» »

Kateri televizor?

Kateri televizor?

Temo vidijo: vsi
««
131 / 223
»»

mat xxl ::

smacker je izjavil:

mat xxl je izjavil:

mat xxl je izjavil:

Da ne odkrivam tople vode, katero 32 col tv vzeti, lahko je smart pa naj bo samo HD ne, kaj več, torej, kaj bi bil priporočljiv nakup ?


Nihče nič ne ve Ok Kateri Samsung 32 col raven ekran vsaj serije 6 in kako to, da teh modelov na Samsungovi www strani : http://www.samsung.com/si/consumer/tv-a... prav nihče v Sloveniji ne prodaja, podvprašanje pa še , kateri Sony 32 col podobne kvalitete ?

Kaj je pa tole za en model, je ok, cena se mi zdi Ok ? http://www.mediamarket.si/ads/samsung_u...


V dobrih akcijah se dobi 50col za 100€ zraven. Če maš prostor za večjo in čas počakat na akcije, se splača. Pomoje bo pred EURO 2016 kako znižanje, jaz sem pred SP 2014 dobil Grundig 50", smart z wifi za 450€ v bigbangu. Za moje pojme najbolj optimalen nakup trenutno, kar se tiče razmerja cena/velikost. Kvaliteta slike med eno pa drugo je pa minimalna, nima smisla dajat 2-kratne cene za 4k.


Vseeno sprašujem samo za 32 col, ker gre za znanca, ki je hotel 22 ali 26, ne mi zdaj ponujati 55, ker je poceni .

Lahko kdo priporoči med Sony in Samsung in morda gornjimi modeli, kateri letik so ? Torej le 32 col ! Full HD.

lah33zis ::

Zdravo spet,
Pred kratkim sem tu spraševal za nasvet glede nakupa televizorja (800-1000€, 4K, za normalno uporabo - filmi z USB-jev, Siol TV, ter da bo čimdlje funkcionalen, saj ne mislimo čez 2 leti kupovati novega TV). Sem se že odločil za Philips 55PUS6501, potem pa se je vnela debata o nefunkcionalnosti in zmrzovanju androida na TV-jih, pa se nismo odločili za nakup. Bi bil boljša izbira kak Sonyjev KDL-55W755C ali KD-55X8005C oziroma, ima kdo še kakšen nasvet? Hvala

_njc ::

V bistvu me 4K vsebine trenutno še ne zanimajo. Netflixa ne uporabljam, tv programov ne gledam. Sem ter tja pogledam kakšen film, pa še to najraje kar na 29" 21:9 pc ekranu. TV bi se uporabljal v veliki večini samo za igre, mogoče kdaj kakšen HD film ali MotoGP dirka v družbi prijateljev. Najbolj mi je pomembna tekoča slika, brez zatikanja in dober odziv.
Je velika razlika v kvaliteti slike med 55" FullHD tv in 4K tv na razdaliji 2-2,5m, če je vir slike 1080p? Oziroma, če drugače vprašam, se splača kupovati 4K televizor, če se bo na njem predvajala HD vsebina?

andrej69 ::

_njc je izjavil:

V bistvu me 4K vsebine trenutno še ne zanimajo. Netflixa ne uporabljam, tv programov ne gledam. Sem ter tja pogledam kakšen film, pa še to najraje kar na 29" 21:9 pc ekranu. TV bi se uporabljal v veliki večini samo za igre, mogoče kdaj kakšen HD film ali MotoGP dirka v družbi prijateljev. Najbolj mi je pomembna tekoča slika, brez zatikanja in dober odziv.
Je velika razlika v kvaliteti slike med 55" FullHD tv in 4K tv na razdaliji 2-2,5m, če je vir slike 1080p? Oziroma, če drugače vprašam, se splača kupovati 4K televizor, če se bo na njem predvajala HD vsebina?


Seveda je razlika, pri predvajanju 720-1080p.

lah33zis je izjavil:

Zdravo spet,
Pred kratkim sem tu spraševal za nasvet glede nakupa televizorja (800-1000€, 4K, za normalno uporabo - filmi z USB-jev, Siol TV, ter da bo čimdlje funkcionalen, saj ne mislimo čez 2 leti kupovati novega TV). Sem se že odločil za Philips 55PUS6501, potem pa se je vnela debata o nefunkcionalnosti in zmrzovanju androida na TV-jih, pa se nismo odločili za nakup. Bi bil boljša izbira kak Sonyjev KDL-55W755C ali KD-55X8005C oziroma, ima kdo še kakšen nasvet? Hvala


Kar vzami ta Philips televizor.Nič se ti ne bo zatikalo.Letošnji Android deluje brez težav.Saj je uporabnik Car,napisal nekaj o teh izkušnjah.Poglej par postov nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

_njc ::

@andrej69
Sam priporočas 55PUS6501/12. To je letošni model? Kako pa se kaj obnese Ambilight v igrah, v smislu odzivnosti?
Priporočaš še kaj drugega za cca. 1000€, max 1200€?

car100 ::

_njc je izjavil:

@andrej69
Sam priporočas 55PUS6501/12. To je letošni model? Kako pa se kaj obnese Ambilight v igrah, v smislu odzivnosti?
Priporočaš še kaj drugega za cca. 1000€, max 1200€?


Ambilight se odlično obnese sploh ponoči, odziven je glede na izbran način delovanja od umirjenega načina kot tudi ekstremno hitrega ki praktično živi skupaj s sliko (ni zamika). Barve in moč osvetlitve se prav tako vse lahko nastavi. Je pa potrebna postavitev cca. 20cm od stene. Za 1k€ je trenutno spet v bigbangu in za ta denar nimaš kaj boljšega za zbrat. Je potem opcija od Sonya KD55XD8577S samo je cena 600€+ in je za moje pojme brez veze ker ni spet toliko boljši. Še vedno je bolj pomemben vir slike in ti nevem kakšna tehnologija ne more iz 480p narest 2160p.

_njc ::

V redu, bom še malo raziskal. Hvala za tvoj čas.

bbobst ::

Kakšna je razlika v kakovosti 1080p vira na full hd TV-ju in 4k Tv-ju.
Ali je to opazno ?
















k tv-ju

andrej69 ::

bbobst je izjavil:

Kakšna je razlika v kakovosti 1080p vira na full hd TV-ju in 4k Tv-ju.
Ali je to opazno ?




Tukaj si poglej.Levo je 4k televizor,desno pa fulhd.Oba prikazujeta 1080p resolucijo.













k tv-ju

OK.d ::

Vse je odvisno od razdalje gledanja, tista zgornja primerjava je kar nekaj.
LPOK.d

andrej69 ::

OK.d je izjavil:

Vse je odvisno od razdalje gledanja, tista zgornja primerjava je kar nekaj.


Vseeno iz kakšne razdalje gledaš, se vidi razlika v sliki.Res je,da če gledaš iz velike razdalje,ni velike razlike,če pa gledaš iz optimalne razdalje ali še nekaj več, je pa razlika kar očitna.

grandibal ::

DarwiN je izjavil:

UE58J5250, grandibal. Boljši p/p. 3 inče za đabe. :P


Jaz se še vedno nisem čisto odločil ali bi vzel UE55J5150 ali UE58J5250, pa bi vas prosil za še malo pomoči :)

Ali je UE58J5250 tudi IPS, tako kot UE55J5150?
Kako hitro se UE58J5250 prižge, je tudi treba kaj čakati tako kot pri Androidu, ali pa je operacijski sistem kaj bolj optimiziran?

Drugače se pa res splača dat tistih 30EUR več za 3", se strinjam :)

Zgodovina sprememb…

m4j3r ::

andrej69 je izjavil:

OK.d je izjavil:

Vse je odvisno od razdalje gledanja, tista zgornja primerjava je kar nekaj.


Vseeno iz kakšne razdalje gledaš, se vidi razlika v sliki.Res je,da če gledaš iz velike razdalje,ni velike razlike,če pa gledaš iz optimalne razdalje ali še nekaj več, je pa razlika kar očitna.


Kakšna razlika že :D Pri zgornjem primeru je razlika zgolj v tonu barve, ki pa nima veze z resolucijo.
Zgornje fotke so od tukaj: http://www.rtings.com/tv/reviews/by-res... kjer se pride do zaključka, da pri 1080p ostane kvaliteta slike enaka.
Pa saj je logično da 4k tv ne more čudežno dobiti manjkajočih podatkov pri 1080p source-u

andrej69 ::

m4j3r je izjavil:

andrej69 je izjavil:

OK.d je izjavil:

Vse je odvisno od razdalje gledanja, tista zgornja primerjava je kar nekaj.


Vseeno iz kakšne razdalje gledaš, se vidi razlika v sliki.Res je,da če gledaš iz velike razdalje,ni velike razlike,če pa gledaš iz optimalne razdalje ali še nekaj več, je pa razlika kar očitna.


Kakšna razlika že :D Pri zgornjem primeru je razlika zgolj v tonu barve, ki pa nima veze z resolucijo.
Zgornje fotke so od tukaj: http://www.rtings.com/tv/reviews/by-res... kjer se pride do zaključka, da pri 1080p ostane kvaliteta slike enaka.
Pa saj je logično da 4k tv ne more čudežno dobiti manjkajočih podatkov pri 1080p source-u


Pa saj je govora o barvi,kakšni resoluciji.

andrej69 ::

grandibal je izjavil:

DarwiN je izjavil:

UE58J5250, grandibal. Boljši p/p. 3 inče za đabe. :P


Jaz se še vedno nisem čisto odločil ali bi vzel UE55J5150 ali UE58J5250, pa bi vas prosil za še malo pomoči :)

Ali je UE58J5250 tudi IPS, tako kot UE55J5150?
Kako hitro se UE58J5250 prižge, je tudi treba kaj čakati tako kot pri Androidu, ali pa je operacijski sistem kaj bolj optimiziran?

Drugače se pa res splača dat tistih 30EUR več za 3", se strinjam :)


Model 5200 ima VA panel,kakor tudi model 5100,do veličine 50.Kar se tiče Tizen je nekaj bolj optimiziran od lanskega Androida.Letošnji Android pa mislim ,da deluje enako kot Tizen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

grandibal ::

andrej69 je izjavil:

Model 5200 ima VA panel,kakor tudi model 5100,do veličine 50.Kar se tiče Tizen je nekaj bolj optimiziran od lanskega Androida.Letošnji Android pa mislim ,da deluje enako kot Tizen.

Potem sta obadva modela ki ju gledam IPS, saj sta večja od 50"?
Ima res IPS manjši input lag?

Hvala za vso pomoč :D

bbobst ::

m4j3r :: danes, 17:39:08
citiraj

#

andrej69 je danes ob 17:03:43 izjavil:

OK.d je danes ob 16:55:50 izjavil:

Vse je odvisno od razdalje gledanja, tista zgornja primerjava je kar nekaj.



Vseeno iz kakšne razdalje gledaš, se vidi razlika v sliki.Res je,da če gledaš iz velike razdalje,ni velike razlike,če pa gledaš iz optimalne razdalje ali še nekaj več, je pa razlika kar očitna.



Kakšna razlika že :D Pri zgornjem primeru je razlika zgolj v tonu barve, ki pa nima veze z resolucijo.
Zgornje fotke so od tukaj: http://www.rtings.com/tv/reviews/by-res... kjer se pride do zaključka, da pri 1080p ostane kvaliteta slike enaka.
Pa saj je logično da 4k tv ne more čudežno dobiti manjkajočih podatkov pri 1080p source-u


Ja, je logično da ne more biti slika boljša, lahko je slabša ali enaka.
Vse je verjetno v tem ,kako tv pretvori 1080p v 4K.
Zanima me,kako kvalitetno to naredijo novi modeli Samsungov.

andrej69 ::

grandibal je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Model 5200 ima VA panel,kakor tudi model 5100,do veličine 50.Kar se tiče Tizen je nekaj bolj optimiziran od lanskega Androida.Letošnji Android pa mislim ,da deluje enako kot Tizen.

Potem sta obadva modela ki ju gledam IPS, saj sta večja od 50"?
Ima res IPS manjši input lag?

Hvala za vso pomoč :D

Še enkrat..Model 5200 imajo vsi Va panele,Model 5100 pa imajo pa Va panele, do veličine 50.Torej 55 ima že IPS panel.Kar se tiče input laga,je čisto odvisno od modela do modela.V teh karakteristikah, IPS paneli niso nič boljši, kot Va paneli.

yxiz ::

če ima kdo mogoče sony w755c, ve kdo zakaj mi usb disk ne prepozna? prej na philipsu je delal brez problema.
Disk dela na računalniku, tut lučka, če je povezan na tv utripa, prepozna pa ga? Ka bi lahk bilo?
sem da ga zdej posodobit, če bo kej boljše.
bi moral biti disk fat32?

andrej69 ::

yxiz je izjavil:

če ima kdo mogoče sony w755c, ve kdo zakaj mi usb disk ne prepozna? prej na philipsu je delal brez problema.
Disk dela na računalniku, tut lučka, če je povezan na tv utripa, prepozna pa ga? Ka bi lahk bilo?
sem da ga zdej posodobit, če bo kej boljše.
bi moral biti disk fat32?


Če ga imaš v NTFS pa ne gre,potem probaj FAT32.Prvo pa ga sformatiraj.

andrej69 je izjavil:

yxiz je izjavil:

če ima kdo mogoče sony w755c, ve kdo zakaj mi usb disk ne prepozna? prej na philipsu je delal brez problema.
Disk dela na računalniku, tut lučka, če je povezan na tv utripa, prepozna pa ga? Ka bi lahk bilo?
sem da ga zdej posodobit, če bo kej boljše.
bi moral biti disk fat32?


Če ga imaš v NTFS pa ne gre,potem probaj FAT32.Prvo pa ga sformatiraj.

Je pa res,da ima Sony kar nekaj težav z usb moduli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

mat xxl ::

mat xxl je izjavil:

smacker je izjavil:

mat xxl je izjavil:

mat xxl je izjavil:

Da ne odkrivam tople vode, katero 32 col tv vzeti, lahko je smart pa naj bo samo HD ne, kaj več, torej, kaj bi bil priporočljiv nakup ?


Nihče nič ne ve Ok Kateri Samsung 32 col raven ekran vsaj serije 6 in kako to, da teh modelov na Samsungovi www strani : http://www.samsung.com/si/consumer/tv-a... prav nihče v Sloveniji ne prodaja, podvprašanje pa še , kateri Sony 32 col podobne kvalitete ?

Kaj je pa tole za en model, je ok, cena se mi zdi Ok ? http://www.mediamarket.si/ads/samsung_u...


V dobrih akcijah se dobi 50col za 100€ zraven. Če maš prostor za večjo in čas počakat na akcije, se splača. Pomoje bo pred EURO 2016 kako znižanje, jaz sem pred SP 2014 dobil Grundig 50", smart z wifi za 450€ v bigbangu. Za moje pojme najbolj optimalen nakup trenutno, kar se tiče razmerja cena/velikost. Kvaliteta slike med eno pa drugo je pa minimalna, nima smisla dajat 2-kratne cene za 4k.


Vseeno sprašujem samo za 32 col, ker gre za znanca, ki je hotel 22 ali 26, ne mi zdaj ponujati 55, ker je poceni .

Lahko kdo priporoči med Sony in Samsung in morda gornjimi modeli, kateri letik so ? Torej le 32 col ! Full HD.


Tole res nihče ne zna svetovati, kateri 32 col Samsung ali Sony ? Vidim, da vsi res samo večje kupujete ?

jnovak ::

mat xxl je izjavil:

Tole res nihče ne zna svetovati, kateri 32 col Samsung ali Sony ? Vidim, da vsi res samo večje kupujete ?
32" TV-jev s top najnovejšo tehnologijo pomoje ni (pri nas). Je pa precej soliden Samsung UE32J5502. Full HD, Micro Dimming Pro, Quad Core, Smart TV - Tizen, vgrajen wi-fi, 2x 10 W zvočniki (v zadnjem obdobju sem videl, da že v 43" oz. tudi večje vgrajujejo le 2x 5 W). Cena trenutno okoli 300 €.
Večina 32" je precej slabših. Verjamem, da so tudi boljši, ampak potem je tudi cena takoj 30 % višja.

andrej69 ::

mat xxl je izjavil:

mat xxl je izjavil:

smacker je izjavil:

mat xxl je izjavil:

mat xxl je izjavil:

Da ne odkrivam tople vode, katero 32 col tv vzeti, lahko je smart pa naj bo samo HD ne, kaj več, torej, kaj bi bil priporočljiv nakup ?


Nihče nič ne ve Ok Kateri Samsung 32 col raven ekran vsaj serije 6 in kako to, da teh modelov na Samsungovi www strani : http://www.samsung.com/si/consumer/tv-a... prav nihče v Sloveniji ne prodaja, podvprašanje pa še , kateri Sony 32 col podobne kvalitete ?

Kaj je pa tole za en model, je ok, cena se mi zdi Ok ? http://www.mediamarket.si/ads/samsung_u...


V dobrih akcijah se dobi 50col za 100€ zraven. Če maš prostor za večjo in čas počakat na akcije, se splača. Pomoje bo pred EURO 2016 kako znižanje, jaz sem pred SP 2014 dobil Grundig 50", smart z wifi za 450€ v bigbangu. Za moje pojme najbolj optimalen nakup trenutno, kar se tiče razmerja cena/velikost. Kvaliteta slike med eno pa drugo je pa minimalna, nima smisla dajat 2-kratne cene za 4k.


Vseeno sprašujem samo za 32 col, ker gre za znanca, ki je hotel 22 ali 26, ne mi zdaj ponujati 55, ker je poceni .

Lahko kdo priporoči med Sony in Samsung in morda gornjimi modeli, kateri letik so ? Torej le 32 col ! Full HD.


Tole res nihče ne zna svetovati, kateri 32 col Samsung ali Sony ? Vidim, da vsi res samo večje kupujete ?


Samsung model J6300,ali pa Sony W 705,če ne rabiš Android,ali model W755,če potrebuješ Android.

Thunder wave ::

yxiz je izjavil:

če ima kdo mogoče sony w755c, ve kdo zakaj mi usb disk ne prepozna? prej na philipsu je delal brez problema.
Disk dela na računalniku, tut lučka, če je povezan na tv utripa, prepozna pa ga? Ka bi lahk bilo?
sem da ga zdej posodobit, če bo kej boljše.
bi moral biti disk fat32?

Če je disk velik, ga pusti nekaj časa priklopljenega. Rabi TV svoj čas, da poindexira stvari. No pa tudi v podprtem formatu mora biti.

Zgodovina sprememb…

Blazz ::

EdoK je izjavil:

Fantje, če pa jaz kaj obžalujem je to, da sem vzel TV z androidom. Koliko štekanja, mantranja, resetiranja... če bi danes kupoval, bi vzel non-smart TV, če pa bi bila želja po kakih pametnih funkcijah, pa bi to reševal z android ključkom, apple TV-jem ali kako drugače. To prepletanje funkcij televizije (šaltanje) s ostalimi mi je čisto mimo. BTW imam philipsa 7150, ki je včeraj crknil oz. zaciklal pri zagonu. Jmpm!


to je to kar govorim že cel cajt, in to potrjujejo philips forumi že 1 leto. Philips serija 7 2015 je podrtija od televizorja...ampak eni prodajalci tvjev tlele na forumu nonstop spamajo in nakladajo kako je philips oh in sploh in ne vem kaj...tudi android na TV je trenutno katastrofa od smart ponudbe, in glede na to, kako hitro proizvajalci pozabijo na lanske verzije Tvjev je vsaj na 2015 napravah to bedarija...

andrej69 je izjavil:

EdoK je izjavil:

Fantje, če pa jaz kaj obžalujem je to, da sem vzel TV z androidom. Koliko štekanja, mantranja, resetiranja... če bi danes kupoval, bi vzel non-smart TV, če pa bi bila želja po kakih pametnih funkcijah, pa bi to reševal z android ključkom, apple TV-jem ali kako drugače. To prepletanje funkcij televizije (šaltanje) s ostalimi mi je čisto mimo. BTW imam philipsa 7150, ki je včeraj crknil oz. zaciklal pri zagonu. Jmpm!


Lanski Android, ne moreš primerjat z letošnjim.Letos Android deluje zelo dobro"hiter,stabilen,nekaj novih aplikacij..Bo pa se dalo nadgradit letošnji Android, tudi na televizorje 2015.


Enako se je govorilo leta 2015 za android na 2014 napravah.... larifari, nehaj že prodajati nebuloze....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

OK.d ::

Se popolnoma strinjam z napisanim.
LPOK.d

andrej69 ::

Blazz je izjavil:

EdoK je izjavil:

Fantje, če pa jaz kaj obžalujem je to, da sem vzel TV z androidom. Koliko štekanja, mantranja, resetiranja... če bi danes kupoval, bi vzel non-smart TV, če pa bi bila želja po kakih pametnih funkcijah, pa bi to reševal z android ključkom, apple TV-jem ali kako drugače. To prepletanje funkcij televizije (šaltanje) s ostalimi mi je čisto mimo. BTW imam philipsa 7150, ki je včeraj crknil oz. zaciklal pri zagonu. Jmpm!


to je to kar govorim že cel cajt, in to potrjujejo philips forumi že 1 leto. Philips serija 7 2015 je podrtija od televizorja...ampak eni prodajalci tvjev tlele na forumu nonstop spamajo in nakladajo kako je philips oh in sploh in ne vem kaj...tudi android na TV je trenutno katastrofa od smart ponudbe, in glede na to, kako hitro proizvajalci pozabijo na lanske verzije Tvjev je vsaj na 2015 napravah to bedarija...

andrej69 je izjavil:

EdoK je izjavil:

Fantje, če pa jaz kaj obžalujem je to, da sem vzel TV z androidom. Koliko štekanja, mantranja, resetiranja... če bi danes kupoval, bi vzel non-smart TV, če pa bi bila želja po kakih pametnih funkcijah, pa bi to reševal z android ključkom, apple TV-jem ali kako drugače. To prepletanje funkcij televizije (šaltanje) s ostalimi mi je čisto mimo. BTW imam philipsa 7150, ki je včeraj crknil oz. zaciklal pri zagonu. Jmpm!


Lanski Android, ne moreš primerjat z letošnjim.Letos Android deluje zelo dobro"hiter,stabilen,nekaj novih aplikacij..Bo pa se dalo nadgradit letošnji Android, tudi na televizorje 2015.


Enako se je govorilo leta 2015 za android na 2014 napravah.... larifari, nehaj že prodajati nebuloze....


Če ti Philips ni všeč,ne delaj anti reklame.Letos deluje televizor brez kakršnih težav.Verjetno vem kaj pišem,če se vsakodnevno ukvarjam s temi stvarmi.Pa tudi letošnji firmware ,bo rešil večino težav.Kar se tiče raznih Smartov,na drugih televizorjih,so povsod kakšne težave.Nima-je imel samo Android težav.
Televizorja ,ki bi delal idealno ni.Vsak ima probleme.Eden z Softwerjem,eden z kanalniki,eden z t-con ploščami,eden z napajlnimi ploščami itd..Samo ti tega nočeš sprejet,ker si se odločil,da boš pač pljuval po Philips televizorjih.
Tukaj si preberi test,kaj piše za Android.
http://hdtvpolska.com/topic/37116-test-...
Je pa povedal včeraj, nekaj glede Androida tudi uporabnik Car.

fpbs ::

Tudi meni ni jasno, zakaj silite v ta Android. Daleč najboljši je LGejev WebOS 3.0, za katerega je dobil kup priznanj, zato je tudi Samsung kopiral svoj Tizen na webOSu.

http://televisions.reviewed.com/news/lg...

car100 ::

Včasih sem tudi jaz bil mnenja, da se Philipsa ne bom več dotaknil ampak kot je andrej69 svetoval in dal + za moj model in po prebranem testu sem se odločil da za ta keš dobim veliko. Pa se štejem za dokaj zahtevnega uporabnika sploh iz tega vidika, da hočem da stvar dela brezhibno. In trenutno jaz nimam težav in dela vse kar se loh spovneš od mreže, diskov 2TB, prebere vse formate, samodejno ga zaznajo vsi PCji tako da res nvem kaj bi še loh več delal. Je pa res da TV ni primeren za brskanje po netu ker je preveč okorno + je premajhen text, za kej na hitr bi še šlo. Vsi ki govorite kako je Philips preveč hvaljen ok povejte mi kateri TV je brezhiben? Tud Lg ma svoje fore vem da ne podpira NTFS formata za diske tko da to je blo meni pr Lgju kar moteče ker imam ne telefonu in Pcju vse v tem formatu. Trenutno po funkcijah so vsi od Lgja do Panasonica, Samsunga zelo podobni in za normalno uporabo vsi zadoščajo.

andrej69 ::

Tukaj si lahko,malo preberete za Smart.
http://www.t3.com/news/smart-tv-os-comp...

DINAMIK ::

car100 je izjavil:

Tud Lg ma svoje fore vem da ne podpira NTFS formata za diske tko da to je blo meni pr Lgju kar moteče ker imam ne telefonu in Pcju vse v tem formatu. Trenutno po funkcijah so vsi od Lgja do Panasonica, Samsunga zelo podobni in za normalno uporabo vsi zadoščajo.

Kaj si mislil,da LG ne prebere.., zunanjega diska,če je v NTFS formatu ?

OK.d ::

No da malo osvežimo osnovne pojme.

LPOK.d

car100 ::

DINAMIK je izjavil:

car100 je izjavil:

Tud Lg ma svoje fore vem da ne podpira NTFS formata za diske tko da to je blo meni pr Lgju kar moteče ker imam ne telefonu in Pcju vse v tem formatu. Trenutno po funkcijah so vsi od Lgja do Panasonica, Samsunga zelo podobni in za normalno uporabo vsi zadoščajo.

Kaj si mislil,da LG ne prebere.., zunanjega diska,če je v NTFS formatu ?


Se opravičujem sem mal zamešu tvje za Lg od 2014 podpira Ntfs! Je pa dobro preverit za vsak tv preden se kupi če se to uporablja. FAT32 ima omejitev max velikost datoteke na 4gb. Se mi pa zdi da do leta 2015 niso vsi tvji prebral vsega preko usb. Samo to je drugotnega pomena če se ne uporablja.

rini ::

Andrej69, malo preberi kar pišeš za philips in android:
"Pa tudi letošnji firmware ,bo rešil večino težav." ... BO???!!!
"Letos deluje televizor brez kakršnih težav." ... a po tolikih letih težav je pa letos philips dober nakup???!!! Tak nakup je ruska ruleta.

Prejšnje dni si prilepil 3 povezave glede okvar Samsunga. Sem prav preveril, kolikokrat je bil omenjen model h6400, ki je bil prodajna uspešnica in bil množično prodajan. Philips se lahko skrije v mišjo luknjo. Takoj za njim pa Sony, seveda predvsem na račun androida. Android, pa naj si bo 6.0 ali manj, sčasoma opeša procesor in začnejo se tezave.

Invictus ::

Sony ima pri letošnjih modelih (razen pri najdražjih) problem s črnino, ker nima local dimminga.

Škoda, ker ima drugače najboljši upscaling od vseh modelov. Celo zanič kvalitete film dobro upscala in izboljša.

http://4k.com/sony-tv-2016-review-and-p...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

casual85 ::

Vidim, da so kar dileme ali vzeti Android tv ali ne.

43W755C ja ali ne? izkušnje?
40W705C je sicer brez Androida, ampak je motionflow samo 200hz, napram 800hz pri 755C. Pa še 3" več.

Še kakšen v rangu 500€ teh dimenzij, ki lahko konkurira omenjenima dvema.

Pa še eno vprašanje za tv za en drug prostor. Standard tv, brez nekih posebnih funkcij, kvalitetna slika, v rangu 250€.
V oči mi je padel ta: https://www.ceneje.si/Izdelek/4980882/a...
bolje ispasti glup nego iz aviona

andrej69 ::

rini je izjavil:

Andrej69, malo preberi kar pišeš za philips in android:
"Pa tudi letošnji firmware ,bo rešil večino težav." ... BO???!!!
"Letos deluje televizor brez kakršnih težav." ... a po tolikih letih težav je pa letos philips dober nakup???!!! Tak nakup je ruska ruleta.

Prejšnje dni si prilepil 3 povezave glede okvar Samsunga. Sem prav preveril, kolikokrat je bil omenjen model h6400, ki je bil prodajna uspešnica in bil množično prodajan. Philips se lahko skrije v mišjo luknjo. Takoj za njim pa Sony, seveda predvsem na račun androida. Android, pa naj si bo 6.0 ali manj, sčasoma opeša procesor in začnejo se tezave.



Prosim ne govori bedarij..Imam sam že drugi Philips televizor, in tudi večina mojih družinskih prijateljev ga ima,pa ni nikakršnih težav,kar se tiče komponent.Kakšno opešanje procesorja..?:))Kar se tiče vzdržjlivosti komponent,se Samsung ne more primerjat z Philips televizorji.Tukaj ti govorim iz lastnih izkušenj.Kratek čas nazaj,sta mi dva tukaj poslala sliko,Samsunga v okvari.Eden je bil star mislim,da teden dni.Ko sem še servisiral,je bilo tega kar nekaj.Tako,da se okoli Samsung televizorjev, predvsem serije 5 in 6, nima smisla pogovarjati..Je pa res ,da je bil model h6400 odličen televizor,ki pa mu današnji modeli Samsunga, ne pridejo blizu.

mtosev ::

A ve kdo kje je kakšna lista z updati/change log za webos 2.0?
Zanima me kakšni updati prihajajo za naš 43lf630v tv
Bi pa rad dodal, da na webos 2.0 vse lepo deluje. Netflix dela super, web browser podpira html5 videje, tud odzivnost je dobra
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

andrej69 ::

casual85 je izjavil:

Vidim, da so kar dileme ali vzeti Android tv ali ne.

43W755C ja ali ne? izkušnje?
40W705C je sicer brez Androida, ampak je motionflow samo 200hz, napram 800hz pri 755C. Pa še 3" več.

Še kakšen v rangu 500EUR teh dimenzij, ki lahko konkurira omenjenima dvema.

Pa še eno vprašanje za tv za en drug prostor. Standard tv, brez nekih posebnih funkcij, kvalitetna slika, v rangu 250EUR.
V oči mi je padel ta: https://www.ceneje.si/Izdelek/4980882/a...


Kar se tiče,Hz je vseeno kaj vzameš.Kajti glede teh Hz,je bilo lanih sporoženih kar nekaj polemik.Predvsem ker so potrošniki bili čisto zmedeni,glede teh Hz.Kajti niso niti bili to, kaj je dejansko pisalo v specifikacijah.Letošnji Hz,bi naj bili dosti bolj realni.Če ne rabiš Androida, vzami model 705,kajti kvaliteta slika, je povsem enaka.Tukaj še imaš tri modele,ki konkurirajo Sonyu.
https://www.ceneje.si/Izdelek/5162211/a...
https://www.ceneje.si/Izdelek/6095416/a...
https://www.ceneje.si/Izdelek/4913401/a...
Model Panasonic DS630,je model 2016.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

car100 ::

rini je izjavil:

Andrej69, malo preberi kar pišeš za philips in android:
"Pa tudi letošnji firmware ,bo rešil večino težav." ... BO???!!!
"Letos deluje televizor brez kakršnih težav." ... a po tolikih letih težav je pa letos philips dober nakup???!!! Tak nakup je ruska ruleta.

Prejšnje dni si prilepil 3 povezave glede okvar Samsunga. Sem prav preveril, kolikokrat je bil omenjen model h6400, ki je bil prodajna uspešnica in bil množično prodajan. Philips se lahko skrije v mišjo luknjo. Takoj za njim pa Sony, seveda predvsem na račun androida. Android, pa naj si bo 6.0 ali manj, sčasoma opeša procesor in začnejo se tezave.


Ne vem kaj se tok bojite Androida vsi top foni so na Androidu pa se odlično obnesejo. Je pa pač še za optimizirat sam je pa daleč od tega da bi se tv sesuval in nvem kaj šteku tko da če je kdo v dilemi naj gre sam preverit v prvo trgovino pa bo videl a je ok al ne. Če smo pa že pri vstopnih modelih je pa Philips daleč spredaj pri Samsungu, Lgju lahko samo sanjate da boste dobl 100hz penal pa brezhiben panel v seriji 5,6.

rini ::

imam top telefon in top tablico na androidu in ju bom vsak čas vrgel v smeti. Na začetku je bilo OK, po enem letu pa nič več. Imam pa tud star iphone, ki še vedno dela kot šus; enako tekoče kot prvi dan. Panel 5 in 6 pa nista bila nikol bisera (mal denarja, mal muzike), nisi pa čakal na nekaj sekundno menjavo programov, kot je bilo to na Philipsih. Življenska doba TV se spusca, navsezadnje gre tudi tehnologija tolk hitro naprej.

KillerBill ::

Iščem okoli 50", 4k, do cca 900€. Ker se bo še vedno večinoma gledal 1080p content, naj ima tv čim boljši upscaling engine. Prav tako se bo uporabljal za gaming, tako da je nižji odzivni čas tudi plus. Ostalo (operacijski sistem...) je stvar kompromisa.
Torej v ožjem izbooru imam:
Panasonica: https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/t... ali https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/t... ...če prav razumem je prvi letošnji model. Je vredno vzeti novejšega za 150€ razlike?
LG: https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/4... ...Na začetku moj favorit, samo sem v nekem testu zasledil kot slabost ravno upscaling.
Philips: https://www.mimovrste.com/ultra-hd-tv-s...
Sony: https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/k...
Samsung..?

Dami ::

Ne vem kak je na android na philipsu, ampak na sonyu (65xd9305) je katastrofa. Vmesnik je grd in ima obupen 1s lag. Če prehitro pritiskaš daljinc ti takoj zablokirajo vse tipke za cca 30s. 8 let stara bravia mi dela brezhibno in hitro ter ima dosti bolj kvalitetn daljinc. Ta priložen novemu je najcenejši kup plastike kar sn ga kdaj imel v rokah. Slika je res super, ampak mi je zelo žal da nisem vzel kaj drugega. T2 iptv tak ne dela preko kodija(HD kanali štekajo) in bom moral dat en extra box poleg tako ali drugače.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

rini ::

Dami je izjavil:

Ne vem kak je na android na philipsu, ampak na sonyu (65xd9305) je katastrofa. Vmesnik je grd in ima obupen 1s lag. Če prehitro pritiskaš daljinc ti takoj zablokirajo vse tipke za cca 30s. 8 let stara bravia mi dela brezhibno in hitro ter ima dosti bolj kvalitetn daljinc. Ta priložen novemu je najcenejši kup plastike kar sn ga kdaj imel v rokah. Slika je res super, ampak mi je zelo žal da nisem vzel kaj drugega. T2 iptv tak ne dela preko kodija(HD kanali štekajo) in bom moral dat en extra box poleg tako ali drugače.


Točno to sem danes napisal, da problematičnemu Philipsu sledi Sony zaradi androida (serija w705c, ki nima androida, dela mimogrede brezhibno). Ampak imaš srečo, ti bo odpravil težavo naš serviser Andrej69!

car100 ::

rini je izjavil:

imam top telefon in top tablico na androidu in ju bom vsak čas vrgel v smeti. Na začetku je bilo OK, po enem letu pa nič več. Imam pa tud star iphone, ki še vedno dela kot šus; enako tekoče kot prvi dan. Panel 5 in 6 pa nista bila nikol bisera (mal denarja, mal muzike), nisi pa čakal na nekaj sekundno menjavo programov, kot je bilo to na Philipsih. Življenska doba TV se spusca, navsezadnje gre tudi tehnologija tolk hitro naprej.


No jz sm mel Note 3, 4 Samsung s7 edge, Tab S2 in vse deluje brezhibno. Lag se vidi šele če npr v chrome odprem 150 zavihkov nič prej.

Invictus ::

Mislim, da je vsakomur jasno, da imajo SmartTVji preslab hardware, da bi Android tekel brez problemov.

Nabava ločenega TV Boxa je skoraj nuja.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

car100 ::

Invictus je izjavil:

Mislim, da je vsakomur jasno, da imajo SmartTVji preslab hardware, da bi Android tekel brez problemov.

Nabava ločenega TV Boxa je skoraj nuja.


Če mi že tv predvaja tale promo video ki je 94.4 Mb/s mislim da je čiz dovolj močan hardware se pomoje prej kakšen starejši komp ali pa slabši zunanji predvajalnik ustavi. http://demo-uhd3d.com/fiche.php?cat=uhd...

Invictus ::

Tekoče predvajanje filma in tekoče delovanje Androida pač nista ena in ista zadeva. Zato pač...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

LowOffer3 ::

http://www.moj-tv.com/led-tv/lg-60uf695...

Kaj pravite na tole? Se dobi kaj bolšega za to ceno?Bi dobu v kakšnem merkurju al pa bigbangu boljšo ceno?

DINAMIK ::

Da se bo kdo lažje odločil.., kaj potrebuje in kakšen tv bo kupil.



Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DINAMIK ()
««
131 / 223
»»