» »

Kateri televizor?

Kateri televizor?

Temo vidijo: vsi
««
73 / 223
»»

ziga1990 ::

Urber je izjavil:

Pozdrav !

Hvala za odgovor. Verjamem, da so super samo so pa na žalost zelo zasoljene cene. Iščem TV velikosti 50 ali 55 in v rangu do 600EUR. Prednost ima kvaliteta slike in ne smart funkcije. Vsak nasvet zelo dobrodošel.
Pa tudi mene zanima koliko dejasko prav pride Ambilight?


Hvala in LP


Ambilight pride prav, ker poskrbi da so tvoje oči manj utrujene pa tudi zanimivo zgleda.

Glej za 600€ boš dobil tok velik TV samo kvaliteta slike in zanesljivost TV-ja pa je pod vprašajem
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

leiito ::

Re: soundbar, vrnil nazaj Sonyevega, ki je nekompatibilen s HDMI na LG, ima presenetljivo slabo kakovost zvoka brez srednjih tonov in za povrh (če ga imaš pred tivijem) še blokira remote, zamenjal za skoraj pol cenejšega Philips HTL 5140 B, ki je EISA winner in na več testih ocenjen kot najboljši v tem cenovnem razredu, res presenetljivo dober izdelek, ki občutno nadgradi ne le cinefilsko izkušnjo, ampak tudi navadno gledanje tivija, za povrh pa omogoča še predvajanje glasbe z mobilnih naprav prek BT + dovolj nizek je, da ne moti remota. Vsekakor vredno tega denarja.

lowac ::

puginho je izjavil:

korenje3 je izjavil:

seveda jo dobiš, na panasonic tvjih, ki imajo gamut barvni razpon veliko večji kot te samsungi. zaradi te nove tehnologije je tudi ghostinga manj.


valda, lepite linke 40 inčnih panasonicov višjega razreda, ki so dražji od obeh moselov Sonya pa Samsunga, mislim svašta


Mah ne poslušat tega korenja, ko bljuzi nekaj na pamet in šinfa produkte, ki jih sploh še povohal ni kaj šele videl.

korenje3 ::

lowac je izjavil:

puginho je izjavil:

korenje3 je izjavil:

seveda jo dobiš, na panasonic tvjih, ki imajo gamut barvni razpon veliko večji kot te samsungi. zaradi te nove tehnologije je tudi ghostinga manj.


valda, lepite linke 40 inčnih panasonicov višjega razreda, ki so dražji od obeh moselov Sonya pa Samsunga, mislim svašta


Mah ne poslušat tega korenja, ko bljuzi nekaj na pamet in šinfa produkte, ki jih sploh še povohal ni kaj šele videl.


A ta tv? https://slo-tech.com/forum/t473539/p480...
Sam vohal ga nisem, sem se pa skoraj vsak dan sprehajal mimo njega v časorvnem razponu pol leta. Vsakič ko sem ga hotel kupit sem si premislil ker sem vedel za serijsko napako z led diodami in slabo sliko.

aja oops ta je 4k. no sam itak potem je un fullhd ki je še starejši še večje sranje.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Blazz ::

kateri TV ima serijsko napako z led diodami???

cekr ::

odločil sem se za tale model:
http://www.mediamarket.si/ads/sony_kd49...

Je vse OK s tem modelom?
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

lowac ::

@cekr:
Nikjer na netu ne najdem nekih reviewev za tega.. :\

DarwiN ::

Ker je šele izšel pred dnevi.. Vprašanje tudi, kako je z zalogo.. Verjetno boš čakal par tednov. Drgač pa s temi najnovejšimi 4k TVji tako ali tako ne moreš zgrešit.. Še posebej če pograbiš Sony, Samsung ali Panasonic.

Imam pa občutek, da bodo letos okrog božiča hude akcije na 4k TVje.. Takrat namreč izzidejo 4k blu-ray predvajalniki in prvi 4k BD filmi, in takrat se dejansko začenja 4k TV razcvet..

Če lahko počakaš, še malo našparaš in takrat pograbiš 65" 4k za ~1700EUR... Ker 49" je premajhna velikost za 4k.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

mat xxl ::

DarwiN je izjavil:

Ker 49" je premajhna velikost za 4k.



A res , zakaj pa potem na top mobitele tlačijo tako resolucijo ;) .

Kakor za koga !!!

DarwiN ::

A res , zakaj pa potem na top mobitele tlačijo tako resolucijo ;) .


Iz podobnega razloga kot AMD nabija 8Gb rama na usrane grafične kartice.. Marketing, in ker je zadeva relativno poceni za izdelat.

Drgač pa tukaj ni nič črno ali belo.. Večji ko je zaslon in bliže ko sediš, bolj boš izkoristil to resolucijo, a ne.. Če boš 3m+ oddaljen od 49" zaslona, praktično ne boš opazil skoraj nobene razlike med 1080p in 4k. Če pa sediš na 1.5m, boš pa izkoristil maksimalno.

In ker povprečen človek sedi ~3m proč od TVja, se 4k TVji smiselni šele od 65" naprej... IMO.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

cekr ::

Meni bi bilo trenutno vseeno če bi bil HDfull. Itak ne bom gledal 4K vsebin, ker jih ni in tudi ne pričakujem, da bodo do naslednjega aparata. Vendar hočem, da je aparat iz višjega razreda in ne neki ostanki. Firme se z HDfull ne ukvarjajo več. Tako da ostane 4K.

Cena ni nek hud problem. Več kot 55" pa mi ne bo šlo, ker nimam več prostora - bi moral dvignit police, kar se mi pa trenutno prav nič ne da.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Trocki ::

To se pravi. Kupujem nov LED TV velikosti od 47" do 50". Bolj važna od smart funkcij je "lepa" in tekoča slika.
Na njem se bodo vrteli 1080p filmi ter ps3 (kmalu ps4). Fajn je če je še 3D ni pa nujno.
Best buy za ceno od 500€-600€?

Thunder wave ::

Za gaming bi jaz vzel kakega Sonya, saj imajo najnižji input lag. Tudi drugače imajo v posameznem cenovnem rangu eno izmed (naj)boljših slik. V tem cenovnem okviru dobiš W6 serijo.

Trocki ::

Pa se ta input lag precej pozna pri gamingu? Kako je pa kaj s to frekvenco osveževanja? Je opazna razlika med 100Hz,200Hz,400Hz...?

All ::

Kakšni so kej komentarji za tegale?
http://www.philips.si/c-p/55PFS8209_12/...

telexdell ::

DarwiN je izjavil:

A res , zakaj pa potem na top mobitele tlačijo tako resolucijo ;) .


Iz podobnega razloga kot AMD nabija 8Gb rama na usrane grafične kartice.. Marketing, in ker je zadeva relativno poceni za izdelat.

Drgač pa tukaj ni nič črno ali belo.. Večji ko je zaslon in bliže ko sediš, bolj boš izkoristil to resolucijo, a ne.. Če boš 3m+ oddaljen od 49" zaslona, praktično ne boš opazil skoraj nobene razlike med 1080p in 4k. Če pa sediš na 1.5m, boš pa izkoristil maksimalno.

In ker povprečen človek sedi ~3m proč od TVja, se 4k TVji smiselni šele od 65" naprej... IMO.

Pri TV ni vse v velikosti piksla. Obstaja še vmesniki, razni filtri za obdelavo slike... Za dobro delovanje teh stvari je potrebna dobra strojna oprema. Pri 4K TV mora biti strojna oprema dokaj zmogljiva, da lahko predvaja 4K vsebino. Posledično imamo ob predvajanju vsebin nižje resolucije na razpolago več procesorskega časa in več vmesnega pomnilnika. Tako se lahko za izboljšanje slike uporabimo zmogljivejše filtre, preklapljanje slike je lahko hitrejše...

Torej ni nobenega racionalnega razloga, da bi kupil FHD namesto UHD, če sta obe cenovno v rangu možnega izdatka za nakup.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

MrStein ::

Trocki je izjavil:

Pa se ta input lag precej pozna pri gamingu?

Pri Strip Pokerju ne. Pri kaki akciji pa že.

Kako je pa kaj s to frekvenco osveževanja? Je opazna razlika med 100Hz,200Hz,400Hz...?

Te številke so marketinške oznake in nimajo dejanskega pomena.
Je pa razlika med "naivno" prikazano sliko (boljše rečeno: videjem) na LCD in izboljšano velika. Očitna.
Razen pri stoječi sliki, kjer je ni (ali je 200Hz celo slabša).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Trocki ::

MrStein je izjavil:

Trocki je izjavil:

Pa se ta input lag precej pozna pri gamingu?

Pri Strip Pokerju ne. Pri kaki akciji pa že.


In kje dobim podatek o input lagu posameznega modela?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Trocki ()

MrStein ::

Na testih.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Trocki ::

Over 50 ms is a detriment to competitive gamers, over 75 ms will bother regular gamers who are playing fast games, and over 100 ms will be noticeable by just about anyone. Over 125 ms makes it pretty much impossible to play fast-paced games.

Se pravi, kar je pod 50 ms bo kar OK.

Tribal ::

Pozdravljeni,

Zanima me vaše mnenje glede tegale televizorja LINK .
Iščem namreč Android TV 55" ali več diagonale, če bi mi priporočali kakega drugega.

Hvala in LP.

OK.d ::

Slika je verjetno dobra, od androida pa ne pričakuj preveč, ker je prirejen samo za tv-je.
Se pravi imaš dostop do par % aplikacij, katere so drugače dostopne na playu za telefone in tablice;)
LPOK.d

Tribal ::

A laufa gor Popcorntime?

GreenLee ::

Zdravo prosil bi vas za pomoč, vem, da so bili včasih Philips zelo dobri TV-ji sedaj sem se odločil za nakup novega. Mi lahko predlagate kaj se najbolj splača za cca 42" budget 500-600€ ?

Hvala

Thunder wave ::

Tribal je izjavil:

Pozdravljeni,

Zanima me vaše mnenje glede tegale televizorja LINK .
Iščem namreč Android TV 55" ali več diagonale, če bi mi priporočali kakega drugega.

Hvala in LP.

Sam si lastim lanski model tega TVja in sem zelo zadovoljen. Slika odlična, zvok dober, smart ok. Po moje ta z Androidom dela boljše, pa tudi aplikacij bo več. Dobiš pa ga pri kakem drugem spletnem trgovcu v Sloveniji konkretno ceneje (npr. Moj-tv).

qwea ::

starboi ::

qwea je izjavil:

A sta za kej?
http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...
http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...


Ne... Si preberite par zadnjih strani v tej temi in boste dobili vse potrebne informacije. Lp

vezalke ::

Rabim nov tv in sem videl tole televizijo - KLIK

Tv mi bo služil kot monitor, ne rabim smart funkcij, ne 3D-ja. Večinoma gledam šport, zvečer kako serijo ali v film v HD. Se splača vzet tole glede na ceno?

V mislih imam še LED TV SONY KDL-48W605B 48". Budget je nekje 500-600€.

Grega8 ::

Zanimam se za tale TV LG 50LF652V (Ponudba je zelo mikavna :http://goo.gl/mMXOcb )
...Moti me dejstvo, da nikjer na netu ne najdem realne hitrosti osveževanja slike.
Tukaj piše 200 Hz , ponekod piše 900 PMI 500 Hz najde se tudi 900hz :/

Prosim za podatek in tudi mnenje.
Hvala in lp

Blazz ::

če ima 500 MCI potem je to 100 hz native panel...

http://www.rtings.com/tv/learn/fake-ref...

zmaki ::

Ali sploh obstajajo TV-ji s satelitskim tunerjem, ki omogočajo card sharing ? Če ja, prosim za kak predlog 50" - 55" .

Relanium ::

Kaj priporočate v rangu 500-600EUR?
Prioriteta je slika (in pač diagonala čim večja)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

ziga1990 ::

Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

puginho ::

Relanium je izjavil:

Kaj priporočate v rangu 500-600EUR?
Prioriteta je slika (in pač diagonala čim večja)


Sony 48w605, najboljši budget tv po testih za lansko leto.

Relanium ::

Dobra predloga :)
Čeprav ravno razmišljam, če bi mogoče počakal do decembra, bomo vidli :)

libreus ::

Ali obstaja kakšen pameten nakup v cenovnem razredu med 1.000-1.500 za 55" 4K televizor? Kaj svetujete? Sam se nagibam k Samsungu, ampak kateri model?

Do pred kratkim sem imel namen kupiti Samsunga 55"H6400, ampak sem včeraj po dolgem času šel malo gledat nove tehnologije in me je ponovno prevzel 4K. Nakup nameravam opraviti do konca tega leta, zato tudi kupovati televizor leto pa pol star, ne vem ... mogoče pa je lih zaradi cene pameten nakup. :)

Thanks!

starboi ::

Relanium je izjavil:

Dobra predloga :)
Čeprav ravno razmišljam, če bi mogoče počakal do decembra, bomo vidli :)


Zakaj pa potem sprašujete avgusta ? Svašta.

ziga1990 ::

libreus je izjavil:

Ali obstaja kakšen pameten nakup v cenovnem razredu med 1.000-1.500 za 55" 4K televizor? Kaj svetujete? Sam se nagibam k Samsungu, ampak kateri model?

Do pred kratkim sem imel namen kupiti Samsunga 55"H6400, ampak sem včeraj po dolgem času šel malo gledat nove tehnologije in me je ponovno prevzel 4K. Nakup nameravam opraviti do konca tega leta, zato tudi kupovati televizor leto pa pol star, ne vem ... mogoče pa je lih zaradi cene pameten nakup. :)

Thanks!


Samsungi naj bi bili kar dobri pa tudi LG in Phillips naj nebi bila slaba
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Thunder wave ::

Po testih sodeč ima Sony odličen (nekateri celo pravijo, da daleč najboljši) 4K upscaling. 49" dobiš na Amazon.de za 1050€, večji modeli so neprimerno dražji.

OK.d ::

libreus je izjavil:

Ali obstaja kakšen pameten nakup v cenovnem razredu med 1.000-1.500 za 55" 4K televizor? Kaj svetujete? Sam se nagibam k Samsungu, ampak kateri model?

Do pred kratkim sem imel namen kupiti Samsunga 55"H6400, ampak sem včeraj po dolgem času šel malo gledat nove tehnologije in me je ponovno prevzel 4K. Nakup nameravam opraviti do konca tega leta, zato tudi kupovati televizor leto pa pol star, ne vem ... mogoče pa je lih zaradi cene pameten nakup. :)

Thanks!

Do pred kratkim sem imel podoben problem kaj vzeti in je moj 4K kandidat bil
Panasonic TX-55CXW754, ampak po dobrem premisleku je odtehtala razlika v denarju in sem se odločil raje za 55H6400, ker 1600 vs 800 nebi nikoli upravičilo nekaj ur testiranja 4K-ja.
Ko bo večim stvarem-multimediji v zvezi z 4K padla cena bo minilo še nekaj časa, takrat bo pa ta 4K tv lahko že zastarel, ker se tehnlologija spreminja z svetlobno hitrostjo, pa tudi standardi še nisi čisto dorečeni-my 50c-.
LPOK.d

libreus ::

OK.d je izjavil:

libreus je izjavil:

Ali obstaja kakšen pameten nakup v cenovnem razredu med 1.000-1.500 za 55" 4K televizor? Kaj svetujete? Sam se nagibam k Samsungu, ampak kateri model?

Do pred kratkim sem imel namen kupiti Samsunga 55"H6400, ampak sem včeraj po dolgem času šel malo gledat nove tehnologije in me je ponovno prevzel 4K. Nakup nameravam opraviti do konca tega leta, zato tudi kupovati televizor leto pa pol star, ne vem ... mogoče pa je lih zaradi cene pameten nakup. :)

Thanks!

Do pred kratkim sem imel podoben problem kaj vzeti in je moj 4K kandidat bil
Panasonic TX-55CXW754, ampak po dobrem premisleku je odtehtala razlika v denarju in sem se odločil raje za 55H6400, ker 1600 vs 800 nebi nikoli upravičilo nekaj ur testiranja 4K-ja.
Ko bo večim stvarem-multimediji v zvezi z 4K padla cena bo minilo še nekaj časa, takrat bo pa ta 4K tv lahko že zastarel, ker se tehnlologija spreminja z svetlobno hitrostjo, pa tudi standardi še nisi čisto dorečeni-my 50c-.

Sej tudi sam tako razmišljam ... Bojim se le, da bo HD slika na 4K TV-ju neprimerljivo boljša (upscaling).

Thunder wave ::

To pa je odvisno s kake razdalje gledaš. Če boš 50" TV gledal iz 1,5 m ali več, potem razlike med 4K in FHD ne boš opazil. Če pa misliš TV uporabljati tudi kot monitor potem pa zagotovo vzami 4K.

libreus ::

Ma sej ... po moje bo HD na razdalji 2,5 do 3m na 55" kar dovolj ... :)

freesty ::

Ma kdo kaksno izkusnjo, karkoli za povedat o tem televizorju:
http://m.edigital.si/led-tv-sprejemniki...
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

puginho ::

freesty je izjavil:

Ma kdo kaksno izkusnjo, karkoli za povedat o tem televizorju:
http://m.edigital.si/led-tv-sprejemniki...


ja, da ne kupuj tega sranja

freesty ::

Sem imel prej projektor, a je crknila zarnica. Nova stane cca 100e. Sem razmisljal, da bi dal malo poleg in imam tv v enaki velikosti kot sem imel prej projekcijo. Gledal sem cim vecji tv do 200e, najdejo se kaksne 42" zadeve na bolhi, ta pa je nov in 48". Ce vzamem na firmo me pride 250e.

Rabil bi kaksen bolj konstruktiven argument.

Pa se dodatno vprasanje. Sem videl da dobis 5-6 let staro plazmo za ta denar, vendar dosti vecjo, do 55". Kako je pa s tem kaj?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

DarwiN ::

Če nisi zahteven, bo tudi ta Sencor dober.. Tukaj ga je eden kupil in ni znal nastavit kanalov. :))

5-6 let stara plazma pa zna bit že blizu svoje smrti, v kolikor jo je lastnik veliko uporabljal.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

MrStein ::

libreus je izjavil:

Ma sej ... po moje bo HD na razdalji 2,5 do 3m na 55" kar dovolj ... :)


S temi "nasveti" glede ločljivost je treba previdno.

Po grafu sodeč je meja za 50" pri 2m.

Velikost piksla (1920x1080 na 50" ekranu) je 0,57 mm.

Oko loči nekje 0,3 mm na razdalji 1 m ( vir ), torej na 2m 0,6 mm.

Zgleda "prav".

Ampak že naslednja vrstica pravi:

Erkennbarkeit von dünnen Linien: bei gutem Kontrast etwa 5–10 % der Auflösung, also 1–3 mm auf 100 m (einfacher Selbsttest z. B. mit Drahtzaun)

Torej zaokroženo 0,02 mm na meter razdalje oziroma 0,04 mm na 2 metra. To pa je že krepko manj kot prej "ugotovljeno".

(razen tega je nedavno nekdo na forumu trdil, da objektov, ki so tako male pikice kot zvezde, s prostim očesom ne vidimo...)

Če kdo premore 4k in 1080p TV iste velikosti, lahko primerja, pa pove...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

korenje3 ::

DarwiN je izjavil:

Če nisi zahteven, bo tudi ta Sencor dober.. Tukaj ga je eden kupil in ni znal nastavit kanalov. :))

5-6 let stara plazma pa zna bit že blizu svoje smrti, v kolikor jo je lastnik veliko uporabljal.


naša 15 let stara plazma dela 18ur na dan non stop in je slika še vedno ok. tisto da izgubi svetilnost bi rekel da je skoraj mit.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

korenje3 ::

libreus je izjavil:

OK.d je izjavil:

libreus je izjavil:

Ali obstaja kakšen pameten nakup v cenovnem razredu med 1.000-1.500 za 55" 4K televizor? Kaj svetujete? Sam se nagibam k Samsungu, ampak kateri model?

Do pred kratkim sem imel namen kupiti Samsunga 55"H6400, ampak sem včeraj po dolgem času šel malo gledat nove tehnologije in me je ponovno prevzel 4K. Nakup nameravam opraviti do konca tega leta, zato tudi kupovati televizor leto pa pol star, ne vem ... mogoče pa je lih zaradi cene pameten nakup. :)

Thanks!

Do pred kratkim sem imel podoben problem kaj vzeti in je moj 4K kandidat bil
Panasonic TX-55CXW754, ampak po dobrem premisleku je odtehtala razlika v denarju in sem se odločil raje za 55H6400, ker 1600 vs 800 nebi nikoli upravičilo nekaj ur testiranja 4K-ja.
Ko bo večim stvarem-multimediji v zvezi z 4K padla cena bo minilo še nekaj časa, takrat bo pa ta 4K tv lahko že zastarel, ker se tehnlologija spreminja z svetlobno hitrostjo, pa tudi standardi še nisi čisto dorečeni-my 50c-.

Sej tudi sam tako razmišljam ... Bojim se le, da bo HD slika na 4K TV-ju neprimerljivo boljša (upscaling).


jap. panasonic 55cxw704 ki je prav tako dober dobiš v nemčiji za 1360EUR. in se ga izplača vzeti, zato ker sem ga jaz.
Je pa problem kar se tiče upscalinga, namreč če je vir slike dober se potem skoraj ne opazi bistvene razlike med 4k virom in full hd upscaled na 4k. Sem za hec probal 4k costa rica iz youtube. 4k ni bila nič bolj ostra slika, samo bolj kockasta iz neznanih razlogov. in ja, 4k tv je dobro imeti že samo zaradi upscalinga in to se mnogim ne da dopovedat. res pa da ne smem preveč sodit ljudi, namreč veliko je revnih in si takih tvjev ne more privoščit.
kar se tiče razdalje gledanja bo tisti graf skoraj držal. na 55in tvju šele iz razdalje 2m opaziš razliko. samo na tem panasonicu te bolj navdušila lepa slika - barve kot ostrina. ima neverjetno svetle bele barve in visok kontrast in praktično brez ghostinga (se da brati scrollan text pri katerikoli hitrosti), kar pa ne velja recimo za moj ips monitor. zanimivo.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()
««
73 / 223
»»