» »

AMD ali INTEL to je sedaj vprasanje???

AMD ali INTEL to je sedaj vprasanje???

PIII850 ::

Trenutno imam ABIT BX6 2.0 in c566-850 Mhz. Ker bi rad iztisnil is sistema cimvec recimo na okol 950 mhz, si bom omislil ta novo plato ABIT SA6R (EP) ki pride ven kmalu. Sedaj pa me zanima, ali se mi bolj splaca kupit novo plato za AMD (recimo kaksno epox) in noter dat durona ali celo Tbirda (seveda mi prosim povejte ce gredo tudi Tbirdi OC) POZOR!! Grafično imam trenutno V3 3000 in ga zaenkrat se ne mislilm menjat (razen v primeru res dobre odkupnine :)) ) Pocakat mislim GF3 mx varianto nekje koncem leta.
Torej kaj sedaj storiti?? Ali se mi sploh isplača nakup nove intelove plate ali rajsi vzamem AMD ali pa trenutno sploh ne menjam????

PIII850 ::

AJA!!

pa novo plato rabim poleg OC sepredvsem za podporo za 8 diskov oziroma RAID (ki ga ne bom rabil, vendar nikoli ne ves)

Han ::

Na tvojem mestu bi ostal pri trenutni konfiguraciji, razen če ti denar že iz ušes ven gleda...

srale ::

se strinjam s Hanom...

po moje pa bo intel spet tisto kar je biu pred nekaj meseci..tko da ni kaj za premišljevat..po moje je intel zakon..

Tzar ::

Ostnai pri Intelu al pa zamenjaj nick:D,pa nimas nic od tega ce bos se za nekaj Hz navil procesor8-)
Življenje je lepo!

miha ::

Pa kaj boš z osmimi diski, če pa res nujno rabiš osem diskov pa kupi samo raid kontroler(promisov)

tonic ::

NE NE NE Tbird; zadnjic sem delav pri enem kolegu ko se amatersko ukvarja z videom in je tist Tbird 800, 20 sekund videa pod 800x600 z dvema efektoma mlev malo manj kot 10 minut (nima pa ne vem kak dobre video kartice, tako da je vecino dela moral naredit Tbird)

Ostani pri INTELU; ampak navsezadnje, saj uporabljaš dobro konfiguracijo zakaj bi zamenjal? To še lahk komot uporabljaš en cajt.

srale ::

nekaj podobnega se je dogajalo pr kolegu z mp3 izdelavo..je vse skupaj kar zmrzovalo..atlon 750 je pač delau slabše kot p2 350..ampak nisem naprej raziskovau zakaj..

jeti ::

ah ja no, če athlon 750 dela počasneje od p2 350, potem verjetno ni problem v procesorju ampak (po moje) programju?!8-O

In tisti, ki je obdeloval video s slabo grafično kartico in je zato veliko dela moral narediti provesor, potem pa je za slab učinek obtožil procesor?!8-O

S tem samo zavajate človeka in hvalite Intel zaradi stare slave.

Ok, malo off topic bilo tole:)

Torej, celeron850, mislim, da je brezveze menjati plato in procesor, ker te bo še vedno omejeval (zaviral) voodoo 3. Rajši denar vloži v novo grafično kartico pa nekaj rama (zdej je poceni) in boš deležen večje pohitritve, kot pa če bi zamenjal plato in procesor, obdržal pa voodooja.
Tako kot če bi dal v avto nov motor, gume bi imel pa še vedno neke zelo zelo zlizane in bedne...po ovinkih se ne bi mogel peljati skoraj nič hitreje.
Bolje vrabec v roki kot (p)tič v riti!
Včasih je bil http://come.to/jeti

DanKick ::

Nauk: ni vse zlato, kar je rumeno !

srale ::

oba kompjutra sta delala z audocatalizatorjem...mislim da je ta o programu skoraj bosa..ali pač??

PeTe13 ::

je seveda tudi T-birda se da OC-at.
in to zelo če znaš:)
Seveda pa se mi ne zdi smiselno da bi prodajl takšen sistem kot ga imaš ti, zato ga raje obdrži in prišparaj raje denar!>:D
Capitalism stole my virginity!

Space Surfer ::

Tvoja trenutna konfiguracija je za marsikoga(npr.:zame) kar zavidljiva, tako, da se tud men zdi, da boš zdržal še kakšne pol leta z 850MHz!:\
CAUTION! Overclocking is addictive!

PIII850 ::

ja rama trenutno ne potrebujem, ker ga mama 192 MB, no sicer bi pasalo se kaksnih 128 MB poleg vendar hm zakaj???? Mogoce za zvizgaca?? :)))

V3 3000 pa verjamete al ne steka. Recimo V NBA2001 lahk normalno spilam vlocljivosti sam 800 x 600, cim pa preklopim v visjo resolucijo pa zacne stekat, vsaj na teh detjlih ki jih imam vklopljene. Res bi bil mogoce potreben menajve grafične, sam kaj ko pa zdej dat za GF2mx cez pol leta pa spet za gf3mx. Se mi po mojem ne splaca bom potem rajsi kr 3 ubodu ko bo zuni, bo itak hitrejsa ko pa GF2 normalna al pa po vse jverjtnosti nekje v okviru ultre, za muchos manj dnarja. Vsaj upam da bo tako :))

gorazd ::

Tko, bajTheWay:

Grafična kot taka nima nič s kodiranjem videa, ta je v domeni CPUja (razen če imaš HW kodirno kartico)

Zlo čuden se mi zdi, da je na p2 350 kodiranje mp3 hitrejše kot na najpočasnejšem Atlonu (imam Classic Athlona 600 in mi kodira full hitreje od celerona 300@450 (ki je ziher hitrejš od p2 350)), tko da je po moje kle problem od kvalitete kodeka.

Sam tolko.

Drgač pa ti predlagam, da CPU ne menjaš, ker je stvar grafike odvisna večino od grafične IN pa RAM-a.

Ko boš zadevo menju raje vzem Durona ali TBirda, ker dobiš veliko več kvatitete in hitrosti glede na ceno.
CPU se da fajn navijat, pa tud plat je dosti na izbiro, pa tud nič dražje niso od plat za Intle, obratno,
postajajo vse cenejše.

Intel samo nateguje od prvega Pentiuma naprej.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vsem lastnikom GF2 MX/MX400

Oddelek: Navijanje
372117 (1402) AnWar
»

Kero profi/dual CPU plato za AMD...

Oddelek: Kaj kupiti
111369 (1220) dr.J
»

Najbl navit proc. na forumu (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
544739 (3708) SkIDiver
»

C500 in navijanje

Oddelek: Navijanje
5918 (804) slycer

Colin McRae 2.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
644105 (3445) Senitel

Več podobnih tem