» »

Kateri televizor?

Kateri televizor?

Temo vidijo: vsi
««
79 / 223
»»

andrej69 ::

issak je izjavil:

Včeraj mi je v bigbangu prodajalec rekel, da je na trgu samo en panel 4K, in da uporabljajo vsi 4K televizorji isti panel, je kaj resnice v tem? To bi pomenilo da ima najcenejši 4K televizor enako sliko kot kakšen bistveno dražji?


V glavnem, sta proizvajalca panelov samo dva.To sta samsung in lg.
Ips panele proizvaja lg,dočim samsung proizvaja spva panele.
V glavnem ips panele uporabljajo:lg,philips,sony in panasonic.
Samsung pa uporablja spva panele.Nekateri modeli zgoraj štiri naštetih, so uparbljali ali še uporabljajo tudi spva panele.Samo to so samo določeni modeli.
Kar pa se tiče slike panelov,je važno predvsem procesiranje slike.Torej zelo važno je kakšen procesor ima
določen televizor.Tako je med naštetimi televozorji lahko kar nekaj razlike,kar se tiče kvalite slike.
Pa čeprav uporabljajo večina iste panele.Kar se tiče samega procesiranja slike je tu zelo dober philips in pa sony.Tudi panasonic je kar dober.Dočim sta lg in pa samsung, dala več poudarka na smart platformo.
Čeprav je tudi pri teh dveh slika odlična.Danes se je prazaprav, zelo teško odločit kateri televizor kupit.
Če rabiš smart tv boš verjetno kupil lg ali pa samsung.Če pa rabiš predvsem kvaliteto slike pa boš kupil
kaj od ostalega,ki sem naštel.Čeprav imajo, letošnji modeli tako rekoč že enako pplatformo.
Recimo philipsov model 7600, ima trenutno najhitrejšo platformo.Kot sem dejal,moraš se vprašat zakaj pravzaprav potrebuješ televizor.Ali potrebuješ 3d ali 4k,ali je dovolj fulhd.Samo toliko za informacijo.

libreus ::

Ima kdo kakšno izkušnjo s kalibracijo TV-ja? Pred nekaj dnevni sem kupil Samsung UE55H6400. Priporočila?

m0LN4r ::

@andrej69
Novejši 4K tvji imajo HEVC strojni dekoder, ki ga FHD nimajo. Če ima HEVC bo prebavil vse, kar bo v naslednjih 10 letih prišlo.
FHD pa imajo 99% samo mpeg4 (h.264), če že gledamo.

Ostali pa:
Se je tak težko vsest v avto, odpeljat v Mediamarkt in se na lastne oči prepričat,
kako je dejansko slika na 600-1000EUR 4K(2160p) lepša oz. v najslabšem primeru enaka, kot na 1500EUR FHD tvju, kjer doplačaš 500EUR samo zato, da ima REC na daljincu ?
- še fhd sammyja si lahko usposobil za eno kategorijo višje, samo si posnel gor modificiran firmware, ker je hw notri bil identičen...

Ja marketing pa razni smart bonbončki, stanejo več kot cela elektronika v TVju. Hardware HEVC dekoder chip je ~10$ v surovini.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

OK.d ::

libreus je izjavil:

Ima kdo kakšno izkušnjo s kalibracijo TV-ja? Pred nekaj dnevni sem kupil Samsung UE55H6400. Priporočila?

LPOK.d

andrej69 ::

libreus je izjavil:

Ima kdo kakšno izkušnjo s kalibracijo TV-ja? Pred nekaj dnevni sem kupil Samsung UE55H6400. Priporočila?

Tukaj je nekaj napisanega o tem..
https://www.avforums.com/threads/samsun...

libreus ::

Ok.d, andrej69

Ta dva sem že videl, mislil sem bolj kakšen predlog kako se tega lotim sam.
Različne nastavitve za isti TV so si zelo različne, tako da ne vem, če ima smisel kar kopirat - doma sem poskusil dve varjatni iz neta, ki so si sicer zelo različne.-

andrej69 ::

libreus je izjavil:

Ok.d, andrej69

Ta dva sem že videl, mislil sem bolj kakšen predlog kako se tega lotim sam.
Različne nastavitve za isti TV so si zelo različne, tako da ne vem, če ima smisel kar kopirat - doma sem poskusil dve varjatni iz neta, ki so si sicer zelo različne.-


Moj sosed ima ta tv.Pustil ga je na tovarniških nastavitvah,pa je slika dobra.Včasih ga kalibriraš,pa ti bo mogoče slika manj všeč,kot je na tovarniških nastavitvah.
To je čisto odvisno od vsakega posameznika.Vsake oči ne vidijo isto.
Si pač nastaviš tako,da bo tebi slika najboljša.Torej se malo poigraš z nastavitvami.

mAXTER ::

m0LN4r je izjavil:

@andrej69
Novejši 4K tvji imajo HEVC strojni dekoder, ki ga FHD nimajo. Če ima HEVC bo prebavil vse, kar bo v naslednjih 10 letih prišlo.
FHD pa imajo 99% samo mpeg4 (h.264), če že gledamo.


Odvisno od FHD tv-ja..recimo lanski Samsungov model H6400 podpira tudi h.265;

LINK

issak ::

andrej69 je izjavil:

issak je izjavil:

Včeraj mi je v bigbangu prodajalec rekel, da je na trgu samo en panel 4K, in da uporabljajo vsi 4K televizorji isti panel, je kaj resnice v tem? To bi pomenilo da ima najcenejši 4K televizor enako sliko kot kakšen bistveno dražji?


V glavnem, sta proizvajalca panelov samo dva.To sta samsung in lg.
Ips panele proizvaja lg,dočim samsung proizvaja spva panele.
V glavnem ips panele uporabljajo:lg,philips,sony in panasonic.
Samsung pa uporablja spva panele.Nekateri modeli zgoraj štiri naštetih, so uparbljali ali še uporabljajo tudi spva panele.Samo to so samo določeni modeli.
Kar pa se tiče slike panelov,je važno predvsem procesiranje slike.Torej zelo važno je kakšen procesor ima
določen televizor.Tako je med naštetimi televozorji lahko kar nekaj razlike,kar se tiče kvalite slike.
Pa čeprav uporabljajo večina iste panele.Kar se tiče samega procesiranja slike je tu zelo dober philips in pa sony.Tudi panasonic je kar dober.Dočim sta lg in pa samsung, dala več poudarka na smart platformo.
Čeprav je tudi pri teh dveh slika odlična.Danes se je prazaprav, zelo teško odločit kateri televizor kupit.
Če rabiš smart tv boš verjetno kupil lg ali pa samsung.Če pa rabiš predvsem kvaliteto slike pa boš kupil
kaj od ostalega,ki sem naštel.Čeprav imajo, letošnji modeli tako rekoč že enako pplatformo.
Recimo philipsov model 7600, ima trenutno najhitrejšo platformo.Kot sem dejal,moraš se vprašat zakaj pravzaprav potrebuješ televizor.Ali potrebuješ 3d ali 4k,ali je dovolj fulhd.Samo toliko za informacijo.


Hvala za odgovor, kolikoer sem gledal imajo vsi TVji danes 'smart' funkcije ki jih jaz želim - LAN, DLNA, HDMI vhod. Če ima youtube gor super, če ga nima bom PC priklopil gor ali pa neko android škatlico za majhne denarje iz kitajske. Se pravi software se da zamenjat, slike ne.
Kolikor sem enkrat gledal en sony bravia, je imel vse kar hotel, verjetno ni imel 'app stora', ampak kolikor sem preletel LG App store za webos, je bolj žalostno noter.

Se pravi za sliko priporočaš Sony in Philips? Philips so ravno odsvetovali kakšno stran nazaj zaradi softwarea.
3D me ne zanima
4K mi je dosti vseeno za enkrat, raje bi da je cenejši TV. Filmi so še kar full HD, GTX970 pa tudi ni ravno za 4K, oziroma bolje rečeno, raje imam 1080p pri 100FPS (ker TVji so danes 100Hz in več, če je to isto kot pri monitorjih), kot pa 4K pri 30FPS.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

m0LN4r ::

mAXTER je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

@andrej69
Novejši 4K tvji imajo HEVC strojni dekoder, ki ga FHD nimajo. Če ima HEVC bo prebavil vse, kar bo v naslednjih 10 letih prišlo.
FHD pa imajo 99% samo mpeg4 (h.264), če že gledamo.


Odvisno od FHD tv-ja..recimo lanski Samsungov model H6400 podpira tudi h.265;

LINK

Zelo koristno na fhdju, ni kaj.

@Issak
Če misliš na HDMI2.0 ga ima 970 in vhodni refresh rate na TVjih ni vedno enak na vseh modelih.
To boš moral preverit. 100hz ? Preko HDMI ? Kar se 4K tiče, tam ne rabiš 4xMSAA oz. AA. ker ti to že resolucija naredi naravno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Invictus ::

wexor je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

@sulaco
Ti veš kaj je razlika med predvajanjem 1080p vsebine na 1080p oz. 2160p ?


Ja pr 2160ki upscaling verjetno naredi svoje in je zato slika boljša kot na fhdju.

Sej kmal bom tut jst nabavljal 48colski tv pa me bojo zanimale izkušnje. Tle okol 900 eur nikol ne veš ka bi vzel :)

Vzameš zadnjo stvar, ki je na voljo ...

Brez smart sranja, če je možno.

Sam bom mogoče nabavil tv za delo.

Na 40 col bo šlo veliko linij kode
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

issak ::

m0LN4r je izjavil:

@Issak
Če misliš na HDMI2.0 ga ima 970 in vhodni refresh rate na TVjih ni vedno enak na vseh modelih.
To boš moral preverit. 100hz ? Preko HDMI ? Kar se 4K tiče, tam ne rabiš 4xMSAA oz. AA. ker ti to že resolucija naredi naravno.


Huh saj res. No ja, 1080p/60FPS ni tako švoh. Kaj pa so potem teh 700Hz ki jih TVji oglašujejo na veliko? Bi pri igrah vseeno kako vplivalo, tudi če laufajo na 60FPS?
Displayport je pa še vedno redka pojava na TVjih ane?

Hm, bom mogoče res razmislil o 4K, magari skočim v mediamarkt ponj, vidim da so malo ceneje.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

DarwiN ::

Issak, če misliš PC priklopit, vzemi novega 4k Sonyja 43".. Je praktično idealen za ta namen. Omogoča tudi 120Hz na 1080p (ostali 4k TVji tega ne omogočajo), torej pri igrah po želji preklopiš na 1080p, pri delu pa lepo 4k@60Hz.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

issak ::

DarwiN je izjavil:

Issak, če misliš PC priklopit, vzemi novega 4k Sonyja 43".. Je praktično idealen za ta namen. Omogoča tudi 120Hz na 1080p (ostali 4k TVji tega ne omogočajo), torej pri igrah po želji preklopiš na 1080p, pri delu pa lepo 4k@60Hz.


Ga bom imel na steni oz. omari, ne na mizi, tako da za delo ne bo, samo za filme in igre. Zato je 43" mogoče malo premalo, ampak bom definitvno pogledal tele sonyje.

edit: lahko kakšen link to tega 43" 4K sonyja prosim?
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

DarwiN ::

Klik.. 830X serija... Imaš tudi večje zaslone, serijo 800X in 850X (in višje), ampak se najprej prepričaj, da so tudi ti modeli že dobili FW, ki omogoča 120Hz in 4k@60Hz 4:4:4 chroma barve.

V Saturnu imaš pravkar akcijo 55X8005 modela za 899€. Pejt v Nemčijo ponj. ;)

edit: 8000 serija očitno nima omenjene podpore, 8300 ali 8500 torej.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

DarwiN ::

You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Dami ::

Kaka je razlika med temi 5,7,8 in 9 modeli?
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

DarwiN ::

Barva okvirja, podstavek, 100Hz +/- (na papirju), takšne malenkosti.. Skratka, zanemarljivo.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Dami ::

Ga imam že dolgo nagledanega, ker treba počasi zamenjat starega 40W4500. Nisem siguren samo še zarad androida, ker rabim obvezno dober suport za kodi oz plex. Kar se audio formatov tiče, DTS in FLAC (2.0 oz 5.1) predvaja? DTS-MA passthrough predvidevam da tak noben tv nima ne? Ker receiver imam.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

m0LN4r ::

Kaj pa so potem teh 700Hz ki jih TVji oglašujejo na veliko?

To je fake resolucija, programsko generirana, ko priklopiš PC je take stvari boljše izklopit, ker bo lag ogromen.
Recimo "game mode" je taka zadeva.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

andrej69 ::

Dami je izjavil:

Ga imam že dolgo nagledanega, ker treba počasi zamenjat starega 40W4500. Nisem siguren samo še zarad androida, ker rabim obvezno dober suport za kodi oz plex. Kar se audio formatov tiče, DTS in FLAC (2.0 oz 5.1) predvaja? DTS-MA passthrough predvidevam da tak noben tv nima ne? Ker receiver imam.


Še nekaj treba pojasnit,ker vidim,da so nekateri skeptični do androida.
Treba povedat,da je android trenutno najhitrejši sistem.Nekateri še vedno mešate stari sitem z novim.
Stari android je bil 4.2.2.Novi android 2015 je na novo osnovan,in nosi oznako Android 5.0 (Lollipop)
Ta je veliko hitrejši in zmogljiv kot starejš različica.Seveda je ta vgrajen večina v letošnje modele.
Toliko za informacijo.Tako,da vas ni treba biti strah,da vam kaj ne bi delovalo tako kot treba.

OK.d ::

Če toliko veš, pa potem povej koliko ram-a uporabljajo ti tv-ji za delovanje.
LPOK.d

m0LN4r ::

Namenska naprava z androidom in hevc h.265 podporo in vsem tem stane na kitajskem 50€ xD
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

issak ::

DarwiN je izjavil:

Klik.. 830X serija... Imaš tudi večje zaslone, serijo 800X in 850X (in višje), ampak se najprej prepričaj, da so tudi ti modeli že dobili FW, ki omogoča 120Hz in 4k@60Hz 4:4:4 chroma barve.

V Saturnu imaš pravkar akcijo 55X8005 modela za 899EUR. Pejt v Nemčijo ponj. ;)

edit: 8000 serija očitno nima omenjene podpore, 8300 ali 8500 torej.


Hvala za linke, tole je malenkost izven zastavljenega buđeta, še posebaj 50"+... Pridejo tvji drugače iz nemčije ok do nas? Da nebi na koncu bilo dražje poštnina za razbit televizor nazaj kot bi prišparal.

Bom še malo pogledal :D Začel sem z buđetom 500, pa sem nekako dvignil na 700, kar je več od tega mi pa moja boljša polovica več ne bo dovolila zapravit. Pred božičem še ne bom kupoval, takrat pa računam na kakšno fajn akcijo.

Se pravi če ne bo za sonyja denarja, sem zasledil da ima philips naslednji najlepšo sliko?

m0LN4r je izjavil:

Kaj pa so potem teh 700Hz ki jih TVji oglašujejo na veliko?

To je fake resolucija, programsko generirana, ko priklopiš PC je take stvari boljše izklopit, ker bo lag ogromen.
Recimo "game mode" je taka zadeva.


Hvala, ena stvar manj na katero bom pozoren potemtakem.

Še nekaj me zanima, imajo 3D televizorji kaj slabšo sliko v navadnem 2D načinu zaradi tega? Ker če pač najdem takega ki mi ustreza pa zraven podpira 3D ki ga ne rabim, da nebi bila slika zaradi tega kaj slabša gor

DarwiN je izjavil:

Tukaj glej


Samsung, Vizio, Samsung, Vizio... Tukaj pa pravite Sony, Philips... Zdaj sem pa zmeden :D
Aja sem narobe gledal, je Sony na vrhu za PC.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

m0LN4r ::

Ne. 3D je samo 2x tolko slik/resolucije v zapisu, odvisno od formata zapisa, nima veze s tvjem.
40-46" ni tak majhno, kot v trgovini zgleda, ker je v večjem prostoru.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

andrej69 ::

OK.d je izjavil:

Če toliko veš, pa potem povej koliko ram-a uporabljajo ti tv-ji za delovanje.

Čisto odvisno.Nekateri 8 giga,novejši pa v glavnem že 16 giga.

issak ::

m0LN4r je izjavil:

Ne. 3D je samo 2x tolko slik/resolucije v zapisu, odvisno od formata zapisa, nima veze s tvjem.
40-46" ni tak majhno, kot v trgovini zgleda, ker je v večjem prostoru.


A ok, se pravi lahko ta 3D tudi izpustim iz specifikacij. Sem mislil da bi prodal očala ki so zraven, pa jih je bolha že polna :D
Ja nevem glede na tiste meritve rabiš za 3m razdalje že 60" TV. Imaš prav, ni sploh majhno. Babica ima 42" in izgleda huge, pa ga gleda s sedmih metrov, ampak vsi te prepričujejo (trgovine) da rabiš za 3m že 60" tv
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

m0LN4r ::

Trgovini je važno, da proda xD nima veze kaj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

issak ::

m0LN4r je izjavil:

Trgovini je važno, da proda xD nima veze kaj.


Se pravi s Sonyjem za 700€ nimam kaj falit, pa čeprav ima kakšen inč manj?
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

m0LN4r ::

Bo ti darwin točneje povedal če ma full chroma pa to...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

cekr ::

andrej69 je izjavil:

OK.d je izjavil:

Če toliko veš, pa potem povej koliko ram-a uporabljajo ti tv-ji za delovanje.

Čisto odvisno.Nekateri 8 giga,novejši pa v glavnem že 16 giga.



To je FLESH spomina za aplikacije. Koliko ima RAM-a?
Iz izkušenj s temi igračkami predvidevam, da 1GB RAM-a, max. 2GB. Več pa dvomim.

8GB za programe je ena velika žalost. Najbolj socialen telefon ima že več.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

wexor ::

zdle je mel big bang v akciji lgja 4k 49 inčev za 739 kar je super cena. Ne more bit tolk slab tv da se ga ne bi splačal vzet za ta denar.

MrStein ::

issak je izjavil:


4K mi je dosti vseeno za enkrat, raje bi da je cenejši TV. Filmi so še kar full HD, GTX970 pa tudi ni ravno za 4K, oziroma bolje rečeno, raje imam 1080p pri 100FPS (ker TVji so danes 100Hz in več, če je to isto kot pri monitorjih), kot pa 4K pri 30FPS.

Redkokateri TV sprejme 100 oziroma 120 FPS na vhodu.
Tukaj je ena stran o tej temi: http://www.blurbusters.com/overclock/12...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

telexdell ::

m0LN4r je izjavil:

Namenska naprava z androidom in hevc h.265 podporo in vsem tem stane na kitajskem 50€ xD

Potem pa iščeš daljince, priklapljaš eno in drugo napravo, preklapljaš diske sem in tja, spreminjaš vhode na TV... Pri Android TV pa vključiš in gledaš kot pri običajni TV.

PS- imam Rapsberry Pi2 z instliranim openelec priključen na TV v dnevni, sam pa sem si poleg laptopa omislil 32" Philips 5500 tako, da ne govorim "na pamet".
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

issak ::

MrStein je izjavil:

issak je izjavil:


4K mi je dosti vseeno za enkrat, raje bi da je cenejši TV. Filmi so še kar full HD, GTX970 pa tudi ni ravno za 4K, oziroma bolje rečeno, raje imam 1080p pri 100FPS (ker TVji so danes 100Hz in več, če je to isto kot pri monitorjih), kot pa 4K pri 30FPS.

Redkokateri TV sprejme 100 oziroma 120 FPS na vhodu.
Tukaj je ena stran o tej temi: http://www.blurbusters.com/overclock/12...


Hvala za opazko :D Sem čisto pozabil na to...
Torej lahko se hecam ali pa pač ostanem na 60FPS, kar ni spet tak hudič :D
Bom kupil kar bom zaradi barv in cene, če bo šlo na 120Hz input bo šlo, če ne pa nič hudega.
Tudi 1080p na 60FPS je čisto lepo za igrat.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Invictus ::

andrej69 je izjavil:

OK.d je izjavil:

Če toliko veš, pa potem povej koliko ram-a uporabljajo ti tv-ji za delovanje.

Čisto odvisno.Nekateri 8 giga,novejši pa v glavnem že 16 giga.

Praktično noben ARM procesor ne podpira 16 GB RAM. Mogoče kak ta novi, letošnji, ampak teh še ni noter.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Anney ::

To je notranji pomnilnik za aplikacije. In Phlips modeli 2015 (Lolipop) imajo tako kot je omenil, od 8-16GB spomina, odvisno od modela. Okrog 4GB pa je rezerviranega za sistem. Nekateri imajo še možnost razširitve z USB na 128GB. (od serije 55xx naprej)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

m0LN4r ::

telexdell je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Namenska naprava z androidom in hevc h.265 podporo in vsem tem stane na kitajskem 50€ xD

Potem pa iščeš daljince, priklapljaš eno in drugo napravo, preklapljaš diske sem in tja, spreminjaš vhode na TV... Pri Android TV pa vključiš in gledaš kot pri običajni TV.

PS- imam Rapsberry Pi2 z instliranim openelec priključen na TV v dnevni, sam pa sem si poleg laptopa omislil 32" Philips 5500 tako, da ne govorim "na pamet".

Sej to je identičen androird TV box z daljincem... samo pač elektronika ni fizično v TVju
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

chucki ::

Mi zna kdo povedati, kakšna napak je to? Ker na servisu so mi rekli, da vse deluje, kot mora. Ampak jaz se ne strinjam z njimi, in ne vem kam se naj obrnem, ker ko bo garancija potekla kmalu. Včasih ni slike in je samo zvok, pa tudi črte se pojavijo...


AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

andrej69 ::

chucki je izjavil:

Mi zna kdo povedati, kakšna napak je to? Ker na servisu so mi rekli, da vse deluje, kot mora. Ampak jaz se ne strinjam z njimi, in ne vem kam se naj obrnem, ker ko bo garancija potekla kmalu. Včasih ni slike in je samo zvok, pa tudi črte se pojavijo...




Preveri,če imaš kable tako kot treba.Včasih se zgodi,da kabli ne prenašajo signala tako kot treba.O katerem tvju se sploh pogovarjamo.?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

m0LN4r ::

Si slike posredoval tudi na servis?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

chucki ::

Kabli so ok. Problem je, ker se to pojavla na mesec ali več. No, danes se je. Servis? Nič, nasmehnil se je... Nesel sem lokalnemu pooblaščenemu serviserju. Imamo kakšnega glavnega v Slo, da bi jim posredoval?

42 5008
http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbi...
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

OK.d ::

No vidite spet philips, j...š ambilight če osnovne zadeve ne delujejo tako kot morajo:P
LPOK.d

m0LN4r ::

Ja več ko je te fensišmensi funkcij notr, več gre lahko narobe, saj pa uporabljajo vsi kitajski android...
Piši na phillips support, pa jim daj sike pa povej da tvoj servis neče tega popravit, ker se pri njih napaka pr njih ni pojavila.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Trocki ::

Razlika med Sony KDL48W705C in KDL48W605B?

andrej69 ::

Trocki je izjavil:

Razlika med Sony KDL48W705C in KDL48W605B?

Tukaj si poglej.
http://hdtelevizija.com/2014/04/08/prvi...
http://hdtelevizija.com/2014/04/05/sony...

Trocki ::

Hvala. Nisem vedel za to stran, super.
Nekako se odločam za nakup TV-ja (48") s poudarkom na kvaliteti slike.
Budget je cca 600€, 3D ni potreben. Na njem se bodo gledali 1080p filmi in igral PS4.
Mogoče še kaj od Samsunga?

andrej69 ::

Trocki je izjavil:

Hvala. Nisem vedel za to stran, super.
Nekako se odločam za nakup TV-ja (48") s poudarkom na kvaliteti slike.
Budget je cca 600€, 3D ni potreben. Na njem se bodo gledali 1080p filmi in igral PS4.
Mogoče še kaj od Samsunga?


Tukaj imaš nekaj modelov.
49LF632V SMART TV LG
48PFH5500/88 PHILIPS
UE48J5502 FHD SMART TV SAMSUNG

Za takšno ceno, nimaš ravno ne vem kakšne izbire.
So pa vsi ti televizorji kvalitetni.
Je pa tvoja odločitev,za katerega se boš odločil.

wexor ::

Kako pa je z aplikacijo popcorn time? Se da to inštalirat direkt na te smart tvje al je potrebno za to priklapljat računalnik?

issak ::

wexor je izjavil:

Kako pa je z aplikacijo popcorn time? Se da to inštalirat direkt na te smart tvje al je potrebno za to priklapljat računalnik?


Glede na to ta je aplikacija itak piratsto (torrenti so zadaj), je verjetno ne bodo proizvajalci dali zraven predinštalirane. Za LG Webos lahko na netu pogledaš katere aplikacije so na voljo, ravno tako android TV, ampak verjetno boš moral PC priklopit. Samo da veš da je to čisto enako kot da vlečeš torrente dol, če slučajno nisi vedel.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2
««
79 / 223
»»