» »

kit komplet za začetnike

kit komplet za začetnike

Siddh ::

po zaključeni osnovni šoli sem se odločil, da bom med počitnicami se malo poglobil v robotiko
zdaj pa me zanima kakšen komplet, bi si kupil, da bi lahko začel malo programirat in sestavljati kakšna vezja
gledal sem arduino in potem bi na njega priklopil senzorje, servote in podobno
v conradu sem tudi gledal PRO-BOT128, ampak za tega še je potrebno kupiti neko C-control enoto in nek kabel ki stane 17€
pravtako se mi zdi čudno da ima c-control enota vmesnik rs232, kabel pa ima usb, ki se razdeli v nek prikluček z štirimi pinami, ke verjetno sploh nimajo veze z rs232

torej kakšne so druge možnosti, in imate mogoče kakšne nasvete kako začeti z arduinom, če je le ta najbolši začetek?


bluefish ::

Odvisno, koliko časa nameravaš vložiti v učenje in kako hitro pričakuješ rezultate.
Če ti ni problem malce pogledati po internetu, potem je Arduino odlična platforma. Ima široko skupnost, kopico že realiziranih projektov,... Poleg vsega lahko pridobljeno znanje brez večjih težav preneseš naprej.

Siddh ::

no potem bom kar šel z arduinom
sem malo počekiral po internetu in res zgleda, da je to najbolša stvar za začetek, pa tudi potem za malo naprednejša dela, če sploh prilezem do tja


VolkD ::

Ali si tole že pregledal?
http://lemurboards.net/sl

Lahko si bord narediš sam, lahko ga kupiš. Imaš pa zraven super knjigo z ogromno primeri. No saj knjigo imaš itak, ker je free.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako zrealizirati preprost projekt

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
212822 (2197) SkIDiver
»

Merjenje napetosti akumulatorja z Arduinom

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
449133 (7861) Red_Mamba
»

arduino in brezžična komunikacija (XBee,BT)

Oddelek: Strojna oprema
113097 (2594) systx666
»

Arduino - krmiljenje stepper motorjev

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
153589 (2768) steling
»

Teagueduino - Arduino brez lotanja ali programiranja

Oddelek: Novice / Modifikacije
4412392 (9996) Karlos

Več podobnih tem