» »

Izgubljena vodna želva

Izgubljena vodna želva

krispe ::

Zjutraj smo opazili, da mlade rdečevratke ni več v ribniku.
Morda kdo ve kako jo lahko privabimo nazaj? Ali kje se mlade želve najraje skrijejo?

Prosim za pomoč

LP
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"
  • spremenil: krispe ()

turkx90 ::

Da jo ni kakšen pes stran odnesu..;D

Primoz78 ::

Vprasi sosedove mulce prvo...ker meni je kopensko izza ograje odnesu sosedov mulc, pol se je cez dva dni nepojasnjeno vrnila pol spet izginila...imel pa jo je drug sosedov mulc.

Lp
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

krispe ::

Smo jo našli!!
Bila je v potoku, ki je oddaljen nekje 20m.

LP
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

d0rK ::

Ne vem ce je kritika na mestu, a vseeno.

Mogoce bi bilo fino omejit gibanje te zelve, ce imate v blizini vodo. Povsod berem da je rdecevratka invazivno bitje.

Pyr0Beast ::

Ograja za kure je najmanj kar rabiš.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Tarzan ::

Če smem samo vprašat... Kako hudiča ste jo našli? Če ni neka pet metrov velika želva z Galapagosa, potem je iskanje bilo verjetno podobno iskanju igle v kopici sena. Zdaj pa bolje pazite nanjo. ;)

BALAST ::

Ko sem pred leti kosil travo na vrtu, sem med košnjo postrgal par lusk na divji rdečevratki, ki je tehtala cca pol kile. Izgleda da je tudi prebegnila prejšnemu lastniku, ker tukaj na gorenjskem ni ravno avtohtona sorta. :D

krispe ::

@Tarzan, ni bilo lahko, verjemi :D

Želva potrebuje vodo za preživetje zato sem bil na območjih z vodo bolj pozoren. Ko sem šel mimo najglobjega dela potoka sem slišal rahel "čupujs" in nekaj se je zakadilo v vodi, grem bližje in vidim malo želvo kako si dobesedno kopa rov v blato na dnu potoka. Hitro sem pohitel po mrežo, da bi jo dobil ven, ampak takrat je že bila vkopana za ~15cm. Čez par minut pa pride sosed proti nam in mi mu razložimo situacijo, da je želva vkopana na dnu potoka in on korajžno da roko v vodo in "rovari" po dnu potoka. Čez minuto se je že želvica znašla v njegovih rokah in bila je zunaj! :D

LP
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

Sims ::

hahaha, ja sosedje vedno zrihtajo take zadeve. Ali je to odstranitev crkovine, ubiti kačo, pohodit miš, odstranit mrtvega ptiča, potegnit mačko iz dreve in nenazadnje iz potoka potegnit želvo ... Post je off topik, vendar me je prisotnost soseda nasmejala.

LP.

Sims

RockyS ::

Ko smo bili otroci smo tudi mi "fehtali" sosede za stvari ki si jih omenil, sedaj ko so sosedje starejši ljudje pa jim pri takih opravilih pomagamo mi, mlajši.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zimsko spanje želvic

Oddelek: Loža
377616 (6373) krispe
»

Hišni ljubljenčki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5524119 (22927) klemen22
»

En mali prevod v ANG (in/ali slike)

Oddelek: Loža
282923 (2453) Jeebs

Terarij

Oddelek: Loža
324181 (1984) frenk
»

Odnos do živali

Oddelek: Loža
271448 (1135) icek

Več podobnih tem