» »

Alienware Prenosnik

Alienware Prenosnik

GregorTon ::

Zanima me zakaj je alienware v amerik 1999$=1400€ (ta najnovejš) tuke pa mal bl zastarel že M15 okol 2500€+. Ni mi jasn zakaj mimovrste prav najbol najbol najbol pa še nizke cene itd podobn bullshit, ko pa bi loh z paypalam kupu iz amerike za 600€ cnej.

Originalen namen zakaj sm gledal za novim prenosnikom:
Pač rabim računalnik ki je extremno dober za igranje PC igric (SC2) pa lahko še zelo dobro zravn podpira sony vegas pro 9.0 ter photoshop (ker se v prostem času ukvarjam z snemanjem mojega gameplaya in nalaganja na youtube)....Nebi se branil dodatnih nasvetov glede prenosnika saj sm sam dokaj idijot ko pride do računalniških stvari.

P.S. a slučajn veste kok je carina iz us v eu?

jazbec ::

GregorTon je izjavil:

Pač rabim računalnik ki je extremno dober za igranje PC igric


za to je stacionarc ne pa prenosnik, ki se bo grel ko hudič

Steinkauz ::

Carine na elektroniko ni, davek je 20%

Kupi kišto

mihec87 ::

Da se ne boš veselil prehitro iz usa gre takole računalnik+poštnina na to daj 20% ddv ter carino max 10%(lahko da je kaj manj za računalnike ne vem koliko je,možno da ni nič)+5eur stroškov carinjenja.

Glede na to za kaj misliš zadevo uporabljat bi se sam ognil prenosnega računalnika daleč naokoli oz za ta denar dobiš kar dober prenosni računalnik ter kišto ki ubija...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

GregorTon ::

mihec87 je izjavil:

Da se ne boš veselil prehitro iz usa gre takole računalnik+poštnina na to daj 20% ddv ter carino max 10%(lahko da je kaj manj za računalnike ne vem koliko je,možno da ni nič)+5eur stroškov carinjenja.

Glede na to za kaj misliš zadevo uporabljat bi se sam ognil prenosnega računalnika daleč naokoli oz za ta denar dobiš kar dober prenosni računalnik ter kišto ki ubija...


Ja se zavedam da bi bil stacionarc še najbol sam k zmer pol nekak zajebam pa napčn skp sestavm....seveda gre vse k hudiču k prosm za pomoč k sam pojma nimam a me folk nateguje al pa resno to vzema, uglavnem pa če veš za kako stran k mi dokaj hitro kake (10 strani dolga razlaga) o računalnikih (kaj je bol 8g pomnilnika al 2G pomnilnika, disk z 320G in 7400rpm al 600G in 5400rpm)

mihec87 ::

Zakaj bi filozofiral, na forumu je bilo v zadnji 14h dneh odprtih kar nekaj tem z naslovom gamer pc kjer je notri predlaganih že kar nekaj konfiguracij...

GregorTon ::

mihec87 je izjavil:

Zakaj bi filozofiral, na forumu je bilo v zadnji 14h dneh odprtih kar nekaj tem z naslovom gamer pc kjer je notri predlaganih že kar nekaj konfiguracij...


Ja sej bom verjetn tut sam eno odpru jutr
Prej bom mal prebral stvari da nam izpadu totaln bedak, sicer pa kokr sm tega k ga mam zdej odpru zgleda da ma kr mal komponent matična 2 hladilnika (napajalnik pa za matično) internet ter grafična kartica, disk...a sm kej zgrešu (poleg še cd stvarca)

mihec87 ::

Kaj pa si pričakoval da bo notri...

ameba ::

Osnove računalnika....

Napajalnik, matična, procesor, ram, trdi disk, nato grafična kartica, DVD predvajalnik, tv tuner itd.....

GregorTon ::

mihec87 je izjavil:

Kaj pa si pričakoval da bo notri...


Hah nevem, povhn čudnih elektronik itd, uglavnem gizmotov k pojma nimam o njih. (rač sm odpru kake 2 mesca nazaj) pa sm si pol mislu ah jaj supr sj nau tok velik za pogledat....grem na internet.....ta pa ta matična.... povhn enih okrajšal HD tt 2300c serija, pol grafična ma še več dodatnih oznak....in to me je seveda zmedl do onemoglosti tok da sm kr obupu takrat (seveda je pa zej šole konc bom šu med počitnicami mal dnarja služt in s tem dnarjem pol mislm komp kupt) sam zdej bi pa rad razumu te imena pa to (recimo ko ma od enga podjetja grafična 2200 št zravn pol pa ist podjetje sam z 3000št zravn ... ka je to pol bolš al slabš?)

jazbec ::

zato pa je forum
povedal nam boš koliko si pripravljen plačat za pc mi ti ga bomo sestavili

Yohan del Sud ::

POLICIJA! Malo delo na črno v teku! :D
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

GregorTon ::

Yohan del Sud je izjavil:

POLICIJA! Malo delo na črno v teku! :D


jazbec je izjavil:

zato pa je forum
povedal nam boš koliko si pripravljen plačat za pc mi ti ga bomo sestavili


Kako delo na črno ne štekam?

Jazbec, ma sm že tokrat prosu nekje sm pa ke pa zmer tok drugač dobim odgovore da kr mal odpade ta opcija (kar ne pomen da nam uprašu)

ampak ja mal bom prebral o teh stvareh pa jutr napisu/uprašu za pomoč pri sestavljanju.

gslo ::

očitno je samo da ne znaš sestavt mašine skup, če najdeš enga ki ga zna, mu zaupaš komponente ki jih predlagamo in boš mel 1a mašino.

GregorTon ::

gslo je izjavil:

očitno je samo da ne znaš sestavt mašine skup, če najdeš enga ki ga zna, mu zaupaš komponente ki jih predlagamo in boš mel 1a mašino.


izbrat....izbrat komponente, drugač pa ja sestavt easy peasy, tak da ja ta tema bo počas zamrla

ameba ::

Kaj sestavt easy peasy ? Ti ne veš kakšne komponente vsebuje računalnik kako jih boš potem sestavu ?
Ti sam povej kok si prpravlen odštet denarja in kak bo namen, ostalo prepust ostalim ....

GregorTon ::

ameba je izjavil:

Kaj sestavt easy peasy ? Ti ne veš kakšne komponente vsebuje računalnik kako jih boš potem sestavu ?
Ti sam povej kok si prpravlen odštet denarja in kak bo namen, ostalo prepust ostalim ....


jutr jutr moj overenthusiastic friend

Chupa ::

Kupi sestavljen računalnik pa mirna bosna, bo vsaj delalo.

GregorTon ::

Chupa je izjavil:

Kupi sestavljen računalnik pa mirna bosna, bo vsaj delalo.


Jp sam ma vsak sanje enkrat ownat tak dober računalnik k bo zmožn na High poganat SC2 (no vsaj moje sanje so take)

ameba ::

Star Craft 2 ?
Za 500-600€ si zmagu in boš lahko gonu tud SC 4 će boš hotu :-)
Pa nism nč enthusiastic, sam če sam sestavlaš in če ne veš kaj delaš lahko nardiš več škode kot koristi ( tega pa nočemo ane :-) )

GregorTon ::

ameba je izjavil:

Star Craft 2 ?
Za 500-600€ si zmagu in boš lahko gonu tud SC 4 će boš hotu :-)
Pa nism nč enthusiastic, sam če sam sestavlaš in če ne veš kaj delaš lahko nardiš več škode kot koristi ( tega pa nočemo ane :-) )


yea sorry za mal agresije ne znam lih bit nevem kok strpn z aldmi ampak ja res je bol da sestav en k vsaj ve ka dela drugač pa
600€ že lah tak računalnik kup al ka... drugač ne vem če si bral al ne sam rabm tazga k tut sony vegas pa photoshop dobr pogana, tega k mam zej pa k uporablam recimo drag in option tooooook cajta traja+ sony se še clo skp sesede če vržem not kake 3 ali več videote...kar mi gre resno na živce k zgubim full na cajtu

st0jko ::

kakšen komp pa maš trenutno, če ne zahtevam preveč?
keks?

mihec87 ::

Ti lepo našpari denar da boš vedel koliko denarja imaš na voljo potem pa začni spraševati po forumu, namreč v teh 2h mesecih se lahko marsikaj spremeni....

Glede na poste ti močno svetujem da kupi v trgovini kjer ti ga oni sestavijo skupaj iz komponent po tvojih željah...

zan013 ::

Pri Alienwaru je tako- če kupuješ Alienware, kupi zraven še hladilnik, da ga boš lahko vsake 10 minut ohladil- ali pa zamrzovalnik :)
Resno rečeno je pa računalnik bolj za igrice kot ne, vendar vseeno- priporočam, da če že kupujeto to mrcino, si kupite hladilno mizico za laptop.
V zvezi z hardwarom- zadeva je taka, da je Alienware zelo napreden laptop, pri bateriji pa je zelo pomankljiv. Drugače ma ves hardware sestavljen z tako močno grafiko, da lahko res igramo najzahtevnejše igrice... kar se tiče rama je pa tudi zelo veliko, še posebej če ti računalnik začne zamrzovati.
Zadeva je predcej brezveze vgrajena, ima pa svoje prednosti- računalnik je zelo hiter...
Da ne omenjam življenske dobe...
Računalnik resno ne priporočam, če pa se komu zahoče, naj ima s seboj obvezni napajalnik in hladile za boljši pretok zraka...
Aja, še nekaj- pri vsakem laptopu poskusite pihniti v ventilatorje, saj je mogoče, da se v njih prekomerno nabira prah. tudi to je pomankljivost Alienwar-ov.
Veliko užitka pri gamingu.
Strokovnjak za računalnike Mr. Anonymous


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Aliexpress - računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
224685 (4127) s6c-gEL
»

Določanje spola pri pogovoru v angleščini

Oddelek: Loža
415995 (4979) Invictus
»

kaj naj kupim za igre

Oddelek: Kaj kupiti
453182 (2487) DOOM_er
»

Kupujem nov računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
719874 (8477) TOP
»

Nova anketa: je DVD/Blu ray enota (že) odveč? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostalo
10026695 (24167) kuglvinkl

Več podobnih tem