» »

Kateri televizor?

Kateri televizor?

Temo vidijo: vsi
««
72 / 223
»»

korenje3 ::

ta tema očitno ni kaj se najbolj izplača kupit, ampak kdo se bo najbolj potolažil s svojim zgrešenim nakupom. sploh pa ta lowac, ki misli da je zadel v polno s tem tvjem.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

meteve ::

Pozdravljeni,

pred dnevi sem že enkrat spraševal, pa bom poizkusil še enkrat, če morda kdo ve, zakaj je Sonyev model W808C za cca 200 eur cenejši napram ostalim modelom W805C,... kateri naj bi bili enaki, a le za drug trg, se mi zdi da tu nekaj ne štima.
Pa prosil bi še za primerjavo z lanskim modelom W815, razen tega, da je novi sedaj android ( če je to sploh prednost?).

Hvala za pomoč in odgovore.

lowac ::

@korenje3:
Mislim, da mora obstajat razlog, da so ti moderatorji tega foruma dali avatar "nezaželena oseba" ;)
Če ti tako praviš, da je moj nakup zgrešen potem bo pa že držalo.
In ta TV se res ne "izplača" kupiti če ti tako trdiš, verjetno je nešteto forumov na spletu, ki delajo teste p/p lažnih ane?
Smeh.

korenje3 ::

ja ta naziv je posledica pisanja resnice, ki je nekateri niso mogli premleti ali pa se jim je zdelo preveč ofenzivno.

lahko pa povem po tvoje... ljudje se delijo na revno populacijo, srednjo, srednje bogato in bogato. ta tvoj tv kupuje raja, ki pričakuje nekaj najboljšega iz ranga najcenejših tvjev, kljub temu da je tehnologija v njem že delno zastarela.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

zrataj4201 ::

" Se meni samo tako zdi, ali pa je resnično cel svet nor? "

klemenSLO ::

Tehnologija je tako napredoval in se pocneila, da boš že za 500 € dobil dober tv. bonbnončki, najnovejša tehnologija, ki ravno pride vn so pa pač dražja stvar. In če nisi nek filmofil ki vsak dan en film pogleda v blurey kvaliteti bo vsak tv zadovoljiv. Malo korigeraš barvne nastavitve. če ti kaj fali.
Za 4k se strinjam z lowcom.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

lowac ::

@korenje3: pa kaj ti bluziš človek o slojih populacije tukaj jaoo!
Da neboš pametoval, da me poznaš in da spadam v rajo, ki kupuje najcenejše TVje ti pa povem naslednje:
Imam 8 mesečno hčerko, z ženo sva maja letos kupila novo 3 sobno stanovanje v Ljubljani, da imamo kje biti in da nismo več v najemu v garsonjeri. Marsikaj v življenju šteje bolj dragi moj kot pa da imaš doma v sobi super duper TV za 3-5k jurjov, ki ti tako ali tako vsaj trenutno ne haste kaj preveč! Če je kaj zgrešenega kot praviš ti je to, da sedaj (danes) kupiš takšen TV. Jaz ga bom pa čez leto ali 2 za več kot pol manj :P pa mimogrede H6400 je najbolje ocenjen TV srednjega ranga in ne najnižjega kot trdiš ti.
Me prav zanima kaj si si v življenju usvaril ti in kakšen TV v svoji sobici od starcev imaš, da si lahko tako zelo pameten. Dvomim, da že služiš svoj denar, ker drugače ne bi kvasil takšne neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lowac ()

Thunder wave ::

meteve je izjavil:

Pozdravljeni,

pred dnevi sem že enkrat spraševal, pa bom poizkusil še enkrat, če morda kdo ve, zakaj je Sonyev model W808C za cca 200 eur cenejši napram ostalim modelom W805C,... kateri naj bi bili enaki, a le za drug trg, se mi zdi da tu nekaj ne štima.
Pa prosil bi še za primerjavo z lanskim modelom W815, razen tega, da je novi sedaj android ( če je to sploh prednost?).

Hvala za pomoč in odgovore.

Po moje res ni večje razlike, ker je bila pri 2014 modelih popolnoma ista situacija (razlike v ceni okoli 150€ za načeloma isti model TVja). Sam sem vzel najcenejšo varianto takrat 50W8 in ne bi rekel, da je med modeli kaka razlika. Slika je vrhunska, zaenkrat štima vse. Kar pa se 2015 modelov z Androidom tiče, pa menim da so super, čeprav to po moje ne opravičuje skoraj 200 € višje cene. Bo pa podpora za aplikacije na Android TV zelo dobra in je s tega vidika mogoče vreden kak evro več. Boš pa se moral odločiti sam koliko ti smart sploh pomeni. Sam bi recimo vzel androida takoj, če bi bila cena približno enaka 2014 modelom.

telexdell ::

lowac je izjavil:

@korenje3: pa kaj ti bluziš človek o slojih populacije tukaj jaoo!
Da neboš pametoval, da me poznaš in da spadam v rajo, ki kupuje najcenejše TVje ti pa povem naslednje:
Imam 8 mesečno hčerko, z ženo sva maja letos kupila novo 3 sobno stanovanje v Ljubljani, da imamo kje biti in da nismo več v najemu v garsonjeri. Marsikaj v življenju šteje bolj dragi moj kot pa da imaš doma v sobi super duper TV za 3-5k jurjov, ki ti tako ali tako vsaj trenutno ne haste kaj preveč! Če je kaj zgrešenega kot praviš ti je to, da sedaj (danes) kupiš takšen TV. Jaz ga bom pa čez leto ali 2 za več kot pol manj :P pa mimogrede H6400 je najbolje ocenjen TV srednjega ranga in ne najnižjega kot trdiš ti.
Me prav zanima kaj si si v življenju usvaril ti in kakšen TV v svoji sobici od starcev imaš, da si lahko tako zelo pameten. Dvomim, da že služiš svoj denar, ker drugače ne bi kvasil takšne neumnosti.

Le zakaj si letos kupil stanovanje? Čez pet let bi dobil novejše za isto ceno>:D>:D Pa mar misliš, da čez dve leti ne bo na trgu TV na katerega se bo splačalo počakati kakšno leto, da ga dobiš za pol cene?

PS- pa veš, da mogoče pa smo nekateri že čakali dve leti, da smo danes kupili 4k TV za pol cene, kot je stala takrat?

PSs- drugače te pa razumem in ti pravim, da si odločil prav. Bolje je biti zagrenjen nekaj let in forumašem razsvetljevati obzorja poleg pa bivati v lastne stanovanju in ne imeti več top of top elektronike v garsonjeri.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Zgodovina sprememb…

N4m31355 ::

mnenje.. Samsung 6400 kot primarniPC monitor za gaming, filme, office work.. gledalo se bo z razdalije 2m, tako da verjetno najbolje 50/55"? kje se da to najceneje dobiti?

mAXTER ::

telexdell je izjavil:

lowac je izjavil:

@korenje3: pa kaj ti bluziš človek o slojih populacije tukaj jaoo!
Da neboš pametoval, da me poznaš in da spadam v rajo, ki kupuje najcenejše TVje ti pa povem naslednje:
Imam 8 mesečno hčerko, z ženo sva maja letos kupila novo 3 sobno stanovanje v Ljubljani, da imamo kje biti in da nismo več v najemu v garsonjeri. Marsikaj v življenju šteje bolj dragi moj kot pa da imaš doma v sobi super duper TV za 3-5k jurjov, ki ti tako ali tako vsaj trenutno ne haste kaj preveč! Če je kaj zgrešenega kot praviš ti je to, da sedaj (danes) kupiš takšen TV. Jaz ga bom pa čez leto ali 2 za več kot pol manj :P pa mimogrede H6400 je najbolje ocenjen TV srednjega ranga in ne najnižjega kot trdiš ti.
Me prav zanima kaj si si v življenju usvaril ti in kakšen TV v svoji sobici od starcev imaš, da si lahko tako zelo pameten. Dvomim, da že služiš svoj denar, ker drugače ne bi kvasil takšne neumnosti.

Le zakaj si letos kupil stanovanje? Čez pet let bi dobil novejše za isto ceno>:D>:D Pa mar misliš, da čez dve leti ne bo na trgu TV na katerega se bo splačalo počakati kakšno leto, da ga dobiš za pol cene?

PS- pa veš, da mogoče pa smo nekateri že čakali dve leti, da smo danes kupili 4k TV za pol cene, kot je stala takrat?

PSs- drugače te pa razumem in ti pravim, da si odločil prav. Bolje je biti zagrenjen nekaj let in forumašem razsvetljevati obzorja poleg pa bivati v lastne stanovanju in ne imeti več top of top elektronike v garsonjeri.


Tale primerjava s stanovanjem oz. nepremičninami je pa čisto mimo. Noben vrag ti ne more garantirat da boš čez pet let dobil novejše stanovanje za isto ceno, dejansko ne moreš vedeti niti ali bi tega ki si ga kupil sedaj dobil po isti ceni čez pet let.
Drgač bi pa jst s 4K tv-jem (seveda če se ne mudi) počakal še do prvih virov vsebine, da se standard malce uokviri.

lowac ::

;)
telexdell nakup stanovanja je bil bolj kot ne nujen, zarad tamale in njenih stvari, ki jih sploh ni malo ;)
Sva ga pa kupovala oz. iskala 2 leti dokler nisma našla pravega.
Kar se tiče padanja cen, je pri tehnologiji oz. TVjih 100% verjetnost, da bodo s časom padale, pri nepremicninah pa nikoli neves kaj bo.
Seveda bodo na trgu čez 2 leti TVji kateri bodo dragi in za katere bi se zopet splačalo spet počakati ampak takrat bo že govora o 8K TVjih ki bodo spet takrat naslednje 3-5let vsaj v Sloveniji popolnoma neizkoriščeni glede nato kaj ponujajo.
Mimogrede tud jst imam 4K TV (ki sem ga dobil smešno poceni) poleg tega in lahko samo rečem, da ga skoraj da nisem več prižgal odkar imam tega.
4K vsebin ni,(razen močno kompresirane iz youtuba), gaming odpade (1x r9 280x) in tudi le 4K@30Hz, da ne govorim o input lagu ki je več kot 5x višji v primerjavi s h6400. Da bi pa vse zgornje šlo skozi bi pa zopet moral odšteti par tisoč € za hardware, da bi stvar stekla gladko.. Ne hvala ;)

lowac ::

N4m31355 je izjavil:

mnenje.. Samsung 6400 kot primarniPC monitor za gaming, filme, office work.. gledalo se bo z razdalije 2m, tako da verjetno najbolje 50/55"? kje se da to najceneje dobiti?

Jaz sem na tega 55" imel priključen PC in ga uporabljal kot primarni monitor kakšen mesec za vse kar si naštel.
Ima tudi full 4:4:4 chroma podporo za PC, kar je zelo pomembno in sama matrika TVja je dobra za prikaz PC vsebin. Pri 1080p oz. resuluciji 1920x1080 je bila slika prikazana na tem tvju veliko bolje kot pri drugem 4K Philipsu 7809 (kar me še danes čudi) pri isti resoluciji. 4K resulucijo sem uporabil samo parkrat za ogled par video samplov in slik iz iPhone 6 (tukaj pa je bistvena razlika v prid Philipsa, ker je lahko te slike prikazal slv polni ločljivosti).

telexdell ::

Z neta sem vlačil dol več kot 3 dni, nakar sem skušal to predvajati preko dokaj zmogljivega PC-ja (i7 4771, 16GB 1667MHz RAM, R9 280x 3GB GDRR5, WD Black 1TB 7200rpm, SSD 128gb - sistem).
Kaj se je zgodilo? Film se je zatikal tako zelo, da je bil preprosto negledljiv.. Zatikal pa se je (kar sem s testi ugotovil) zaradi "prepočasnega" diska, saj takšna vsebina potrebuje branje z diska tudi s hitrostjo 155MB/s in več..

Mimogrede tud jst imam 4K TV (ki sem ga dobil smešno poceni) poleg tega in lahko samo rečem, da ga skoraj da nisem več prižgal odkar imam tega.
4K vsebin ni,(razen močno kompresirane iz youtuba), gaming odpade (1x r9 280x) in tudi le 4K@30Hz,


Seveda bodo na trgu čez 2 leti TVji kateri bodo dragi in za katere bi se zopet splačalo spet počakati ampak takrat bo že govora o 8K TVjih ki bodo spet takrat naslednje 3-5let vsaj

Očitno si kupil tisto Phillipsovo UHD TV, katera nima USB 3 priklopa, zato ti 4 k vsebina šteka. In iz česa misliš, da bomo predvajali 8K vsebine? Mar misliš, da bomo filme kupovali na SSD diskih in bo cena tam 100€ po naslovu?
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

lowac ::

;)
Še enkrat naj povem.. Že na začetku sem rekel, da bom povedal nekaj kot zanimivost. To ni kar tako ena 4K vsebina. To je če smo natančni 5K vsebina v ločljivosti 4096x2304 z 12 bitnimi barvami in do 908Mbps bitratom videa! Lahko ti še malo pojasnim..
Za primerjavo .. prihajajoči UHD Blu-Ray film dolžine 110minut bo zasedal okoli 100GB in imel povprečni bitrate videa okoli 90Mbps kar je več kot 10x manjši bitrate kot zgoraj omenjeni dokumentarec.
Me prav zanima kateri 4K TV bi uspel ta spefičen dokumentarec sam preko USB-ja predvajati tekoče - verjetno ga ni. Za ta dokumenterec je mišljeno, da ga poganjaš preko PC-ja na TV, ki omogoča prikaz takšne slike in tudi to piše na uradni strani:
https://secure.timescapes.org/products/...

Tako je tisti Philips sem takrat vzel s kuponom in pri predvajanju tega posnetka ni TV "delal" ničesar drugega kot prikazoval sliko, strojno in programsko se je za to mučil PC (tudi na 24'' PC monitorju povezanem preko DVI na 1080p@60Hz je bila zadeva negledljiva) - kar ti verjetno razjasne, da TV tukaj ni imel vloge.
Vse ostale par minutne 4K video sample (z bitratom videa cca 130mbps), ki jih imam predvaja TV preko PC tekoče gladko.
USB portov se niti dotikal nisem (pri tem TVju in pri predvajanju preko USB in vgrajenega predvajalnika so težave že pri navadnih 4K demo samplih velikosti 3-5GB). Povezano sem imel preko PCja na HDMI 4K@30Hz. Ker dokumentarec ni sneman v 60Hz bi zadeva morala teči gladko, če bi imel dovolj hiter in velik trdi disk (SSD) ali pa postavljen RAID 1 oz. "span" dveh diskov sem prepričan, da bi se posnetek predvajal normalno.
To je pa bilo tudi vse kar sem hotel povedati o tem. Res ne vem zakaj je potrebno sedaj glede na to kar sem povedal za točno določeno vsebino posploševati in spreminjati moje besede.

Nikjer nisem rekel, da velja kar sem napisal splošno za 4K video vsebine ali pa za prihajajoče UHD Blu-Raye, streame itd. Niti slučajno. Tukaj se pač gre za za trenutno najkvalitetnejšo UHD vsebino, ki jo lahko navaden smrtnih kupi/pogleda doma iz kavča.
Sam osebno komaj čakam na prihod 4K vsebin / filmov / serij in bom ko bo primeren čas nabavil nov 4K TV velikosti 65'' ali več.

Predvajanje 8K vsebin (ki že obstajajo) tudi TV-jev je že kar nekaj mi je pa zaenkrat še španska vas. In ne niti slučajno ne mislim tega kar si rekel ti :)

N4m31355 ::

kje pa se trenutno dobi najceneje 6400/6470/6500 velikosti 48/50/55?
moje ugotovitve:
50 616€ http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...
55 780€ http://www.moj-tv.com/led-tv/samsung-ue...

Imate boljso varianto?

Kaj_ti_mar ::

55H6400 je po akcijski ceni (z odštetim bonom) 719,20 € na voljo v času med 22.7. in 2.8. v E.Leclerc.

http://www.e-leclerc.si/3d-led-televizo...

mare92 ::

V Leclercu je bil 15.6. 55H6400 po odštetem bonu 585€ :) najboljši nakup ever.

MrStein ::

Kaj_ti_mar je izjavil:


http://www.e-leclerc.si/3d-led-televizo...

Kako si do tega linka prišel?
Po menijih najdem samo PDF kataloge.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

korenje3 ::

ma je ta lowac glup. pravi: "To je če smo natančni 5K vsebina v ločljivosti 4096x2304 z 12 bitnimi barvami in do 908Mbps bitratom videa! Lahko ti še malo pojasnim.."
od kdaj je 4096 5k?
in če bi ta lowac res imel 4k tv, nebi toliko upravičeval svoj zgrešen nakup. na vse načine se trudi
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

korenje3 ::

Dejstvo je da 4k tv vsebino 1080 razširi na 4k piksle in potem uporabi filter za ostrenje, medtem ko 1080 tvji z ostrenjem popačijo sliko, ji 4k tvji dodajo detajl. to je eden izmed razlogov zakaj kupiti 4k tv. kljub temu da ni 4k vsebine, naredi 1080 sliko skoraj identično 4k, sploh v scenah kjer je slika bolj statična.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

lowac ::

Pardon gospod, posnet je bil v 5K, predelan pa v 4K.
TimeScapes was shot in 5K resolution on Red Epic and Canon DLSR cameras, edited in 4K in Adobe Premiere and After Effects, and graded at 16-bit 4K at Light Iron Hollywood on a Quantel Pablo system, by colorist Ian Vertovec ("Girl with the Dragon Tattoo","Social Network").
A ti ga moram slikat? Zgrešen nakup? Haha.

korenje3 ::

tut hobbit je bil posnet z isto kamero, pa ga gledamo na blurayjih v 1080p, pa zaradi tega ni 5k.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

lowac ::

Se strinjam. Narobe sem prebral in napisal saj sem rekel pardon. Nisem pa zaradi tega glup.
Zbegalo me je to, da je predelan v ločljivost 4096x2304 kar je višja od 4K (3840x2160).
Če koga zanimajo oznake:
4.5K = 4480x1920 | 2.33:1
4K 16:9 = 4096x2304 | 16:9
4KHD = 3840x2160 | 16:9 (this is commonly known as quad-HD or 4xHD 1080p)
4K2:1 = 4096x2048 | 2:1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lowac ()

Kaj_ti_mar ::

MrStein je izjavil:

Kaj_ti_mar je izjavil:


http://www.e-leclerc.si/3d-led-televizo...

Kako si do tega linka prišel?
Po menijih najdem samo PDF kataloge.


Preko iskalnika na njihovi strani.

leiito ::

Se opravičujem, če je za to posebna tema, ampak s soundbarom + wooferjem (ali kako drugo rešitvijo) vidiš kako švoh in slab je v bistvu zvok na današnjih tivijih in če hočemo vrhunsko sliko, se zdi logično, da tudi vrhunski zvok, ampak tu je takšna količina ponudbe, opcij in žal tudi nekompatibilnosti, da hudo kupcu.

Sony soundbari npr. so prek HDMI ARC nezdružljivi z LG tiviji, prek optičnega kabla pa tipična formata na bluray, dolby true hd in dts master audio, ne delata.

lowac ::

leiito je izjavil:

prek optičnega kabla pa tipična formata na bluray, dolby true hd in dts master audio, ne delata.

?
Od kje ti ta informacija? Odvisno je kako predvajaš vsebine s takšnimi zvočnimi zapisi.
Jaz sem predvajal vse Blu-Ray vsebine BD25, BD50 in Remuxe na sledeče načine v preteklosti in sedaj:
1. WD TV Live - HDMI - TV ; Ločeno zvok preko optike WD TV Live - Toslink - Logitech Z906
(DELOVALA Dolby True HD, DTS-HD-MA in seveda ostali)
2. Predvajalnik Kodi (prejšnji XBMC) PC - HDMI - TV ; Ločeno zvok preko optike PC (Xonar DGX sound card) - Toslink - Logitech Z906
(DELOVALA Dolby True HD, DTS-HD-MA in seveda ostali)
3. PC (Plex media server) - LAN 6gbps (mislim, da CAT7) UTP kabel 15m - Cisco Gigabit router - LAN CAT 6E - TV (Samsung) - kjer poganjam PLEX aplikacijo ter zvok preko optičnega kabla toslink na Logitech Z906 (Samsung TV - toslink - Z906)
(DELUJE brez problema AC3 2.0, AC3 6.0, DD5.1, DTS 5.1, DTS 7.1, DTS-HD-MA 5.1 in 7.1, NE DELUJE pa optimalno Dolby True HD).
- Tukaj sem pa ravno dva dni nazaj zasledil problem pri Dolby True HD, da se mi film non-stop zatika zaradi Bufferinga (opazil sem, da piše pod Playback : TRANSCODING, drugače piše DirectPlay, kar pomeni, da ta zelo kvaliteten zvok PLEX kodira in dekodira v zvočni zapis, ki bi ga naj TV / oz. zvočniki podpirali in ga to zgleda preveč obremenjuje, da bi se film lahko normalno predvajal).
Bom skušal najti še nekako rešitev za to, da bi preko Plexa lahko tudi gledal filme z Dolby True HD zvokom.
Je pa v bistvu štos v tem, da Logitech Z906 v osnovi uspešno dekodirajo le do DTS 5.1 zvok in kolikor vem vse kar je boljše (DTS 7.1, DTS-HD-MA) predvajajo v bistvu core DTS 5.1 - ampak še vedno je fenomenalen zvok.

Dami ::

Saj je prav napisal. Prek spdif gre max DTS. V tvojih primerih zvok vseeno dela, ker se ga dekodira že prej v tak format, da ga spdif prebavi. Torej navadni DD/DTS. Za DTS-HD in TrueHD rabiš HDMI. V njegovem primeru bi moral že LG dekodirat v nižji format, da bi delalo.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

leiito ::

To je, btw, eno od vprašanj. Pri soundbarih, soundplatih ipd. True HD in DTS HD predvajajo samo high-end produkti, ampak samo res najdražji so 5.1 ali več. Kako dobro lahko to predvaja 2.1 sistem?

Drugo vprašanje, ki se mi poraja je, ali ni bolj smiselno za toliko denarja kupiti prave zvočnike, Bose, Bowers & Wilkins ali karkoli že, čeprav nimajo nujno HDMI in vseh bells&whistles, ki jih najdeš v boljših soundbarih?

Btw, še en problem soundbarov je, da skoraj noben nima IR repeaterja in če je postavljen pred tivi, blokira signal za remote.

Dami ::

Ja 2.1 pač ni surround. Špilalo bo malo boljše kot TV. Če hočeš boljši zvok in več kot dts/dd pol se kupi receiver (ki je hkrati ojačevalc) na katerega priklopiš "prave zvočnike", TV oz druge naprave pa potem povezuješ z hdmi.
Soundbari se ponavadi postavijo pod tv, če pa ne gre, pa tv dvigneš na kako poličko. Isto bi moral narediti z center zvočnikom, če bi vzel 5.1 sistem.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

leiito ::

Saj sicer imam glavni tivi na steni in soundbar gre tudi tja, ampak ko sem poskušal na drugem, sem videl, da utegne biti za koga to problem, sploh pri tivijih, ki nimajo nogic samo skrajno levo in desno in potem tisti podstavek še dodatno dvigne višino. Tistemu za pod tivi, kar služi kot stojalo samo po sebi, reče večina proizvajalcev soundplate, soundbar je tipično visok 5-6cm in max 10-12 globok, tako da gre lahko tudi pred tivi, subwoofer je pa brezžičen in gre lahko kamorkoli,

Ampak ja, problem surrounda, tudi moči kot take, sem prav tako prišel do sklepa, da najbolje a/v receiver in potem "pravi" zvočniki nanj.

Je pa tudi v suboptimalnih variantah in prek optike velika razlika, pri zvočno intenzivnih filmih, Gravity ali novi Mad Max, slišiš stvari, ki jih na tiviju sploh ne, v vsakem primeru se mi zdi za poln video užitek nujno nadgraditi tivi zvočnike, tudi če s poceni varianto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leiito ()

lowac ::

Leiito jaz sem z Logitech Z906, več kot zadovoljen. Nisem audiofil ampak mi zvok dosti pomeni in ker nisem hotel za to zapravljati nevem kaksne denarje sem se odlocil za njih (240€ v eleclercu z akcijo) in mi niti malo ni zal.
Če jih še nisi slišal v delovanju pri kaksnem kvalitetnem filmu jih nekako probaj pri komu ki ima povezane preko optike in dobi ven taprav surround sound, pa se prepricaj sam. Glede na to da imajo realnih 500RMS in so THC certified, to ze nekaj pove.. Za tak denar boljsega nevem ce se da dobiti.

Anney ::

Kupiš najcenejši vstopni model Yamahe ali kaj podobnega (vsi danes že predvajajo skoraj vse formate, problem zna biti samo Dolby Atmos in DTS:X pri teh cenejših), dobijo se od 200€ naprej. Kasneje pa si po zmožnostih dokupuješ zvočnike. Sam sem bil prav tako v takšni dilemi in sem se kasneje odločil za reciver pa mi ni niti malo žal. Soundbari so za prvo silo, vsaj ti do 400€.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

leiito ::

Tudi jaz sebi ne bi rekel audiofil, samo zvok iz tivija se mi ne zdi primeren kakovosti slike. Drug problem je, da včasih zvok filma enostavno ni dovolj glasen. Nekako razumem, da pri ripanju žrtvujejo kakovost, da je fajl manjši, zakaj je včasih sound preveč potiho pa ne štekam.

Vidim te Logitech, 5 + woofer + receiver, če prav vidim. Bom čekiral, hvala za nasvet. Upal sem sicer, da se da samo z dvema enotama (ali barom) in wooferjem dobiti zadovoljiv zvok, ampak surround najbrž res ne. Ta Sony bar nominalno sicer ima nek pseudo-surround, ampak sam ga nisem opazil, in tudi sicer, za moj feeling, manjkajo srednji toni, nekako nezaokroženo deluje vse skupaj. Kot rečeno nimam audiofilskih ušes, ampak sem že imel vrhunske zvočnike, uporabljam dobre slušalke in vem kako približno zveni dober sound in kaj je meni všeč.

Bi se kar strinjal, Anney. Ta Sony je glih 400, zavedlo me je, ker mu na testih ploskajo, ampak hvalijo tudi Yamahi Yas-203, ki je precej cenejša, samo hdmi nima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leiito ()

cekr ::

Ne da se mi brat nešteto strani nazaj.
TV aparat kupujem običajno na recimo 10 ali več let. Zato nisem ravno 100% na tekočem.
V glavnem:
iščem zadevo okoli 49"-55", 4K, raven ekran!, ne sme biti socialna verzija TV,obvezni kanalniki(DVB-T,DVB-T2,DVB-S,DVB-S2).
Cenovno recimo do max. 1500€, raje manj. Nakup pri nas. Zaželeno, da je letošnji model (lahko lanski, vendar mora biti top)
Znamke: Sony, Loewe, Samsung, Panasonic...
Predvsem me begajo raznorazne oznake. Mogoče je tu kdo, ki se na to malo bolj spozna oz. ima zadevo doma.
Recimo: SONY KD55X8505C vs. KD-49X8307C (velikost zanemarimo)

Še to: Android-TV? Je to uporabno? Mogoče mal trapasto vprašanje: Se da recimo nekako uporabiti multicast, da bi SiolTV peljal preko?
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

korenje3 ::

Panasonic TX-55CXW704, v nemčiji cca 1360EUR, pri nas 1590EUR.. Verjetno naj tv na tržišču v rangu 1000 do 1500EUR.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

mat xxl ::

Znanec ki nima smart TV ja ima en Sony 55 col LCD star ene 4 leta bi rad kak vmesnik, da mu tv rata smart, želi, da ima USB gor, da lahko kak film zavrti pa kak vmesnik za na net za YouTube ....., morda kaj da lahko kak film na USB posname, ker vem, da take stvari obstajajo pa so tam krepko pod 100 ojri, kaj naj mu svetujem, da nabavi .............. ???

Anney ::

Rabljen wdtv (30-40€).

bojann1608 ::

fantje malo pomoči bi rabil in sicer kupujem tv 48-55" (bolj mi diši 55ˇ) in sicer nekaj od Philipsa, gledal sem 6909, 7109, 7189, 7509 ter 7809 pa me zanima kaj bi vi izbrali in sicer tv se bo primerno uporabljal kot monitor od laptopa za osnovne dnevne zadeve ter za pogledat kak film oz serijo nisem čist mahnjen na blu-ray filme tko da ni iscem high end tvja, bi pa vseeno rad imel nekaj spodobnega, rad tudi gledam šport zato mi opcije s slabim osveževanjem ne dišijo...

mika me 55PFS6909 ker za ceno 750EUR mislim da nebom dobil boljšega, kaj pravite o tej tv?

vem, da bo sigurno predgolg tudi h6400 ampak trenutno mi ne diši ker je dizajnersko meni osebno obup, preveč plastično mi zgleda verjamem pa da kot tv je super glede na ceno.

Zgodovina sprememb…

OK.d ::

Priporočam ti, da si vzameš čas in malo prelistaš philipsov forum in bodi prepričan, da te bo minila želja po philipsovih televizijah;)
http://www.supportforum.philips.com/en/...
LPOK.d

Anney ::

Philipsi so dobri TVji, vendar imajo počasen vmesnik, če smart funkcij ne boš uporabljal vzemi. Pa verjetno imaš IP TV.

Evo test: http://www.trustedreviews.com/philips-4...

lowac ::

Anney je izjavil:

Philipsi so dobri TVji, vendar imajo počasen vmesnik, če smart funkcij ne boš uporabljal vzemi. Pa verjetno imaš IP TV.

Evo test: http://www.trustedreviews.com/philips-4...


+1...
Imam 7809 serijo, za prikaz dobre slike & gibanja je zadovoljiv. SMART-a si pa ne želi kaj preveč uporabljat na vseh Philipsih, ker je obup kljub 4-jedrnemu procesorju pri temu modelu. Imel sem serijo tudi 5008k (dvojedrni procesor) in pri teh odzivnost še počasnejša.
Je pa ambilight zakon in vedno bo :)
Če ti denarnica omogoča razmisli o nakupu Philipsa z Android-om (vendar tudi tukaj sodeč po forumih je nešteto novih težav).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lowac ()

levaky ::

Zdravo,

za očeta iščemo nov LCD TV.

Zahteve/želje:
* FullHD
* 55"
* Rajši dumb, kot smart
* 3D NE rabim, če pride gratis, naj bo:)
* Čim boljša slika (zaželjeno je, da je tudi SD prikaz lep, saj ima Siol TV še vedno večino programov v SD kvaliteti)
* USB/Ethernet,... portov načeloma ne rabim, ker je ločeno dodan XBMC/Kodi

Se Ambilight splača oz. ali je izkušnja boljša?

Matej
Se ukrivljen ekran splača, ali je vseeno, če je raven?

puginho ::

levaky je izjavil:

Zdravo,

za očeta iščemo nov LCD TV.

Zahteve/želje:
* FullHD
* 55"
* Rajši dumb, kot smart
* 3D NE rabim, če pride gratis, naj bo:)
* Čim boljša slika (zaželjeno je, da je tudi SD prikaz lep, saj ima Siol TV še vedno večino programov v SD kvaliteti)
* USB/Ethernet,... portov načeloma ne rabim, ker je ločeno dodan XBMC/Kodi

Se Ambilight splača oz. ali je izkušnja boljša?

Matej
Se ukrivljen ekran splača, ali je vseeno, če je raven?


Sony 55w8 805, Samsung h6400, boljše slike neboš dobil.

korenje3 ::

seveda jo dobiš, na panasonic tvjih, ki imajo gamut barvni razpon veliko večji kot te samsungi. zaradi te nove tehnologije je tudi ghostinga manj.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Urber ::

korenje3 je izjavil:

seveda jo dobiš, na panasonic tvjih, ki imajo gamut barvni razpon veliko večji kot te samsungi. zaradi te nove tehnologije je tudi ghostinga manj.


Pozdrav!

Katere modele imaš v mislih?

LP

mat xxl ::

TX-40CX800E, TX40-CXW704, TX40CXW804 in tako naprej lahko v večjih dimenzijah.

korenje3 ::

704, 804, 900 serija je pa predraga.
pa zaradi full array led local dimminga ne boš videl led flickerja (utripanje) kot pri samsunh h6400.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Urber ::

Pozdrav !

Hvala za odgovor. Verjamem, da so super samo so pa na žalost zelo zasoljene cene. Iščem TV velikosti 50 ali 55 in v rangu do 600EUR. Prednost ima kvaliteta slike in ne smart funkcije. Vsak nasvet zelo dobrodošel.
Pa tudi mene zanima koliko dejasko prav pride Ambilight?


Hvala in LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Urber ()

puginho ::

korenje3 je izjavil:

seveda jo dobiš, na panasonic tvjih, ki imajo gamut barvni razpon veliko večji kot te samsungi. zaradi te nove tehnologije je tudi ghostinga manj.


valda, lepite linke 40 inčnih panasonicov višjega razreda, ki so dražji od obeh moselov Sonya pa Samsunga, mislim svašta
««
72 / 223
»»