» »

Kateri televizor?

Kateri televizor?

Temo vidijo: vsi
««
130 / 223
»»

yxiz ::

50" za okoli 700€? W755 od sonyja je ok?

Playstation 4, filmi ipd. se bi uporabljalo

jnovak ::

yxiz je izjavil:

50" za okoli 700€? W755 od sonyja je ok?

Playstation 4, filmi ipd. se bi uporabljalo
SONY 48W705C je ~550 € (2" manj za 150 € ceneje).
SONY 55W755C je ~800 € (5" več za 100 € dražji TV).

Glede serije (Sony W7) je to odlična izbira, sploh ob zdajšnjih cenah.

-----(konec odgovora)-----
Včasih res ne razumem komentarjev (predlogov) na temu forumu; nekdo sprauje za Philips serijo 7*, pa ga veselo popluvajo ... ko se pa predlaga Samsung serija 5*, ni pa nobenih zadržkov ali boljših predlogov.

Itak komentirajo različne osebe; enkrat tisti, ki jim še OLEDi niso good enough, drugič pa tisti, ki so še vedno s katodnimi TV-ji doma (malo karikiram, obviously).

Ampak potem pa naključnim obiskovalcem zgleda, kot da so neke znamke superiorne napram drugim.
----------
Zagovornikov znamk ne mislim & se niti ne da spreminjati. Bi pa pozval tiste, ki kupujete - ja, super, povprašajte za mnenje, informacijo, ampak - uporabljajte tudi svojo glavo :)

yxiz ::

Ok kul, kaj je pa razlika med sony serijo 7, lg 680 npr in philipsi 7150, 7600 ipd?
Je sony precej boljsi?

andrej69 ::

yxiz je izjavil:

Ok kul, kaj je pa razlika med sony serijo 7, lg 680 npr in philipsi 7150, 7600 ipd?
Je sony precej boljsi?


Ne moreš primerjat Fulhd televizor in 4K televizor.Če gledaš filme v Fulhd resoluciji,sta Philips televizorja kvalitetnejša, kar se tiče kvalitete slike,posebej model 7600.Lg sicer naj ne bi imel pravega 4k upscalera,toda slika je še vedno zelo dobra.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

alfa_fan ::

Vidim, da vas je kar nekaj poznavalcev na forumu, zato bom izkoristil priložnost in prosil za nasvet, kateri od naštetih bi bil najprimernejši zame.
TV bo v glavnini v uporabi za gledanje TV programov (SD in HD), športa (nogomet, košarka, formula 1, moto GP,...) filmi, YouTube....igric ipd ne bo... RAzdalja gledanja bo 2,5-3m
Kolebam pa med sledečimi:
1. Samsung UE55JU6850 (+ 4K, - 50Hz) http://www.amazon.de/Samsung-UE55JU6850...

2. Samsung UE55J6250 (- full HD, + 100Hz) http://www.amazon.de/Samsung-UE60J6250-...
3.Samsung UE58J5250 (videl na prejšnji strani predlog) http://www.amazon.de/Samsung-UE58J5250-...

Sem bil dejansko že odločen za JU6850 , vendar potem zasledil, da ni neke bistvene prednosti 4K vs. full HD za običajno gledanje TV. ima pa J6250 višjo frekvenco, kar naj bi bilo tehnično boljše . KAj je torej bolj smiselno kupiti? Oz ali je še kakšen boljši price/performance v rangu do 800-900EUR?

Hvala za pomoč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: alfa_fan ()

Tomson ::

Verjetno si že sam med posti zasledil, da Samsung serija 5 in 6 ni nek višek kvalitete, saj je "quality control" omenjenih panelov zelo na nizki ravni in je precej odvisno od sreče, kar je sicer splošen problem današnjih TVjev, a je pri omenjenih serijah mogoče potrebno še malo več pozornosti, sicer pa z malo sreče lahko naletiš na dober TV za ugodno ceno.

Glede na velik obseg gledanja športa, bi sam v ospredje postavil TV, ki bo dobro prikazoval gibanje in glede na zastavljen budget v tem segmentu izbire ni tako velike, glede na velikost 55", ki je nekak optimalna glede na razdaljo gledanja.

Med tremi modeli, ki jih omenjaš je defenitivno najboljša opcija J6250, ki velja za enega boljših TV za gledanje športa a glede na ceno prinaša nekaj kompromisov, največji je precej slab "gray uniformity". Več preberi TUKAJ. Če bi gledal samo na šport bi bila odlična opcija 55JU6400, a slab prikaz črnine in posledično slabi kontrasti žal za moje pojme niso vredni razlike med J6200/J6250.

Moje mnenje je, da je zate najboljši kompromis za overall dober TV (šport in filmi) Sony 55X8005C, dobiš za 900€. Dober TV na vseh področjih glede na budget, defenitivno boljša opcija od Samsung serija 5 in 6.

Lahko pa še sam malo pobrskaš po npr. tej tabeli ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

alfa_fan ::

Hvala za predlog. Sicer obseg gledanja športa ni spet tako velik (v smislu prebitih ur pred TV, naštel sem zgolj, kaj gledam). Namreč zasledil sem, da se ravno pri športu velikokrat pojavijo razlike, motna slika (prenizka frekvenca?).
Predlagani Sony ima frekvenco 200Hz - a je to dejanska frekvenca (npr. moja kandidata sta imela 50 oz 100Hz) ali je to spet nekaj preračunanega, bolj marketinška finta (kot npr. PQI pri Samsungu)?

Sem malo pregledal ocene uporabnikov na amazonu.de - nekateri ga hvalijo, ima pa veliko hudih kritik na počasnost delovanja, počasen zagon, počasno premikanje med programi, naj bi se sesuval, ipd...

Sam bom TV 90% uporabljal za gledanje TV programov (prek amisa/siola, ne kabelske ali satelitske), zato si ne predstavljam, koliko je to kritično za moj primer. Ker nisem nek "tehno frik" in ne bom veliko uporabljal nekih aplikacij, ipd..., me zanima, če lahko kdo pove (idealno bi bilo iz lastnih izkušenj), ali lahko pri mojem načinu uporabe pričakujem težave...

m4j3r ::

Po dolgem premisleku in testiranju sem na koncu ugotovil, da pri 50", 2-3m razdalji in neobstoječem contentu, 4k ni neka nuja in sem si vzel klasiko (KDL-50W808CB).
Slika je top, kvaliteta izdelave je super, android mi je zaenkrat tudi všeč... je pa en problem... Zasledil sem en "zataknjen" piksel na rdeči barvi. Kakšne imate kaj izkušnje z reklamiranem tega? Sem mislil, da so te težave s pixli že zgodovina pri boljših proizvajalcih ;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m4j3r ()

andrej69 ::

m4j3r je izjavil:

Po dolgem premisleku in testiranju sem na koncu ugotovil, da pri 50", 2-3m razdalji in neobstoječem contentu, 4k ni neka nuja in sem si vzel klasiko (KDL-50W808CB).
Slika je top, kvaliteta izdelave je super, android mi je zaenkrat tudi všeč... je pa en problem... Zasledil sem en "zataknjen" piksel na rdeči barvi. Kakšne imate kaj izkušnje z reklamiranem tega? Sem mislil, da so te težave s pixli že zgodovina pri boljših proizvajalcih ;(


Mrtev pixel, je v večini primerov samo ta, ki sveti črno ali belo.Kar se tiče barvnih se da uredit.
Vzami tanek svinčnik,ga ovij spredaj z kakšno tkanino,in rahlo pritiskaj na mesto zataknjenega pixla.

m4j3r ::

To sem že malo poskušal, samo zaenkrat brez uspeha. Je pa čudno, ker ni ves čas rdeč ampak se v primeru črnega ozadja ugasne (je črn).
Nič mu dam še kakšen dan časa, da se zbudi..

andrej69 ::

m4j3r je izjavil:

To sem že malo poskušal, samo zaenkrat brez uspeha. Je pa čudno, ker ni ves čas rdeč ampak se v primeru črnega ozadja ugasne (je črn).
Nič mu dam še kakšen dan časa, da se zbudi..


Da se tudi poskusit oživet pixel, z določenimi programi.Tukaj je eden.
JScreenFix
Tukaj pa lahko vidiš,kako je nasploh z pixli.
http://www.astris.com/dpl/

bbobst ::

V spletni trgovini imajo 2 letošnja modela Samsung UE49KS7000 in 7090.Pojasnili so mi da razlike med oznakama ni, razen tega, da je 7090 delan za nemški trg , 7000 pa za naš. Razlika v ceni je 160 €. Ali so v modelih za nemški trg uporabljene kvalitetnejše komponente in paneli ?

rini ::

kar se tiče kakovosti imam namesto Samsunga 7000 raje Panasonica xc804, model 2015

rini ::

cx804

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rini ()

mat xxl ::

Panasonic CX 804 potrjujem iz prve roke, da je razred za sebe ......

Tomson ::

Za okoli dva tisočaka se že skoraj dobi Samsung KS8000 ki je v tem cenovnem rangu Best buy ta hip, overall res super TV in eden redkih kjer HDR izgleda kot se šika...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

alfa_fan ::

Danes sem šel pogledat, kaj imajo na voljo v Harvey Normanu. Ravno so razstavili nov model LG-ja 55UH615V http://www.lg.com/uk/tvs/lg-55UH615V.
PRodajalec TV-ja še ni ravno dobro spoznal, zato ni vedel ravno veliko povedati. IZpostavil pa je, da ima nov SW (web os 3.0), ki omogoča Magic Mobile Connection - povezavo s telefonom, tablico ali tudi računalnikom - npr. za gledanje filma naj bi ga samo zagnal na računalniku in če sta v istem wifi območju, ga lahko kar gledaš na TV-ju (ampak samo na TV-ju, ni Miracast (če sem si prav zapomnil:|), ki omogoča sočasno gledanje vsebine na telefonu/tablici in TV-ju).
Zanima me, če npr. to ponuja tudi Samsung UE55JU6872 (ki se mi zdi nekako najboljši price/performance v tem rangu) oz Sony 55X8005C (ki mi ga je včeraj predlagal Tomson).

Mogoče sprašujem neumnosti (potem se opravičujem:|:)), vendar sem čisto nov v svetu Smart TV-jev, trgovec pa je tudi mrknil v trgovini, jaz pa ga nisem imel časa čakat in vprašat.

LG je sicer cenovno primerljiv ostalima dvema (1000€) gre pa za čisto nov model. Žal ne vem, kje je LG vs Sony oz Samsungu, za čisto nov model TV-ja pa tudi še nekaj časa ne bo nekih testov,izkušenj uporabnikov, TV pa rabim v kratkem, ker mi je stari crknil... Bo pa verjetno eden od te trojice...

Hvala za pomoč!
LP

andrej69 ::

alfa_fan je izjavil:

Danes sem šel pogledat, kaj imajo na voljo v Harvey Normanu. Ravno so razstavili nov model LG-ja 55UH615V http://www.lg.com/uk/tvs/lg-55UH615V.
PRodajalec TV-ja še ni ravno dobro spoznal, zato ni vedel ravno veliko povedati. IZpostavil pa je, da ima nov SW (web os 3.0), ki omogoča Magic Mobile Connection - povezavo s telefonom, tablico ali tudi računalnikom - npr. za gledanje filma naj bi ga samo zagnal na računalniku in če sta v istem wifi območju, ga lahko kar gledaš na TV-ju (ampak samo na TV-ju, ni Miracast (če sem si prav zapomnil:|), ki omogoča sočasno gledanje vsebine na telefonu/tablici in TV-ju).
Zanima me, če npr. to ponuja tudi Samsung UE55JU6872 (ki se mi zdi nekako najboljši price/performance v tem rangu) oz Sony 55X8005C (ki mi ga je včeraj predlagal Tomson).

Mogoče sprašujem neumnosti (potem se opravičujem:|:)), vendar sem čisto nov v svetu Smart TV-jev, trgovec pa je tudi mrknil v trgovini, jaz pa ga nisem imel časa čakat in vprašat.

LG je sicer cenovno primerljiv ostalima dvema (1000€) gre pa za čisto nov model. Žal ne vem, kje je LG vs Sony oz Samsungu, za čisto nov model TV-ja pa tudi še nekaj časa ne bo nekih testov,izkušenj uporabnikov, TV pa rabim v kratkem, ker mi je stari crknil... Bo pa verjetno eden od te trojice...

Hvala za pomoč!
LP


Konvergenca-Samsung 6872

TV na mobilni telefon – Zrcaljenje


Mobilni telefon na TV – Zrcaljenje, DLNA


Samsung SMART View


Vklop brezžične TV - Samsung WOL


Obvestilo – BLE


Poročilo na TV


Wi-Fi Direktno

Kar pa se tiče Lg televizora ,bi ti priporočil model UH630V.
Ta model ima SVA panel,Ultra Luminance,110% Rec.709 color gamut.Tega model 610 nima.
Še kar nekaj boljši, pa je model UH770V.Seveda je pa tudi cena višja.

Thunder wave ::

Kar se zgoraj omenjenega Sonya in povezljivosti tiče: ravno tako podpira predvajanje preko mreže, kot zgornji LG (imaš app TV Sideview, kjer si pogledaš kaj imaš v mreži, izbereš in začneš gledati (rabiš pa za to kak DLNA laufat na računalniku), podpira Miracast, se pravi zrcaljenje zaslona in pa tudi Google Cast.
Overall po moje nima funkcije, ki je LG ne bi mel.

TVTV ::

Vidim, da je na tem forumu ogromno poznavalcev televizorjev, zato bi rada še sama nekaj vprašala...:D In sicer... Kupujem televizor, ki bi se trenutno gledal z razdalje 2,5 m +, tako da bi prišel v poštev televizor diagonale vsaj 50", glede na omejitev prostora celo bolje 48"/49" (Žal...). Zanima me kako bi se pa potem ta razdalja mogoče kdaj obnesla na manjši razdalji, prbl. 1m? Bi bila takšna velikost televizorja prevelika?

Kateri televizor pa mi mogoče lahko priporočate glede na kakovost - cena... Pomembno mi je, da ima dobro sliko, gledalo bi se bolj filme,za igre ne rabim,dobra povezava...

Hvala za predloge in pomoč! :)

Robi_slo ::

kaj je pa razlika med modeloma Panasonic 55cx680e in Panasonic 55cx670e. V ceni je sicer razlike 40 eur, s tem, da je model 670 dražji?

lp

koyotee ::

TVTV je izjavil:

Vidim, da je na tem forumu ogromno poznavalcev televizorjev, zato bi rada še sama nekaj vprašala...:D In sicer... Kupujem televizor, ki bi se trenutno gledal z razdalje 2,5 m +, tako da bi prišel v poštev televizor diagonale vsaj 50", glede na omejitev prostora celo bolje 48"/49" (Žal...). Zanima me kako bi se pa potem ta razdalja mogoče kdaj obnesla na manjši razdalji, prbl. 1m? Bi bila takšna velikost televizorja prevelika?

Kateri televizor pa mi mogoče lahko priporočate glede na kakovost - cena... Pomembno mi je, da ima dobro sliko, gledalo bi se bolj filme,za igre ne rabim,dobra povezava...

Hvala za predloge in pomoč! :)



Najbolje da greš u trgovino in se postaviš 1m stran od tvja, ampak na taki razdalji je 50" vsekakor overkill.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

andrej69 ::

TVTV je izjavil:

Vidim, da je na tem forumu ogromno poznavalcev televizorjev, zato bi rada še sama nekaj vprašala...:D In sicer... Kupujem televizor, ki bi se trenutno gledal z razdalje 2,5 m +, tako da bi prišel v poštev televizor diagonale vsaj 50", glede na omejitev prostora celo bolje 48"/49" (Žal...). Zanima me kako bi se pa potem ta razdalja mogoče kdaj obnesla na manjši razdalji, prbl. 1m? Bi bila takšna velikost televizorja prevelika?

Kateri televizor pa mi mogoče lahko priporočate glede na kakovost - cena... Pomembno mi je, da ima dobro sliko, gledalo bi se bolj filme,za igre ne rabim,dobra povezava...

Hvala za predloge in pomoč! :)


Cena pa ni navedena.

andrej69 ::

Robi_slo je izjavil:

kaj je pa razlika med modeloma Panasonic 55cx680e in Panasonic 55cx670e. V ceni je sicer razlike 40 eur, s tem, da je model 670 dražji?

lp


Kar se tiče specifikacij,popolnoma enaka televizorja.Najverjetneje gre za različen trg.

blackbird1 ::

Lep pozdrav. PRed nekaj tedni sem že pisal in spraševal za nasvet. Ogledoval sem si Sony kdl-50w808c. Takoj za tem se je televizor podražil, zato ga nisem kupil. V vmesnem času pa sem se nabvdušil tudi nad Samsungom UE55j6200(2). Samsung je večji in cenejši, edina pomankljivost ki sem jo našel pa je da nima 3d(mi je vseeno), kar se slike tiče pa naj bi imel vsak svoje prednosti.

Razlog da sem primarno ta samsung izklučil je to, da tule po forumu veliko pišetze o tem kako je velika vrjetnost da dobiš pri samsung seriji 6 slab ekran. Zanima me koliko je to res in od kot vam te informacije? JE že kdo dobil tak slab ekran in v kakšnem smislu slab ekran naj bi to bil? Nikjer na internetu pri reviewih namreč ne najdem govora o tem.

Hvala in lep pozdrav.

andrej69 ::

blackbird1 je izjavil:

Lep pozdrav. PRed nekaj tedni sem že pisal in spraševal za nasvet. Ogledoval sem si Sony kdl-50w808c. Takoj za tem se je televizor podražil, zato ga nisem kupil. V vmesnem času pa sem se nabvdušil tudi nad Samsungom UE55j6200(2). Samsung je večji in cenejši, edina pomankljivost ki sem jo našel pa je da nima 3d(mi je vseeno), kar se slike tiče pa naj bi imel vsak svoje prednosti.

Razlog da sem primarno ta samsung izklučil je to, da tule po forumu veliko pišetze o tem kako je velika vrjetnost da dobiš pri samsung seriji 6 slab ekran. Zanima me koliko je to res in od kot vam te informacije? JE že kdo dobil tak slab ekran in v kakšnem smislu slab ekran naj bi to bil? Nikjer na internetu pri reviewih namreč ne najdem govora o tem.

Hvala in lep pozdrav.


Kar se tiče panelov ,moraš imet malo sreče.Kvarijo se pa tudi,druge komponente.
Lahko pa si tukaj prebereš,kar se tiče Samsung televizorjev.
http://www.practical-home-theater-guide...
https://www.consumeraffairs.com/home_el...
http://www.komputerswiat.pl/artykuly/in...

Dami ::

Ima kdo sony android tv ter telemach dvb-c? Imam čuden "bug", namreč nekateri random programi mi izginjajo iz seznama. Niso izbrisani, ker na programskih mestih kanalov katere želim izbrisati še vedno ostane prazno programsko mesto, pri teh pa zgine komplet. Dejansko ta številka sploh ni več na voljo.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

mat xxl ::

Da ne odkrivam tople vode, katero 32 col tv vzeti, lahko je smart pa naj bo samo HD ne, kaj več, torej, kaj bi bil priporočljiv nakup ?

LowOffer3 ::

Živjo!

Kupujem TV za v sobo pa me zanima vaše mnenje glede telih tvjev.Zaenkrat sem brskal malo po mimovrste pa sta se mi ta dva dopadla, pa ne vem zakaj takšna razlika v ceni.

Samsung
Philips

Kakšna so vaša mnenja? Dobiš kaj boljšega v rangu tam do 1000€? TV bi sicer imel za Playstation ter gledanje filmov in kakšnega nogometa kdaj.

TVTV ::

koyotee je izjavil:

TVTV je izjavil:

Vidim, da je na tem forumu ogromno poznavalcev televizorjev, zato bi rada še sama nekaj vprašala...:D In sicer... Kupujem televizor, ki bi se trenutno gledal z razdalje 2,5 m +, tako da bi prišel v poštev televizor diagonale vsaj 50", glede na omejitev prostora celo bolje 48"/49" (Žal...). Zanima me kako bi se pa potem ta razdalja mogoče kdaj obnesla na manjši razdalji, prbl. 1m? Bi bila takšna velikost televizorja prevelika?

Kateri televizor pa mi mogoče lahko priporočate glede na kakovost - cena... Pomembno mi je, da ima dobro sliko, gledalo bi se bolj filme,za igre ne rabim,dobra povezava...

Hvala za predloge in pomoč! :)



Najbolje da greš u trgovino in se postaviš 1m stran od tvja, ampak na taki razdalji je 50" vsekakor overkill.


Se vsekakor strinjam glede "overkilla"!😄 Sem poskusila to v trgovini... Ugotavljam, da je res tezko kupiti 1 televizor za različne razdalje... Za nekoga, ki se večkrat seli... 😃 Res ne vem katero velikost vzeti... Studiram, da bi kar eno povprečno 40" ali 43"...

andrej69 je izjavil:

TVTV je izjavil:

Vidim, da je na tem forumu ogromno poznavalcev televizorjev, zato bi rada še sama nekaj vprašala...:D In sicer... Kupujem televizor, ki bi se trenutno gledal z razdalje 2,5 m +, tako da bi prišel v poštev televizor diagonale vsaj 50", glede na omejitev prostora celo bolje 48"/49" (Žal...). Zanima me kako bi se pa potem ta razdalja mogoče kdaj obnesla na manjši razdalji, prbl. 1m? Bi bila takšna velikost televizorja prevelika?

Kateri televizor pa mi mogoče lahko priporočate glede na kakovost - cena... Pomembno mi je, da ima dobro sliko, gledalo bi se bolj filme,za igre ne rabim,dobra povezava...

Hvala za predloge in pomoč! :)


Cena pa ni navedena.


Cena ni določena... Ne bi pa ne preveč drago ne preveč poceni - srednja varianta... Dobra kakovost za dobro ceno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TVTV ()

andrej69 ::

LowOffer3 je izjavil:

Živjo!

Kupujem TV za v sobo pa me zanima vaše mnenje glede telih tvjev.Zaenkrat sem brskal malo po mimovrste pa sta se mi ta dva dopadla, pa ne vem zakaj takšna razlika v ceni.

Samsung
Philips

Kakšna so vaša mnenja? Dobiš kaj boljšega v rangu tam do 1000€? TV bi sicer imel za Playstation ter gledanje filmov in kakšnega nogometa kdaj.


Jaz bi ti priporočil Philipsa.Kar se tiče Samsunga,je bilo že dosti napisanega.

TVTV je izjavil:

Vidim, da je na tem forumu ogromno poznavalcev televizorjev, zato bi rada še sama nekaj vprašala...:D In sicer... Kupujem televizor, ki bi se trenutno gledal z razdalje 2,5 m +, tako da bi prišel v poštev televizor diagonale vsaj 50", glede na omejitev prostora celo bolje 48"/49" (Žal...). Zanima me kako bi se pa potem ta razdalja mogoče kdaj obnesla na manjši razdalji, prbl. 1m? Bi bila takšna velikost televizorja prevelika?

Kateri televizor pa mi mogoče lahko priporočate glede na kakovost - cena... Pomembno mi je, da ima dobro sliko, gledalo bi se bolj filme,za igre ne rabim,dobra povezava...

Hvala za predloge in pomoč! :)


Kako boš gledala filme.?Preko usb modula, računalnika,zunanjega playera.?Ali iščeš 4k televizor,ali fulhd.?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

OK.d ::

Ne vem jaz si ne bi upal svetovati kakšen tv, ker ima prav vsak tv svoje pomanjkljivosti, tako da se vsak sam odloča.
Drugače, če v google odtipkaš http://lmgtfy.com/?q=bestbuy+tv+2016 lahko sam prideš do nekih zaključkov.
LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

mat xxl ::

mat xxl je izjavil:

Da ne odkrivam tople vode, katero 32 col tv vzeti, lahko je smart pa naj bo samo HD ne, kaj več, torej, kaj bi bil priporočljiv nakup ?


Nihče nič ne ve Ok Kateri Samsung 32 col raven ekran vsaj serije 6 in kako to, da teh modelov na Samsungovi www strani : http://www.samsung.com/si/consumer/tv-a... prav nihče v Sloveniji ne prodaja, podvprašanje pa še , kateri Sony 32 col podobne kvalitete ?

Kaj je pa tole za en model, je ok, cena se mi zdi Ok ? http://www.mediamarket.si/ads/samsung_u...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

Invictus ::

mat xxl je izjavil:

Da ne odkrivam tople vode, katero 32 col tv vzeti, lahko je smart pa naj bo samo HD ne, kaj več, torej, kaj bi bil priporočljiv nakup ?

Vzemi FullHD, ti ne bo žal prvič, ko bo gledal nek kvaliteten kanal ali film. Se pozna..
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mat xxl ::

Se strinjam obvezno FULL HD, 4000 K (UHD) pa NE .

smacker ::

mat xxl je izjavil:

mat xxl je izjavil:

Da ne odkrivam tople vode, katero 32 col tv vzeti, lahko je smart pa naj bo samo HD ne, kaj več, torej, kaj bi bil priporočljiv nakup ?


Nihče nič ne ve Ok Kateri Samsung 32 col raven ekran vsaj serije 6 in kako to, da teh modelov na Samsungovi www strani : http://www.samsung.com/si/consumer/tv-a... prav nihče v Sloveniji ne prodaja, podvprašanje pa še , kateri Sony 32 col podobne kvalitete ?

Kaj je pa tole za en model, je ok, cena se mi zdi Ok ? http://www.mediamarket.si/ads/samsung_u...


V dobrih akcijah se dobi 50col za 100€ zraven. Če maš prostor za večjo in čas počakat na akcije, se splača. Pomoje bo pred EURO 2016 kako znižanje, jaz sem pred SP 2014 dobil Grundig 50", smart z wifi za 450€ v bigbangu. Za moje pojme najbolj optimalen nakup trenutno, kar se tiče razmerja cena/velikost. Kvaliteta slike med eno pa drugo je pa minimalna, nima smisla dajat 2-kratne cene za 4k.

Blazz ::

smacker je izjavil:

mat xxl je izjavil:

mat xxl je izjavil:

Da ne odkrivam tople vode, katero 32 col tv vzeti, lahko je smart pa naj bo samo HD ne, kaj več, torej, kaj bi bil priporočljiv nakup ?


Nihče nič ne ve Ok Kateri Samsung 32 col raven ekran vsaj serije 6 in kako to, da teh modelov na Samsungovi www strani : http://www.samsung.com/si/consumer/tv-a... prav nihče v Sloveniji ne prodaja, podvprašanje pa še , kateri Sony 32 col podobne kvalitete ?

Kaj je pa tole za en model, je ok, cena se mi zdi Ok ? http://www.mediamarket.si/ads/samsung_u...


V dobrih akcijah se dobi 50col za 100€ zraven. Če maš prostor za večjo in čas počakat na akcije, se splača. Pomoje bo pred EURO 2016 kako znižanje, jaz sem pred SP 2014 dobil Grundig 50", smart z wifi za 450€ v bigbangu. Za moje pojme najbolj optimalen nakup trenutno, kar se tiče razmerja cena/velikost. Kvaliteta slike med eno pa drugo je pa minimalna, nima smisla dajat 2-kratne cene za 4k.


če že gledaš cena/velikost only razmerje:

https://geizhals.eu/jay-tech-genesis-uh...

beat that....

smacker ::

smacker je izjavil:

Pomoje bo pred EURO 2016 kako znižanje, jaz sem pred SP 2014 dobil Grundig 50", smart z wifi za 450€ v bigbangu. Za moje pojme najbolj optimalen nakup trenutno, kar se tiče razmerja cena/velikost.

Naj se popravim: nisem mislil da sem jaz taki srečko da sem kupil najbolj optimalno, ampak sem želel priporočit nekaj v tem velikostnem/cenovnem razredu.
Btw. kaj je narobe s tem Jay-techom, da ma tak nizko ceno? :O Google najde celo 4k 55" model za 377€, ampak je ponudba že potekla.

_njc ::

Pozdravljeni!

Mi lahko svetujete pri nakupu TV-ja?

- 55"
- cca. 1000€
- PS4>PC>filmi

3D, Smart funkciji nista potrebni, verjetno 4K za ta denar in velikost tudi ne pride v poštev? Pomembna je dobra, tekoča slika in čim nižji input-lag.
Trenutno imam ogledanega Sony KDL-55W805C oz. KDL-55W755C. Še splača kaj drugega ali je bolje z nakupom še malo počakati?

Najlepša hvala za vaša mnenja in predloge ter lep pozdrav!

andrej69 ::

_njc je izjavil:

Pozdravljeni!

Mi lahko svetujete pri nakupu TV-ja?

- 55"
- cca. 1000€
- PS4>PC>filmi

3D, Smart funkciji nista potrebni, verjetno 4K za ta denar in velikost tudi ne pride v poštev? Pomembna je dobra, tekoča slika in čim nižji input-lag.
Trenutno imam ogledanega Sony KDL-55W805C oz. KDL-55W755C. Še splača kaj drugega ali je bolje z nakupom še malo počakati?

Najlepša hvala za vaša mnenja in predloge ter lep pozdrav!


Tukaj imaš.Nekaj boljši input lag, napram Sonya,boljša intepolacija,4k.Tako,da se ti ta televizor definitivno bolj isplača.
https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/5...

starboi ::

_njc je izjavil:

Pozdravljeni!

Mi lahko svetujete pri nakupu TV-ja?

- 55"
- cca. 1000€
- PS4>PC>filmi

3D, Smart funkciji nista potrebni, verjetno 4K za ta denar in velikost tudi ne pride v poštev? Pomembna je dobra, tekoča slika in čim nižji input-lag.
Trenutno imam ogledanega Sony KDL-55W805C oz. KDL-55W755C. Še splača kaj drugega ali je bolje z nakupom še malo počakati?

Najlepša hvala za vaša mnenja in predloge ter lep pozdrav!


Definitivno odlična izbira, najboljše za ta denar . 4k bo nepotreben še kakšni 2 leti, tako da je povsem nepotreben nakup tvja v tem rangu . Nimaš kaj čakati, za ta denar ne boš dobil nič boljšega. Lp

EdoK ::

Fantje, če pa jaz kaj obžalujem je to, da sem vzel TV z androidom. Koliko štekanja, mantranja, resetiranja... če bi danes kupoval, bi vzel non-smart TV, če pa bi bila želja po kakih pametnih funkcijah, pa bi to reševal z android ključkom, apple TV-jem ali kako drugače. To prepletanje funkcij televizije (šaltanje) s ostalimi mi je čisto mimo. BTW imam philipsa 7150, ki je včeraj crknil oz. zaciklal pri zagonu. Jmpm!

Invictus ::

A sploh lahko kupiš 4k non-smart TV?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

andrej69 ::

EdoK je izjavil:

Fantje, če pa jaz kaj obžalujem je to, da sem vzel TV z androidom. Koliko štekanja, mantranja, resetiranja... če bi danes kupoval, bi vzel non-smart TV, če pa bi bila želja po kakih pametnih funkcijah, pa bi to reševal z android ključkom, apple TV-jem ali kako drugače. To prepletanje funkcij televizije (šaltanje) s ostalimi mi je čisto mimo. BTW imam philipsa 7150, ki je včeraj crknil oz. zaciklal pri zagonu. Jmpm!


Lanski Android, ne moreš primerjat z letošnjim.Letos Android deluje zelo dobro"hiter,stabilen,nekaj novih aplikacij..Bo pa se dalo nadgradit letošnji Android, tudi na televizorje 2015.

car100 ::

andrej69 je izjavil:

EdoK je izjavil:

Fantje, če pa jaz kaj obžalujem je to, da sem vzel TV z androidom. Koliko štekanja, mantranja, resetiranja... če bi danes kupoval, bi vzel non-smart TV, če pa bi bila želja po kakih pametnih funkcijah, pa bi to reševal z android ključkom, apple TV-jem ali kako drugače. To prepletanje funkcij televizije (šaltanje) s ostalimi mi je čisto mimo. BTW imam philipsa 7150, ki je včeraj crknil oz. zaciklal pri zagonu. Jmpm!


Lanski Android, ne moreš primerjat z letošnjim.Letos Android deluje zelo dobro"hiter,stabilen,nekaj novih aplikacij..Bo pa se dalo nadgradit letošnji Android, tudi na televizorje 2015.


Podpišem, včeraj sem še posodobil na majsko različico programske opreme in jaz ne uspem sesut tvja (Philips pus6501) pa sem sprobal skoraj vse funkcije in nastavitve, hitrost kakšno sek se aplikacija res nalaga ampak v njej pa potem deluje zelo tekoče. Tako da Android 2016 na Sony in Philipsu za moje pojme zmagata! Ne vem pa kako je z lanskimi modeli koliko posodabljajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: car100 ()

andrej69 ::

starboi je izjavil:

_njc je izjavil:

Pozdravljeni!

Mi lahko svetujete pri nakupu TV-ja?

- 55"
- cca. 1000€
- PS4>PC>filmi

3D, Smart funkciji nista potrebni, verjetno 4K za ta denar in velikost tudi ne pride v poštev? Pomembna je dobra, tekoča slika in čim nižji input-lag.
Trenutno imam ogledanega Sony KDL-55W805C oz. KDL-55W755C. Še splača kaj drugega ali je bolje z nakupom še malo počakati?

Najlepša hvala za vaša mnenja in predloge ter lep pozdrav!


Definitivno odlična izbira, najboljše za ta denar . 4k bo nepotreben še kakšni 2 leti, tako da je povsem nepotreben nakup tvja v tem rangu . Nimaš kaj čakati, za ta denar ne boš dobil nič boljšega. Lp


Kar se tiče 4k,se sigurno bolj isplača kupit,kakor fulhd.Kajti tudi kar se cen tiče, ni več velike razlike.Morda 100-200 evrov.Kar se tiče 4k vsebin,jih imaš na netflixu,in z drugim letom, bo teh vsebin še bistveno več.Na Netflixu bodo drugo leto, prišle že HDR vsebine.Tudi na raznih trekerjih, se da dobit že 4k vsebine.Tudi filmi v fulhd resoluciji, izgledajo na 4k televizorjih, kar nekaj bolje,kot na fulhd televizorjih.Tudi televizijski programi v hd resoluciji, izgledajo bolje na 4k televizorjih.Tako,da se definitivno bolj isplača kupit 4k televizor.Kajti televizor, vseeno ne kupuješ za 2 leti.

rini ::

Včasih smo TV kupovali za obdobje 10 let, v tem primeru bi se obrestovalo dodati 100-200 eur. Danes pa če rečeš, da bo nekaj v uporabi čez leto ali dve, že kar pomisliš, ali je res smiselno imeti boljši izdelek.

andrej69 ::

rini je izjavil:

Včasih smo TV kupovali za obdobje 10 let, v tem primeru bi se obrestovalo dodati 100-200 eur. Danes pa če rečeš, da bo nekaj v uporabi čez leto ali dve, že kar pomisliš, ali je res smiselno imeti boljši izdelek.


Se strinjam.Toda iz fulhd televizorja na 4k televizor, je vseeno velik preskok.Med 4k televizorji,pa potem ni več tako velike razlike.Mislim seveda na rang televizorjev.Seveda pa so to vse marketinški triki,s kateri proizvajalci pritiskajo na potrošnike.

m4j3r ::

Moje mnenje glede 4k je tako..
Če imaš neko normalno velikost zaslona (< 55") ter normalno oddaljenost od tv-ja (> 2,5m ), s 4k ne pridobiš kaj dosti. Da ne omenjam tega, da večina uporabnikov še vedno downloada 720p 700gb ripe ter gleda non HD TV programe... pa vemo koliko časa je že full HD zunaj. In če toliko časa traja preskok iz 720p na 1080p (kjer se je dejansko poznala razlika), mislim da se ne rabiš bati, da če si danes kupiš fullHD TV, ti bo brez problema držal 5+ let.
Seveda je tudi 4k smiseln, pri: 1) Ekstremno velikih tvjih, 2) Uporabnikih, ki bodo tv uporabljali tudi kot PC monitor, 3) 0,1% "filmofilov", ki imajo dejansko namen kupovati 4k blueraye in se naročiti na 4k Netflix.

Je pa sedaj drug problem... da novih higher-end TVjev itak ne bodo več delali v fullHd izvedbi in kaj dosti izbire ne bomo imeli. Je pa sedaj, ko končujejo proizvodnjo high-end 1080p TV-jev, mogoče slednjega dobiti za dokaj ugodno ceno...
Torej po mojem se 1080p (še vedno) splača.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m4j3r ()

rini ::

Kot prvo, 4k še ni v pravi ločljivosti in se vsako leto izboljšuje, drugo je to, da TV programi še nekaj let ne bodo na 4k, sicer pa tudi 4k potrebuje večje spominske enote in terja višjo hitrost povezave; tretje je pa dejstvo, da je ponekod še slabsa slika na obstoječih programih. Dober fullhd je trenutno best buy, ki bo aktualen za vsaj 3 leta. Me pa že sedaj zanima, kaj bodo proizvajalci ponudili v prihodnje - velik smart TV dobis že danes za ceno žepnega mobitela.
««
130 / 223
»»