» »

Kateri televizor?

Kateri televizor?

Temo vidijo: vsi
««
138 / 223
»»

car100 ::

Ima kdo idejo kaj kupit za okol 500€ -+ čim večja diagonala full hd?

Gledal sem:
Philips48PFH4100
Lg 43LF540V
SAMSUNG UE55J5550

Namenjen bo nezahtevnemu uporabniku.

king67 ::

Do 12.6.2016 imaš v M tehniki Philips 48pfh6300 z Ambilightom za 499,99.

lp,
king67

dugzy ::

Pozdravljeni,

Sam tudi kupujem nov tv, nekaj strani nazaj sem opazil, da je prav tako uporabnik spraševal o tvju do 1000€ pa ste mu priporočili Panasonica 55CX670 in še nekega Phillips-a.

Torej budget je do 1000€, tv bi se večinoma uporabljal za gledanje filmov oz. na vsake toliko časa tudi kakšnen šport, igric se ne bo igralo, 3D me ne zanima, zvočniki niso pomembni saj imam hišni kino, wifi povezava bi bila zelo dobrodošla, razdalja od tvja je približno 3m, torej v poštev pride vse nad 47".

V Bigbang-u so mi priporočili tale tv:

https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/k...

Po besedah prodajalca naj bi bil Sony še vedno boljši od vseh drugih, sedaj pa je tukaj dilema ali vzeti 4K(ultra HD) ali ne, glede na to, da pri nas še ni 4K, tako je znal povedati prodajalec, jaz sem glede tega bolj amater...

Najpomembneje mi je, da se lahko preko računalnika gleda filme in da je slika karseda odlična za tak budget, brez raznega "zatikanja" in "zmrzovanja". Zaenkrat najvišje cenim Sony, kaj pa ostale firme LG, Samsung, Panasonic, Phillips (za zadnjega sem slišal, da ima sliko odlično, vse drugo ni...)


Vsaka pomoč bo zelo dobrodošla.

Tomson ::

Philips nikoli ni bil in ni sinonim za odlično sliko. So pa nekateri letošnji modeli precej ok in dosti boljši od lanskih kar se kvalitete slike tiče. Z odlično sliko se lahko pohvalijo flagship modeli od Sony, Panasonic in Samsung. Z vrhunsko sliko pa letošnji LG OLED modeli...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

andrej69 ::

Tomson je izjavil:

Philips nikoli ni bil in ni sinonim za odlično sliko. So pa nekateri letošnji modeli precej ok in dosti boljši od lanskih kar se kvalitete slike tiče. Z odlično sliko se lahko pohvalijo flagship modeli od Sony, Panasonic in Samsung. Z vrhunsko sliko pa letošnji LG OLED modeli...


Kar se tiče prvih Fulhd televizorjev,je bil Philips merilo,kar se tiče kvalitete slike,za vse druge proizvajalce.Tudi kasneje je bil med vodilnimi.Imeli so pa vmesno obdobje,ki niso dali dosti na samo kvaliteto televizorjev.Z lanskimi modeli televizorjev,pa so zopet konkurenčni.Tako,da te prosim še enkrat,da se vzdržiš nepotrebnih komentarjev.Tudi kar se tiče kvalitete slike,ni ravno velike razlike.Nekateri lanski modeli,so čisto primerljivi z letošnjimi.Kar pa se tiče HDR,pa je druga zgodba.

andrej69 ::

dugzy je izjavil:

Pozdravljeni,

Sam tudi kupujem nov tv, nekaj strani nazaj sem opazil, da je prav tako uporabnik spraševal o tvju do 1000EUR pa ste mu priporočili Panasonica 55CX670 in še nekega Phillips-a.

Torej budget je do 1000EUR, tv bi se večinoma uporabljal za gledanje filmov oz. na vsake toliko časa tudi kakšnen šport, igric se ne bo igralo, 3D me ne zanima, zvočniki niso pomembni saj imam hišni kino, wifi povezava bi bila zelo dobrodošla, razdalja od tvja je približno 3m, torej v poštev pride vse nad 47".

V Bigbang-u so mi priporočili tale tv:

https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/k...

Po besedah prodajalca naj bi bil Sony še vedno boljši od vseh drugih, sedaj pa je tukaj dilema ali vzeti 4K(ultra HD) ali ne, glede na to, da pri nas še ni 4K, tako je znal povedati prodajalec, jaz sem glede tega bolj amater...

Najpomembneje mi je, da se lahko preko računalnika gleda filme in da je slika karseda odlična za tak budget, brez raznega "zatikanja" in "zmrzovanja". Zaenkrat najvišje cenim Sony, kaj pa ostale firme LG, Samsung, Panasonic, Phillips (za zadnjega sem slišal, da ima sliko odlično, vse drugo ni...)


Vsaka pomoč bo zelo dobrodošla.

Za tvoj budget,bi ti priporočil ta televizor.
https://www.ceneje.si/Izdelek/6311578/a...
Lahko pa vzameš,tudi ta televizor.
https://www.ceneje.si/Izdelek/5159432/a... (Best buy 2015)Na Hrvaškem in v Srbiji,se sedaj proda veliko teh televizorjev.
Jaz bi ti ga vsekakor priporočil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Tomson ::

andrej69 je izjavil:

Tomson je izjavil:

Philips nikoli ni bil in ni sinonim za odlično sliko. So pa nekateri letošnji modeli precej ok in dosti boljši od lanskih kar se kvalitete slike tiče. Z odlično sliko se lahko pohvalijo flagship modeli od Sony, Panasonic in Samsung. Z vrhunsko sliko pa letošnji LG OLED modeli...


Kar se tiče prvih Fulhd televizorjev,je bil Philips merilo,kar se tiče kvalitete slike,za vse druge proizvajalce.Tudi kasneje je bil med vodilnimi.Imeli so pa vmesno obdobje,ki niso dali dosti na samo kvaliteto televizorjev.Z lanskimi modeli televizorjev,pa so zopet konkurenčni.Tako,da te prosim še enkrat,da se vzdržiš nepotrebnih komentarjev.Tudi kar se tiče kvalitete slike,ni ravno velike razlike.Nekateri lanski modeli,so čisto primerljivi z letošnjimi.Kar pa se tiče HDR,pa je druga zgodba.


Poglej Andrej, je čisto preprosto. Smo na forumu, kjer se izražajo različna mnenja. Če so tebi Philips TVji alfa in omega, prav, si to večkrat povedal, me niti ne moti, čeprav včasih malo podvomim v tvojo nepristranskost. Izjava, da naj se vzdržim nepotrebnih komentarjev, samo zato ker sem povedal nekaj kar tebi ni všeč, pa oprosti, ni na mestu. Zakaj bi bil tiho, če nekdo išče optimalno televizijo in lahko za isti denar kupi model z boljšo sliko? Ok, Ambilight je edini razlog zakaj kupiti Philips, pa še to se za 100EUR (v celo boljši izvedbi) lahko dokupi kot dodatek za katerikoli TV.

Pa sam, vedno, podprem svoje izjave. Tudi sedaj bom. Tvoj najnovejši, super najboljši 2016 flagship Philips PUS8901 TV za 2.500EUR:

WHATHIFI
That seems like a lot of fuss, but it’s worth it if you’re committed to Ambilux. And that’s the crux of the Philips 65PUS8901: you’ll be buying it for Ambilux, not for its picture quality.

It’s a decent screen, but its motion, backlighting and subtlety issues mark it down, especially when rival screens offer a far more detailed and accurate picture.


TECHRADAR:
This fusion of fuzzy projection and 4K really shouldn't work at all, but Philips AmbiLux defies all logic and is a bit of a wow. With the right content, be it general TV programmes, music or sport, the effect can look wonderful.

Beyond the lavish lightshow, picture quality should be considered respectable, although performance hounds will find better elsewhere for the cash. Overall though, AmbiLux gets thumbs up for being fresh and different. Regular TV now seems a bit dull in comparison.


POCKETLINT:
For: When it comes to sheer audio visual audacity, this mash-up of 4K UHD TV with blended projection technology takes some beating; you'll need a specific type of room to make the most of it, but once installed heads will turn; 4K image quality is good, with excellent detail and colour fidelity

Against: Unsurprisingly, AmbiLux doesn't suit all content; tends to dwarf intense dramas and can distract when gaming; the Android Smart platform is also something of a Marmite connected experience, our sample was unrepentantly buggy; HDR support lacks - is promised via firmware update. If the panel does have an obvious limitation then it's black depth. Not only does it not go deep dark, there's a limit to shadow detail revealed by Philips' Micro Dimming Pro backlight system


PS: A sem omenil, da tale flagship Philips še ne podpira HDRa? Ga menda dobi v programski nadgradnji! ;)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Tomson ::

dugzy je izjavil:

Pozdravljeni,

Sam tudi kupujem nov tv, nekaj strani nazaj sem opazil, da je prav tako uporabnik spraševal o tvju do 1000EUR pa ste mu priporočili Panasonica 55CX670 in še nekega Phillips-a.

Torej budget je do 1000EUR, tv bi se večinoma uporabljal za gledanje filmov oz. na vsake toliko časa tudi kakšnen šport, igric se ne bo igralo, 3D me ne zanima, zvočniki niso pomembni saj imam hišni kino, wifi povezava bi bila zelo dobrodošla, razdalja od tvja je približno 3m, torej v poštev pride vse nad 47".

V Bigbang-u so mi priporočili tale tv:

https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/k...

Po besedah prodajalca naj bi bil Sony še vedno boljši od vseh drugih, sedaj pa je tukaj dilema ali vzeti 4K(ultra HD) ali ne, glede na to, da pri nas še ni 4K, tako je znal povedati prodajalec, jaz sem glede tega bolj amater...

Najpomembneje mi je, da se lahko preko računalnika gleda filme in da je slika karseda odlična za tak budget, brez raznega "zatikanja" in "zmrzovanja". Zaenkrat najvišje cenim Sony, kaj pa ostale firme LG, Samsung, Panasonic, Phillips (za zadnjega sem slišal, da ima sliko odlično, vse drugo ni...)


Vsaka pomoč bo zelo dobrodošla.


Če 4k ni pogoj, kar glede na današnji obseg vsebine res še ni bistveno, a se počasi s "pretočnimi ponudniki" vsebin ala NetFlix popravlja, imaš kar nekaj zanimivih opcij med boljšimi FHD in nekaj vstopnimi 4k modeli ... Bolj pomemben postaja HDR, a le ta pride do izraza šele v midrange modelih, sploh letnikih 2016 ...

Sony 55W808C za 970EUR - absolutno odličen overall FHD TV
Sony 55X8005C za 900EUR - soliden overall vstopni 4K TV
Sony 49X8309C za 980EUR - precej soliden, ne čisto vstopni, overall 4K TV
Samsung 48JU7000 za 1.050EUR - zelo dober midrange 4K TV
Panasonic 50CX700 za 850EUR - dober 4k midrange TV - najboljše razmerje med velikostjo/ceno/kvaliteto

To so vsi modeli 2015, ki so glede na tvoj budget pač primerni. Modeli 2016 so predvsem boljši v smislu podpore HDR in Android teče bolj tekoče, a za tisočaka ne dobiš kaj pametnega ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

andrej69 ::

Tomson je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Tomson je izjavil:

Philips nikoli ni bil in ni sinonim za odlično sliko. So pa nekateri letošnji modeli precej ok in dosti boljši od lanskih kar se kvalitete slike tiče. Z odlično sliko se lahko pohvalijo flagship modeli od Sony, Panasonic in Samsung. Z vrhunsko sliko pa letošnji LG OLED modeli...


Kar se tiče prvih Fulhd televizorjev,je bil Philips merilo,kar se tiče kvalitete slike,za vse druge proizvajalce.Tudi kasneje je bil med vodilnimi.Imeli so pa vmesno obdobje,ki niso dali dosti na samo kvaliteto televizorjev.Z lanskimi modeli televizorjev,pa so zopet konkurenčni.Tako,da te prosim še enkrat,da se vzdržiš nepotrebnih komentarjev.Tudi kar se tiče kvalitete slike,ni ravno velike razlike.Nekateri lanski modeli,so čisto primerljivi z letošnjimi.Kar pa se tiče HDR,pa je druga zgodba.


Poglej Andrej, je čisto preprosto. Smo na forumu, kjer se izražajo različna mnenja. Če so tebi Philips TVji alfa in omega, prav, si to večkrat povedal, me niti ne moti, čeprav včasih malo podvomim v tvojo nepristranskost. Izjava, da naj se vzdržim nepotrebnih komentarjev, samo zato ker sem povedal nekaj kar tebi ni všeč, pa oprosti, ni na mestu. Zakaj bi bil tiho, če nekdo išče optimalno televizijo in lahko za isti denar kupi model z boljšo sliko? Ok, Ambilight je edini razlog zakaj kupiti Philips, pa še to se za 100EUR (v celo boljši izvedbi) lahko dokupi kot dodatek za katerikoli TV.

Pa sam, vedno, podprem svoje izjave. Tudi sedaj bom. Tvoj najnovejši, super najboljši 2016 flagship Philips PUS8901 TV za 2.500EUR:

WHATHIFI
That seems like a lot of fuss, but it’s worth it if you’re committed to Ambilux. And that’s the crux of the Philips 65PUS8901: you’ll be buying it for Ambilux, not for its picture quality.

It’s a decent screen, but its motion, backlighting and subtlety issues mark it down, especially when rival screens offer a far more detailed and accurate picture.


TECHRADAR:
This fusion of fuzzy projection and 4K really shouldn't work at all, but Philips AmbiLux defies all logic and is a bit of a wow. With the right content, be it general TV programmes, music or sport, the effect can look wonderful.

Beyond the lavish lightshow, picture quality should be considered respectable, although performance hounds will find better elsewhere for the cash. Overall though, AmbiLux gets thumbs up for being fresh and different. Regular TV now seems a bit dull in comparison.


POCKETLINT:
For: When it comes to sheer audio visual audacity, this mash-up of 4K UHD TV with blended projection technology takes some beating; you'll need a specific type of room to make the most of it, but once installed heads will turn; 4K image quality is good, with excellent detail and colour fidelity

Against: Unsurprisingly, AmbiLux doesn't suit all content; tends to dwarf intense dramas and can distract when gaming; the Android Smart platform is also something of a Marmite connected experience, our sample was unrepentantly buggy; HDR support lacks - is promised via firmware update. If the panel does have an obvious limitation then it's black depth. Not only does it not go deep dark, there's a limit to shadow detail revealed by Philips' Micro Dimming Pro backlight system


PS: A sem omenil, da tale flagship Philips še ne podpira HDRa? Ga menda dobi v programski nadgradnji! ;)


Poglej,sploh me ne motijo tvoja mnenja.Takole moraš povedat,meni oebno" Philips televizor ni všeč.Ne pa,da
izjavljaš,da je Philips televizor slab, kar se tiče kvalitete slike itd..Predvsem,pa to govorite ljudje,ki sploh nimate stika z televizorji.Jaz osebno vem kaj priporočam,kar za nekatere ne morem trdit.Kar se tiče teh linkov,in vsega tega,pa saj to ljudje lahko sami pogledajo,kateri imajo interes.Najvažnejše je,da se dobi informacija iz prve roke.Prosim razmisli v bodoče,kakšne izjave boš pisal.Samo toliko.

Tomson ::

Si me slišal kdaj reči, da mi Philips ni všeč?! Mi lahko posreduješ moj post kjer to trdim? Meni osebno je Philips čisto ok, samo pač glede kvalitete slike in cene ni konkurenčen, zato ga ne priporočam. Še nikoli, nikoli se nisem opredelil na znamko, mene zanima samo kaj kateri TV v določenem segmentu ponudi. Pa mi je čisto vseeno ali je Sony, Vizio ali TLC ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

andrej69 ::

Tomson je izjavil:

Si me slišal kdaj reči, da mi Philips ni všeč?! Mi lahko posreduješ moj post kjer to trdim? Meni osebno je Philips čisto ok, samo pač glede kvalitete slike in cene ni konkurenčen, zato ga ne priporočam. Še nikoli, nikoli se nisem opredelil na znamko, mene zanima samo kaj kateri TV v določenem segmentu ponudi. Pa mi je čisto vseeno ali je Sony, Vizio ali TLC ...


Letos je ravno Philips,najmočnejši kar se tiče kvaliteta-cena.Se boš res moral sprehodit, do kakšne prodajalne z televizorji.Kar se tiče tvojih priporočil,se tudi ve,kateri televizor ti je najbolj všeč.
Lahko bi tudi priporočil, kakšen Hisense televizor,ti kot strokovnjak.Je daleč najboljši kar se tiče cena-kvaliteta.Sicer, pa saj se samo pogovarjamo, a ne..?

Tomson ::

Če si opazil, zadnje čase sploh ne komentiram tvojih predlogov in nasvetov, ker se pač, več kot očitno, v marsičem ne strinjava. Predlagam, da ti storiš enako! ;) In bodi toliko kultiviran, da ne skočiš vsakič, ko kdo omeni, da obstaja boljša alternativa od Philipsa.

Hisense je res daleč najboljši kar se tiče cene, a kot gledam je v Slo na voljo le peščica modelov ... Model 50K321 za 620€ je precej dobra opcija, samo imaš Panasonica CX680 za 650€, ki ima boljše video procesiranje in upscaling ...

PS: Seveda se samo pogovarjamo, samo večina tvojega pogovora je zagovarjanje Philipsa! ;)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

bmwwww ::

bmwwww je izjavil:

Eno vprašanje glede stenskega nosilca za TV (Sony 55x8005c), vesa: 300x300, kateri od teh bi bil dober:

1. ebay
2. ebay
3. ebay


nihče ne bi podal predloga? :)

Tomson ::

To izgleda vse tam-tam. Moj edini predlog je dražji - Vogels! ;)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Blazz ::

andrej69 je izjavil:

Tomson je izjavil:

Si me slišal kdaj reči, da mi Philips ni všeč?! Mi lahko posreduješ moj post kjer to trdim? Meni osebno je Philips čisto ok, samo pač glede kvalitete slike in cene ni konkurenčen, zato ga ne priporočam. Še nikoli, nikoli se nisem opredelil na znamko, mene zanima samo kaj kateri TV v določenem segmentu ponudi. Pa mi je čisto vseeno ali je Sony, Vizio ali TLC ...


Letos je ravno Philips,najmočnejši kar se tiče kvaliteta-cena.Se boš res moral sprehodit, do kakšne prodajalne z televizorji.Kar se tiče tvojih priporočil,se tudi ve,kateri televizor ti je najbolj všeč.
Lahko bi tudi priporočil, kakšen Hisense televizor,ti kot strokovnjak.Je daleč najboljši kar se tiče cena-kvaliteta.Sicer, pa saj se samo pogovarjamo, a ne..?


sploh 7101 podira rekorde v kvaliteti ane? lol....

Tad:) ::

Ste ze slisali za podjetje SWEDX?

Blazz ::

Anney ::

Philipsa je na ameriškem trgu malo, pa še to nižji rang, posledično ni veliko testov velikih strani. Jih je pa v rusčini dosti in prodaja večina v evropskih državah.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Gatsu ::

Kater model je Sony X810C v evropi?

Blazz ::

Anney je izjavil:

Philipsa je na ameriškem trgu malo, pa še to nižji rang, posledično ni veliko testov velikih strani. Jih je pa v rusčini dosti in prodaja večina v evropskih državah.


posledično so pa še na flatpanelshd, ki je skandinavska stran, povsem zdemolirali 7101, ampak, ja eni še vedno trdijo da je philips qual/price najboljši ...

polde66 ::

Oj
kupujem en tv za morje pa me zanima kaj je to za en tv: TX-40C200E PANASONIC, na prodaj je tudi v Bigbangu. Imam tako luknjo v steni da mi paše 40" pa nič več. ne zanimajo me WI-FI, dlna, smart.. potrerebujem v glavnem samo soliden panel, ostalo je pa na tv-boxu. Če je kaka druga opcija v tej velikosti sem odprt za vsak nasvet. Podvprašanje: VOX 40YB550 cenovno zelo zanimivo, koliko pa kvalitetno?
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

andrej69 ::

Blazz je izjavil:

Anney je izjavil:

Philipsa je na ameriškem trgu malo, pa še to nižji rang, posledično ni veliko testov velikih strani. Jih je pa v rusčini dosti in prodaja večina v evropskih državah.


posledično so pa še na flatpanelshd, ki je skandinavska stran, povsem zdemolirali 7101, ampak, ja eni še vedno trdijo da je philips qual/price najboljši ...


Ah daj dečko,ne govori neumnosti.Še vedno za normalnega potrošnika,zelo v redu televizor.Še ne pomeni,če je bilo na profesionalni kalibraciji nekaj težav,kar se tiče barvne reprodukcije,da bi uporabnika motilo pri gledanju.Televizor vreden nakupa.Sicer,pa počakaj še na en podroben test.

car100 ::

Mah Philips 6501 dela ko šus slika je odlična da bo pa kdo daju 100-take € več samo da piše Panasonic al pa Sony je pa čisti nesmisel (za vse srednje zahtevne uporabnike je čisto dovolj dober tv in ima vse kar potrebujete PC mode/predvajanje vseh filmov/youtube 4k/pregleden meni. Še vedno je važen signal če je 1080P+ bo vse fantastično. Bo več odnesl če tisto razliko € vložite v hišo/stanovanje pa čez par let nov tv itak gre tehnologija superhitro naprej. Pa prosim da se določeni vzdržite vsakodnevnega pregovarjanja o tem Philipsu če že se dajte na ZS!

Blazz ::

andrej69 je izjavil:

Blazz je izjavil:

Anney je izjavil:

Philipsa je na ameriškem trgu malo, pa še to nižji rang, posledično ni veliko testov velikih strani. Jih je pa v rusčini dosti in prodaja večina v evropskih državah.


posledično so pa še na flatpanelshd, ki je skandinavska stran, povsem zdemolirali 7101, ampak, ja eni še vedno trdijo da je philips qual/price najboljši ...


Ah daj dečko,ne govori neumnosti.Še vedno za normalnega potrošnika,zelo v redu televizor.Še ne pomeni,če je bilo na profesionalni kalibraciji nekaj težav,kar se tiče barvne reprodukcije,da bi uporabnika motilo pri gledanju.Televizor vreden nakupa.Sicer,pa počakaj še na en podroben test.


če kdo govori neumnosti, si to ti, brez argumentov prbijaš neke nebuloze v stilu best qual/price itd... pa imaš očitno zelo kratek spomin, pojdi še enkrat brat review na flatpanelshd , saj nonstop limaš linke od tam, ne vem zakaj se tako trudiš ignorirati njihov review 7101, ki bo takorekoč philipsov bestseller, so ga pa označili za totalno podrtijo. Ti pa še kar neki sanjaš o kalibraciji... a se problem začne že pri samem panelu, osvetlitvi itd..

da ti citiram:
It makes us sad to conclude that this is the worst Philips TV we have reviewed for several years.

Poor blacks and contrast
All content pushed into wide color gamut
Inaccurate colors
Severe motion stutter with UHD Blu-ray
Android TV still not great
No hardware for HDR


na še link ti dam, da ne bo izgovora, da ne najdeš.

http://www.flatpanelshd.com/review.php?...

pic quality 50%? smeh...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

andrej69 ::

Blazz je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Blazz je izjavil:

Anney je izjavil:

Philipsa je na ameriškem trgu malo, pa še to nižji rang, posledično ni veliko testov velikih strani. Jih je pa v rusčini dosti in prodaja večina v evropskih državah.


posledično so pa še na flatpanelshd, ki je skandinavska stran, povsem zdemolirali 7101, ampak, ja eni še vedno trdijo da je philips qual/price najboljši ...


Ah daj dečko,ne govori neumnosti.Še vedno za normalnega potrošnika,zelo v redu televizor.Še ne pomeni,če je bilo na profesionalni kalibraciji nekaj težav,kar se tiče barvne reprodukcije,da bi uporabnika motilo pri gledanju.Televizor vreden nakupa.Sicer,pa počakaj še na en podroben test.


če kdo govori neumnosti, si to ti, brez argumentov prbijaš neke nebuloze v stilu best qual/price itd... pa imaš očitno zelo kratek spomin, pojdi še enkrat brat review na flatpanelshd , saj nonstop limaš linke od tam, ne vem zakaj se tako trudiš ignorirati njihov review 7101, ki bo takorekoč philipsov bestseller, so ga pa označili za totalno podrtijo. Ti pa še kar neki sanjaš o kalibraciji... a se problem začne že pri samem panelu, osvetlitvi itd..

da ti citiram:
It makes us sad to conclude that this is the worst Philips TV we have reviewed for several years.

Poor blacks and contrast
All content pushed into wide color gamut
Inaccurate colors
Severe motion stutter with UHD Blu-ray
Android TV still not great
No hardware for HDR


na še link ti dam, da ne bo izgovora, da ne najdeš.

http://www.flatpanelshd.com/review.php?...

pic quality 50%? smeh...


Malo se umiri..Ostalo kot sem napisal.Najboljši Philips bestseller je model 7601.Ti lahko se še kako trudiš,dajat negativne ocene za Philips televizorje,toda še vedno prodaja raste.8-)Kdo pa bo resno jemal,takšne kot si ti.Vse kar znaš,je poiskat kakšen negativen test Philips televizorjev.Drugače pa pojma nimaš o televizorjih.:(V bodoče pa prosim Admina,da briše te nepotrebne komentarje in razprave.Kajti Blaženi se je odločil,da za vsako ceno,ustavi prodajo Philips televizorjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

slokii ::

Vidim,da je tukaj nekaj res dobrih poznavalcev, zato prosim še sam za pomoč:

55inch
LED/OLED
vrhunska slika iz kableske tv (črnina, kontrasti, barve)
dobro procesiranje brez zatikanja, kvadratov, etc
dober zvok (hišni kino ne mislim kupovat)

nek dober in delujoč vmesnik (večinoma vsi doma uporabljamo androide - ne vem če ima kaj veze)
- divx
- youtube
- netflix
- streamanje iz NAT

Wi-Fi ne potrebujem, ker imam do TV speljan LAN
-timeshift oz. snamalnik bi bil ok, ni pa nujen...
- skype? (kamera?) - ni nujno, je pa priročno

Prosim za predloge. Nakup brez težav izvedem tudi v .de ali .at. Cena: cca 1.500 ?

Najlepša hvala!

andrej69 ::

slokii je izjavil:

Vidim,da je tukaj nekaj res dobrih poznavalcev, zato prosim še sam za pomoč:

55inch
LED/OLED
vrhunska slika iz kableske tv (črnina, kontrasti, barve)
dobro procesiranje brez zatikanja, kvadratov, etc
dober zvok (hišni kino ne mislim kupovat)

nek dober in delujoč vmesnik (večinoma vsi doma uporabljamo androide - ne vem če ima kaj veze)
- divx
- youtube
- netflix
- streamanje iz NAT

Wi-Fi ne potrebujem, ker imam do TV speljan LAN
-timeshift oz. snamalnik bi bil ok, ni pa nujen...
- skype? (kamera?) - ni nujno, je pa priročno

Prosim za predloge. Nakup brez težav izvedem tudi v .de ali .at. Cena: cca 1.500 ?

Najlepša hvala!


https://www.ceneje.si/Izdelek/6354602/a... model 2016
https://www.ceneje.si/Izdelek/4988052/a... model 2015
https://www.ceneje.si/Izdelek/5159443/a... model 2015
https://www.ceneje.si/Izdelek/6367282/a... model 2016
https://www.ceneje.si/Izdelek/4863614/a... model 2015

Vsi ti televizorji, v glavnem izpolnjujejo tvoje želje.Kar se tiče zvoka,pa je v glavnem povsod enako.Tukaj je na vseh televizorjih zvok soliden,seveda pa ne more nadomestit hišnega kina.Edino model Sony x9000,ima res vrhunki sound,toda cena je seveda večja od te.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

sejmon ::

obstaja kaki vmesnik, ki bi nadomestil ambilight....
pc...hdmi av sprejemnik ...tv
ps4....hdmi av sprejemnik....tv

mogoče tudi za kabelsko?

Tomson ::

Mene najbolj navduši LightBerry, top zadeva... Ni najcenejša opcija, pa tudi malo se je treba pomatrat glede inštalacije ampak rezultat, vauu! ;)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

leiito ::

"Slovenski trg televizorjev je poseben, saj na njem še vedno največjo prodajo dosega znamka philips, ki nikjer drugje ni na prvem mestu, marsikje ni niti več med vodilnimi."

Sem se spomnil tega članka o Philipsu v Delu, zelo pohvalijo ekipo, ki prodajajo njihove tivije prodaja pri nas, če že samih izdelkov ne tok zlo.

http://www.delo.si/znanje/infoteh/phili...

andrej69 ::

leiito je izjavil:

"Slovenski trg televizorjev je poseben, saj na njem še vedno največjo prodajo dosega znamka philips, ki nikjer drugje ni na prvem mestu, marsikje ni niti več med vodilnimi."

Sem se spomnil tega članka o Philipsu v Delu, zelo pohvalijo ekipo, ki prodajajo njihove tivije prodaja pri nas, če že samih izdelkov ne tok zlo.

http://www.delo.si/znanje/infoteh/phili...


Prodamo jih največ,ker smo Slovenci od nekdaj, znali izbrat kvaliteten tv.8-)

leiito ::

eto, vsaj v nečem najboljši. S čim pa lahko razložimo to superiornost?

fpbs ::

slokii je izjavil:

Vidim,da je tukaj nekaj res dobrih poznavalcev, zato prosim še sam za pomoč:
55inch
LED/OLED
vrhunska slika iz kableske tv (črnina, kontrasti, barve)
dobro procesiranje brez zatikanja, kvadratov, etc
dober zvok (hišni kino ne mislim kupovat)
nek dober in delujoč vmesnik (večinoma vsi doma uporabljamo androide - ne vem če ima kaj veze)
- divx
- youtube
- netflix
- streamanje iz NAT
Wi-Fi ne potrebujem, ker imam do TV speljan LAN
-timeshift oz. snamalnik bi bil ok, ni pa nujen...
- skype? (kamera?) - ni nujno, je pa priročno

Prosim za predloge. Nakup brez težav izvedem tudi v .de ali .at. Cena: cca 1.500 ? !

Predlagam LG Super UHD 55UH850V. Sicer je cena nekoliko višja: IPS Quantum displej omogoča odlično sliko, HDR, Dolby Vision, odličen zvok Harman Kardon, WebOS 3.0
Če počakaš z nakupom par mesecev, bo pa cena kot si jo omenil.
http://www.lg.com/at/tv/lg-55UH850V

leiito ::

andrej69 ::

leiito je izjavil:

http://www.techradar.com/news/televisio...


Na drugem mestu,je Samsung z Kitajskim panelom.Izgleda,da Kitajci znajo naredit kvalitetne panele.:D
Letošnji Samsung televizorji,imajo vgrajenih 40% panelov, Optronics in Innolux.Toliko za informacijo.

puginho ::

andrej69 je izjavil:

leiito je izjavil:

"Slovenski trg televizorjev je poseben, saj na njem še vedno največjo prodajo dosega znamka philips, ki nikjer drugje ni na prvem mestu, marsikje ni niti več med vodilnimi."

Sem se spomnil tega članka o Philipsu v Delu, zelo pohvalijo ekipo, ki prodajajo njihove tivije prodaja pri nas, če že samih izdelkov ne tok zlo.

http://www.delo.si/znanje/infoteh/phili...


Prodamo jih največ,ker smo Slovenci od nekdaj, znali izbrat kvaliteten tv.8-)


Ne ga srat, proda se jih dosti ker so najcenejši. Staro omiko pa res boli briga če so barve naravne ali... Tu sem pa hodijo uporabniki ki hočejo najboljše za svoj denar ne pa najcenejše. In pol se pač predlaga kvaliteto pa se rajši da 200 eur več.

andrej69 ::

puginho je izjavil:

andrej69 je izjavil:

leiito je izjavil:

"Slovenski trg televizorjev je poseben, saj na njem še vedno največjo prodajo dosega znamka philips, ki nikjer drugje ni na prvem mestu, marsikje ni niti več med vodilnimi."

Sem se spomnil tega članka o Philipsu v Delu, zelo pohvalijo ekipo, ki prodajajo njihove tivije prodaja pri nas, če že samih izdelkov ne tok zlo.

http://www.delo.si/znanje/infoteh/phili...


Prodamo jih največ,ker smo Slovenci od nekdaj, znali izbrat kvaliteten tv.8-)


Ne ga srat, proda se jih dosti ker so najcenejši. Staro omiko pa res boli briga če so barve naravne ali... Tu sem pa hodijo uporabniki ki hočejo najboljše za svoj denar ne pa najcenejše. In pol se pač predlaga kvaliteto pa se rajši da 200 eur več.


Tudi tukaj iščejo, uporabniki Philips televizorje.Imam kar dosti povpraševanja,preko privat sporočil.Moraš vedet,da je za Philips televizorje povsod povpraševanje..:DDejansko ni načina,da bi se ustavilo povpraševanje in prodaja Philips televizorjev v Sloveniji..8-)
Ljudje me sprašujejo, predvsem za mnenje preko privat sporočil,zato ker so že naveličani določenih modelov,ki venomer ponavljajo eno te isto.Kakorkoli se priporoča Philips televizor,se že najdejo pametni posamezniki,ki vedo največ povedat o kvaliteti Philips televizorjev.Ostalo kot sem dejal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Tomson ::

leiito je izjavil:

http://www.techradar.com/news/televisio...


No ja, nekaj modelov, sploh LGjevij OLEDi iz leta 2014 in 2015 so malo mimo (EC930 in EG960), glede na to da za skoraj isto ceno dobiš novejše LGjeve modele ... Samsung JU6400, tale ne vem kaj počne med top 10, glede na to da notri ni res tadobrih Samsungovih modelov, po drugi strani pa je not flagship Sony model. Precej zmede v tem članku ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

rini ::

Je pa Andrej res neverjeten trgovec, z njegovim pospeševanjem se proda v Sloveniji 99,9% Philipsov.

Tomson ::

Misliš philips69. >:D Sorry andrej, malo se te moramo privoscit! :)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

jack7 ::

Živjo, vem da je malo nadležno vsakič na novo vprašanje ampak me zanima kateri tv bi priporočali trenutno za okolo 600€ pa diagonala tam 121 cm. malo sem listal nazaj po forumu pa so vsi predlagani tam okol 1000€.hvala za odgovore

Tomson ::

Najboljsa opcija v tem rangu je Panasonic 50CX670 za 660€, defenitivno vreden 60€ več, za 600€ pa Samsung 48JU6050 ali Hisense 50K321.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Blazz ::

andrej69 je izjavil:

Blazz je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Blazz je izjavil:

Anney je izjavil:

Philipsa je na ameriškem trgu malo, pa še to nižji rang, posledično ni veliko testov velikih strani. Jih je pa v rusčini dosti in prodaja večina v evropskih državah.


posledično so pa še na flatpanelshd, ki je skandinavska stran, povsem zdemolirali 7101, ampak, ja eni še vedno trdijo da je philips qual/price najboljši ...


Ah daj dečko,ne govori neumnosti.Še vedno za normalnega potrošnika,zelo v redu televizor.Še ne pomeni,če je bilo na profesionalni kalibraciji nekaj težav,kar se tiče barvne reprodukcije,da bi uporabnika motilo pri gledanju.Televizor vreden nakupa.Sicer,pa počakaj še na en podroben test.


če kdo govori neumnosti, si to ti, brez argumentov prbijaš neke nebuloze v stilu best qual/price itd... pa imaš očitno zelo kratek spomin, pojdi še enkrat brat review na flatpanelshd , saj nonstop limaš linke od tam, ne vem zakaj se tako trudiš ignorirati njihov review 7101, ki bo takorekoč philipsov bestseller, so ga pa označili za totalno podrtijo. Ti pa še kar neki sanjaš o kalibraciji... a se problem začne že pri samem panelu, osvetlitvi itd..

da ti citiram:
It makes us sad to conclude that this is the worst Philips TV we have reviewed for several years.

Poor blacks and contrast
All content pushed into wide color gamut
Inaccurate colors
Severe motion stutter with UHD Blu-ray
Android TV still not great
No hardware for HDR


na še link ti dam, da ne bo izgovora, da ne najdeš.

http://www.flatpanelshd.com/review.php?...

pic quality 50%? smeh...


Malo se umiri..Ostalo kot sem napisal.Najboljši Philips bestseller je model 7601.Ti lahko se še kako trudiš,dajat negativne ocene za Philips televizorje,toda še vedno prodaja raste.8-)Kdo pa bo resno jemal,takšne kot si ti.Vse kar znaš,je poiskat kakšen negativen test Philips televizorjev.Drugače pa pojma nimaš o televizorjih.:(V bodoče pa prosim Admina,da briše te nepotrebne komentarje in razprave.Kajti Blaženi se je odločil,da za vsako ceno,ustavi prodajo Philips televizorjev.


Verjamem da prodaja raste, se neumorno trudiš nategovati, posiljevati, zavajati tule folk s philips ponudbo. Še vedno nisi dojel pojma "argumentiran komentar", ti sam rečeš, jaz pravim da je oh in sploh in potem naj to kar rata dejstvo. Eni pa beremo nepristranske reviewe (in ja ti to sploh nisi, glede na to da se več kot očitno ukvarjaš s prodajo Philipsov) in jim precej raje verjamemo, kot tvojim izvajam tule brez neke podlage. Če review pokaže fotografijo, kako ga panel po robovih bleeda, me ti s miljon tvojimi izjavami ne boš prepričal v obratno. In očitno še vedno nisi dojel, ne preferiram nobene znamke, če še nisi opazil nikoli nisem pisal v +/- za kako znamko kar na pamet, ampak da boš pa ti smetil forum z nebulozami in nategoval folk, to pa ti pač ne bom pustil. Npr. enako bom napisal kontra tistemu, ki bo napisal da recimo JU6872 ne bleeda po robovih in pridodal link, dokaz ali karkoli. Pa je tist pač samsung in ne philips.

in dvomim da JE 7601 bestseller, kje se pa prodaja? 7101 bo, če bo, ker bo cena okol 1000 eur, čez neki mesecev za 55 inč, spet tako kot lanski 7100, ki še sedaj nima urejenega FW, se bo več kot očitno zgodba ponovila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

andrej69 ::

Blazz je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Blazz je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Blazz je izjavil:

Anney je izjavil:

Philipsa je na ameriškem trgu malo, pa še to nižji rang, posledično ni veliko testov velikih strani. Jih je pa v rusčini dosti in prodaja večina v evropskih državah.


posledično so pa še na flatpanelshd, ki je skandinavska stran, povsem zdemolirali 7101, ampak, ja eni še vedno trdijo da je philips qual/price najboljši ...


Ah daj dečko,ne govori neumnosti.Še vedno za normalnega potrošnika,zelo v redu televizor.Še ne pomeni,če je bilo na profesionalni kalibraciji nekaj težav,kar se tiče barvne reprodukcije,da bi uporabnika motilo pri gledanju.Televizor vreden nakupa.Sicer,pa počakaj še na en podroben test.


če kdo govori neumnosti, si to ti, brez argumentov prbijaš neke nebuloze v stilu best qual/price itd... pa imaš očitno zelo kratek spomin, pojdi še enkrat brat review na flatpanelshd , saj nonstop limaš linke od tam, ne vem zakaj se tako trudiš ignorirati njihov review 7101, ki bo takorekoč philipsov bestseller, so ga pa označili za totalno podrtijo. Ti pa še kar neki sanjaš o kalibraciji... a se problem začne že pri samem panelu, osvetlitvi itd..

da ti citiram:
It makes us sad to conclude that this is the worst Philips TV we have reviewed for several years.

Poor blacks and contrast
All content pushed into wide color gamut
Inaccurate colors
Severe motion stutter with UHD Blu-ray
Android TV still not great
No hardware for HDR


na še link ti dam, da ne bo izgovora, da ne najdeš.

http://www.flatpanelshd.com/review.php?...

pic quality 50%? smeh...


Malo se umiri..Ostalo kot sem napisal.Najboljši Philips bestseller je model 7601.Ti lahko se še kako trudiš,dajat negativne ocene za Philips televizorje,toda še vedno prodaja raste.8-)Kdo pa bo resno jemal,takšne kot si ti.Vse kar znaš,je poiskat kakšen negativen test Philips televizorjev.Drugače pa pojma nimaš o televizorjih.:(V bodoče pa prosim Admina,da briše te nepotrebne komentarje in razprave.Kajti Blaženi se je odločil,da za vsako ceno,ustavi prodajo Philips televizorjev.


Verjamem da prodaja raste, se neumorno trudiš nategovati, posiljevati, zavajati tule folk s philips ponudbo. Še vedno nisi dojel pojma "argumentiran komentar", ti sam rečeš, jaz pravim da je oh in sploh in potem naj to kar rata dejstvo. Eni pa beremo nepristranske reviewe (in ja ti to sploh nisi, glede na to da se več kot očitno ukvarjaš s prodajo Philipsov) in jim precej raje verjamemo, kot tvojim izvajam tule brez neke podlage. Če review pokaže fotografijo, kako ga panel po robovih bleeda, me ti s miljon tvojimi izjavami ne boš prepričal v obratno. In očitno še vedno nisi dojel, ne preferiram nobene znamke, če še nisi opazil nikoli nisem pisal v +/- za kako znamko kar na pamet, ampak da boš pa ti smetil forum z nebulozami in nategoval folk, to pa ti pač ne bom pustil. Npr. enako bom napisal kontra tistemu, ki bo napisal da recimo JU6872 ne bleeda po robovih in pridodal link, dokaz ali karkoli. Pa je tist pač samsung in ne philips.

in dvomim da JE 7601 bestseller, kje se pa prodaja? 7101 bo, če bo, ker bo cena okol 1000 eur, čez neki mesecev za 55 inč, spet tako kot lanski 7100, ki še sedaj nima urejenega FW, se bo več kot očitno zgodba ponovila.


ampak da boš pa ti smetil forum z nebulozami in nategoval folk, to pa ti pač ne bom pustil.

Kdo pa si ti,da mi ne boš pustil..?Pa saj te nihče,ne obravnava resno.8-)

andrej69 ::

Smetiš ti forum,z tvojim posti.Saj ne spašuješ za mnenje,niti ne daješ nasvetov.Ti pišeš nekakšne nebuloze,z tvojimi posti.Sicer, pa se glede takšnih kot si ti,niti ne obremenjujem preveč.

Thunder wave ::

andrej69 je izjavil:

Pa saj te nihče,ne obravnava resno.8-)

Tebe pa? :))

andrej69 ::

Thunder wave je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Pa saj te nihče,ne obravnava resno.8-)

Tebe pa? :))


Po odzivih že.."bolj kot blaženega.Zasigurno lahko dam,najkoristnejše informacije,kar se tiče televizorjev.

jack7 ::

Tomson je izjavil:

Najboljsa opcija v tem rangu je Panasonic 50CX670 za 660€, defenitivno vreden 60€ več, za 600€ pa Samsung 48JU6050 ali Hisense 50K321.

https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/4... Kaj pa tale? Ali pa kater izmed znizanih v ponudbi v big bangu ??

jack7 ::

jack7 je izjavil:

Tomson je izjavil:

Najboljsa opcija v tem rangu je Panasonic 50CX670 za 660€, defenitivno vreden 60€ več, za 600€ pa Samsung 48JU6050 ali Hisense 50K321.

https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/4... Kaj pa tale? Ali pa kater izmed znizanih v ponudbi v big bangu ?? Pa ne rabi bit smart tv lahko je navaden sam da ma čimboljše specifijakcije predvsem slika :)

DINAMIK ::

andrej69 je izjavil:

Thunder wave je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Pa saj te nihče,ne obravnava resno.8-)

Tebe pa? :))


Po odzivih že.."bolj kot blaženega.Zasigurno lahko dam,najkoristnejše informacije,kar se tiče televizorjev.

Poznam 27 ljudi,ki se jim smeji,ker nimajo Philipsa doma.., zaradi tega foruma se jim je sreča nasmihnila!
««
138 / 223
»»