» »

Athlon 1000 in Duron 1300!

Athlon 1000 in Duron 1300!

--Switch-- ::

Kateri od teh dveh procesorjev je boljši, oziroma se lahko duron kosa z athlon?Glede nato da thunderbirov več ne prodajajo bi jaz vzel najhitrejšega durona ali se mi bolj splača kupiti rabljenega athlona 1000? Na koliko tiktaka najhitrehjši thunderbird?

dr.J ::

Stari Thunderbirdi so šli tja do 1.4 GHz
Palomino gre do 1.73 GHz (XP 2100+)
Thoroughbredi pa od 1.8 GHz dalje.

Kolikšna je frekvenca sistemskega vodila na tvoji plati? Duroni rabijo 100 MHz, starejši Athloni tudi, tisti z oznako "C" pa že 133 MHz. Vsi Athloni XP delajo na 133 MHz FSB, edino 2700+ že dela na 166 MHz

Ali je Duron 1300 hitrejši od Athlona 1000 pa ne vem - najbrž ponekod je (glej teste na webu). Duron ima SSE1, Athloni na thunderbird jedru pa ne. Pa termično diodo imajo in če tvoja plata to zna brati, je s tem bolj zaščiten. Ima pa Duron manj predpomnilnika kot Athlon in tudi greje se manj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.J ()

--Switch-- ::

Jst mam plato Abit kt7a in podpira athlone s FSB133, Athlon xp ne pride v upoštev ker ga plata ne podpira in sdram+athlon XP ni ravno najboljša kombinacija.
Duron se manj greje pa navit bi se ga dalo. Tako da bi potem skoraj ekvivalenten v mojem primeru athlonu 1000 ali mislite da bi ga potem še vedno athlon prekašal, če bi bil duron navit na 1500?

Zgodovina sprememb…

jRk0 ::

tvoja palta ziher podpira athlone xp:)

to vsaka plat aki pdpira 133fsbja...skoraj

probaj rajsi prvo. flashaj bios se najprej pol ap si sposodi enega xpja pa pogelj

pomoje bo delalo.
You fuck up once, you loose two teeth.

--Switch-- ::

Ma jaz mnozilnika na več kot 13x ne morem dat zato ni varjante da athlon Xp dela na moji plati na Kt7a in na Kt7e verjetno dela.

Zgodovina sprememb…

R0K ::

Zaka ne? Kolega ma XP1600, 512SDRama, GF4 Ti4200, pa se mi sam smeji k špilama UT2k3 (men namreč dost brejka - bolj neigralno kot pa kej druga)

R0K ::

Drgač pa mene zanima bolj točno kk flashat BIOS na plati, ker tega še nism nikdar delu. Bi rad namreč probu, če mi prime gor kak XP (enem k poznam mu je, sam vseen..). Mam pa plato Abit KT7A Raid.

--Switch-- ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Neuradno kateri max CPU podpira ABIT KT7A?

Oddelek: Strojna oprema
251451 (1184) jest10
»

Athlon XP + Abit KT7 .... bi šlo ali ne

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
251430 (1258) Vesoljc
»

Abit KT7 in AMD XP+

Oddelek: Strojna oprema
13801 (674) iso2000
»

KT7A + Athlon XP

Oddelek: Strojna oprema
221859 (1393) Jure2k
»

Abit KT7A + TB 1,4........

Oddelek: Navijanje
291558 (1204) kuglvinkl

Več podobnih tem