» »

Kateri televizor?

Kateri televizor?

Temo vidijo: vsi
««
78 / 223
»»

sulaco ::

Za na T-2 priklopit kot monitor, pa še za HTPC...
Je tole dober deal?
http://www.mediamarkt.de/mcs/product/_S...

jevigor ::

V čem je razlika med tema dvema da je drugi dražji, prvi pa ima 1000hz osveževanje, in vse ostalo zgleda skoraj enako?

http://www.makspro.si/index.php/avdio-v...

http://www.makspro.si/index.php/avdio-v...

Zanima me še ali je ta zadnji model enako kot ga ima v ponudbi mimovrste ali pa bigbang, samo z oznako KDL 55W755CB ?

Hvala za odgovore

LP Jan
Intel Core 2 Duo E6600 | Asus P5W DH Deluxe | Leadtek GeForce 8800 GTX
WD 320gb 16mb | CellShock 2x1gb CL4 |
Enermax Liberty 620W | Chieftec

m0LN4r ::

1000EUR za 1080p leta 2015/16 ?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

MrStein ::

Mogoče so kake stare zaloge/cene.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jevigor ::

Ce sta to 2015 modela?
Intel Core 2 Duo E6600 | Asus P5W DH Deluxe | Leadtek GeForce 8800 GTX
WD 320gb 16mb | CellShock 2x1gb CL4 |
Enermax Liberty 620W | Chieftec

puginho ::

Verjetno 808c model ni v uradni ponudbi v sloveniji, zato ga nabavljajo od drugod in je zato cenejši. Isto je blo z lanskim w828.

jevigor ::

Kaj pa je narobe s tvjem za 1000e?
Intel Core 2 Duo E6600 | Asus P5W DH Deluxe | Leadtek GeForce 8800 GTX
WD 320gb 16mb | CellShock 2x1gb CL4 |
Enermax Liberty 620W | Chieftec

OK.d ::

Hoče povedat, da za 1000€ raje nabavi slab 4K tv;)
LPOK.d

jevigor ::

Vecna debata, ampak velika vecina jih misli drugace?
Intel Core 2 Duo E6600 | Asus P5W DH Deluxe | Leadtek GeForce 8800 GTX
WD 320gb 16mb | CellShock 2x1gb CL4 |
Enermax Liberty 620W | Chieftec

DarwiN ::

Od 4k resolucije na 55" TVju morda res ne boš imel veliko, ampak to še ne pomeni, da se ne splača kupit. :=P

UE55JU6490 recimo sploh ni najosnovnejši 4k model, in kaj ima slabše od omenjenega sonyja? 3D nima, ki pa je tako ali tako neuporaben.

Na rtings.com 800 serija Sonyja sploh nima neke hude ocene.. Zgornji 4k Samsung ima odtenek boljšo oceno. Pač dobiš 4k in HEVC.. Če ne druga, boš lahko malo dražje prodal TV, če se slučajno tako odločiš.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

jevigor ::

Zdaj pa res nimam vec blage veze kaj kupiti. Sem ze bil odlocen za omenjenega sonyja, ker ste ga vsi hvalili. Pa imajo samsungi boljso sliko?
Intel Core 2 Duo E6600 | Asus P5W DH Deluxe | Leadtek GeForce 8800 GTX
WD 320gb 16mb | CellShock 2x1gb CL4 |
Enermax Liberty 620W | Chieftec

cekr ::

jevigor je izjavil:

Zdaj pa res nimam vec blage veze kaj kupiti. Sem ze bil odlocen za omenjenega sonyja, ker ste ga vsi hvalili. Pa imajo samsungi boljso sliko?


Kupi ga in ne sikiraj se preveč zaradi raznoraznih ocen. Na testiranjih itak sodelujejo "nadljudje", ki vidijo še reči, ki jih v resnici sploh ni.
Pri Sonyu se samo drži pravila serij. X=najhujše, W je pa eno stopnjo nižje.
Če nisi pripravljen dat za največ, se pač odločiš za manjši kompromis.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

m0LN4r ::

Jaz ti iz prve roke povem, da je 1080p na več kot 45" grozno gledat. Za ta denar vzameš 4K in HEVC, kot ti je darwin predlagal in boš pripravljen na prihodnost.
1080p TV danes več ni vreden 400€, kaj šele jurja. Evo take so _realne_ cene za 55" 2160p: http://geizhals.de/?cat=tvlcd&xf=33_55~...

1080p vsebina pa bo na 2160p izgledala enako, ker je razmerje pikslov točno 1:2 v kvadratu.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

jevigor ::

Po ocenah na zvezi potrošnikov slovenije pa tale močno pohodi Sonyja, pa me zanima če ma kdo izkušnje z njim?

http://www.makspro.si/index.php/avdio-v...

Aja ti imaš 1080p na več kot 45 doma?

LP Jan

Zakaj pa eni pravijo da za 4k obvezno kupiti Panasonica da ima daleč najboljši upscalling?
Intel Core 2 Duo E6600 | Asus P5W DH Deluxe | Leadtek GeForce 8800 GTX
WD 320gb 16mb | CellShock 2x1gb CL4 |
Enermax Liberty 620W | Chieftec

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jevigor ()

m0LN4r ::

Starši imajo 46" in 1080p ker že malo slabše vidijo, pa še foter je reku, da je premalo, tko da... Jaz imam 40" in je še OK, deda pa 32" 1080p

Zakaj pa eni pravijo da za 4k obvezno kupiti Panasonica da ima daleč najboljši upscalling?

Ma kaki upscaling neki, bo pač namesto enga črnega piksla 4. 1x1 bo 2x2, ker pa je gostota skoraj 2x večja tega nebo videl.
Tiste ocene, ki jih ti gledaš so tak tak, ne upoštevaj... 1080p je bil v modi 2012/13, danes že ukinjajo počasi proizvodnjo.

Aja pa v herce se tudi ne spuščaj preveč, ker je vse 60HZ, ostalo je pa marketing oz. programsko, nekako takole:
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

puginho ::

Kaj vse tu ne prebereš :( 1080 se ukinja :)) Pa ne beri testov zveze potrošnikov slovenije. Do praktično včeraj se je kupovalo 60 inčne fulhd dans so pe že za en k. Cena za 4k samsung je kr solidna, gre pa za kr soliden model. Tudi če vzameš fhd nisi na izgubi.

DarwiN ::

m0LN4r, malenkost ga res biksaš.. Ostani ti raje pri hardwareu, televizorje pa prepusti nam "strokovnjakom". :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

jevigor ::

Kaj je zdaj končni odgovor? Sonyja ali tistega samsunga ki sem ga nalepil? in fhd ali 1080p? :D
Intel Core 2 Duo E6600 | Asus P5W DH Deluxe | Leadtek GeForce 8800 GTX
WD 320gb 16mb | CellShock 2x1gb CL4 |
Enermax Liberty 620W | Chieftec

puginho ::

Na kaki razdalji boš gledal tv in kakšen imaš max budget?

m0LN4r ::

Z ukinjajo sem mislil, da se umika iz veleprodaje, ker ga swapajo za 4K.
Visoke cene niso zdaj odraz kvalitete 1080p več. To je blo ko še 4K TVjev za 500EUR ni blo.
Ja lej jaz sem pred 3 leti dal 500EUR za 1080p, danes dobim za ta denar enako velik 2160p

A so na zvezi potrošnikov potestirali že letos spomladi poceni 4K TVje ?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

jevigor ::

Na razdalji 2,5m, max budget do 1200eur.
Intel Core 2 Duo E6600 | Asus P5W DH Deluxe | Leadtek GeForce 8800 GTX
WD 320gb 16mb | CellShock 2x1gb CL4 |
Enermax Liberty 620W | Chieftec

MrStein ::

m0LN4r je izjavil:


1080p vsebina pa bo na 2160p izgledala enako, ker je razmerje pikslov točno 1:2 v kvadratu.

Saj veš, da se celo 1080 material na 1080 ekranu skalira?

m0LN4r je izjavil:


Aja pa v herce se tudi ne spuščaj preveč, ker je vse 60HZ, ostalo je pa marketing oz. programsko, nekako takole:

Ravno pri "hercih" je razlika kot dan in noč.
PS: Ni vse 60Hz. Filmi imajo 24 slik na sekundo. Evropska TV produkcija pa 50 polslik.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

puginho ::

jevigor je izjavil:

Na razdalji 2,5m, max budget do 1200eur.


Če boš dal 1200 eur pol kupi 4k, drugače pa že za kakih 800 dobiš dober FHD pa imaš ostalo za dopust. Za jurja si ravno nekje vmes.

m0LN4r ::

MrStein je izjavil:

m0LN4r je izjavil:


1080p vsebina pa bo na 2160p izgledala enako, ker je razmerje pikslov točno 1:2 v kvadratu.

Saj veš, da se celo 1080 material na 1080 ekranu skalira?

m0LN4r je izjavil:


Aja pa v herce se tudi ne spuščaj preveč, ker je vse 60HZ, ostalo je pa marketing oz. programsko, nekako takole:

Ravno pri "hercih" je razlika kot dan in noč.
PS: Ni vse 60Hz. Filmi imajo 24 slik na sekundo. Evropska TV produkcija pa 50 polslik.


In kaj ti bo 1000hz ?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

starboi ::

m0LN4r je izjavil:

MrStein je izjavil:

m0LN4r je izjavil:


1080p vsebina pa bo na 2160p izgledala enako, ker je razmerje pikslov točno 1:2 v kvadratu.

Saj veš, da se celo 1080 material na 1080 ekranu skalira?

m0LN4r je izjavil:


Aja pa v herce se tudi ne spuščaj preveč, ker je vse 60HZ, ostalo je pa marketing oz. programsko, nekako takole:

Ravno pri "hercih" je razlika kot dan in noč.
PS: Ni vse 60Hz. Filmi imajo 24 slik na sekundo. Evropska TV produkcija pa 50 polslik.


In kaj ti bo 1000hz ?


In kaj ti bo 4k ? Katere vsebine boš predvajal ? FHD je vrh glave je bilo že neštetokrat napisano in razloženo zakaj , tako da ne zavajajte uporabnikov da je 4k must, da ne bo potem razočaranja , ko bodo priklopili tv na digitalno shemo. Lp

m0LN4r ::

In kaj ti bo 4k ? Katere vsebine boš predvajal ? FHD je vrh glave je bilo že neštetokrat napisano in razloženo zakaj , tako da ne zavajajte uporabnikov da je 4k must, da ne bo potem razočaranja , ko bodo priklopili tv na digitalno shemo. Lp

Tumast si al kako? Preberi prvotno sporočilo. 4K tvji se prodajajo od 500€ naprej, ti pa bi rad 1000€ dal za FHD ? Guten morgen.
Pa kaj če priklopi? Zgledalo bo kvečjemu enako, nihče nebo razočaran.

Kvečjemu boš razočaran, ko ugotoviš da si nekaj dvojno preplačal za nič.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

starboi ::

m0LN4r je izjavil:

In kaj ti bo 4k ? Katere vsebine boš predvajal ? FHD je vrh glave je bilo že neštetokrat napisano in razloženo zakaj , tako da ne zavajajte uporabnikov da je 4k must, da ne bo potem razočaranja , ko bodo priklopili tv na digitalno shemo. Lp

Tumast si al kako? Preberi prvotno sporočilo. 4K tvji se prodajajo od 500€ naprej, ti pa bi rad 1000€ dal za FHD ? Guten morgen.
Pa kaj če priklopi? Zgledalo bo kvečjemu enako, nihče nebo razočaran.

Kvečjemu boš razočaran, ko ugotoviš da si nekaj dvojno preplačal za nič.


Brez žaljenja prosim, ne spuščajte se na tak nivo.

Prav tako so se v štartu FHD prodajali po 500e in vemo kakšne kvalitete so bili, prav tako vemo kakšne kvalitete bodo 4k v roku 2let, ko bodo mogoče obvezni. Dvojno nisi nič preplačal, ker sta Sony in Samsung v tem cenovnem razredu top izbira za 1000e. Tako da je logično dati več denarja za odličen FHD, kot "povprečen" 4k, ki se danes prodaja za ta denar. Lp

jevigor ::

25 uporabnikov in 25 mnenj :) kaj pa glede samsunga fhd za 1300 iz zgornjega linka ali sonyja za 1150 ?
Intel Core 2 Duo E6600 | Asus P5W DH Deluxe | Leadtek GeForce 8800 GTX
WD 320gb 16mb | CellShock 2x1gb CL4 |
Enermax Liberty 620W | Chieftec

libreus ::

jevigor je izjavil:

25 uporabnikov in 25 mnenj :) kaj pa glede samsunga fhd za 1300 iz zgornjega linka ali sonyja za 1150 ?

FHD -> https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/u...

Kleemen ::

Kupujem nov led lcd velikost 32" in nekaj v rangu 300-350eur.. Ogledanega imam tega Philipsa, me pa vseeno še zanima malo mnenje drugih.

https://www.mimovrste.com/led-lcd-tv-sp...

Vidim, da je trenutno zelo ugodna cena in zelo znižan, razlika med tem in spodnjim pa je samo v tem da ima zgodnji še android tv, spodnji pa ne, ali sem še kaj spregledal?

https://www.mimovrste.com/led-lcd-tv-sp...

Hvala za pomoč.

sulaco ::

Jaz ne bi kupil samsunga, saj ima sony android TV, na katerem teče KODi in tako nadomešča HTPC...zame TOP Feature!
Poceni 4K televizorji so po oceni nemških testov in forumov en drek-notri so najslabši možni paneli-hvala lepa-enega takega sem že imel.

In za povprečno slovensko dnevno sobo, v kateri gledamo TV iz razdalje 3-5 metrov se 4K TV absolutno ne splača, saj ne boš videl razlike (priporočeno razdalja za 4K 55 inčni TV je 2m-kot 5 letni otrok=ne hvala)

Zato raje 900€ za odličen FHD 2015 !!

mito3000 ::

Gledam TV SONY KDL-50W808C, ki ima precej pohvaljeno kakovost slike. Sem pa zasledil da ima precej težav z androidom, da nekatere funkcije ne delujejo (npr. snemanje na HDD...)... Ima kdo izkušnje s tem TV?

OK.d ::

Android na tv-jih je za enkrat bolj žalost kot ne.
LPOK.d

issak ::

OK.d je izjavil:

Android na tv-jih je za enkrat bolj žalost kot ne.


Se pravi je boljši Sony stock sotfware kot sony z androidom naprimer?
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

MrStein ::

m0LN4r je izjavil:

MrStein je izjavil:


m0LN4r je izjavil:


Aja pa v herce se tudi ne spuščaj preveč, ker je vse 60HZ, ostalo je pa marketing oz. programsko, nekako takole:

Ravno pri "hercih" je razlika kot dan in noč.
PS: Ni vse 60Hz. Filmi imajo 24 slik na sekundo. Evropska TV produkcija pa 50 polslik.


In kaj ti bo 1000hz ?

Nekaj kar ne obstaja mi ne bo nič.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Invictus ::

m0LN4r je izjavil:


In kaj ti bo 1000hz ?

Za neznalce.

To je hitrost preklopa pike. Kar pomeni da nimaš ghostinga, oz. je manjši. Slika se še vedno osvežuje s frekvenco signala, ampak sama pika pa preklopi s 1000 Hz.

In imaš 1000 Hz preklop slike. Baje se pri športu pozna. Nisem imel še takega TV.

starboi je izjavil:

Brez žaljenja prosim, ne spuščajte se na tak nivo.

Prav tako so se v štartu FHD prodajali po 500e in vemo kakšne kvalitete so bili, prav tako vemo kakšne kvalitete bodo 4k v roku 2let, ko bodo mogoče obvezni. Dvojno nisi nič preplačal, ker sta Sony in Samsung v tem cenovnem razredu top izbira za 1000e. Tako da je logično dati več denarja za odličen FHD, kot "povprečen" 4k, ki se danes prodaja za ta denar. Lp

FullHD za 1000 EUR je nateg na suho.

Za 1100 dobiš Sony 4k, zadnji model, skupaj z vsem ostalim sranjem, ki ga večinoma ne rabiš.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

andrej69 ::

OK.d je izjavil:

Android na tv-jih je za enkrat bolj žalost kot ne.


Potem pa še ti nisi zgleda videl android tv.
Poglej ta tv: Philips 55PUS7600. Takšne hitre platforme nima trenutno noben tv..

starboi ::

andrej69 je izjavil:

OK.d je izjavil:

Android na tv-jih je za enkrat bolj žalost kot ne.


Potem pa še ti nisi zgleda videl android tv.
Poglej ta tv: Philips 55PUS7600. Takšne hitre platforme nima trenutno noben tv..


Ampak, ker je Philips avtomatično odpade. Tvji so še daleč zadaj v smislu "smart" fukncije.

andrej69 ::

starboi je izjavil:

andrej69 je izjavil:

OK.d je izjavil:

Android na tv-jih je za enkrat bolj žalost kot ne.


Potem pa še ti nisi zgleda videl android tv.
Poglej ta tv: Philips 55PUS7600. Takšne hitre platforme nima trenutno noben tv..


Ampak, ker je Philips avtomatično odpade. Tvji so še daleč zadaj v smislu "smart" fukncije.


So bili nekdaj..
Novi modeli so glede tega isto kvalitetni..
Poglej si te modele v živo,pa boš drugačnega mnenja.
Philips 55PUS7600 (ta je tako bestbuy 2015/2016)Še trgovec v trgovini je bil presenečen glede tega tvja..
PHILIPS 3D LED TV 55PUS7150/12
Philips 55PFT6550
Tole so vsi vrhunski televizorji.

OK.d ::

andrej69 je izjavil:

starboi je izjavil:

andrej69 je izjavil:

OK.d je izjavil:

Android na tv-jih je za enkrat bolj žalost kot ne.


Potem pa še ti nisi zgleda videl android tv.
Poglej ta tv: Philips 55PUS7600. Takšne hitre platforme nima trenutno noben tv..


Ampak, ker je Philips avtomatično odpade. Tvji so še daleč zadaj v smislu "smart" fukncije.


So bili nekdaj..
Novi modeli so glede tega isto kvalitetni..
Poglej si te modele v živo,pa boš drugačnega mnenja.
Philips 55PUS7600 (ta je tako bestbuy 2015/2016)Še trgovec v trgovini je bil presenečen glede tega tvja..
PHILIPS 3D LED TV 55PUS7150/12
Philips 55PFT6550
Tole so vsi vrhunski televizorji.

Kar poglej te vrhunske komentarje na philips forumu http://www.supportforum.philips.com/en/...
Drugače imam doma nvidia shield consolo in je to drugi svet androida nasproti teh androidnih tv-jev;)
LPOK.d

andrej69 ::

Večina se jih sploh ne spozna na tehnologijo,potem pa so krivi televizorji.
Če imaš čas pojdi v bigbang, ali pa kakšno drugo trgovino.
Prosi trgovca za majhno recenzijo,pa boš sam videl kaj je res pa kaj ni.
Jaz sem probal te televizorje,in nisem videl nikakršnega problema.
Trije moji družinski prijatelji, imajo philips tvje,pa nikakršnih problemov.Odlično delujejo.
Kaj probaš in kaj vidiš na lastne oči to je merilo.
Sem kar dosti recenzij prebral,pa ni vedno tako kot piše.
Zato tvoje oči,in sama prisotnost pri tvju največ pomenijo.

sulaco ::

Invictus: potrdi svojo trditev za 55 4 k Sony tv za 1100eur

puginho ::

andrej69 je izjavil:

Večina se jih sploh ne spozna na tehnologijo,potem pa so krivi televizorji.
Če imaš čas pojdi v bigbang, ali pa kakšno drugo trgovino.
Prosi trgovca za majhno recenzijo,pa boš sam videl kaj je res pa kaj ni.
Jaz sem probal te televizorje,in nisem videl nikakršnega problema.
Trije moji družinski prijatelji, imajo philips tvje,pa nikakršnih problemov.Odlično delujejo.
Kaj probaš in kaj vidiš na lastne oči to je merilo.
Sem kar dosti recenzij prebral,pa ni vedno tako kot piše.
Zato tvoje oči,in sama prisotnost pri tvju največ pomenijo.


Mam enga philipsa doma, starega 8 let, slika vrhunska. Bli so pojem kvalitete dokler niso Kitajci prevzeli. Njihov srednji razred je porazen, govorim iz izkušenj. Slika nikakva, počasni da joj. Mene več ne prepričajo.

Invictus ::

sulaco je izjavil:

Invictus: potrdi svojo trditev za 55 4 k Sony tv za 1100eur


Sem govoril za 49 col ...

www.amazon.de/Sony-KD-49X8305C-Fernsehe...

http://geizhals.eu/sony-kd-49x8309c-a12...

Drugi je bil 1100, pa so ga zdaj podražili na 1400. Pedri ...

No ja, do takrat ko bom jaz kupoval (pred novim letom), bo spet vse ceneje ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

andrej69 ::

puginho je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Večina se jih sploh ne spozna na tehnologijo,potem pa so krivi televizorji.
Če imaš čas pojdi v bigbang, ali pa kakšno drugo trgovino.
Prosi trgovca za majhno recenzijo,pa boš sam videl kaj je res pa kaj ni.
Jaz sem probal te televizorje,in nisem videl nikakršnega problema.
Trije moji družinski prijatelji, imajo philips tvje,pa nikakršnih problemov.Odlično delujejo.
Kaj probaš in kaj vidiš na lastne oči to je merilo.
Sem kar dosti recenzij prebral,pa ni vedno tako kot piše.
Zato tvoje oči,in sama prisotnost pri tvju največ pomenijo.


Mam enga philipsa doma, starega 8 let, slika vrhunska. Bli so pojem kvalitete dokler niso Kitajci prevzeli. Njihov srednji razred je porazen, govorim iz izkušenj. Slika nikakva, počasni da joj. Mene več ne prepričajo.

Moram te malo popravit..
Tudi jaz imam že tretjega philipsa.Tudi ta zadnji je dober.Imam serijo 7.
Philips je bil v likvidnostnih težavah nekaj podobnega kot sony.Slabi televizorji so bili že,ko še tpvision ni bil lastnik.Ko so kitajci prevzeli je počasi šlo na bolje vendar sprva ne tako kot so si želeli.Nato so vložili kar veliko denarja za novo tehnologijo procesorjev in novi android.
Tako so sedaj modeli 2015 med najboljšimi tvji.
Philips je izjavil,da bodo do leta 2017 prevzeli primat,kar se tiče televizorjev.
Izdelali bodo tehnologijo,ki jim bodo drugi televizorji teško prišli blizu.Predvsem nove procesorje in nadgradnja androida.Povsem pa bo nov ambilight,še dosti bolje kot sedaj.
Morate vedeti,da se televizorji še vedno izdelujejo v evropi.Tpvision je samo lastnik.
Sprva so imeli 70%delež,letos pa so še odkupili ostalih 30%procentov.
Tako ,da so sedaj sami lastniki.
Moramo vedet ,da bodo kitajci vložili koliko denarja bo potrebno,da naredijo najboljši televizor.
Vemo,da denar tukaj ni problem.Saj so že lastniki kar nekaj tovarn po evropi.
Toliko za informacijo.Kar pa se tiče letošnjih modelov, sem že nekaj napisal.

MrStein ::

Invictus je izjavil:

m0LN4r je izjavil:


In kaj ti bo 1000hz ?

Za neznalce.

To je hitrost preklopa pike. Kar pomeni da nimaš ghostinga, oz. je manjši. Slika se še vedno osvežuje s frekvenco signala, ampak sama pika pa preklopi s 1000 Hz.

In imaš 1000 Hz preklop slike. Baje se pri športu pozna. Nisem imel še takega TV.

Nisi imel, ker ne obstaja.

Obstaja 60 Hz, 120 Hz in redkokje 240 Hz. (deli z 6/5 za evropske vrednosti)
Vir: http://www.rtings.com/tv/learn/fake-ref...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

m0LN4r ::

Sej o tem vam govorim, da folk gleda tisto "interpolated" osveževanje, kar je klumparaj in nateg.
Če hočeš sprobat tisti, fake motion efekt si potegni iz interneta SVP manager, doniraj 10$ pa izvoliš.

Prav tako so se v štartu FHD prodajali po 500e in vemo kakšne kvalitete so bili, prav tako vemo kakšne kvalitete bodo 4k v roku 2let, ko bodo

Antiani od takrat je proizvodnja panelov veliko napredovala.


FullHD za 1000 EUR je nateg na suho.

Exactly invictus. Polek tega izgleda FHD na 55" kot kockice.

Evo izvolijo:
http://geizhals.de/?cat=tvlcd&xf=33_55~...
1000EUR za 55" FHD je suhi nateg, pa so lahko notri diamantni kristali. Raztegnjena piksel mreža do amena.

sulaco je izjavil:

Jaz ne bi kupil samsunga, saj ima sony android TV, na katerem teče KODi in tako nadomešča HTPC...zame TOP Feature!
Poceni 4K televizorji so po oceni nemških testov in forumov en drek-notri so najslabši možni paneli-hvala lepa-enega takega sem že imel.

In za povprečno slovensko dnevno sobo, v kateri gledamo TV iz razdalje 3-5 metrov se 4K TV absolutno ne splača, saj ne boš videl razlike (priporočeno razdalja za 4K 55 inčni TV je 2m-kot 5 letni otrok=ne hvala)

Zato raje 900EUR za odličen FHD 2015 !!

Čudno na youtube pa pravijo, da so celo tako dobri da so za delo:


https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

@sulaco
Ti veš kaj je razlika med predvajanjem 1080p vsebine na 1080p oz. 2160p ?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

wexor ::

m0LN4r je izjavil:

@sulaco
Ti veš kaj je razlika med predvajanjem 1080p vsebine na 1080p oz. 2160p ?


Ja pr 2160ki upscaling verjetno naredi svoje in je zato slika boljša kot na fhdju.

Sej kmal bom tut jst nabavljal 48colski tv pa me bojo zanimale izkušnje. Tle okol 900 eur nikol ne veš ka bi vzel :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: wexor ()

issak ::

Včeraj mi je v bigbangu prodajalec rekel, da je na trgu samo en panel 4K, in da uporabljajo vsi 4K televizorji isti panel, je kaj resnice v tem? To bi pomenilo da ima najcenejši 4K televizor enako sliko kot kakšen bistveno dražji?
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2
««
78 / 223
»»