» »

P2P telefoniranje po Internet

P2P telefoniranje po Internet

jerry2000 ::

Potrebujem program, s katerim bi s kolegom na istem kabelskem sistemu se lahko pogovarjal v živo. Oba bi imela mikrofon in se pogovarjala, nobenega centralnega strežnika in nič.

Obstaja kaj takega? Vse kar sem našel je IP telefoniranje na navadne telefone, razmi strežniški sistemi, kjer je treba plačevati...

BTW: Iščem tudi podoben program za text chat in pošiljanje datotek.

Je kdo, ki lahko pomaga?

Jerry

Firebat ::

Mene to tudi zanima mogoce kdo ve kako bi se to uresnicilo?

Djuro ::

http://www.vitez.it/picophone/index.html

Glej, tukej je en link progrmama PicoPhone, sicer delo našega programerja. Program dela odlično, saj ga v našem podjetu uporabljamo po dolgem in počez. Probej, pa boš videl.

Pa na tem mestu hvala Markotu Vitezu za tole zadevo.

Lp, Djuro

mirage ::

Kak to misliš na istem kabelskem sistemu? V mreži?

Djuro ::

Program, ki sem ga omenil pač dela po internetu . Recimo, sam sem na Telemachu in se čisto normalno pogovarjam s prav tako zgoraj omenjenim izdelovalcem programa, ki je iz Trsta na ADSLju.
Seveda pa dela program tudi po notranji mreži.

LP, Djuro

jRk0 ::

Lahko uporabis program Roger Wilco, ki ga uporabljajo tudi za pogovaranje v igrah. Lahko se vas tudi vec pogovarja pa to. Ko irc, nardis sobo pa pride gor clovek. Brez popacenja skoraj pa se napriemr igre lahko zraven igrata.

http://rogerwilco.gamespy.com
You fuck up once, you loose two teeth.

Sims ::

Ne vem, če sem te razumel.... Jaz se s kolegi menim v živo že kar nekaj časa(vsi imamo kabel). Uporabljamo microsoft messenger ali pa yahoo messenger. Zadeva deluje brez problema.

Rabiš hotmail ali yahoo mail...+mikrofon+slušalke+enega od messengerjev(jaz pa en imava kamero, tako da se še vidiva)...

Če pa nisi to mislo, pol pa ne vem...

Fury ::

DALEC NAJBOLSI je TeamSpeak... www.teamspeak.org .. verzija 2.0 ma zelo dobro kvaliteto zvoka

jerry2000 ::

Hvala vsem za odgovore. Ja, mislil sem na lokalnem omrežju prenos glasu, da bi bil s kolegom vedno na zvezi. Z lokalnim omrežjem po kabelskem sistemu sem hotel povedati, da imava 16kB/sek povezavo... Da se pač ve, da nisva na modemih :-)

jerry2000 ::

Mimogrede, kakšen mikrofon potrebujem? Še obstojajo aktivni, takšni ko daš baterijo notri? Ne bi ga rad imel pri glavi, ampak da bi bilo mogoče se pogovarjati tudi na 1m od ust. Je to možno? Na kaj moram biti pozoren?

Jerry

Sims ::

Ti povem hec ... Imam slušalke-mikrofon, torej oboje skupaj. Stane okoli 1400 SIT (no name firma). Pa lahko govorim od začetka sobe pa me kolega sliši, on ima isto varijanto ... Seveda imam to le kot mikrofon, poslušam pa na zvočnike...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

ferjan ::

Kako pa tele zadeve delujejo za routerji? Ker imam resne probleme pri nastavitvah ICQ PC to PC Phone connectiona.

jerry2000 ::

Pico Phone mi ne dela preko interneta, čeprav sem odprl port :-( Lokalno pa dela med dvema mašinama :-)

ferjan ::

No Picota smo že izločili ....še kakšen?

BadB0y ::

Meni pa naj kdo pove ker program ko se npr. povezem z nekom in se menima in lahko ta program zaprem v try in delam zraven lepo druge stvari ?

ferjan ::

tale teamspeak2 je res cool. Brez problema deluje preko NATa ali proxija, potrebno je le preusmeriti port 8767.

Deluje v trayu, tako, da lahko zraven delate druge stvari.

Deluje tudi z uporabo dial-up povezave.

ima še en kup bonbončkov:
-vox
-normalizacija
-ustvarjanje moderiranih kanalov
-...

še enkrat
www.teamspeak.org

Presnamite si klienta in server.
Namestite server in klienta, nato pa se s klientom povežite na svoj lasten server (local IP)
Vaš prijatelj si lahko namesti samo klienta in se poveže na vaš server (public IP).

lp, morebitna vprašanja pa kar v tole temo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

akustično komuniciranje preko mreže kako doseči?

Oddelek: Omrežja in internet
6825 (764) PIK@LO
»

Pogovori preko interneta - skupinsko

Oddelek: Omrežja in internet
232135 (1759) cryptozaver
»

Pogovarjanje preko mreže

Oddelek: Programska oprema
152044 (1799) snow
»

Kako povezati "zvok" preko LAN-a?

Oddelek: Pomoč in nasveti
9844 (746) SasoS
»

Komunikacije med igranjem - LAN

Oddelek: Igre
51152 (1065) mirage

Več podobnih tem