» »

Kateri televizor?

Kateri televizor?

Temo vidijo: vsi
««
129 / 223
»»

RedRanger ::

Aplikacija je naložena iz playa, uradno....Zvecer prilozim slikco.
Nevem,jst uporabljam tipkovnico preko bluetootha, ki ima miško kot leptop, ampak se tudi z daljincem da uporabljati se mi zdi. 3.5 2016 se mi zdi da je prišla na play tvin aplikacij.

Ne prakticiram ravno neuradnih aplikacij oz. aplikacije, ki so namenjene drugim napravam, ker so problemi že z aplakacijami ki so razvite za določeno napravo.

Zgodovina sprememb…

koyotee ::

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

J.McLane ::

Noro, prav svojo aplikacijo so spisali za Android TV - Tvin TV:
https://play.google.com/store/apps/deta...

Nisem opazil da obstaja, super tole.

mtosev ::

a se kje v slo dobi smart daljinec za lg 2015 serijo smarttelevizorjev? mamo pa 43lf630v
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

fpbs ::

Tomson je izjavil:

Sicer si lahko TUKAJ sam pogledaš kateri modeli imajo dovolj široke vidne kote in so overall dober nakup, če je X830C preko budgeta ...

Vidnemu kotu se povdarja veliko premalo pozornosti, in če nekoga vprašaš, ko mu hočeš svetovati, ali mu je vidni kot pomemben, ali ne, to tistemu, ki za nasvet sprašuje nič ne pomeni, oziroma ne ve odgovora na to vprašanje. Bolje bi bilo, če bi ga vprašal:
Koliko je tv oddaljen od sedažne?,
Koliko je dolga sedežna? , ali je L oblike?
Koliko oseb bo gledalo TV?
Iz teh odgovorov se da izračunat kot gledanja. Približen izračun: oddaljenost TVeja 3m, dolžina sedežne 3m, pomeni od prilike najvčji kot gledanja cca 30°. Kar pomeni, da odpade večina TVejev z VA panelom, razen če je gledalec, največ dva, pripravljen sedeti sredi sedežne.

jnovak ::

koyotee je izjavil:

https://www.mimovrste.com/led-lcd-tv-sp...

Sony KDL-50w808cb 729€
Sem tudi sam videl ... ampak potem sem videl še, da je bil ta enak model že v začetku NOV 2015 za 769 €. Pa tudi drugače je 749 €.
Nekateri modeli kar držijo ceno zadnje mesece - zgleda ni prava sezona za nakupe (teh modelov). Ali sem pa samo napačno predvideval/pričakoval, da v pol leta malo več kot 5 % cena pade :)

OK.d ::

J.McLane je izjavil:

Noro, prav svojo aplikacijo so spisali za Android TV - Tvin TV:
https://play.google.com/store/apps/deta...:P=com.sioltvin.android.tv

Nisem opazil da obstaja, super tole.

Tnx, sam imam za mojo lokacijo izbrano ameriko, za to mi jo tudi ni našlo:P
LPOK.d

DINAMIK ::

mtosev je izjavil:

a se kje v slo dobi smart daljinec za lg 2015 serijo smarttelevizorjev? mamo pa 43lf630v


Če je 2015 bi moral biti ta daljinec http://www.dast.si/trgovina/daljinci/lg...

Poglej v navodila...,to sem edino našel,da je v Sloveniji...,za sebe sem ga pa naročil tukaj http://www.ebay.co.uk/itm/NEW-ORGINAL-L... in še čakam to čudo ;)

m4j3r ::

jnovak je izjavil:

koyotee je izjavil:

https://www.mimovrste.com/led-lcd-tv-sp...

Sony KDL-50w808cb 729€
Sem tudi sam videl ... ampak potem sem videl še, da je bil ta enak model že v začetku NOV 2015 za 769 €. Pa tudi drugače je 749 €.
Nekateri modeli kar držijo ceno zadnje mesece - zgleda ni prava sezona za nakupe (teh modelov). Ali sem pa samo napačno predvideval/pričakoval, da v pol leta malo več kot 5 % cena pade :)


Tudi tega sem gledal, samo sem potem našel 4k varianto (Sony KD49X8005CB) za 170€ več in bom najvrjetneje vzel kar tega... recimo da je ta bolj future proof :)

buttcrack ::

FYI ta naj bi bil entry 4k oz. niti ne dejanski 4k

Tomson ::

Praktično noben potrošniški TV ni dejansko 4k. 4k je v osnovi standard za profesionalno produkcijo in originalno izhaja iz oznake "DCI" (Digital Cinema Initiatives), konzorcij studijev, ki so standarizirali produkcijo in projeciranje 4k vsebin, ki pa so zastavljene v ločljivsoti 4.096 x 2.160. Iz tukaj je razvidno, da se oznaka 4k nanaša na horizontalno ločljivost 4-tisoč pikslov. Sama oznaka 4k v originalu pa se ne nanaša zgolj na ločljivost temveč tudi na vrsto kodiranja. DCI 4k vsebine so kompresirane z JPEG2000 kodekom, imajo "bitrate" do 250Mbps ter so zastavljene v 12-bitni 4:4:4 barvni globini.

Oznaka 4K, ki se marketinško uporablja pri TVjih pa je pravzaprav UHD (Ultra High Definition), naslednja stopnja FHD TVjev in prinaša ločljivost 3.840 x 2.160 in čeprav je jasno, da ne gre za dejanko 4k ločljivost, se je v industriji pač prijela oznaka 4k in v primerjavi s pravim 4k, kjer je aspect ratio 1.9:1 prinaša aspect ratio 1.78:1.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

OK.d ::

OK.d je izjavil:

J.McLane je izjavil:

Noro, prav svojo aplikacijo so spisali za Android TV - Tvin TV:
https://play.google.com/store/apps/deta...:P=com.sioltvin.android.tv

Nisem opazil da obstaja, super tole.

Tnx, sam imam za mojo lokacijo izbrano ameriko, za to mi jo tudi ni našlo:P

No v glavnem tvin sem sideloadal na konzolo, vendar z originalnim ploščkom še vedno ne dela, bom moral še nekje dobiti bt miško da testiram če bi z njo šlo.
LPOK.d

J.McLane ::

Tvin TV je na Philips TV tudi malo okorna, samo s puščicami je zelo težko navigirati po programu, media buttons (play, pause, fwd ...) tudi ne delujejo. V glavnem še veliko imajo za izpilit v sami aplikaciji da bo uporabna z dalinjcem.

casual85 ::

Kateri tv priporočate, diagonala 40" - 43", smart, 4k ali fhd če je primerljiv, kakovost gibanja slike cca. 1000hz? Hvala
bolje ispasti glup nego iz aviona

fpbs ::

Tomson je izjavil:

fpbs je izjavil:

Tony710 je izjavil:

Sicer pa je kot gledanja super medtem ko je pri samsungu katastrofalno ozek.

Koliko, po tvojem zapažanju pri Samsungu, smeš biti ven iz kota, da slika ni opazno slabša?

Nekje do 20° je slika brez sprememb, potem pa počasi do 30° izgublja barve in kontraste, nad 30° pa potem kar hitro izgublja še na svetilnosti ...

To ne drži.
Po podatkih "RTINGS", je vidni kot JS9000 16°, JS9000 pa 17°, kar pomeni, da že pri 16,17° kontrast pade za 50% in s tem primernost kvaliteta slike, v primerjavi z gledanjem direktno pred TVejem.

MrStein ::

Je pa res, da 50% zveni veliko, opazi pa se niti ne. (ja pa boljši ta podatek kot tisti "uradni", ki navaja kot, kjer kontrast pade na nek smešni nivo (1:10 če se prav spomnim) in potem navajajo kote 170 in več, čeprav je slika že pri 40 stopinjah v negativu (TN))

Sicer ja, vidni koti so bili, so, in bodo rak rana LCD-jev.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

grandibal ::

Tomson je izjavil:

grandibal je izjavil:

DarwiN je izjavil:

grandibal je izjavil:

Živjo, kupujem televizor pa bi vas prosil za nasvet :)

Televizor bo oddaljen 2.5m, postavljen bo tako, da bo vertikalni kot gledanja malo večji, recimo 30 stopinj, mogoče malenkost več.
Priključen bo na računalnik kot sekundarni monitor, uporabljal se bo za gledanje filmov in serij in tudi za igranje iger.
Ne rabi biti 4k, 1080 bo čisto dovolj, grafična je sicer GTX 970 4GB.
3D in ambilight ne rabim.

Kateri televizor mi priporočate glede na uporabo?
Razmišljal sem o cenovnem rangu nekje okoli 500€, lahko tudi kaj več, če bo res velika razlika v kvaliteti.

Hvala vsem za pomoč!

Zmontiraš na steno in pod ustreznim kotom naravnost proti tvojim očem.


Drgač pa IPS panel. Recimo UE55J5150. Manj kot 55 se IMO ne splača kupit (50-tka bojda ni IPS)..


Hvala za nasvet!

Raje ne bi vzel 55" da bo IPS, se mi zdi da bo 40" za 2.5m razdalje boljša velikost, kaj menite ostali?

Razmišljam, da bi s pomočjo roke z nosilcem montiral tv na steno. Tako bi bil nagnjen, pa še lahko bi ga zapeljal stran od okna, ki je zadaj.
Ima kdo kakšne izkušnje z montiranjem tvja na roko, je dovolj stabilno in ni problema če se večkrat premika?


Glede na vse napisano bi trenutno bila ena boljših opcij Sony X830C, precej dober overall TV, z IPS panelom in posledično dobrimi vidnimi koti. Je sicer precej dražji od predvidenih 500€, ga dobiš za 850€ 43", a če finance dopuščajo defenitivno vredno nekaj stotakov več...

Sam imam na iztegljivem nosilcu 30kg plazmo, ki jo vsakodnevno premikam za 50cm ven in pod max kot. Po 7-letih zadeva še vedno funkcionira tip top, je pa res, da sem kupil res kvaliteten nosilec. Skratka, pri kvalitetnem nosilcu se nimaš kaj bat ...


Hvala za priporočilo, ampak je to 350€ preko budgeta, kar se mi zdi prehuda.

Odločil sem se, da bom tv nekako montiral tako, da vidni kot ne bo imel vpliva.

Torej, rabim tv, ki je 40", 1920x1080, brez smart funkcij in androida in ne 3D.
Predvsem pa je pomembno, da ima dober odzivni čas in majhen input lag za igranje iger.

Katerega mi priporočate?

DarwiN ::

@grandibal, sej dejansko nimaš druge izbire kot Samsung ali Sony, kjer bo praktično vsak FHD dober.

Ampak kupit 40" za 2.5m je kot bi se v koleno ustrelil. 40" imam jaz (in številni drugi) na 70cm oddaljenosti.. No, če si old school - nevednost je blaženost, ali kako pravijo. Boš zadovoljen. :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

king67 ::

Pozdrav!

Ima kdo kake izkušnje oz. argumentirano mnenje o Philips 55pus6501 (letnik 2016)?

lp,
king67

car100 ::

king67 je izjavil:

Pozdrav!

Ima kdo kake izkušnje oz. argumentirano mnenje o Philips 55pus6501 (letnik 2016)?

lp,
king67


Jaz imam točno ta model v grobem je odličen tv. Slika je zelo kontrastna, barve so zelo dobre ni cloudinga, vidni kot je odličen.

Sploh plus je ambilight, odlična slika v svojem razredu, youtube dela odlično (zelo hitro več kot sek se nikoli ne čaka ko klikneš na posnetek), vlc prebere vse filme, imam pa zadnjo verzijo programske opreme prej se je tv sam od sebe sesuval sedaj pa že več kot en teden ne, bojo pa še posodablal (jeseni 2016 naj bi bil prehod na android 6.0 ampak že sedaj dela odlično), s telefonom se tv lepo poveže in deluje screen mirroring zamik je cca 3 sek da odpre video od kar klikneš, preko pc enako odlično prebere vse posnetke + za gaming se naj bi odlično obnesel moram pa še bolj podrobno stestirat za igre.

Edini minus je mogoče še ne v 100% dodelana programska oprema ampak za youtube pa vlc že sedaj deluje brezhibno tako da za to ceno dobiš ogromno. Pri konkurenci računaj vsaj par stotakov več da prideš na ta nivo (IPS zaslon je +- boljši vidni koti malo slabši kontrast). Philips 2016 je drugo kot je bil prejšnja leta tako da so vsa pluvanja in slepo strmenje k eni firmi neupravičena sploh v tem cenovnem rangu trenutno ni konkurence. Izdelan je pa na Poljskem.

mat xxl ::

casual85 je izjavil:

Kateri tv priporočate, diagonala 40" - 43", smart, 4k ali fhd če je primerljiv, kakovost gibanja slike cca. 1000hz? Hvala


Panasonic TX-40CXW804 z 2 tunerji ali 704 z enojnimi......

king67 ::

Car100, hvala ti za izčrpno poročilo.
Lp,
king67

andrej69 ::

mat xxl je izjavil:

casual85 je izjavil:

Kateri tv priporočate, diagonala 40" - 43", smart, 4k ali fhd če je primerljiv, kakovost gibanja slike cca. 1000hz? Hvala


Panasonic TX-40CXW804 z 2 tunerji ali 704 z enojnimi......


V vsakem primeru model cx800,pa ne toliko zaradi tjunerov,temveč zaradi kvalitete slike in ostalega.
Saj model 700 ima tudi dvb-t2 tuner,kar boš potreboval v prihodnje,samo še ne tako hitro.Tako,da ti jaz priporočam model cx800.

grandibal ::

DarwiN je izjavil:

@grandibal, sej dejansko nimaš druge izbire kot Samsung ali Sony, kjer bo praktično vsak FHD dober.

Ampak kupit 40" za 2.5m je kot bi se v koleno ustrelil. 40" imam jaz (in številni drugi) na 70cm oddaljenosti.. No, če si old school - nevednost je blaženost, ali kako pravijo. Boš zadovoljen. :D


Hmmm, kolikor sem jaz gledal in raziskoval, je 40" ravno prav.

Torej, gremo od začetka :D

Tv se bo gledal direktno naravnost iz postelje, z razdalje 2.5m, resolucija 1920x1080.

Ali je za igranje iger s pc boljše imeti malo večji tv, ga ima kdo tukaj za ta namen ali pa ve kako je s tem?
Do zdaj sem igral z xboxa nekaj časa nazaj, pa sem se usedel kar blizu za večji tv, da sem dobro videl UI od špila.

Kakšno velikost mi torej priporočate glede na razdaljo, resolucijo in namen? :)

Tomson ::

Lahko si prebeš TALE članek, pa se boš verjetno lažje odločil ... Osebno bi na tej razdalji gledal vsaj 50" modele, 55" pa bi bil po mojih kriterijih "sweet spot" in kot si že sam omenil, za igranje iger, večje je boljše! ;)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

DarwiN ::

Ali je za igranje iger s pc boljše imeti malo večji tv, ga ima kdo tukaj za ta namen ali pa ve kako je s tem?

Kot rečeno imam sam tak 40" TV-monitor na razdalji ~70cm, kmalu pa grem na 43".. Fotru sem pa nabavil 75" FHD za surfanje na razdalji ~3.2m. Optimalno bi bilo sicer ~100" in 4k, ampak že ta 75tka je bila 2000€. :DD

2.5m in igranje iger, praviš? 65-75". Ampak glede na tvoje finančne omejitve, 55 dobiš za ~650€, ali pa vsaj 50" - tega dobiš že za 500€. Samsung ju5100.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

m0LN4r ::

@Darwin

Kateri novi modeli pridejo letos, kar se tice OLED pa HDR izbire tam okol 65" ??
4K seveda.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

andrej69 ::

m0LN4r je izjavil:

@Darwin

Kateri novi modeli pridejo letos, kar se tice OLED pa HDR izbire tam okol 65" ??
4K seveda.


Pridejo tile modeli.
LG G6,LG E6,LG C6 (ukrivljen panel),LG B6.

fpbs ::

DarwiN ::

Osebno sem še vedno skeptičen glede OLEDa, (še posebej če bi rad PC priklopil, med drugim). Samsung je sploh prestavil OLEDe na 2018 najbrž. Panasonic bi znal bit hud, maybe. Drgač pa vzameš quantum dot TV. Niso nič kaj slabši od LG OLEDa.

@grandibal: Evo, 58" za 699€. Za tole našparaj.. Jih še prosiš za 3% popust (to vedno dajo) in si na 680. :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

andrej69 ::

DarwiN je izjavil:

Osebno sem še vedno skeptičen glede OLEDa, (še posebej če bi rad PC priklopil, med drugim). Samsung je sploh prestavil OLEDe na 2018 najbrž. Panasonic bi znal bit hud, maybe. Drgač pa vzameš quantum dot TV. Niso nič kaj slabši od LG OLEDa.

@grandibal: Evo, 58" za 699€. Za tole našparaj.. Jih še prosiš za 3% popust (to vedno dajo) in si na 680. :D


Quantum dot -Lcd tehnologija,je še vedno kar nekaj slabša, napram OLED tehnologije.Recimo Letošnji Samsung,KS model 9000,je komaj nekaj boljši, napram lanskega OLED fulhd 9100 modela.V vseh pogledih, je OLED boljši od najkvalitetnejšega LCD televizora.Kar se tiče slike,iger športa.Edino Sony, je proizvedel prototip
LCD televizorja,ki je prišel blizu OLED televizorjem.Vendar ga še en čas,ne bo v prodaji.

fpbs ::

Glede OLEDov je pri Samsungu podobna zgodba, kot se je dogajalo z osvojitvijo pasivne 3D, ki jim ni nikdar uspela , kljub precejšnjem prizadevanju. Samsung je pred nekaj meseci napovedal proizvodnjo za leto 2018, sedaj jo je pa odpovedal.

Tomson ::

andrej69 je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Osebno sem še vedno skeptičen glede OLEDa, (še posebej če bi rad PC priklopil, med drugim). Samsung je sploh prestavil OLEDe na 2018 najbrž. Panasonic bi znal bit hud, maybe. Drgač pa vzameš quantum dot TV. Niso nič kaj slabši od LG OLEDa.

@grandibal: Evo, 58" za 699€. Za tole našparaj.. Jih še prosiš za 3% popust (to vedno dajo) in si na 680. :D


Quantum dot -Lcd tehnologija,je še vedno kar nekaj slabša, napram OLED tehnologije.Recimo Letošnji Samsung,KS model 9000,je komaj nekaj boljši, napram lanskega OLED fulhd 9100 modela.V vseh pogledih, je OLED boljši od najkvalitetnejšega LCD televizora.Kar se tiče slike,iger športa.Edino Sony, je proizvedel prototip
LCD televizorja,ki je prišel blizu OLED televizorjem.Vendar ga še en čas,ne bo v prodaji.


Če gledamo 2016 linijo oLED TVjev so res vsi po vrsti odlični, brez večjih pomanjkljivosti in imajo precej prednosti pred LCDji, a če vzamemo v okvir ceno, najcenejši, 55B6 se prodaja za 4000€, se situacija hitro spremeni. Lanski model 55EF950 je sicer ugodnejši, povprečno okoli 3000€ a ima precej težav z "uniformity" panela in jih kupci na veliko menjavajo. Tudi HDR na EF950 še ni tisto tapravo. Ča pa gledamo EG910, ga sam nikakor ne bi razglasil za boljšega od KS9000. Upscaling na EF910 je precej bogi, ni HDR, spet težave z "uniformity" zaslona itd. Vidni koti, kontrast, prikaz črne in najpomemnejša lastnost oLEDA so defenitivno prednosti, a gledano overall je KS9000, rekel bi celo KS8000 zelo dobra opcija, če lastnosti LCDja niso preveč moteče (vidni koti, blooming/haloing), za moje pojme boljša kot EG910, pa čeprav sem oLED privrženec 55EF950 je že druga pesem, a je treba imet kar nekaj sreče s panelom, 55B6 pa defentivno TV to buy, samo cena je 2x previsoka ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

mat xxl ::

andrej69 je izjavil:

mat xxl je izjavil:

casual85 je izjavil:

Kateri tv priporočate, diagonala 40" - 43", smart, 4k ali fhd če je primerljiv, kakovost gibanja slike cca. 1000hz? Hvala


Panasonic TX-40CXW804 z 2 tunerji ali 704 z enojnimi......


V vsakem primeru model cx800,pa ne toliko zaradi tjunerov,temveč zaradi kvalitete slike in ostalega.
Saj model 700 ima tudi dvb-t2 tuner,kar boš potreboval v prihodnje,samo še ne tako hitro.Tako,da ti jaz priporočam model cx800.


Jaz imam 800 ko samo ali ni edina razlika med 700 in 800 malo različni herci, drugačen podstavek in pa to, da 800 ka ima duple tunerje, kar je NORO uporabna zadeva, pri nas, ko nas posiljujeo z reklamami, in takrat na hitro preklopiš in točno vidiš, kdaj je reklamnega bloka konec.
Ta 800 ka ima tudi IP Tv v sebi in celo lahko deli IP kanale dalje IP server....

m0LN4r ::

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

andrej69 ::

Tomson je izjavil:

andrej69 je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Osebno sem še vedno skeptičen glede OLEDa, (še posebej če bi rad PC priklopil, med drugim). Samsung je sploh prestavil OLEDe na 2018 najbrž. Panasonic bi znal bit hud, maybe. Drgač pa vzameš quantum dot TV. Niso nič kaj slabši od LG OLEDa.

@grandibal: Evo, 58" za 699€. Za tole našparaj.. Jih še prosiš za 3% popust (to vedno dajo) in si na 680. :D


Quantum dot -Lcd tehnologija,je še vedno kar nekaj slabša, napram OLED tehnologije.Recimo Letošnji Samsung,KS model 9000,je komaj nekaj boljši, napram lanskega OLED fulhd 9100 modela.V vseh pogledih, je OLED boljši od najkvalitetnejšega LCD televizora.Kar se tiče slike,iger športa.Edino Sony, je proizvedel prototip
LCD televizorja,ki je prišel blizu OLED televizorjem.Vendar ga še en čas,ne bo v prodaji.


Če gledamo 2016 linijo oLED TVjev so res vsi po vrsti odlični, brez večjih pomanjkljivosti in imajo precej prednosti pred LCDji, a če vzamemo v okvir ceno, najcenejši, 55B6 se prodaja za 4000€, se situacija hitro spremeni. Lanski model 55EF950 je sicer ugodnejši, povprečno okoli 3000€ a ima precej težav z "uniformity" panela in jih kupci na veliko menjavajo. Tudi HDR na EF950 še ni tisto tapravo. Ča pa gledamo EG910, ga sam nikakor ne bi razglasil za boljšega od KS9000. Upscaling na EF910 je precej bogi, ni HDR, spet težave z "uniformity" zaslona itd. Vidni koti, kontrast, prikaz črne in najpomemnejša lastnost oLEDA so defenitivno prednosti, a gledano overall je KS9000, rekel bi celo KS8000 zelo dobra opcija, če lastnosti LCDja niso preveč moteče (vidni koti, blooming/haloing), za moje pojme boljša kot EG910, pa čeprav sem oLED privrženec 55EF950 je že druga pesem, a je treba imet kar nekaj sreče s panelom, 55B6 pa defentivno TV to buy, samo cena je 2x previsoka ...


Da še pojasnim enkrat.Prednost LCD televizorjev so:Svetilnost,ostrina,in pa seveda nekaj boljši HDR na račun boljše svetilnosti.Prednosti OLED televizorjev so:Barve,lokalno zatemnenje posledično boljši kontrast,boljša izenačenost zaslona,boljši kot gledanja.Da pa bi kupci naveliko vračali OLED televizorje,pa prvič slišim.Pa se primarno bavim, z prodajo televizorjev.

fpbs ::

Ravno te dni so pri nekaterih trgovcih, cene lanskih LG OLED modelov občutno padle.

andrej69 ::

mat xxl je izjavil:

andrej69 je izjavil:

mat xxl je izjavil:

casual85 je izjavil:

Kateri tv priporočate, diagonala 40" - 43", smart, 4k ali fhd če je primerljiv, kakovost gibanja slike cca. 1000hz? Hvala


Panasonic TX-40CXW804 z 2 tunerji ali 704 z enojnimi......


V vsakem primeru model cx800,pa ne toliko zaradi tjunerov,temveč zaradi kvalitete slike in ostalega.
Saj model 700 ima tudi dvb-t2 tuner,kar boš potreboval v prihodnje,samo še ne tako hitro.Tako,da ti jaz priporočam model cx800.


Jaz imam 800 ko samo ali ni edina razlika med 700 in 800 malo različni herci, drugačen podstavek in pa to, da 800 ka ima duple tunerje, kar je NORO uporabna zadeva, pri nas, ko nas posiljujeo z reklamami, in takrat na hitro preklopiš in točno vidiš, kdaj je reklamnega bloka konec.
Ta 800 ka ima tudi IP Tv v sebi in celo lahko deli IP kanale dalje IP server....


Razlika med tema dvema modeloma.Model 800 ima:4K Studio Master Processor,boljši barvni razpon,boljše lokalno zatemnenje,HDR podporo,več Hz,kar se tiče gibanja slike,dvojni tunner.Tako,da že kar nekaj boljši televizor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

andrej69 ::

Perfektna uniformiranost OLED panela.


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Da še pojasnim enkrat.Prednost LCD televizorjev so:Svetilnost,ostrina,in pa seveda nekaj boljši HDR na račun boljše svetilnosti.Prednosti OLED televizorjev so:Barve,lokalno zatemnenje posledično boljši kontrast,boljša izenačenost zaslona,boljši kot gledanja.Da pa bi kupci naveliko vračali OLED televizorje,pa prvič slišim.Pa se primarno bavim, z prodajo televizorjev.

S to svetilnostjo že malo pretiravajo. Samsung na svojih predstavitvah prikazuje lesketanje morja ob sončnem zahodu. Poleg svojega SUHD TVeja ponudijo za primerjavo še, kako to zgleda na LG OLEDu model 2014. Še malo, pa bomo morali gledati TVeje z varilno masko.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Da še pojasnim enkrat.Prednost LCD televizorjev so:Svetilnost,ostrina,in pa seveda nekaj boljši HDR na račun boljše svetilnosti.Prednosti OLED televizorjev so:Barve,lokalno zatemnenje posledično boljši kontrast,boljša izenačenost zaslona,boljši kot gledanja.Da pa bi kupci naveliko vračali OLED televizorje,pa prvič slišim.Pa se primarno bavim, z prodajo televizorjev.

S to svetilnostjo že malo pretiravajo. Samsung na svojih predstavitvah prikazuje lesketanje morja ob sončnem zahodu. Poleg svojega SUHD TVeja ponudijo za primerjavo še, kako to zgleda na LG OLEDu model 2014. Še malo, pa bomo morali gledati TVeje z varilno masko.

8-)

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Da še pojasnim enkrat.Prednost LCD televizorjev so:Svetilnost,ostrina,in pa seveda nekaj boljši HDR na račun boljše svetilnosti.Prednosti OLED televizorjev so:Barve,lokalno zatemnenje posledično boljši kontrast,boljša izenačenost zaslona,boljši kot gledanja.Da pa bi kupci naveliko vračali OLED televizorje,pa prvič slišim.Pa se primarno bavim, z prodajo televizorjev.

S to svetilnostjo že malo pretiravajo. Samsung na svojih predstavitvah prikazuje lesketanje morja ob sončnem zahodu. Poleg svojega SUHD TVeja ponudijo za primerjavo še, kako to zgleda na LG OLEDu model 2014. Še malo, pa bomo morali gledati TVeje z varilno masko.

8-)


Problem lcd televizorjev je,ker morajo vsiljevat določene tehnologije.Kajti led panel-tekočih kristalov,ni sposoben tehnologije oled panelov-organskih diod.Zato je slika,na oledu bolj naravna,in manj umetna kot na lcd televizorjih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

DINAMIK ::

DINAMIK je izjavil:

mtosev je izjavil:

a se kje v slo dobi smart daljinec za lg 2015 serijo smarttelevizorjev? mamo pa 43lf630v


Če je 2015 bi moral biti ta daljinec http://www.dast.si/trgovina/daljinci/lg...

Poglej v navodila...,to sem edino našel,da je v Sloveniji...,za sebe sem ga pa naročil tukaj http://www.ebay.co.uk/itm/NEW-ORGINAL-L... in še čakam to čudo ;)

Danes sem dobil daljinec..,res odlična zadeva za Lg ..,čisto nekaj drugega kakor original daljinec..

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Da pa bi kupci naveliko vračali OLED televizorje,pa prvič slišim.Pa se primarno bavim, z prodajo televizorjev.

Tudi jaz to prvič slišim. Tomson, prosim če lahko posreduješ kakšno povezavo s tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fpbs ()

car100 ::

DINAMIK je izjavil:

DINAMIK je izjavil:

mtosev je izjavil:

a se kje v slo dobi smart daljinec za lg 2015 serijo smarttelevizorjev? mamo pa 43lf630v


Če je 2015 bi moral biti ta daljinec http://www.dast.si/trgovina/daljinci/lg...

Poglej v navodila...,to sem edino našel,da je v Sloveniji...,za sebe sem ga pa naročil tukaj http://www.ebay.co.uk/itm/NEW-ORGINAL-L... in še čakam to čudo ;)

Danes sem dobil daljinec..,res odlična zadeva za Lg ..,čisto nekaj drugega kakor original daljinec..


Imaš tudi aplikacijo za fon (android) in je isto uporabna sploh za tipkat + imaš tudi miško je pa tud tale daljinec zlo uporaben!

DarwiN je izjavil:

Osebno sem še vedno skeptičen glede OLEDa, (še posebej če bi rad PC priklopil, med drugim). Samsung je sploh prestavil OLEDe na 2018 najbrž. Panasonic bi znal bit hud, maybe. Drgač pa vzameš quantum dot TV. Niso nič kaj slabši od LG OLEDa.

@grandibal: Evo, 58" za 699EUR. Za tole našparaj.. Jih še prosiš za 3% popust (to vedno dajo) in si na 680. :D



Zakaj OLED naj nebi bil primeren za priklop na PC? Samo informativno vprašam ker dandanes je to že nuja!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: car100 ()

MrStein ::

mat xxl je izjavil:


Ta 800 ka ima tudi IP Tv v sebi in celo lahko deli IP kanale dalje IP server....

Deluje z našimi ponudniki IPTV (Telekom, T-2, Amis...)?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

DarwiN ::

Zakaj OLED naj nebi bil primeren za priklop na PC? Samo informativno vprašam ker dandanes je to že nuja!


Input lag (ker pač pri OLEDih prednjači LG), burn-in še ni v celoti odpravljen, ghosting, nevšečnosti okrog svetilnosti, itd... Pač ni še čas. Nenazadnje zato tudi še ni OLED monitorjev. Ampak se premika naprej. Dell naj bi še letos izdal 4k 32" OLED monitor, potem ko so že vsaj 3x prestavili splavitev. Za ceno pa ne vprašaj. :S
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

mat xxl ::

MrStein je izjavil:

mat xxl je izjavil:


Ta 800 ka ima tudi IP Tv v sebi in celo lahko deli IP kanale dalje IP server....

Deluje z našimi ponudniki IPTV (Telekom, T-2, Amis...)?


Za Telekom se da nastaviti, da deluje, ostalo pa zavisi, kako zaobideš njihove verifikacije, če pa bi oni želeli, pa ne bi bil problem.

Tomson ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Da pa bi kupci naveliko vračali OLED televizorje,pa prvič slišim.Pa se primarno bavim, z prodajo televizorjev.

Tudi jaz to prvič slišim. Tomson, prosim če lahko posreduješ kakšno povezavo s tem.


Zadnje leto precej aktivno sledim "Owners Thread" na AvForums od LG oLEDov, EF950 kar vsakodnevno. Angleško in ameriško verzijo obeh modelov. Vsak thread ima cca. 400 strani in v vsakem je presenetljivo veliko ljudi, (mogoče vsak peti), ki niso zadovoljni s panelom, jih vračajo in preizkušajo srečo celo dvakrat trikrat, dokler ne dobijo panela s katerim so zadovoljni. Res je da je v angliji in ameriki to precej pogosta praksa in so kupci in prodajalci na to precej navajeni. Res je tudi, da so kupci na AvForums bolj kritični do vseh anomalij pri prikazu slike, a to ne spremeni dejstva, da je pri 2015 oLEDih s panelom precej loterije in nekaj sreče, da dobiš res dober panel.

Najpogostejši razlogi so:

- near black issues (precej znana hiba vseh oLEDov do letnika 2016)
- banding
- vignetting

Omeniti je treba najpomembnejši faktor pri oLEDIh 2015, kvaliteto vira/posnetka. Ob dobrem viru, 1080p, ali še bolje blueray, da ne govorimo o bluerayHD je slika na oLEDu v veliki meri absolutno fenomenalna, LCDji ne pridejo blizu a situacija se hitro spremeni ob slabšem viru, pa naj gre za nižjo ločljivost, slabše kodiranje, višje kompresiranje, saj TV prikaže artefakte, šum itd, ki jih sicer ne želimo videt. Govorimo o SDR materialu, pri HDRu pa je zeloo odvisno od produkcije do produkcije. Nekatere zadeve so npr. na EF950 odlične, nekatere čisto ok in nekatere precej slabe, pa govorimo kar o enakem razmerju med dobrimi in slabimi HDR produkcijami za EF950. Pa ne gre za svetilnost, kot ste nekateri komentirali, saj je razlika med prikazovanjem HDRa pri LCDju in oLEDu v tem, da LCD stavi na visoko svetilnost da doseže velik kontrast, oLED pa na prikaz perfektne črnine in ko zadeve štimajo je HDR na oLEDu za oči defenitivno prijetnejši.

Hec pa je, ker TV industrija tokrat, po "propadu" 3Dja (pač zadeva za prodajo ni več aktualna) vse stavi na HDR in HDR dejansko prinaša večji doprinos k doživetju kot preskok iz FHD na UHD in težava seveda nastane v t.i. standardih, ki bi naj poenotili zmožnost prikaza HDR vsebin na vseh TVjih, kar pa zaenkrat v praksi ne deluje, kar je čisto pričakovano, saj različni proizvajalci in modeli panelov dosegajo različno svetilnost in prikaz barvne palete, da ne govorimo o načinu procesiranja vsakega proizvajalca posebej. A 2016 linija oLEDov se je do sedaj izkazala za izvrstno na tem področju.

Sicer pa, modeli letnika 2016, LG E6 in G6, ki so že nekaj časa na trgu, so zgoraj omenjene težave v veliki meri odpravili in veljajo za prvo generacijo oLED TVjev, ki ji ne gre očitati veliko. Problem je samo cena, ki je zaenkrat precej zasoljena.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

grandibal ::

Najlepša hvala Tomson in DarwiN za pomoč in nasvete!

Se bom verjetno odločil kar za prvotni predlog, UE55J5150, če dobim še nekaj popusta ne bo preveč čez budget :D
Pa še IPS panel ima, če sem prav razumel? Nikjer nisem zasledil tega podatka. Bi bilo še malo bolj komot če ne bi bilo treba nevemkako montirat :)
Ga bom šel še pogledat v trgovino preden ga naročim, da vidim, če je to to.

Hvala še enkrat!

DarwiN ::

UE58J5250, grandibal. Boljši p/p. 3 inče za đabe. :P
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!
««
129 / 223
»»