» »

Izšel Firefox 5

1 2
3
4

Bostyan007 ::

Jaz sem zadovoljen z Firefox 5.0 dodatki mi delajo vsi, ampak zanima me kdaj bo prišel Google toolbar za 5.0, ker meni ne dela, če kdo kaj ve... samo ta problem imam, drugače pa dela zelo dobro.

Jst ::

Zakaj se ljudje ne morete sprijazniti, da ima vsaj svoj način brskanja ali raje povedano "uporabe brskalniškega programa in funkcij?"

Jaz ne ugašam računalnika, reset samo, kadar teži WU, Programov pravtako ponavadi ne ugašam, je rama dovolj. Gre pa računalnik v Sleep Mode, to pa.

Sam spadam med tiste, ki imajo večje število tabov in ko je Opera uvedla Tab Stacking je stanje postalo "še hujše". :)

Peace! Samo ne doživeti živčnega zloma, če nekdo uporablja svoj računalnik na drugačen način kot vi...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Ales ::

To že, vendar obstajajo mejni primeri uporabe, za katere softwer pač ni dovolj prilagojen in tudi nikoli ne bo. Če bi želeli prilagajati delovanje sistema tudi za take primere, bi težko zoptimizirali zadeve za veliko večino drugih uporabnikov.

To je vse ok, dokler ne pride kak tak uporabnik in se začne pritoževati, da je softwer kriv. Ni, IMHO. Ima uporabnik pač tak način uporabe, da se mora sprijazniti s posledicami ali pa se malo prilagoditi, ni mu pa treba ravno kriviti softwera.

amigo_no1 ::

Fanboyi se kot kaže ne morejo sprijazniti da ima njihov SW hrošče.

Kdo pa pravi da je tvoj način uporabe tisti pravi (run FF, load 3 tabs, close 3 tabs, close FF) ??

Zgodovina sprememb…

Ales ::

Če sem prav razumel, je govora o uporabi brskalnika brez bookmarkov in z večmesečnim/večdnevnim držanjem odprtih istih tabov. Se ti zdi, da večina uporabnikov uporablja brskalnik tako? Da je sprojektiran za tako uporabo? Meni se ne. Kar še zdaleč ne pomeni, da imam odprte samo tri tabe in da prav pogosto odpiram in zapiram brskalnik.

Drugače pa sem daleč od tega, da bi bil fanboy česarkoli... So ta leta že davno minila, če so sploh kdaj bila. IMHO, taki ad hominem napadi so samo znak pomanjkanja argumentov in pomanjkanja splošne kulture. Da se govori o treh tabih in da se kdo ne bi mogel sprijazniti, da ima Firefox hrošče je pa sploh eno tako bedasto podtikanje. Nimaš kaj pametnejšega za povedat?

amigo_no1 ::

Za memory leak trobim že od v2 dalje, a še vedno isto.

Se ti zdi, da večina uporabnikov uporablja brskalnik tako? Da je sprojektiran za tako uporabo? Meni se ne

Kakšni napadi ? Jaz gledam stvari širše.
"100 ljudi, 100 čudi" pravi pregovor.
In zakaj nebi bil sprojektiran ? Potem naj vstavijo preverjanje, da ti FF javi, če imaš odprtih več kot N tabov ;((.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Ales je izjavil:

Če sem prav razumel, je govora o uporabi brskalnika brez bookmarkov in z večmesečnim/večdnevnim držanjem odprtih istih tabov. Se ti zdi, da večina uporabnikov uporablja brskalnik tako? Da je sprojektiran za tako uporabo? Meni se ne. Kar še zdaleč ne pomeni, da imam odprte samo tri tabe in da prav pogosto odpiram in zapiram brskalnik.

Drugače pa sem daleč od tega, da bi bil fanboy česarkoli... So ta leta že davno minila, če so sploh kdaj bila. IMHO, taki ad hominem napadi so samo znak pomanjkanja argumentov in pomanjkanja splošne kulture. Da se govori o treh tabih in da se kdo ne bi mogel sprijazniti, da ima Firefox hrošče je pa sploh eno tako bedasto podtikanje. Nimaš kaj pametnejšega za povedat?

Idejo o neuporabi bookmark-ov in nadomeščanja te funkcionalnosti s stalno odprtimi tabi so lansirali eni osebki v temi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Lion29 ::

po mojem je to patolosko stanje... tisti, ki imajo vedno odprtih na desetine tabov in programov, so tudi drugace v lajfu zelo neurejeni... bi bilo zanimivo to tudi podkrepit z rezultati kake raziskave
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

amigo_no1 ::

Nope, slab psiholog si.

Enostavno ne razumeš da nekateri ne razmišljamo enako kot ti.

Matev ::

tisti, ki imajo vedno odprtih na desetine tabov in programov, so tudi drugace v lajfu zelo neurejeni...


nekateri imejao tudi zelo razmetano stanovanje
pa to še ni nujno patološka deformacija

Lion29 ::

Matev je izjavil:

tisti, ki imajo vedno odprtih na desetine tabov in programov, so tudi drugace v lajfu zelo neurejeni...


nekateri imejao tudi zelo razmetano stanovanje
pa to še ni nujno patološka deformacija


seveda da je, ce ga imajo VEDNO, potem je patolosko
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

MrStein ::

Če imaš prazno stanovanje in po vsako stvar, ki jo rabiš, greš sproti v skladišče, je tudi patološko.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Matev ::

tisti, ki imajo vedno odprtih na desetine tabov in programov, so tudi drugace v lajfu zelo neurejeni...


delno sicer drži

je pa res da nekateri ne znajo uporabljati računala in imajo tako stanje
ali pa nimajo časa

patološko je če nekdo zavestno ne zapira tabov in se namerno utopi v odprtih oknih
neke vrste mazohizem

Icematxyz ::

FireFox 7 prinaša na področju porabe sistemskega pomnilnika nekaj izboljšav. Sicer sem zadovoljen s FireFox 5, ampak me ne moti preveč, da bom kmalu uporabljal FireFox 7!

Bostyan007 ::

Kaj že lahko downloadaš FF7, ker jaz sem dobil samo 6.

Firefox 6.0a2 Slo x86

Kje lahko dobim Firefox za Nokia C7-00?

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Jah malo bo pa res treba počakati na FireFox 7! Očitno torej v praksi uporabnike spremenjena politika (hitrejši razvojni cikel) sploh ne moti preveč! ;)

Drugače pa:

Firefox's New Development Channels



Vir slike

The most recent available build is called "Nightly" and offers the latest, untested features and updates. The "Aurora" build is six weeks behind Nightly and offers functionality that has undergone basic testing. The "Beta" channel is another six weeks away. It provides improved stability over the nightly builds and is the first development milestone that has the "Firefox" logo. "Release" is the current official version of Firefox.


Wiki

Kje torej najti te razvojne kanale? Prebrskaj malo po ftp! Trenutno je torej na voljo FireFox 5 Release, Firefox 6 Beta, Firefox 7 Aurora in Firefox 8 Nightly. Planirano je, da se različice med različnimi kanali pomikajo s korakom šest tednov.

Če pa uporabljaš Ubuntu pa imaš na voljo tudi PPA programske vire. Release dobiš preko rednih posodobitev, ker se smatra, kot varnostna posodobitev, potem pa imaš še Beta, Aurora, Nightly!

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

amigo_no1 ::

Še komu danes Firefox v5 več ne pokaže orodne vrstice pri odgovorih (tudi v safe modu ne, izklopil vse addone) ?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Lion29 ::

nope, meni dela OK
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

amigo_no1 ::

Rešil: JavaScript je bil izklopljen :P.

Icematxyz ::

FireFox 5 mi bolj ali manj deluje brezhibno. Zaenkrat nimam pripomb, ki bi izvirale s kakšnih težav, ki bi se pojavile med delom.

Bostyan007 ::

Jaz tudi nimam nobenih problemov z Firefox 5, dela zelo lepo.

Icematxyz ::

@Bostyan87

Zdaj pa boš našel FireFox 7 na Aurora kanalu in ne rabiš brskati po ftp.

http://www.mozilla.com/sl/firefox/chann...

Firefox 7 enters Aurora Channel

Bostyan007 ::

Problem pa je, ker Google Toolbar pa ne dela niti na Firefox 5 :)

Bostyan007 ::

Sem uštimal deluje Google Toolbar tudi na Firefox 5.0.

1) Namestiš: Add-on Compatibility Reporter 0.8.6

2) Namestiš še Google Toolbar: Google Toolbar

In to je to.

MrStein ::

Malo statistik o porabi RAM-a.

Pognal 3 različne browserje, z (bolj ali manj) istimi stranmi odprtimi v več tabih in oknih (shranjeno že od prejšnjega starta).
Stanje v petek, takoj po startu:

FF 5.0 447 M / 460 M
Opera 11.50 443 M / 443 M
Chrome 12 517 M / 600 M

Stanje v ponedeljek (med vikendom je PC nabiral prah, je službeni PC) :

FF 5.0 678 M / 781 M
Opera 11.50 346 M / 438 M
Chrome 12 158 M / 605 M

Prva cifra je Mem Usage, druga pa VM Size, oboje iz Task Managerja, Windows XP.
Za Chrome pa sem vzel iz njegovega mem statusa-ker se mi ni dalo na roke seštevati.

Ker je RAM bil na meji, je nekaj svapanega, torej je prva cifra ponekod zmanjšana.

Jasno se vidi, da je FF iz čistega dolgčasa povečal porabo za 70 %, drugi pa so ostali kot so.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Gandalfar ::

To je cached memory?

MrStein ::

Sem napisal točno, kaj je. Ne vem, kaj bi lahko še dodal.

Misliš cache od browserja?
So na default, nisem se ukvarjal z njimi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Bostyan007 ::

Jaz sem tudi nekaj testiral z 28 shranjenih tabov od prej, ko sem odpru Firefox 5.0 sem čez slabe 2min slikal Task Managerja od win 7. Ampak nevem katero ime je pravo za porabo pomnilnika zato sem slikal. Poraba pomnilnika je po originalnih nastavitvah v browserju.

28 Tabov brez FireTune 1.2.0



Brez Tab-ov brez (FireTune 1.2.0)



28 Tabov z FireTune 1.2.0



Brez Tab-ov z (FireTune 1.2.0)



Naj še kdo naredi test z FireTune 1.2.0 in z 28 tabi, če sem kaj zaj**** slikal sem po slabih 2min, ker se je počasi višala poraba
To je na prenosniku 2Core 2.5 ; 3GB RAMA

Potem bom še testiral na i7

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Gandalfar ::

MrStein je izjavil:

Sem napisal točno, kaj je. Ne vem, kaj bi lahko še dodal.

Misliš cache od browserja?
So na default, nisem se ukvarjal z njimi.


Vprasanje je, ko zacne sistemu zmanjkovat rama .. ali se memory usage zmanjsa. To je tisto kar te zanima nakoncu dneva.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Pri Operi in Chrome je šlo dol, kot se vidi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Icematxyz ::

Se pravi torej test, kisi ga opravil za te različice spletnih brskalnikov pravi:

Če uporabnika zanima poraba pomnilnika in (dnevno?) zapre spletni brskalnik:

1.) Opera
2.) FireFox
3.) Chrome

Če uporabnika zanima poraba pomnilnika in (več dni) ne zapira spletnega brskalnik:

1.) Opera
2.) Chrome
3.) FF

Iz vseh tem o FF se uporabniki, ki ne zapirajo spletnega brskalnika pogosto pritožujejo nad tem dejstvom da. Torej takšni uporabniki naj zaenkrat uporabljajo Opera. V prihodnje pa bo se pač spet izvedel kakšen test in bodo spet se lahko uporabniki na podlagi teh parametrov odločili, kaj bodo uporabljali. Se pravi ni treba, da se prilagajaš spletnem brskalniku in njemu prilagajaš svoje navade ob pogoju, da seveda imaš izbiro!

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Iz prej omenjenega testa:
FF si je prilastil že 1 GB RAM-a (MEM in VM, oba stolpca v Task Manager)

Strani so odprte boljkone iste ves čas, sem pa nekaj novih odprl in zaprl.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Matev ::

FF si je prilastil že 1 GB RAM-a (MEM in VM, oba stolpca v Task Manager)


še 100 tič te vprašamo ali je to porabljen ram in ga potem zmanjka za ostale programe

ali je to zgolj cached ram in ga program sprošča po potrebi in je posledično popolnoma vseeno koliko piše da je porabljenega

Icematxyz ::

MrStein je izjavil:

Iz prej omenjenega testa:
FF si je prilastil že 1 GB RAM-a (MEM in VM, oba stolpca v Task Manager)

Strani so odprte boljkone iste ves čas, sem pa nekaj novih odprl in zaprl.


Se pravi več dni, kot imaš zagnan FireFox 5 , "več pomnilnika bo si prilastil". Presenetljivo! Oziroma ne, to smo že razčistili.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Matev je izjavil:

FF si je prilastil že 1 GB RAM-a (MEM in VM, oba stolpca v Task Manager)


še 100 tič te vprašamo ali je to porabljen ram in ga potem zmanjka za ostale programe
ali je to zgolj cached ram in ga program sprošča po potrebi in je posledično popolnoma vseeno koliko piše da je porabljenega

Nisem Windows guru. Povedal sem že, od kod te cifre. Kaj točno pomenijo, bo kaki omenjeni guru razložil.
Ne sprošča ga po potrebi. To sem tudi že napisal.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Matev ::

Nisem Windows guru.


potem pa vsaj verjemi kakemu windows guruju ki ti razlaga da zadeva ne poteka tako kot si ti predstavljaš

MrStein ::

Torej na verjamem nečemu, kar je nekdo napisal na forumu, namesto lastnim očem?
(ne rabim razlagat, kako sem se odločil)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

techfreak :) ::

@Matev: torej kje piše koliko RAMa je dejansko v uporabi in kolikšen del zaseda cache?

Matev ::

hmmm

od kje ideja da rama zmanjka

a se je že komu izpisalo na zaslonu
ram is full

???

ne

no kaj potem paničarte

MrStein ::

1.) je že izpisalo
2.) paniko zganjaš ti, jaz sem samo lepo, skulirano, dejstva naštel
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Matev ::

1.) je že izpisalo

in sedaj se bojih že zvite vrvi

2.) paniko zganjaš ti, jaz sem samo lepo, skulirano, dejstva naštel

najbolj všeč mi je bilo dejstvo ko si rekel da nimaš kaj dosti znanja o operacijskem sistemu

MrStein ::

Tega nisem rekel.
Kaj ko bi debatiral z argumenti?
Ne?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Matev ::

Kaj ko bi debatiral z argumenti?


a to da ff porabi ves ram
in da si to samo ti ugotovil
medtem ko pa milijoni drugih ljudi ki uporablja ff (da o razvijalcih in piscih programa niti ne govorim) tega pomanjkanja rama sploh ne opazi

a to ti je argument da bereš številke ki ji hne zastopiš

in si jih razlagaš po svoje

to zame niso argumenti

ko boš prilimal kakpno resno raziskavo in ugotoviv nekoga ki se na stvar spozna in bo rekel da ff dela slabo ker ne zna upravljati rama
potem se bova pa naprej pogovarjala

Jst ::

Uporabi Process Explorer, klikni na firefox.exe, pojdi pod tab, kjer je napisan ves ram, prilepi sliko in ti bom razložil pomene različnih postavk.

ps: samo da ne bi pomislil na Slovensko verzijo, če le-ta slučajno obstaja. :)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

MrStein ::

To misliš v osnovnem oknu ali Properties od firefox.exe procesa?

V osnovnem piše:
Private Bytes : 750.532 K
Virtual Size : 1.053.400 K
Working Set : 684.136 K

V Task Managerju so trenutno vrednosti 684M / 750 M
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BaToCarx ::

MrStein ::

In to sem tudi napisal, če pogledaš 3 cm navzgor ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BaToCarx ::

On je rekel sliko :P Pa nism registriral, kaj si napisal :D

MrStein ::

Aja, sliko.... Evo:

slika

Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

BaToCarx ::

No zdej pa lahko počakamo da bo Jst lepo razložil. :)
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google ukinja podporo za Internet Explorer 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
7422525 (19663) Icematxyz
»

Podjetja nasprotujejo firefoxovi politiki bliskovitih izdaj (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
8121482 (17855) Poldi112
»

Izšla nova beta Firefoxa (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
5221933 (18737) smash
»

Google poziva k prenahanju uporabe Internet Explorerja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
5410556 (7523) boolie
»

Novosti iz sveta Firefoxa

Oddelek: Novice / Brskalniki
243414 (2580) MrStein

Več podobnih tem