če bo zanimanje,bom vsak mesec prilepil kakšen test, določenih modelov televizorja.

andrej69 ::

breza je izjavil:

Hvala Tomson za link.
Sem v dilemi ali kupim full hd oled Lg 55eg910 ali uhd Panasonic 58dx750(780),1600 evrov je meja. Imam 50 inčno hd Lg plazmo ki kaže znake odhoda. Na tv mam priklopljen minix neo h8+, tako da nekih posebnih smart funkcij na novem tv ne potrebujem.
Nekako se bolj nagiban k oledu, posebej ker se mi zdi ta model dosti ugoden, po drugi strani me pa tudi matra omenjeni Panasonic,ki je dobro ocenjen tv srednje klase (in future proof).
Vaša mnenja dobrodošla.
Kje naročiti tv ali pri extrem digital ali pri moj tv. Cene za Lg sta isti(vaše izkušnje).

Lep pozdrav.


Saj sam veš,kaj ti bo pri televizorju primarno.Če boš gledal v večji meri, SD kanale in HD filme,igral igre,potem je OLED odlična izbira.Če pa strmiš bolj v prihodnost,pa je vsekakor boljši nakup 4K televizorja,v tem primeru Panasonica DX.

andrej69 ::

breza je izjavil:

Hvala Tomson za link.
Sem v dilemi ali kupim full hd oled Lg 55eg910 ali uhd Panasonic 58dx750(780),1600 evrov je meja. Imam 50 inčno hd Lg plazmo ki kaže znake odhoda. Na tv mam priklopljen minix neo h8+, tako da nekih posebnih smart funkcij na novem tv ne potrebujem.
Nekako se bolj nagiban k oledu, posebej ker se mi zdi ta model dosti ugoden, po drugi strani me pa tudi matra omenjeni Panasonic,ki je dobro ocenjen tv srednje klase (in future proof).
Vaša mnenja dobrodošla.
Kje naročiti tv ali pri extrem digital ali pri moj tv. Cene za Lg sta isti(vaše izkušnje).

Lep pozdrav.


Še kar se tiče naročila,ti vsekakor svetujem Moj Tv.Kar se tiče Extreme digital,imajo uporabniki slabe iskušnje,saj gre za podjetje,ki ima sedež na Madžarskem.

breza ::

Hvala Andrej za izčrpen odgovor, odločitev je še v zraku:).
Če koga zanima prilagem test Panasonic 58dx750/780 ki pa ima 120hz panel, 1800 BMR in STUDIO MASTER HCX procesor.
http://www.techradar.com/reviews/audio-...
Lp
xxxx

Tad:) ::

Se lahko Hisense HE58KEC730 primerja s Panasonicom?

https://www.amazon.de/Hisense-HE58KEC73...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tad:) ()

andrej69 ::

Tad:) je izjavil:

Se lahko Hisense HE58KEC730 primerja s Panasonicom?

https://www.amazon.de/Hisense-HE58KEC73...


V večini segmentov,je sigurno konkurenčen Panasonic televizorjem.Kot celota pa je Panasonic nekaj boljši televizor.Toda cena-kvaliteta,mu ni konkurenčen nihče, od ostalih proizvajalcev.
Še nekaj kvalitetnejši,so pa letošnji modeli,predvsem kar se tiče slike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Tad:) ::

No ce je ta Hisense kec730 samo malo slabsi od Panasonica 58dx750 se mu upravici.

OK.d ::

No, da vas slišim s čim vi čistite tv-je jaz zato uporabljam krpico podobne kvalitete kot za čiščenje očal + destilirano vodo.
Sem nabavil tudi namensko čistilo od philipsa ampak je ironično spet zanič in pušča lise - andrej69 te ne provociram:P
LPOK.d

andrej69 ::

OK.d je izjavil:

No, da vas slišim s čim vi čistite tv-je jaz zato uporabljam krpico podobne kvalitete kot za čiščenje očal + destilirano vodo.
Sem nabavil tudi namensko čistilo od philipsa ampak je ironično spet zanič in pušča lise - andrej69 te ne provociram:P

Tukaj si poglej.Zelo dobra stvar.Čistilo je dobro,da ne vsebuje alkohola,kajti lahko poškoduje panel.Krpice,pa so najboljše tiste iz mikrovlaken.
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnisk...

kozorog ::

Dosedaj katero koli sem sprobal čistilo je delovalo ok,razen stelex :(.
Mam philips čistilo in ne pušča nobene lise.Je treba večkrat čistiti panel in ne enkrat na leto recimo(nasplošno).
Krpica obvezno mora bit čist čista,če ni je možnost ,da pustu liso in se težje čisti panel.
Jaz jo imam samo za panel in ne za celoten tv.
Tudi ,če so otroci nekajkrat pritisnili na panel se da vse lepo stran.
Čistim s krpico dodano zraven spreja in zraven plasme ki smo jo dobili.
Če ni druge "stare" gate :P xD


breza ;

OLED vzami.Neboš zgrešu in prikrajšan pr sliki,če nima 4K

kralnahribu ::

andrej69 je izjavil:

breza je izjavil:

Hvala Tomson za link.
Sem v dilemi ali kupim full hd oled Lg 55eg910 ali uhd Panasonic 58dx750(780),1600 evrov je meja. Imam 50 inčno hd Lg plazmo ki kaže znake odhoda. Na tv mam priklopljen minix neo h8+, tako da nekih posebnih smart funkcij na novem tv ne potrebujem.
Nekako se bolj nagiban k oledu, posebej ker se mi zdi ta model dosti ugoden, po drugi strani me pa tudi matra omenjeni Panasonic,ki je dobro ocenjen tv srednje klase (in future proof).
Vaša mnenja dobrodošla.
Kje naročiti tv ali pri extrem digital ali pri moj tv. Cene za Lg sta isti(vaše izkušnje).

Lep pozdrav.


Še kar se tiče naročila,ti vsekakor svetujem Moj Tv.Kar se tiče Extreme digital,imajo uporabniki slabe iskušnje,saj gre za podjetje,ki ima sedež na Madžarskem.


cene v Moj Tv veljajo le v primeru plačila predračuna.Plačilo po povzetju je +5%

kralnahribu ::

tale televizor za zunaj,Andrej si mislu.
https://mtehnika.mercator.si/izdelek/17...

Ugotovu sem ,da sploh ne rabim androida in WIFI,ker imam PLC modul in komunikator za siol

Tomson ::

breza je izjavil:

Hvala Tomson za link.
Sem v dilemi ali kupim full hd oled Lg 55eg910 ali uhd Panasonic 58dx750(780),1600 evrov je meja. Imam 50 inčno hd Lg plazmo ki kaže znake odhoda. Na tv mam priklopljen minix neo h8+, tako da nekih posebnih smart funkcij na novem tv ne potrebujem.
Nekako se bolj nagiban k oledu, posebej ker se mi zdi ta model dosti ugoden, po drugi strani me pa tudi matra omenjeni Panasonic,ki je dobro ocenjen tv srednje klase (in future proof).
Vaša mnenja dobrodošla.
Kje naročiti tv ali pri extrem digital ali pri moj tv. Cene za Lg sta isti(vaše izkušnje).

Lep pozdrav.


Hja, tale FHD OLED EG910 (predvidevam da govoriš o tem modelu) je pravzaprav samo nekoliko posodobljena verzija modela EC930 iz leta 2014 in ima posledično še eno kopico težav. Da ne bo nesporazuma, še vedno ima vse specifike oLEDa, le tiste prvotne težave oLED panelov so še precej izrazite, ki se nanašajo predvsem na slabo uniformiranost zaslona, težave z prikazom "near black" slike, inking (ko je večina ekrana zelo svetlega vleče malo na roza po določenih pasovih), procesiranje signala, ki je slabši od 1080p je precej slabo in je posledično slika tam vidno slabša kot pri kakšnih konkurenčnih modelih. Ko na omenjen TV priključiš Blueray predvajalnik bo slika TOP, brez konkurence vsakega LCDja, ko pa greš proti SD kvaliteti vira bo navdušenje nad sliko drastično padalo. Precej bolje se obnese malo novejši, že 4k model EF950, ki ga dobiš v tujini že za 2.500€, sam, po resnici povedano še ne bi kupil OLEDa pod letnikom 2016. Omenjeni modeli, pa tudi če gledamo najnižji model B6, ki ima zaenkrat še na žalost sila zasoljeno ceno, je po poročanju prvih lastnikov precej precej boljši kar se tiče zgoraj omenjenih težav. Praktično vse težave z uniformiranostjo zaslona so odpravljene, vsaj kar se tiče "real life" vsebin, procesiranje/upscaling pa je tudi veliko veliko boljši. Model EG910 seveda tudi nima podpore HDR vsebinam, ki bodo v naslednjih letih krojile usodo nam vsem, če bomo želeli končno nekoliko drugačno, novo izkušnjo pri gledanju filmov. Sam bi rekel takole glede EG910, če boš po večini gledal vsebine v FHD ločljivosti in malo kompresije je to res odličen TV, za ogled npr. TV programov pa sam nisem bil pretirano navdušen.

Kar pa se tiče Panasonica DX750/780 pa res predstavlja en tak soliden TV srednjega ranga. Res dobro video procesiranje in upscaling, dober prikaz črne, dobri kontrasti in prikaz barv, kar pomeni zelo dobro osnovo, žal EdgeLit, kar se posledično pri gledanju ponoči opazi kot "bright edges" in "haloing", omenjeni ozki koti so pač čisto vsakdanji za VA panel, kljub 8-bitnemu panelu zna presenetit z HDR vsebinami, ki so odvisno od produkicije lahko zelo dobre, srednje ali slabe, "local dimming" je žal bolj "hit and miss", včasih ok, včasih bolje izklopit, a gledano overall, 1600€ za 58" je to precej soliden TV.

LG EG910 FHD OLED ali Panasonic DX950? Odvisno kaj boš v največji meri gledal ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Thunder wave ::

Mene pa zanima kaj delate z zasloni (ok, če so mali otroci še nekak razumem), da jih morate tako čistiti. Domačega TVja v slabih dveh letih še enkrat nisem rabil zbrisati. Vsak teden ga lepo nežno posesam in je to to, je kot nov :)

MrStein ::

A pri vas ni prahu?
Čez čas se nabere marsikaj.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

car100 ::

Jaz imam Philips zeleno čistilo že ene 2 leti in je čisto ok samo je original krpa slaba pusti fleke! imam pa zato neko krpico kot za očala in lepo pobriše zaslon in je kot original iz tovarne. (Sem pa brisal samo prvič zaradi montaže ker se je videl prstni odtis + računalniški monitor že večkrat. Za enkrat se obnese čisto ok. + cena je okol 5€ se mi zdi in tudi prah se počasi nabira. Na tvju ga po enem mescu še ni.

simba89 ::

Mogoče malo offtopic ampak zelo pomembna stvar, ki se že odločiš in kupiš televizor.
Bodite ZELO pozorni pri prevzemu embalaže. Najboljše je, da jo slikate,
še boljše pa, da zahtevate, da vam jo odprejo in pogledate TV, da je brezhiben.
Sam imam negativno izkušnjo s tem.
Kupil sem televizor, ko pa sem ga razpakiral, je bil počen ekran.
Pooblaščeni servis DAST d.o.o. trdi, da je embalaža "evidentno poškodovana oz. stisnjena na mestu poškodbe"
in zato so zavrnili DOA.
Sam ne vem, kje oni vidijo evidentno poškodbo embalaže.

Tako da bodite pozorni v izogib komplikacijam.

 slika embalaže

slika embalaže

kralnahribu ::

simba89 je izjavil:

Mogoče malo offtopic ampak zelo pomembna stvar, ki se že odločiš in kupiš televizor.
Bodite ZELO pozorni pri prevzemu embalaže. Najboljše je, da jo slikate,
še boljše pa, da zahtevate, da vam jo odprejo in pogledate TV, da je brezhiben.
Sam imam negativno izkušnjo s tem.
Kupil sem televizor, ko pa sem ga razpakiral, je bil počen ekran.
Pooblaščeni servis DAST d.o.o. trdi, da je embalaža "evidentno poškodovana oz. stisnjena na mestu poškodbe"
in zato so zavrnili DOA.
Sam ne vem, kje oni vidijo evidentno poškodbo embalaže.

Tako da bodite pozorni v izogib komplikacijam.

 slika embalaže

slika embalaže



Moja izkušnja s tem.
Tv kupljen v Maks....,dostavna služba pripelje,poškodovana embalaža.Prevoznik prosi za pregled vsebine in ker je bil tv nedotaknjen,brat prevzame tv,škatlo pa zavrže,ker je bila raztrgana.
Ko pa čez tri dni tv crkne,pa problem.Če bi hoteli uveljavlhat stvarno napako,je izdelek potrebno vrnit v original embalaži,trgovini razložim kaj se je zgodilo in mi zabičajo za naslednjič
NE PREVZEMAJTE izdelkov s poškodovano embalažo in zavrnite pošilko.Mi imamo zavarovan transport.
Kako se je raspletla reklamacija,pa je že druga zgodba.

OK.d ::

No, da še to slišimo;)
LPOK.d

mat xxl ::

Tudi monitorjev se ne kupuje v odprti embalaži, razen, če da prodajalec sam svoj zero death pixel garancijo .....

So mi enkrat hoteli v Big Bangu prodati "testnega" kao, sem se strinjal cena -10%, sem pa želel stestirati in ko so ga priklopili se je pokazal mrtev pixel in namigi, da morda le ni bil testni pač pa vrnjen....

vrunc ::

Kako se kaj v praksi obnese PHILIPS LED TV 49PUS6401, gledam predvsem filme iz USB vhoda in kakšno sliko in film preko telefona na TV.

Tomson ::

TUKAJ boš izvedel vse kar te zanima o dotičnem modelu ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

andrej69 ::

vrunc je izjavil:

Kako se kaj v praksi obnese PHILIPS LED TV 49PUS6401, gledam predvsem filme iz USB vhoda in kakšno sliko in film preko telefona na TV.


Kar se tiče gledanja filmov,preko usb modula,je bolje da gledaš preko Androida ali računalnika.Kajti ni možnosti povečevanja podnapisev preko usb,kar zna biti pri večji razdalji gledanja moteče.Bi pa ti raje priporočil model 6501,ki ima že kvalitetnejši panel.

fpbs ::

LG je že za letošnje OLEDe občutno zmanjšal cene:

http://www.amazon.com/LG-Electronics-OL...

Tomson ::

Zgolj v ZDA. V Evropi omenjeni model se vedno 4000€... Očitno smo Evropejci bistveno bogatejši, vedno so cene bistveno višje... V ZDA bo na koncu verjetno blizu 2000$, v EU sigurno ne pod 2500€. :-(
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Thunder wave ::

V ZDA so to cene pred davkom (ki pa je v ogromno zveznih državah 0%). Poleg tega nimajo obvezne garancije in takih stvari. Vse te "pravice" v EU plačamo bolj ali manj sami.

Tomson ::

Mogoče nimajo obvezne garancije, je pa garancija proizvajalca in v dosti primerih podaljšana garancija prodajalca. Brezplačno. Konkreten primer LG B6 sem bral vsaj za dva trgovca, ki ponujata 5 in 6 letno brezplacno garancijo...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

kralnahribu ::

Včeraj mi je nekdo omenil,da naj bi Oled tvji imeli problem z modro barvo in s tem posledično krajšo življensko dobo.Z modeli 2016 naj bi to rešili in podaljšali delovanje panelov.Kakšna je sploh življenska doba Oledov in pa Led tvjev.
Kako je kaj s tem,je to res,al lari fari.

andrej69 ::

kralnahribu je izjavil:

Včeraj mi je nekdo omenil,da naj bi Oled tvji imeli problem z modro barvo in s tem posledično krajšo življensko dobo.Z modeli 2016 naj bi to rešili in podaljšali delovanje panelov.Kakšna je sploh življenska doba Oledov in pa Led tvjev.
Kako je kaj s tem,je to res,al lari fari.


Res je nekaj težav, z modro in zeleno barvo organskih diod.Najmanj težav je z rdečo.Toda to je bila predvsem težava, prvih oled televizorjev.Sedaj je to bistveno bolje.Oled paneli izpred 2 let,so imeli življensko dobo nekje okoli,30.000 delovnih ur.Letošnji modeli bi naj imeli okli 100.000 delovnih ur,kar je seveda zelo veliko.Povprečen LCD televizor ima življensko dobo okoli 60.000-70.000 delovnih ur.Poznamo pa seveda dve vrsti Oled tehnologije.Prva je Passive-Matrix (PMOLED),ki se v glavnem uporablja za MP3 predvajalnike in telefone.In pa druga tehnologija,ki se imenuje Active-Matrix (AMOLED),ki se pa seveda uporablja v industriji televizorjev.Obstajata tudi dve vsrti tehnologij.Samsung uporablja RGB tehnologijo,Lg pa tehnologijo WRGB.
Toliko na kratko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

breza ::

Hvala za opis lastnost Lg 55eg910 in Panasonic 58dx750.Glede na to da gledamo večino tv (in par fhd filmov na teden) bi naj bil Panasonic boljša izbira? Glede na odzive na raznih forumih so uporabniki v večini zadovoljni. Kakšna je pa alternativa razen Samsunga 60ks7000, ki pa verjetno še nekaj časa ne bo okoli 1600e?

Lp
xxxx

fpbs ::

kralnahribu je izjavil:

Včeraj mi je nekdo omenil,da naj bi Oled tvji imeli problem z modro barvo in s tem posledično krajšo življensko dobo.Z modeli 2016 naj bi to rešili in podaljšali delovanje panelov.Kakšna je sploh življenska doba Oledov in pa Led tvjev.
Kako je kaj s tem,je to res,al lari fari.

Težave z modro barvo so bile pri opuščeni RGB Samsungovi tehnologiji. Pri LGejevi WOLED tehnologiji pa ni teh težav.
http://www.flatpanelshd.com/news.php?su...

Tomson ::

Drži. Ima pa LG sedaj drugo "težavo". Ker je "4k" slika sestavljena iz 3.840x2.160 pikslov, po standardu RGB (rdeča/zelena/modra), sedaj pa je pri LGju vsak četrti pixel bel, kar podre sestavo 4k mreže in dejansko pride do pomanjkanja barvnih pixlov, zaradi strukture v katero je vmešana še bela dioda, tako lahko pravzaprav govorimo o 4k zaslonih, ki v resnici niso 4k, no ... UHD pravzaprav, kar pripelje do situacije z 25% manj pixli (diodami), ki so zmožni prikazovati potrebne barve, zatorej tovrstni zasloni v resnici niso zmožni prikazovati polne palete barv, ki ga vsebuje RGB video, kar pomeni, da z omenjenim zaslonom nikoli ne bomo videli posnetka, natančno, kot si ga je zamislila produkcija. Sicer pa ni vse črno, saj RGBW zaradi belega pixla porabi manj energije, dosega višjo svetilnost, predvsem pa za proizvajalca pomeni nižje stroške proizvodnje. Omenjeno sicer pri vsakdanjem gledanju "real life" TV vsebin ni resnično opazno, a dejstvo ostaja.

Da pa je LG dejansko odpravil težavo z nizko življensko dobo modre diode so se poslužili še ene, že omenjene zvijače. LG namreč pri RGBW uporablja štiri bele diode, ki nimajo težav z življensko dobo, preko treh pa so nameščeni barvni filtri. Preprosto, domiselno in učinkovito. Gledano s stališča pravih video entuzijastov, pa ti še vedno čakajo prave RGB OLED zaslone...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

MrStein ::

Tomson je izjavil:

zatorej tovrstni zasloni v resnici niso zmožni prikazovati polne palete barv, ki ga vsebuje RGB video, kar pomeni, da z omenjenim zaslonom nikoli ne bomo videli posnetka, natančno, kot si ga je zamislila produkcija.

Kdaj pa to sploh lahko?

Sicer pa je test preprost: nekdo naj pofotka "pravo" sliko (na "pravem" TV) in sliko tega TV.
Če je bistvena razlika, se bo vidla. Če ne, pa tepemo oslovo senco.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kralnahribu ::

Torej je smiselno kupit fhd Oled kot je EG910 ali suhd serije 8 ali 9 in počakati kaj bo prinesel QLED Tv

Tomson ::

Kljub svojim specifikam so OLEDi, sploh modeli 2016 superiorni vsem LCDjem. Moj post ni bil napisan z namenom podcenjevanja OLEDov ampak zgolj predstavitev trenutne tehnologije proizvodnje in razlage zakaj LG edini trenutno proizvaja tovrstne panele. Da je patentiral RGBW je bila pač briljantna poteza LG ja... In kot omenjeno, se teh 25% v praksi ne opazi razen pri npr. 4k tekstu...

Sam pod EF950 ta trenutek ne bi kupoval, Eg910 je super le v primeru res kvalitetnega vira, B6 pa je tisto kar bi takoj kupil če bi bila cena okoli 2 tisočaka... Mogoče v začetku drugega leta.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

kralnahribu ::

Tomson je izjavil:

Kljub svojim specifikam so OLEDi, sploh modeli 2016 superiorni vsem LCDjem. Moj post ni bil napisan z namenom podcenjevanja OLEDov ampak zgolj predstavitev trenutne tehnologije proizvodnje in razlage zakaj LG edini trenutno proizvaja tovrstne panele. Da je patentiral RGBW je bila pač briljantna poteza LG ja... In kot omenjeno, se teh 25% v praksi ne opazi razen pri npr. 4k tekstu...

Sam pod EF950 ta trenutek ne bi kupoval, Eg910 je super le v primeru res kvalitetnega vira, B6 pa je tisto kar bi takoj kupil če bi bila cena okoli 2 tisočaka... Mogoče v začetku drugega leta.


In kaj je res kvaliteten vir?
Ali se siol na vdsl hd shema šteje za kvaliteten vir že samo po sebi,ali je odvisno še od jakosti paketa.Paket je sicer 30/15 ampak se uporabljata tudi dve televiziji naenkrat in to z hd programi,pa tudi internet laufa obenem.Baje ogled nazaj tudi dosti hitrosti pobere,menda za dva hd programa.

fpbs ::

Tomson je izjavil:

Drži. Ima pa LG sedaj drugo "težavo". Ker je "4k" slika sestavljena iz 3.840x2.160 pikslov, po standardu RGB (rdeča/zelena/modra), sedaj pa je pri LGju vsak četrti pixel bel, kar podre sestavo 4k mreže in dejansko pride do pomanjkanja barvnih pixlov, zaradi strukture v katero je vmešana še bela dioda, tako lahko pravzaprav govorimo o 4k zaslonih, ki v resnici niso 4k, no ... UHD pravzaprav, kar pripelje do situacije z 25% manj pixli (diodami), ki so zmožni prikazovati potrebne barve, zatorej tovrstni zasloni v resnici niso zmožni prikazovati polne palete barv, ki ga vsebuje RGB video, kar pomeni, da z omenjenim zaslonom nikoli ne bomo videli posnetka, natančno, kot si ga je zamislila produkcija. Sicer pa ni vse črno, saj RGBW zaradi belega pixla porabi manj energije, dosega višjo svetilnost, predvsem pa za proizvajalca pomeni nižje stroške proizvodnje. Omenjeno sicer pri vsakdanjem gledanju "real life" TV vsebin ni resnično opazno, a dejstvo ostaja.

Če bi bila to res težava, potem bi lahko belo barvo opustili. U stvari gre za elegantno rešitev.
http://lgxperience.co.za/article/29/view

andrej69 ::

Tomson ::

kralnahribu je izjavil:

Tomson je izjavil:

Kljub svojim specifikam so OLEDi, sploh modeli 2016 superiorni vsem LCDjem. Moj post ni bil napisan z namenom podcenjevanja OLEDov ampak zgolj predstavitev trenutne tehnologije proizvodnje in razlage zakaj LG edini trenutno proizvaja tovrstne panele. Da je patentiral RGBW je bila pač briljantna poteza LG ja... In kot omenjeno, se teh 25% v praksi ne opazi razen pri npr. 4k tekstu...

Sam pod EF950 ta trenutek ne bi kupoval, Eg910 je super le v primeru res kvalitetnega vira, B6 pa je tisto kar bi takoj kupil če bi bila cena okoli 2 tisočaka... Mogoče v začetku drugega leta.


In kaj je res kvaliteten vir?
Ali se siol na vdsl hd shema šteje za kvaliteten vir že samo po sebi,ali je odvisno še od jakosti paketa.Paket je sicer 30/15 ampak se uporabljata tudi dve televiziji naenkrat in to z hd programi,pa tudi internet laufa obenem.Baje ogled nazaj tudi dosti hitrosti pobere,menda za dva hd programa.


Res kvaliteten vir je BlueRay. Pa na zaradi ločljivosti ampak zaradi kompresije. In kompresija igra največjo vlogo. Če pogledaš primerjavo na AvForums, kjer so primerjali navaden BlueRay in 4k na Netflixu so prišli do zaključka, da je kljub 4k ločljivosti pri Netflixu 1080p Blueray praktično primerljiv po kvaliteti in ostrini slike. Siol TV je skompresiran, da je joj. So pa nekateri programi kar solidni a seveda niti približno ne na nivoju Blueraya. Večina TV programov je tudi v precej nizki ločljivosti, 720p, nekaj malega tujih na 1080i, nobenega pa na 1080p. In na EG910, ki je sicer zelo dober TV pridejo do izraza prav vse tiste pomanjkljivosti slike, ki si jih ne želimo. Kolikor pokaže neverjetno količino detajlov pri Bluerayu pa jih žal pokaže tudi pri slabo ločljivostnem in kompresiranem viru. Na tem področju so novejši OLEDi veliko, veliko boljši...

Kar pa se tiče obremenjenosti linije načeloma pri Siolu ne igra vloge koliko obremeniš internet, saj ima TV svoj kanal ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Tomson ::

fpbs je izjavil:

Tomson je izjavil:

Drži. Ima pa LG sedaj drugo "težavo". Ker je "4k" slika sestavljena iz 3.840x2.160 pikslov, po standardu RGB (rdeča/zelena/modra), sedaj pa je pri LGju vsak četrti pixel bel, kar podre sestavo 4k mreže in dejansko pride do pomanjkanja barvnih pixlov, zaradi strukture v katero je vmešana še bela dioda, tako lahko pravzaprav govorimo o 4k zaslonih, ki v resnici niso 4k, no ... UHD pravzaprav, kar pripelje do situacije z 25% manj pixli (diodami), ki so zmožni prikazovati potrebne barve, zatorej tovrstni zasloni v resnici niso zmožni prikazovati polne palete barv, ki ga vsebuje RGB video, kar pomeni, da z omenjenim zaslonom nikoli ne bomo videli posnetka, natančno, kot si ga je zamislila produkcija. Sicer pa ni vse črno, saj RGBW zaradi belega pixla porabi manj energije, dosega višjo svetilnost, predvsem pa za proizvajalca pomeni nižje stroške proizvodnje. Omenjeno sicer pri vsakdanjem gledanju "real life" TV vsebin ni resnično opazno, a dejstvo ostaja.

Če bi bila to res težava, potem bi lahko belo barvo opustili. U stvari gre za elegantno rešitev.
http://lgxperience.co.za/article/29/view


Bele barve nikakor ne morejo opustiti saj so z RGBWjem dosegli svetilnost, ki je sicer nasplošno šibka točka OLED zaslonov. In ker je HDR "next big thing" sta pač svetilnost in bele diode precej pomembni...

Sicer pa si lahko preberete podroben članek na to temo (kako rgbw dejansko vpliva na ločljivost, svetilnost, barve) na HDTvTest ...

Primer teksta, kot omenjeno najbolj izrazita razlika: (Fine text rendering at 3840×2160@60Hz 4:4:4 on RGBW vs RGB)

Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

bmwwww ::

Eno vprašanje glede stenskega nosilca za TV (Sony 55x8005c), vesa: 300x300, kateri od teh bi bil dober:

1. ebay
2. ebay
3. ebay

@Tomson hvala, TV je odličen.

_njc ::

bmwwww je izjavil:

Eno vprašanje glede stenskega nosilca za TV (Sony 55x8005c), vesa: 300x300, kateri od teh bi bil dober:

1. ebay
2. ebay
3. ebay


Lahko malo napišeš vtise o TV-ju? Kvaliteta panela, slike,... Kakšne izkušnje z igranjem iger na njem?
Hvala!

bmwwww ::

_njc je izjavil:

Lahko malo napišeš vtise o TV-ju? Kvaliteta panela, slike,... Kakšne izkušnje z igranjem iger na njem?
Hvala!


TV doma par dni, samo sem do zdaj z njim upravljal malo nič, ker sem bil v fazi selitve. Kar sem do zdaj gledal je vse odlično, slika, zvok,...

Igrc pa ne igram, tako da ti glede tega ne morem pomagat. Si upam zatrdit, da ti pove @Tomson več o TVju kot jaz ;-)

violamb ::

Ima kdo izkušnje z Philips TV, a preko USB predvajajo avi in mkv file, ker mi lastnik ki ga prodaja ne ve povedat, gledam pa tudi na netu in ne najdem info.
Gre se za Philips 3D LED tv 102cm 40pfl5507k/12 model.
Hvala za info

Anney ::

Predvaja, samo so majhni podnapisi.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

_njc ::

bmwwww je izjavil:

_njc je izjavil:

Lahko malo napišeš vtise o TV-ju? Kvaliteta panela, slike,... Kakšne izkušnje z igranjem iger na njem?
Hvala!


TV doma par dni, samo sem do zdaj z njim upravljal malo nič, ker sem bil v fazi selitve. Kar sem do zdaj gledal je vse odlično, slika, zvok,...

Igrc pa ne igram, tako da ti glede tega ne morem pomagat. Si upam zatrdit, da ti pove @Tomson več o TVju kot jaz ;-)


Torej @Tomson, deli svoje vtise, predvsem glede iger (input lag, motion blur).
;)

bmwwww ::

_njc je izjavil:


Torej @Tomson, deli svoje vtise, predvsem glede iger (input lag, motion blur).
;)


Ne, ampak ti bo znal precej dobro pomagat, vsaj meni je!!

OK.d ::

violamb je izjavil:

Ima kdo izkušnje z Philips TV, a preko USB predvajajo avi in mkv file, ker mi lastnik ki ga prodaja ne ve povedat, gledam pa tudi na netu in ne najdem info.
Gre se za Philips 3D LED tv 102cm 40pfl5507k/12 model.
Hvala za info

Raje se vprašaj zakaj ga prodaja;)
LPOK.d

bmwwww ::

bmwwww je izjavil:

Eno vprašanje glede stenskega nosilca za TV (Sony 55x8005c), vesa: 300x300, kateri od teh bi bil dober:

1. ebay
2. ebay
3. ebay

@Tomson hvala, TV je odličen.


bump - bolj hiter :P

Tomson ::

_njc je izjavil:

bmwwww je izjavil:

_njc je izjavil:

Lahko malo napišeš vtise o TV-ju? Kvaliteta panela, slike,... Kakšne izkušnje z igranjem iger na njem?
Hvala!


TV doma par dni, samo sem do zdaj z njim upravljal malo nič, ker sem bil v fazi selitve. Kar sem do zdaj gledal je vse odlično, slika, zvok,...

Igrc pa ne igram, tako da ti glede tega ne morem pomagat. Si upam zatrdit, da ti pove @Tomson več o TVju kot jaz ;-)


Torej @Tomson, deli svoje vtise, predvsem glede iger (input lag, motion blur).
;)


Za igre je X800C (X810C) odličen v svojem cenovnem razredu. Ima dober response time (12ms) in dokaj nizek input lag (36ms), pa še precej dobro overall sliko ima. Skratka, zelo dobra opcija.

Malo še sam preberi: klik, klik, klik ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor
««
137 / 223
»»