» »

Kateri televizor?

Kateri televizor?

Temo vidijo: vsi
««
136 / 223
»»

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

Japonci so bitko s Korejci že izgubili.Sedaj Korejce čaka bitka s Kitajci, ki pa bo precej težja.
http://taosecurity.blogspot.si/2012/07/...


Se strinjam.Lg je povabil Samsunga,k skupnji proizvodnji televizorjev.Saj se zelo bojijo,da bi Kitajci prevzeli primat,kar se tiče prodaje televizorjev.Počasi že prevzemajo,svetovni trg.Hisense beleži v Ameriki, najhitrejšo rast.Kako ne bi,če pa je kvaliteta-cena,najboljša od vseh proizvajalcev televizorjev.Tudi korporacije kot so Changhong,Haier,Seiki,se izredno hitro vzpenjajo po lestvici.Za res nizko ceno,ponujajo
že televizorje,ki imajo OLED Lg panele z HDR & Dolby Vision tehnologijo.Tudi sama kvaliteta televizorja je zelo solidna.Predvsem Changong,prevzema primat kar se tiče elektronike.Kar se tiče teh reči,bo še kar zanimivo.

Tomson je izjavil:

Ime Sharp zaenkrat defenitivno ostaja, a Foxconn je postal večinski, 66% lastnik. Do julija 2017 bo že 72% lastnik, ko odkupi še nekatere dolgove ... Na dolgi rok se špekulira, da bo Foxconn postal lastna blagovna znamka in bo na trgu konkuriral z lastnimi izdelki kar zna precej spremenit konkurenčnost na trgu. V dobro kupcev! :)


To pa se zna zgodit.Katerti ima denar tako kot Kitajci,se seveda odločijo za samostojno prodiranje na trg.
Bolje bi bilo ,če bi se recimo Sony in Panasonic odločila,za skupen projekt izdelave televizorjev.Tako pa se eden kot drugi, komaj prebijajo,kar se tiče proizvodnje televizorjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

vetrnca ::

Živjo!
Ker je toliko tv-jev na voljo se ne morem odločiti, katerega bi kupil in vas prosim če mi lahko pomagate. Mora biti 43 inčen cena pa naj bi bila do 600 evrov (rajši malo manj). Tudi ne vem ali naj vzamem 4k ali samo navaden FHD. Hvala vam za pomoč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vetrnca ()

Robi_slo ::

Ve kdo kje bi se dalo najugodneje dobit 55cx670 ali 55cx680 od panasonica?
je boljši izbor glede na sony 55x8005?
Si kdo lasti katerega izmed njih in pove iz lastnih izkušenj?
hvala

puginho ::

andrej69 je izjavil:

Tomson je izjavil:

Sharp "is gone". Ga je kupil Foxconn za $3.5 billion. Sedaj se bo Foxconn osredotočil tudi na oLED zaslone, saj bi Apple rad imel v letu 2018 oLED zaslone za svoje naprave, brez Samsunga in LGja seveda, Foxconn bo tako namenil precej denarja za čimhitrejšo masovno proizvodnjo OLED zaslonov (sprva za mobilne naprave)...


Ime še vedno ostaja.Hisense je kupil licenco Sharpa za Ameriško tržišče,ki se bo pa še vedno prodajala pod imenom Sharp.Saj Hisense in Nemški Loewe,sta tudi partnerja,toda še vedno nastopata samostojno na določenih trgih.Hisense trži Nemško znamko,na Kitajskem,Loewe pa Kitajsko znamko,na Evropskem tržišču.Saj počasi,bodo ostali še samo Kitajci in Korejci.Tako kot sem napovedal že pred časom,so se stvari uresničile glede Panasonica.Tudi Sonyu,se obeta podobna zgodba,kot Panasonicu.Prevelike izgube,in nekonkurenčnost napram Kitajcem in Korejcem.


Ne skrbi ti za kitajce, tudi njim se standard zvišuje in s tem počasi postajajo nekonkurenčni. Proizvodnja se v marsikateri panogi že seli iz kitajske. Top proizvajalci kot so Sony, Panasonic,... se osredotočajo na profitabilnost, kar pomeni manjša proizvodnja... Kaj ti pomaga če si 2 ali 3 največji če delaš z minusom. Podoben primer je LG z mobiteli, njihova enota že tretje leto v minusu.

andrej69 ::

Robi_slo je izjavil:

Ve kdo kje bi se dalo najugodneje dobit 55cx670 ali 55cx680 od panasonica?
je boljši izbor glede na sony 55x8005?
Si kdo lasti katerega izmed njih in pove iz lastnih izkušenj?
hvala


Na Ceneje.si poglej,kar se tiče cen.Jaz bi dal rahlo prednost, vseeno Sony televizorju.Predvsem zaradi 100 Hz directled panela.Kar se tiče kvalitete slike, ni opazne kakšne velike razlike,med tema dvema televizorjama.Mogoče je za šport,nekaj boljši Sony.Kar pa se tiče tv programov,in gledanja hd filmov,pa je skoraj vseeno kaj vzameš.

Andre ::

Hej!
Tudi pri nas doma kupujemo nov tv, stara Gorenje televizija se po ~25 letih le poslavlja... :D
Žal zaradi starega pohištva več kot 32" ne bo šlo. Limit je nekje 400€.
Uporabljal se bo za običajno gledanje televizije in filmov iz USB, zato bi si želel podporo HEVC. Lahko je smart, če ne bom pa dokupil Google Chromecast.
Reviewov za 32" TVje skoraj ni. Lahko sklepam, da je performance podoben večjim iste serije?

Našel sem:
Philips 32PFK6500 (2015) 369€

LG 32LF630V (2015) 360€
LG 32LH604V (2016) 430€

SAMSUNG UE32J6202 (2015) 375€

SONY KDL32W705CBAEP 399€

Prosim za mnenje :)

andrej69 ::

vetrnca je izjavil:

Živjo!
Ker je toliko tv-jev na voljo se ne morem odločiti, katerega bi kupil in vas prosim če mi lahko pomagate. Mora biti 43 inčen cena pa naj bi bila do 600 evrov (rajši malo manj). Tudi ne vem ali naj vzamem 4k ali samo navaden FHD. Hvala vam za pomoč.


Tukaj imaš,pa si poglej.Kar se tiče izbire televizorja in cen,je včasih dobro dat nekaj več,kot manj.Eden televizor je Fulhd,kajti ne vem kaj boš največ gledal.
https://www.ceneje.si/Izdelek/6205085/a... (model 2016)
https://www.ceneje.si/Izdelek/6333323/a... (model 2016)
https://www.ceneje.si/Izdelek/4980883/a...
https://www.ceneje.si/Izdelek/4988047/a...

Tomson ::

Robi_slo je izjavil:

Ve kdo kje bi se dalo najugodneje dobit 55cx670 ali 55cx680 od panasonica?
je boljši izbor glede na sony 55x8005?
Si kdo lasti katerega izmed njih in pove iz lastnih izkušenj?
hvala


Sam bi dal prednost Panasonicu, je pa res da neke drastične razlike med njima ni. Oba sta solidna TVja, a gledano overall je Panasonic defenitivno boljši nakup, saj stane 100€ manj! Plus tega je slika "out of the box" na Panasonicu odlična, boljša kot pri Sonyu! Kljub 50Hz panelu je gibanje na Panasonicu čisto ok, ne pa perfektno, res pa je, da je ob večjem povdarku na gledanju športa omenjeni Sony boljši nakup!


Kolikor gledam imaš omenjene modele najceneje na Moj-Tv ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Robi_slo ::

Tomson je izjavil:

Robi_slo je izjavil:

Ve kdo kje bi se dalo najugodneje dobit 55cx670 ali 55cx680 od panasonica?
je boljši izbor glede na sony 55x8005?
Si kdo lasti katerega izmed njih in pove iz lastnih izkušenj?
hvala


Sam bi dal prednost Panasonicu, je pa res da neke drastične razlike med njima ni. Oba sta solidna TVja, a gledano overall je Panasonic defenitivno boljši nakup, saj stane 100€ manj! Plus tega je slika "out of the box" na Panasonicu odlična, boljša kot pri Sonyu! Kljub 50Hz panelu je gibanje na Panasonicu čisto ok, ne pa perfektno, res pa je, da je ob večjem povdarku na gledanju športa omenjeni Sony boljši nakup!


Kolikor gledam imaš omenjene modele najceneje na Moj-Tv ...


Ubistvu nimam točno določenega modela ... kakor sem spremljal debato zadnjih 10 strani, sem prišel do tega rezultata :) sem nezahteven gledalec - športa niti ne gledam, si pa pogledam kak film, pa mogoče kak youtube posnetek. Če je še kak drug tak primeren tv, do 1000 eur, se pa priporočam.

andrej69 ::

Robi_slo je izjavil:

Tomson je izjavil:

Robi_slo je izjavil:

Ve kdo kje bi se dalo najugodneje dobit 55cx670 ali 55cx680 od panasonica?
je boljši izbor glede na sony 55x8005?
Si kdo lasti katerega izmed njih in pove iz lastnih izkušenj?
hvala


Sam bi dal prednost Panasonicu, je pa res da neke drastične razlike med njima ni. Oba sta solidna TVja, a gledano overall je Panasonic defenitivno boljši nakup, saj stane 100€ manj! Plus tega je slika "out of the box" na Panasonicu odlična, boljša kot pri Sonyu! Kljub 50Hz panelu je gibanje na Panasonicu čisto ok, ne pa perfektno, res pa je, da je ob večjem povdarku na gledanju športa omenjeni Sony boljši nakup!


Kolikor gledam imaš omenjene modele najceneje na Moj-Tv ...


Ubistvu nimam točno določenega modela ... kakor sem spremljal debato zadnjih 10 strani, sem prišel do tega rezultata :) sem nezahteven gledalec - športa niti ne gledam, si pa pogledam kak film, pa mogoče kak youtube posnetek. Če je še kak drug tak primeren tv, do 1000 eur, se pa priporočam.


Za takšen denar,bi ti priporočil ta televizor.Kar se tiče kvalita-cena,odličen izbor.
https://www.ceneje.si/Izdelek/6311578/a...

Tomson ::

Sam bi se omenjenega Philipsa izognil zaradi IPS panela. Če so ti vidni koti pomembni defenitivno dobra opcija, v nasprotnem primeru pa je VA panel dosti boljša izbira, saj je prikaz kontrastov precej boljši.

Če šport ni prioriteta je Panasonic 55CX670 za 800€ defenitivno bestbuy. Omenjeni Philips je 200€ dražji. Ima boljše vidne kote, boljše procesiranje gibanja, Ambilight in bo nekoč imel podporo za HDR. Kvaliteta slike pa je nekoliko boljša na Panasonicu, sploh če gledaš na "out of the box" sliko. Pri Philipsu že skoraj potrebuješ profesionalno kalibracijo, da izkoristiš njegov potencial...

Povzetek testa na HDTVPolska za omenjenega Philipsa:
It should however be born in mind that PUS6501 display is inexpensive and does not have a specialized lighting system that allows you to show these effects in all its glory. IPS matrix provides excellent viewing angles, which is a problem of most LCD displays, but is characterized by low contrast. You can therefore say Philips PUS6501 is a fairly comprehensive display Ultra HD, which in truth is no record in any category, but it will not ruin your pocket buyers.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Robi_slo ::

ja, omenjeni philips je že 200 eur dražji...

kaj pa lg?
samsung 6872 vem, da je nekdo poročal o težavah...

mi lahko prosim posreduje kdo spletno stran, kjer se najdejo podatki o tv panelu, ki ga uporablja posamezni proizvajalec?

andrej69 ::

Andre je izjavil:

Hej!
Tudi pri nas doma kupujemo nov tv, stara Gorenje televizija se po ~25 letih le poslavlja... :D
Žal zaradi starega pohištva več kot 32" ne bo šlo. Limit je nekje 400€.
Uporabljal se bo za običajno gledanje televizije in filmov iz USB, zato bi si želel podporo HEVC. Lahko je smart, če ne bom pa dokupil Google Chromecast.
Reviewov za 32" TVje skoraj ni. Lahko sklepam, da je performance podoben večjim iste serije?

Našel sem:
Philips 32PFK6500 (2015) 369€

LG 32LF630V (2015) 360€
LG 32LH604V (2016) 430€

SAMSUNG UE32J6202 (2015) 375€

SONY KDL32W705CBAEP 399€

Prosim za mnenje :)


Glede Samsunga je bilo že dosti napisanega.Kar pa se tiče ostalih televizorjev,pa je tvar sledeča.Najbolj kvalitetno sliko, izmed vseh omenjenih modelov imata Philips in Sony.Toda HEVC, ima samo Philips od teh dveh.Če boš gledal preko usb modula,je težava,kajti Philips in Sony nimata opcije povečevanja podnapisov.
Tako,da če gledaš z večje daljave,je lahko malo moteče.Je pa seveda možno, na Philipsu gledat brezžično preko računalnika,ali pa preko Androida.Sony te opcije nima.Na Lg televizoru,pa lahko gledaš tako preko usb modula,kakor preko ostalih opcij.Tako,da bi ti jaz priporočil Lg ali Philips televizor.

andrej69 ::

Robi_slo je izjavil:

ja, omenjeni philips je že 200 eur dražji...

kaj pa lg?
samsung 6872 vem, da je nekdo poročal o težavah...

mi lahko prosim posreduje kdo spletno stran, kjer se najdejo podatki o tv panelu, ki ga uporablja posamezni proizvajalec?


Jaz ti tako svetujem.Pojdi v trgovino,z kakšnim usb ključem,hard diskom,priklopi in poglej.Seveda še prosi prej prodajalca,za manjše nastavitve.Tako boš dobil,nekje sliko kako in kaj.Vsake oči vidijo drugače.Tukaj pač dajemo,tiste osnovne informacije,pri nakupu televizorja.Mora pa vsak sam pri nakupu,definitivno pogledat televizor v živo.

Tomson ::

Slika v trgovini enostavno ni realna. Pa ne gre samo za nastavitve. Gre predvsem za ambient. Če boš gledal TV doma pod istimi svetlobnimi pogoji (močne luči v trgovini), v kar močno dvomim, ok. Pa da ne pozabimo polno polico TVjev, tik ob modelu, ki ga gledaš, ki so v dinamičnem oz. demo načinu in bo vsak TV, ki si ga ogejuješ na kakšen bolj normalen ala "cinema" mode tako izpadel popolnoma brezvezen... (sprana, zatemnjena slika) kar pa je sicer za gledanje filma zvečer povsem primerno saj bodo sicer tvoje oči močne trpele. Ogled TVja v trgovini je ok, ni pa temelj za končno odločitev.

Sam sem prepričan, da se tukaj dobi kvalitetnejše in bolj bistvene informacije kot v trgovini! ;)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

andrej69 ::

Tomson je izjavil:

Slika v trgovini enostavno ni realna. Pa ne gre samo za nastavitve. Gre predvsem za ambient. Če boš gledal TV doma pod istimi svetlobnimi pogoji (močne luči v trgovini), v kar močno dvomim, ok. Pa da ne pozabimo polno polico TVjev, tik ob modelu, ki ga gledaš, ki so v dinamičnem oz. demo načinu in bo vsak TV, ki si ga ogejuješ na kakšen bolj normalen ala "cinema" mode tako izpadel popolnoma brezvezen... (sprana, zatemnjena slika) kar pa je sicer za gledanje filma zvečer povsem primerno saj bodo sicer tvoje oči močne trpele. Ogled TVja v trgovini je ok, ni pa temelj za končno odločitev.

Sam sem prepričan, da se tukaj dobi kvalitetnejše in bolj bistvene informacije kot v trgovini! ;)


Nisem dejal,gledanje preko demo mode.Dejal sem za gledanje filmov preko usb in podobno.Čeprav je svetloba,se vseeno vidijo razlike med televizorji.Edino,če res slabo vidiš,potem ni pomoči.

guljox ::

Rad bi gledal divx filme predvsem zvečer iz postelje. Na začetku sem razmišljal o projektorju in platnu. Vendar mi je prijatelj svetoval naj raje kupim TV.

Oddaljenost gledanja je 3m. Zato bi rad čimvečji zaslon. Zelo zaželjen je wifi. In čim enostavnejši prenos filmov. Mogoče neumno vprašanje, vendar ali je možno downloadad film direktno na TV?

Budget: 500e

Zaenkrat sem gledal:
Samsung LED LCD TV sprejemnik UE43J5502
Philips 4K TV sprejemnik 49PUH4900
Samsung LED TV sprejemnik UE48J6272
Sony KDL48W705CBAEP SMART LED Televizor
PHILIPS 48PFH5500

Sploh ta drugi philips zgleda zanimivo, če se komu zdi da bi bil nakup projetorja vseeno boljši naj prosim svetuje v to smer.

PS: Kaj si pa mislite o TEJ ZADEVI?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guljox ()

Tomson ::

Nisi me razumel, Andrej. Povečini imajo TVji poleg npr. Dynamic, Cinema, Expert itd "MODE" še DEMO ali STORE mode, kjer je zaradi ambienta izredno povečana svetilnost, kontrast, barve itd. Nastavitev TVja, ki je namenjena izkjučno prikazu v trgovini. In ko imaš vse naokoli TVja, ki si ga oglejuješ (ki ga npr. nastaviš na CINEMA MODE) omenjene (napumpane) zaslone, lahko hitro izgubiš občutek kaj je dobra, naravna slika. Če pa nekdo res slabo vidi pa ponavadi nosi očala. Ponavadi pomagajo! >:D
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

andrej69 ::

Tomson je izjavil:

Nisi me razumel, Andrej. Povečini imajo TVji poleg npr. Dynamic, Cinema, Expert itd "MODE" še DEMO ali STORE mode, kjer je zaradi ambienta izredno povečana svetilnost, kontrast, barve itd. Nastavitev TVja, ki je namenjena izkjučno prikazu v trgovini. In ko imaš vse naokoli TVja, ki si ga oglejuješ (ki ga npr. nastaviš na CINEMA MODE) omenjene (napumpane) zaslone, lahko hitro izgubiš občutek kaj je dobra, naravna slika. Če pa nekdo res slabo vidi pa ponavadi nosi očala. Ponavadi pomagajo! >:D


Saj to vse vem,toda še vedno se da videt razlike,ko se nekateri parametri izklopijo,ali vklopijo.

guljox je izjavil:

Rad bi gledal divx filme predvsem zvečer iz postelje. Na začetku sem razmišljal o projektorju in platnu. Vendar mi je prijatelj svetoval naj raje kupim TV.

Oddaljenost gledanja je 3m. Zato bi rad čimvečji zaslon. Zelo zaželjen je wifi. In čim enostavnejši prenos filmov. Mogoče neumno vprašanje, vendar ali je možno downloadad film direktno na TV?

Budget: 500e

Zaenkrat sem gledal:
Samsung LED LCD TV sprejemnik UE43J5502
Philips 4K TV sprejemnik 49PUH4900
Samsung LED TV sprejemnik UE48J6272
Sony KDL48W705CBAEP SMART LED Televizor
PHILIPS 48PFH5500

Sploh ta drugi philips zgleda zanimivo, če se komu zdi da bi bil nakup projetorja vseeno boljši naj prosim svetuje v to smer.

PS: Kaj si pa mislite o TEJ ZADEVI?

Kar se tiče projektora,ti ga jaz tudi ne bi priporočil.Raje vzami televizor.
Kar se tiče izbranih televizorjev,bi ti priporočil Sony ali Philips model 5500.Filmov ne moreš direktno prenašat na tv.Lahko pa gledaš preko računalnika brezžično, ali preko Androida na Philips televozorju.
Kar se tiče Jay Tech televizorja,souporabniki v glavnem zadovolnji.Ima vgrajen Samsungov panel,tako,da kar se tiče slike je dober.Nekaj problemov je z interpolacijo,in pa ne podpira DTS zvoka,pa tudi kakšne druge napake se še najdejo.Drugače pa načeloma,kar dober televizor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Robi_slo ::

še tole.....
kako je s televizorji, ki so sicer smart, nimajo pa "smart daljinca" s tipkovnico ali miško kot ga ima philips, sony v svojih dražjih varjantah... kako potem upravljaš recimo predvajanje in izbiro videov na youtube, pisanje teksta itd..?
panasonic tudi kot gledam ima do konca meseca še akcijo podaljšanja garancije na 5 let ob registraciji. Me vse bolj mika za 800 eur.

Dami ::

Robi_slo je izjavil:

še tole.....
kako je s televizorji, ki so sicer smart, nimajo pa "smart daljinca" s tipkovnico ali miško kot ga ima philips, sony v svojih dražjih varjantah... kako potem upravljaš recimo predvajanje in izbiro videov na youtube, pisanje teksta itd..?

Ko maš polje za vpisat text, se ti odpre polje znakov in pol zbiraš enga po enga. Gre, sam tečno. Če imaš tega več, je tipkovnica al pa remote app prek mobitela nujno.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

GrMar ::

Ima kdo Hisense H65MEC5550, ali kaj podobnega? Na Amazonu ima odlične ocene. 1080€ za 65" in 4K se mi ne zdi dosti.

DINAMIK ::

Andre je izjavil:

Hej!
Tudi pri nas doma kupujemo nov tv, stara Gorenje televizija se po ~25 letih le poslavlja... :D
Žal zaradi starega pohištva več kot 32" ne bo šlo. Limit je nekje 400EUR.
Uporabljal se bo za običajno gledanje televizije in filmov iz USB, zato bi si želel podporo HEVC. Lahko je smart, če ne bom pa dokupil Google Chromecast.
Reviewov za 32" TVje skoraj ni. Lahko sklepam, da je performance podoben večjim iste serije?

Našel sem:
Philips 32PFK6500 (2015) 369EUR

LG 32LF630V (2015) 360EUR
LG 32LH604V (2016) 430EUR

SAMSUNG UE32J6202 (2015) 375EUR

SONY KDL32W705CBAEP 399EUR

Prosim za mnenje :)

Tukaj imaš še enega,ki je v tvojem rangu http://www.moj-tv.com/led-tv/lg-32lf650...
Nekaj o njem je tukaj http://www.device-boom.com/best-smart-t...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DINAMIK ()

andrej69 ::

GrMar je izjavil:

Ima kdo Hisense H65MEC5550, ali kaj podobnega? Na Amazonu ima odlične ocene. 1080€ za 65" in 4K se mi ne zdi dosti.


Nimaš kaj razmišljat,vzemi ta televizor.

bauci ::

Akcija v HN. Plačaš 40 dobiš 48, 48 dobiš 55. 6 modelov od 479€ do 1599€.

Robi_slo ::

Kako je pa kaj s sistemom firefox na panasonicih? aplikacije si lahko dodajaš kake pametne? za android jih je sigurno precej, kako so ostali sistemi podprti s tem?

Andre ::

andrej69 je izjavil:

Andre je izjavil:

Hej!
Tudi pri nas doma kupujemo nov tv, stara Gorenje televizija se po ~25 letih le poslavlja... :D
Žal zaradi starega pohištva več kot 32" ne bo šlo. Limit je nekje 400€.
Uporabljal se bo za običajno gledanje televizije in filmov iz USB, zato bi si želel podporo HEVC. Lahko je smart, če ne bom pa dokupil Google Chromecast.
Reviewov za 32" TVje skoraj ni. Lahko sklepam, da je performance podoben večjim iste serije?
Našel sem:
Philips 32PFK6500 (2015) 369€
LG 32LF630V (2015) 360€
LG 32LH604V (2016) 430€
SAMSUNG UE32J6202 (2015) 375€
SONY KDL32W705CBAEP 399€
Prosim za mnenje :)

Glede Samsunga je bilo že dosti napisanega.Kar pa se tiče ostalih televizorjev,pa je tvar sledeča.Najbolj kvalitetno sliko, izmed vseh omenjenih modelov imata Philips in Sony.Toda HEVC, ima samo Philips od teh dveh.Če boš gledal preko usb modula,je težava,kajti Philips in Sony nimata opcije povečevanja podnapisov.
Tako,da če gledaš z večje daljave,je lahko malo moteče.Je pa seveda možno, na Philipsu gledat brezžično preko računalnika,ali pa preko Androida.Sony te opcije nima.Na Lg televizoru,pa lahko gledaš tako preko usb modula,kakor preko ostalih opcij.Tako,da bi ti jaz priporočil Lg ali Philips televizor.

Hvala za nasvet!
Danes sem si uspel bolje ogledati samo model LG 32LH604V. Slika je lepa, iz vseh vidnih kotov. Brez problema predvajava HEVC, čeprav ni nikjer označeno. Me je pa razočarala počasnost WebOSa, sploh brskalnika.

OK.d ::

Robi_slo je izjavil:

Kako je pa kaj s sistemom firefox na panasonicih? aplikacije si lahko dodajaš kake pametne? za android jih je sigurno precej, kako so ostali sistemi podprti s tem?

Na androidih jih"NI"precej;)
LPOK.d

J.McLane ::

Kodi je vse kar potrebuješ na Androidu.

Včeraj po 20 dneh dobil Philipsa 5500 iz servisa, nova plata, zaenkrat deluje, naj tako tudi ostane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J.McLane ()

Robi_slo ::

OK.d je izjavil:

Robi_slo je izjavil:

Kako je pa kaj s sistemom firefox na panasonicih? aplikacije si lahko dodajaš kake pametne? za android jih je sigurno precej, kako so ostali sistemi podprti s tem?

Na androidih jih"NI"precej;)


včeraj gledal na enem od sonyjev v trgovini... pa je imel kar precej naloženega... mx player, vlc, razne spletne radie (tudi slo), igrice...
panasonic ima samo neke "češke" :) - mogoče glede na regijo

a se da s pomočjo kakega zunanjega playerja to urediti? (cromecast ipd?)

andrej69 ::

Android ima preko 30 aplikacij, delno ali v celoti namenjenih za slovenski trg.To je daleč največ, od vseh drugih ponudnikov.Philips zelo dobro sodeluje z Slovenskim trgom,kar se tiče ponudbe Android aplikacij.

fpbs ::

LG's more affordable B6 and C6 OLEDs are now shipping:

http://www.flatpanelshd.com/news.php?su...

OK.d ::

andrej69 je izjavil:

Android ima preko 30 aplikacij, delno ali v celoti namenjenih za slovenski trg.To je daleč največ, od vseh drugih ponudnikov.Philips zelo dobro sodeluje z Slovenskim trgom,kar se tiče ponudbe Android aplikacij.

Ali imaš mogoče link do teh slo. aplikacij?
LPOK.d

BigFoot ::

No pa sem končno dobil svoj nov TV... LGjev 65" OLED (EF65950V). Zaenkrat nimam pripomb. :D :D
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigFoot ()

mrgrozny ::

Zdravo, mene pa zanima samo kako je spredvajanjem filmov in podnapisov (srt) preko mreže iz NAS naprave.
- Zna danes že malodane vsak smart tv to početi brez težav ali je na kaj treba biti posebej pozoren?
- Je kakšen problem pri različnih video formatih?
- Če ima TV Android - je možno najti kak app ki bo znal to početi sam?
- Če TV nima Androida - so dovolj pametni da znajo predvajati video na nivoju enostavnosti nekega VLC playerja?
Hvala za odgovore.

OK.d ::

LPOK.d

Anney ::

@OK.d, te niso za android ampak starejše modele in delajo super.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Tomson ::

Robi_slo je izjavil:

Kako je pa kaj s sistemom firefox na panasonicih? aplikacije si lahko dodajaš kake pametne? za android jih je sigurno precej, kako so ostali sistemi podprti s tem?


Nekaj koristnih informacij najdeš TUKAJ. Primerjava različnih Smart (operacijskih) sistemov: Android/Tizen/WebOS/FireFox ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

rini ::

Tomson je izjavil:

Robi_slo je izjavil:

Kako je pa kaj s sistemom firefox na panasonicih? aplikacije si lahko dodajaš kake pametne? za android jih je sigurno precej, kako so ostali sistemi podprti s tem?


Nekaj koristnih informacij najdeš TUKAJ. Primerjava različnih Smart (operacijskih) sistemov: Android/Tizen/WebOS/FireFox ...


Za android : "a vsa ta celovitost in poglobljenost lahko za povprečnega, tehnično manj veščega uporabnika predstavlja tudi manjši minus" ... dejstvo je, da android ščasoma upočasni procesor v tv, pa če redno osvežuješ Android ali pa ne!

Thunder wave ::

rini je izjavil:

Tomson je izjavil:

Robi_slo je izjavil:

Kako je pa kaj s sistemom firefox na panasonicih? aplikacije si lahko dodajaš kake pametne? za android jih je sigurno precej, kako so ostali sistemi podprti s tem?


Nekaj koristnih informacij najdeš TUKAJ. Primerjava različnih Smart (operacijskih) sistemov: Android/Tizen/WebOS/FireFox ...


Za android : "a vsa ta celovitost in poglobljenost lahko za povprečnega, tehnično manj veščega uporabnika predstavlja tudi manjši minus" ... dejstvo je, da android ščasoma upočasni procesor v tv, pa če redno osvežuješ Android ali pa ne!

Govoriš na pamet?

Tomson ::

rini, kolikor berem je Android TV 6.0 precejšen korak naprej v smislu stabilnosti in tekočega delovanja, sicer pa, there is always "factory reset"! ;((
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

rini ::

Tomson, počakajmo nekaj mesecev. Stavim na upočasnitev delovanja :)

m0LN4r ::

Zena rekla, ne rabma nov TV :(
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Invictus ::

Kaj pa babe vedo o tem kaj je dober TV.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

OK.d ::

Anney je izjavil:

@OK.d, te niso za android ampak starejše modele in delajo super.

Čakam na andreja, da bo povedal katere so to.
LPOK.d

andrej69 ::

rini je izjavil:

Tomson, počakajmo nekaj mesecev. Stavim na upočasnitev delovanja :)


Nikakršnega upočasnjenega delovanja ni, na dolgi rok.Nikakršnih zanesljivih testov ni, glede teh stvari.
Jaz ti lahko to povem, iz prve roke.Tako,da še enkrat prosim brez zavajanja ljudi.

Robi_slo ::

Tomson je izjavil:

Robi_slo je izjavil:

Kako je pa kaj s sistemom firefox na panasonicih? aplikacije si lahko dodajaš kake pametne? za android jih je sigurno precej, kako so ostali sistemi podprti s tem?


Nekaj koristnih informacij najdeš TUKAJ. Primerjava različnih Smart (operacijskih) sistemov: Android/Tizen/WebOS/FireFox ...


super tole spisano... mislim, da koristi vsakomur.
Sem pa mnenja, da noben izmed televizorjev ne ponuja 100% uporabniške "smart" izkušnje. Verjetno vsakemu nekaj malega manjka...

Tomson ::

Še tale čisto sveži članek mogoče komu prav pride, če je mogoče v dilemi! ;) LCD LED ali OLED
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

kralnahribu ::

To je naravnost tipi topi opisano vse,ampak ker mi laiki ne poznamo kaj ima skrito v sebi določen model TVja,rabimo vas stare mačke na tem področju.

breza ::

Hvala Tomson za link.
Sem v dilemi ali kupim full hd oled Lg 55eg910 ali uhd Panasonic 58dx750(780),1600 evrov je meja. Imam 50 inčno hd Lg plazmo ki kaže znake odhoda. Na tv mam priklopljen minix neo h8+, tako da nekih posebnih smart funkcij na novem tv ne potrebujem.
Nekako se bolj nagiban k oledu, posebej ker se mi zdi ta model dosti ugoden, po drugi strani me pa tudi matra omenjeni Panasonic,ki je dobro ocenjen tv srednje klase (in future proof).
Vaša mnenja dobrodošla.
Kje naročiti tv ali pri extrem digital ali pri moj tv. Cene za Lg sta isti(vaše izkušnje).

Lep pozdrav.
xxxx
««
136 / 223
»»