» »

Kateri televizor?

Kateri televizor?

Temo vidijo: vsi
««
74 / 223
»»

DarwiN ::

korenje3 je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Če nisi zahteven, bo tudi ta Sencor dober.. Tukaj ga je eden kupil in ni znal nastavit kanalov. :))

5-6 let stara plazma pa zna bit že blizu svoje smrti, v kolikor jo je lastnik veliko uporabljal.


naša 15 let stara plazma dela 18ur na dan non stop in je slika še vedno ok. tisto da izgubi svetilnost bi rekel da je skoraj mit.


Kolega pa je dal 2000€ zanjo in je po dobrih dveh letih hardcore uporabe crknil panel oziroma še ima danes navpične črte in se je pač sprijaznil..

To je drug ekstrem. Posamezni primeri oz. pričevanja ne štejejo, a ne.. Ampak načeloma bi naj bila povprečna življenjska doba sodobnih TVjev ~8 let.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

korenje3 ::

1400EUR je bila in je bila med prvimi 1080p tvji.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Blazz ::

korenje3 je izjavil:

libreus je izjavil:

OK.d je izjavil:

libreus je izjavil:

Ali obstaja kakšen pameten nakup v cenovnem razredu med 1.000-1.500 za 55" 4K televizor? Kaj svetujete? Sam se nagibam k Samsungu, ampak kateri model?

Do pred kratkim sem imel namen kupiti Samsunga 55"H6400, ampak sem včeraj po dolgem času šel malo gledat nove tehnologije in me je ponovno prevzel 4K. Nakup nameravam opraviti do konca tega leta, zato tudi kupovati televizor leto pa pol star, ne vem ... mogoče pa je lih zaradi cene pameten nakup. :)

Thanks!

Do pred kratkim sem imel podoben problem kaj vzeti in je moj 4K kandidat bil
Panasonic TX-55CXW754, ampak po dobrem premisleku je odtehtala razlika v denarju in sem se odločil raje za 55H6400, ker 1600 vs 800 nebi nikoli upravičilo nekaj ur testiranja 4K-ja.
Ko bo večim stvarem-multimediji v zvezi z 4K padla cena bo minilo še nekaj časa, takrat bo pa ta 4K tv lahko že zastarel, ker se tehnlologija spreminja z svetlobno hitrostjo, pa tudi standardi še nisi čisto dorečeni-my 50c-.

Sej tudi sam tako razmišljam ... Bojim se le, da bo HD slika na 4K TV-ju neprimerljivo boljša (upscaling).


jap. panasonic 55cxw704 ki je prav tako dober dobiš v nemčiji za 1360EUR. in se ga izplača vzeti, zato ker sem ga jaz.


argument "zato ker sem ga jaz" zmaga LOOOOL

libreus ::

Še ena perspektiva ...

telexdell ::

In kateremu diagramu naj sedaj verjamem? Če verjamem prejšnjemu moram nekaj " moje 4K TV prekriti, ker jo gledam dlje, kot se splača. Po drugem sem pa v mejah, če sedim. Ko se pa zleknem bi pa zopet potreboval kakšno prekrivalo na TV, da se ne bi sekiral, zakaj si nisem kupil zgolj HD TV>:D>:D
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

libreus ::

Iz iste spletne strani: Oddaljenost in HD vs 4K

phyro ::

živjo, trenutno imam siol box in precej star tv (scart priključek). Razmišljal sem, da bi morda kupil nov tv vendar bolj poceni in brez smart tv-ja in podobnih reči (siol box je dovolj skompliciran za moje starše, ne rabjo še en os da jim komplicira lajf). Ogledujem si ta dva:
http://www.enaa.com/oddelki/avdioVideo/...

http://www.enaa.com/oddelki/avdioVideo/...

zanima me ali sta vredu in ali bi imel kakšne probleme s priklopom na siol box?

LP in sori za banalna vprašanja

traxxas ::

Naj bo čim večji, da vam pol ne bo žal. Hitro izgubiš občutek za velikost. Jest mam LG 55" pa mi je čist premali,čeprav ga gledam iz 2,5-2,8m.Seveda ,predpogoj je dober signal najbolš na kabelski.Če radi gledate ŠPORT potem res večje. 3D,ki ga poseduje TV je pa itak brezveze,če je TV premajhen.
LP

phyro ::

traxxas je izjavil:

Naj bo čim večji, da vam pol ne bo žal. Hitro izgubiš občutek za velikost. Jest mam LG 55" pa mi je čist premali,čeprav ga gledam iz 2,5-2,8m.Seveda ,predpogoj je dober signal najbolš na kabelski.Če radi gledate ŠPORT potem res večje. 3D,ki ga poseduje TV je pa itak brezveze,če je TV premajhen.
LP

hvala za odgovor. Glede velikosti bom moral še izmeriti prostor, ki je na voljo (nisem prepričan, da gre 40 noter). Nobena izmed navedenih televizij ni 3D.

Grega8 ::

Drugače, kakšno mnenje imate o 3D...
Katera tehnologija je bolj prijazna za uči in bolšja kvaliteta ..aktivna ali pasivna-( to ima LG in nekateri modeli Philipsa)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grega8 ()

fpbs ::

V vseh pogledih je boljša pasivna. Tisti modeli od Philipsa,Sonyja, Panasonica.. imajo vgrajene LGejeve displeje.

Cosmo ::

Pozdravljeni,

v Mediaworld Vilesse imajo Sony 55W805B za 696 EUR, kar se mi zdi kar dobra izbira, kaj mislite?

Lp
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Thunder wave ::

Zelo dobra cena za ta Tv.

puginho ::

fpbs je izjavil:

V vseh pogledih je boljša pasivna. Tisti modeli od Philipsa,Sonyja, Panasonica.. imajo vgrajene LGejeve displeje.


Sony ima Samsungove

fpbs ::

puginho je izjavil:

fpbs je izjavil:

V vseh pogledih je boljša pasivna. Tisti modeli od Philipsa,Sonyja, Panasonica.. imajo vgrajene LGejeve displeje.


Sony ima Samsungove

Od kdaj pa Samsung dela displeje s pasivno 3D?

cvick ::

Grega8 je izjavil:

Drugače, kakšno mnenje imate o 3D...
Katera tehnologija je bolj prijazna za uči in bolšja kvaliteta ..aktivna ali pasivna-( to ima LG in nekateri modeli Philipsa)

Glede tega katera aktivna ali pa pasivna ti predlagam, da greš sam preizkust.
Kar sm jest upazu je, da pri pasivni 3D sliki je, če gledaš preveč blizu slabša slika (baje, da na vsak uč vidš sam 1920x540pixlov Pr fullHD)
Pr aktivni 3D pa je mal temnejša slika zarad aktivnih očal, zna te pa tudi glava bolet, nekateri opazijo celo utripanje očal.
Jest sm se odloču za aktivno 3D.

EDIT: za uči je sigurno bl prjazna pasivna 3D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cvick ()

Urber ::

Pozdrav !


Zanima me ali ima že kdo izkušnje z "curved" TV-ji. Ali so sploh smiselni pri velikostih manjših od 50''?

LP

libreus ::

Urber je izjavil:

Pozdrav !
Zanima me ali ima že kdo izkušnje z "curved" TV-ji. Ali so sploh smiselni pri velikostih manjših od 50''?
LP

Kolikor sem prebiral o tem sem prišel do zaključka, da pri izbiri ali je TV curved, 4K ali full HD je predvsem odvisna razdalja na kateri se bo TV gledal ...

OK.d ::

Urber je izjavil:

Pozdrav !


Zanima me ali ima že kdo izkušnje z "curved" TV-ji. Ali so sploh smiselni pri velikostih manjših od 50''?

LP

Modna muha enodnevnica, skratka 150-200€+ vredni dodatek, kateri pri domači uporabi ne pride do izraza.
LPOK.d

Urber ::

OK.d je izjavil:

Urber je izjavil:

Pozdrav !


Zanima me ali ima že kdo izkušnje z "curved" TV-ji. Ali so sploh smiselni pri velikostih manjših od 50''?

LP

Modna muha enodnevnica, skratka 150-200€+ vredni dodatek, kateri pri domači uporabi ne pride do izraza.



Sicer je privlačno ampak se mi nekako zdi podobno, da za doma to ne pride najbolj do izraza.

OK.d ::

LPOK.d

scipascapa ::

vi kar navalite, potem pa spet klicat milion inšpektorjev + pahorja in merklovo, zakaj so skenslal.

ko daš v košarico je cena 530EUR.

Zgodovina sprememb…

korenje3 ::

OK.d je izjavil:

Navali narode
https://www.mimovrste.com/led-lcd-tv-sp...


ne hvala. če bom hotu ta tv bom šel na odpad.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: _geek_ ()

mat xxl ::

scipascapa je izjavil:

vi kar navalite, potem pa spet klicat milion inšpektorjev + pahorja in merklovo, zakaj so skenslal.

ko daš v košarico je cena 530EUR.


Kako 26.8.2015 ob 21.45 h je cena 599,99 eur in ne 530 eur???

korenje3 je izjavil:

OK.d je izjavil:

Navali narode
https://www.mimovrste.com/led-lcd-tv-sp...


ne hvala. če bom hotu ta tv bom šel na odpad.


Ja se strinjam ampak ene 10 let boš še pol čakal tam ;).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

kandelaber ::

Kupujem 48" tv, po prebiranju teme je ičutno najboljša izbira samsung 6400. Nisem pa prepričan ali ima osveževanje dovolj dobro nekje se mzasledil 400 hz drugod pa da ima 100 hz. Kako pa se primerja omenjeni tv z https://www.mimovrste.com/led-lcd-tv-sp... ?

Hvala za pomoč.

puginho ::

kandelaber je izjavil:

Kupujem 48" tv, po prebiranju teme je ičutno najboljša izbira samsung 6400. Nisem pa prepričan ali ima osveževanje dovolj dobro nekje se mzasledil 400 hz drugod pa da ima 100 hz. Kako pa se primerja omenjeni tv z https://www.mimovrste.com/led-lcd-tv-sp... ?

Hvala za pomoč.


Malenkost slabši ampak še vedno super tv za tako ceno.

simone ::

tudi jaz se odločam za nakup tv pa me sedaj bega kakšna bo slika na siol tv.sedaj če vzamem 102 ekran kakšna bo sploh slika tistih kanalov ki niso hd?se bo to dalo gledat sploh zaradi velikosti ekrana?ker potem moram vzeti manjšo diagonalo.hd programov imam pa samo enih par na siol tv.

puginho ::

Kaj imaš siol na optiki ali telefonu? Preko parice HD kanali niso pravi HD. So pa tudi SD kanali gledljivi, normalno. Boljše da vzameš večji tv.

libreus ::

Tiste, ki znajo nemško, bi prosil za pomoč. Nameravam kupiti TV Samsung UE55JU6850, zato bi vas prosil, da pogledate še vi. Skušal sem tudi z Google translate, ampak ni mi vse lepo prevedlo.

Hvala!

simone ::

nimam optike puginho

kandelaber ::

puginho je izjavil:

kandelaber je izjavil:

Kupujem 48" tv, po prebiranju teme je ičutno najboljša izbira samsung 6400. Nisem pa prepričan ali ima osveževanje dovolj dobro nekje se mzasledil 400 hz drugod pa da ima 100 hz. Kako pa se primerja omenjeni tv z https://www.mimovrste.com/led-lcd-tv-sp... ?

Hvala za pomoč.


Malenkost slabši ampak še vedno super tv za tako ceno.


Še kak bolj ugoden nakup 48" tvjih ali naj se kar odločim med tema dvema?

MrStein ::

libreus je izjavil:

Tiste, ki znajo nemško, bi prosil za pomoč. Nameravam kupiti TV Samsung UE55JU6850, zato bi vas prosil, da pogledate še vi. Skušal sem tudi z Google translate, ampak ni mi vse lepo prevedlo.

Kaj pa te zanima?
Ceno piše.
Lastnosti TV pa lahko najdeš drugje, najbolje kaki test (oziroma več njih).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

puginho ::

kandelaber je izjavil:

puginho je izjavil:

kandelaber je izjavil:

Kupujem 48" tv, po prebiranju teme je ičutno najboljša izbira samsung 6400. Nisem pa prepričan ali ima osveževanje dovolj dobro nekje se mzasledil 400 hz drugod pa da ima 100 hz. Kako pa se primerja omenjeni tv z https://www.mimovrste.com/led-lcd-tv-sp... ?

Hvala za pomoč.


Malenkost slabši ampak še vedno super tv za tako ceno.


Še kak bolj ugoden nakup 48" tvjih ali naj se kar odločim med tema dvema?


Vse kar je bolj ugodno je že velik kompromis pri kvaliteti slike. Preberi teste od obeh pa se odloči.

OK.d ::

Za H6400-55" ti lahko povem, da je na FHD(1080i) programih lepa slika, dočim je pa pri upscalingu iz (576i) bolj kot ne polom, sliko pa dobim preko kabelskega operaterja.
Na starem 32" Sonyu W4000 je pri gledanju (576i)programov slika veliko bolj
gledljiva, samo k temu pripomore tudi manjša dijagonala.
Drugače ostale zadeve; slika pri predvajanju filmov iz comp. ali predvajalnika ext. je v redu, prav tako slika pri ogledu 3D filmov.
Smart funkcija tv-ja-uporabniška izkušnja je bolj kot ne slaba in je malo boljša kot nič.
LPOK.d

Glodko ::

Kupujem nov TV. Trenutno ga sploh nimam :)

Zahteve so samo sledeče:

- velikost cca. 40"
- kvalitetna izdelava (alu?)
- predvajanje filmov iz USB diska brez težav (avi, mp4, mkv)
- brez 3D
- full HD
- cena ni prvotnega pomena
- zaželjeno da ima YouTube

Ima kdo kakšen predlog?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glodko ()

ziga1990 ::

Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

korenje3 ::

kle je še en review najboljšega tvja price/performance

http://www.tgreer.com/stunning-picture-...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

mat xxl ::

Korenček, obstaja še, boljši od tega 804 ka, res je osnova enaka, le tunerji so tam vsi dvojni, ostalo je pa enako, in pa cena, je kar nekaj večja....

korenje3 ::

ja sam tisto ni najboljše razmerje performance/cena
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Glodko ::

Mislim da se bom odločil kar za Philips 40PFH6550. Rabim ga it ta teden edin še pogledat v trgovino, da vidim kako izgleda v živo. Hvala za pomoč.

kandelaber ::

Ne more mse odločiti med 40" in 48" tv za oddaljenost gledanja 2.5 metra. Nekateri pravijo, da jim je še 48 premajhna priporočila pa odsvetujejo tako velik tv za t orazdaljo. Se splača tvegati ali raje izbrati blj varno rešitev z 40 velikostjo.

Za 48 sem se že odločil za sony kdl 605, kateri tv pa se priporoča za 40, ne potrebujem 3d, ne 4k, tudi brskal ne bom po spletu na tvju.

zem0 ::

mene pa zanima mnenje za led tv thosiba

http://dev.akvonij.si/wp-content/upload...

CENA THOSIBE 377e DIAGONALA 122 CM

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zem0 ()

mat xxl ::

Glodko je izjavil:

Mislim da se bom odločil kar za Philips 40PFH6550. Rabim ga it ta teden edin še pogledat v trgovino, da vidim kako izgleda v živo. Hvala za pomoč.



Ne bom te strašil, samo sam ne bi nikoli več Philipsa, vseskozi težave na 1 leto starem top modelu.

Sicer pa pokliči na Telemach, pa vprašaj, kaj si njihova servisna služba misli o Philipsu, reci, da ti je en rekel, da je to najboljše kar lahko kupiš in počakaj, da ti oni povedo kake težave vse imajo z Philipsi......

rini ::

delim enako izkušnjo z Philipsom

Dejk0 ::

Kaj se bolj splača kupit? Lanski Samsung 48H6400 ali letošnji 48J5202(mogoče 48J6202)? Kaj pomeni ta oznaka PQI pri Samsungu? Nikjer ne najdem frekvence osveževanja?

Blazz ::

še 10tič v tej temi, frekvence panelov:

http://www.rtings.com/tv/learn/fake-ref...

acii ::

Pozdravljeni,

starša kupujeta TV z naslednjimi omejitvami(1) in z naslednjim namenom uporabe(2):
1)omejitve:
- velikost diagonale (max 107cm; optimalno med med 102 in 107cm; manj kot 102 ne pride v poštev; prav tako ne več kot 107),
- cena: med 400 in 600 eur.

2)namen uporabe:
- vsakdanje gledanje konvencionalnih programov in filmov,
- gledanje filmov iz USB ali hard diska ali direktnega prenosa (hdmi) iz laptopa(XVID, mp4, blue-ray rip, dvdrip, etc.),
- youtube in te zadeve so le plus, vsekakor pa ne obveza.

Gre za povsem preprosta uporabnika, ki bi seveda rada imela kvalitetno sliko, in vsake toliko bi si pogledala format filma, ki je drugače primeren
za računalnik.

Prosil bi vas za nasvet, ali še bolje, za link do kakšnega primernega tvja :)

Hvala

fpbs ::

LG confirms HDR streaming from Amazon on 2015 4K OLED TVs:

https://www.avforums.com/news/lg-confir...

Blazz ::

fpbs je izjavil:

LG confirms HDR streaming from Amazon on 2015 4K OLED TVs:

https://www.avforums.com/news/lg-confir...


povsem neuporabna novica za uporabnike tega portala...

Anney ::

Novi Philips AmbiLux UHD TV. (65PUS8901)



««
74 / 223
»»