» »

Kero profi/dual CPU plato za AMD...

Kero profi/dual CPU plato za AMD...

Brane2 ::

Razmisljam o tem, da bi si zmontiru eno ful solidno mashino doma. Recimo plato za dva Athlona, pa me zanima,kje se to da dobit in ker model ima nekako normalno ceno. Slišu sem za Tyan-ko, sam ta stvar stane brez vsega 150 kSIT !
Mislim, a obstaja kaj u rangu 50-60 kSIT za dva Athlona?

Zanima me tud, a so te stvari generacijsko ob boku zadnjim enoprocesoskim platam, torej da gre gor DDRAM, pa da je stvar temu primerno hitra.
A se dajo kje dobit plate z dvemi AGP režami ?
Aja, kot je blo slišat potem se da verjetno zafitat not kar navadne XPje (ni treba met MPjev) ?


_Mortal_ ::

Lahk daš navadne XP athlone ne rabš MP
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Mercier ::

Kaj boš z dvema AGPjema?

jetam ::

Vse plat za Athlon SMP bodo po besedah proizvajalcev drage. Pri nas razen Tyanovih zaenkrat ni drugih AMD-760MPX plošč. In zaenkrat je še dilema kako in če bo MPX čipset sploh podpiral XP procesorje. Bojda ne ker bo prepoznal XP in poprl samo en slot... To ne vem če je popolnoma res amapk glede na govorice je tako...

Brane2 ::

Hmm. SLišu sem, da ima ta Tyanka tud cenejšo verzijo brez (UW-gate-para-SCSI itd), pa zdi se mi, da je nekdo ponujal tud neki na osnovi SIS735 za dual CPU (Mlacom ?, Anni ?)

A sploh kdo tle na forumu ima dual CPU AMD plato (in jasno, procesorje) v svoji mashini ?
Skoz visim tle v delavnici, rad bi mel eno mašino doma, "pa kad je bal nek je maskenbal"- ni fora da bi se mi doma kotalu kak ubog 200 MHz Pentium, rad bi soliden stroj-oziroma zdaj še razmišljam o tem.

Nekolme:

Sem mislu, da se bom pri 24" monitorju ustavu, pa tud to ni dost>:D.

Nice bi blo met glavno okno v svet, kjer laufaš kak skromen CAD in imaš odprtih trilijon oken, zraven pa paomožno okence (recimo 19"), kjer bereš navodila, datasheete itd.-skratka material, ki ga maš drgač posutega po mizi v obliki papirne svinjarije....

Saj določene kartice majo dual head, sam to ti upočasnjuje stroj (deliš bandwidth). Za glavni izhod opališ recimo GF 3 Ti200, na pomožnem pa laufaš GF2MX400...

Sploh pa, v službi mam Celerončka na 1.1 GHz s 512Mb SDRAM in 40 Gb HDD.
Kolk hitrejši pa je lahko Tbird na recimo 1.4 GHz z 512 Mb DDRAM in GF3Ti200 v navadnih (ne 3D) aplikacijah ?

Ne mi govort o 3DBenchu itd. Zanima me realno stanje stvari. Kako se recimo obnese Photoshop s slikicami po par 100 Mb, pa recimo Corel. Ajd u redu, jez uporabljam bolj Štromsoftver, ki ga noben verjetno ne uporablja tuki, sam tud primerjava z znanimi programi mi pomaga precej.







Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

ChiefThunder ::

dva članka mam v glavi, pa si mal poglej.... 1, 2...


lp
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

jetam ::

Ampak cenejša verzija je tudi 90.000 sit. SMP na SIS735 osnovi pa ne more biti... Jaz imam dual CPU ABIT BP6 amapk na Intel osnovi.

Kar pa se tiče dveh AGP portov pa mislim da kaj takega ne bo še lep čas. Maš pa lahko kombinacijo AGP PCI grafičnih kartic. Eno GF3 na AGP in eno GF2MX na PCI. Been there, done that. BP samo v mojem primeru je bila Quadro2 na AGP in ATI 3D Rage na PCI.

Photoshop izkorišča SMP samo pri določenih filtrih. Tu je pomembnejša količina RAMa in prepustnost kot izključno hitrost CPU. Corel pa itak ne zna delat z SMP...

StarY ::

tezko je pricakovati Dual plosce za AMD za cca 60k SIT, ko se kaksna za single proc stane vec kot kot...:\

Brane2 ::

jetam:

Ampak cenejša verzija je tudi 90.000 sit. SMP na SIS735 osnovi pa ne more biti...


Hmm... Too bad...


Jaz imam dual CPU ABIT BP6 amapk na Intel osnovi.


In ? Kako si zadovoljen z njo ? Se sploh splača met dva Celerona v plati ? Razmišlajš o prehodu na Tbird ali Celerona suvata zadosti v redu?

Na domači mašini si bom piču Linux. Kokr vidim okrog, stvar se kar lepo znajde na večprocesorskih mašinah.
Zato sem razmišlju o parprocesorski plati...


Kar pa se tiče dveh AGP portov pa mislim da kaj takega ne bo še lep čas. Maš pa lahko kombinacijo AGP PCI grafičnih kartic. Eno GF3 na AGP in eno GF2MX na PCI. Been there, done that. BP samo v mojem primeru je bila Quadro2 na AGP in ATI 3D Rage na PCI.


Verjetno bom usekal neki tacga. težavno bo najdet kaj kokr tok poštenega na PCI, pa še dražje in počasneje bo od AGP verzije, ampak kaj mormo...


Photoshop izkorišča SMP samo pri določenih filtrih. Tu je pomembnejša količina RAMa in prepustnost kot izključno hitrost CPU. Corel pa itak ne zna delat z SMP...


Vzel na znanje. To sem itak vprašu bolj kot vodilo za oceno performans.
Pri Photoshopu bi torej Tbird posebej zablestel (266 MHz bus itd) ?

Kot je videt, je korist od dual CPU bolj tko. Moraš točno vedet zakaj to rabiš. Kaj pa vem. Tuhtam, če ne bi blo mogoče za zdaj optimalno vzet enga 1.2 GHz Celerončka, pa eno solidno pa poceni plato (ki sprejme >=1Gb SDRAM), ga navit na tistih 1.6 GHz, pičit gor eno GF2 MX400 in lepo čakat na 64-bitnega Hammerja...




jetam ::

Hja zadovoljen sem zelo čeprav je konfiguracija stara že dve leti. Dela pa BP. V primerjavi z današnjim sistemi je počasnejša vsaj kar se tiče najzahtevnejših programov a la Maya, 3D Max4, etc. vendar trenutno največ uporabljam aplikacije tipa Photoshop6, Illustrator10, InDesign2, Flash6,... kjer pa še vedno vse dela super. Je fajn imet odprta Photoshop, Illustrator, WMP, IE6 pa še D/L MP3je...:D

Dual CPU je namenjen zahtevnim aplikacijam ali pa za server. Pri moji je namembnost očitna, kako pa se obnese kot server na Linuxu bom videl ko kupim novo plato (P4 + SIS645a + DDR333).

64-bitna arhitektura? Ja bo še nekaj vode preteklo. Čeprav imam doma že sistem na 128-bitni arhitekturi - PS2... To je šele kul...:D

jetam ::

Še nekaj: Tyanove plate so namenjene serverjem ker kar se tiče BIOSa in prijaznosti uporabniku so totalen podn.

dr.J ::

Za nakup dual AMD sistema moraš imeti presneto dobre argumente, da se ti zadeva 'splača'. Npr.
zelo zahtevne aplikacije, prilagojene sa SMP način
ali želja po paralelenem programiranju. Za hobi pa se mi zdi zadeva predraga, odvisno od količine cekinov. Pa še za elektiriko boš več plačal!
Za firbec raje vzemi en dual P3 sistem, je precej cenejši.

Poglej si test dual Duron sistema na Xbitlabs.
Plošča Asus dual, ki je pri nas še ni. Počakaj kak mesec ali dva, potem bo dual plat za AMDje na pretek. AMD XP pa v hitrosti preverjeno poseka P4.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DX10 grafična na navadnem PCI vodilu?

Oddelek: Kaj kupiti
161284 (1051) Dr_M
»

Dva monitorja na eni kišti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19318275 (11791) Ursus
»

Plate na nForce4 ! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
514429 (3219) Wortex
»

Ponovno Barton

Oddelek: Novice / Procesorji
141927 (1927) Gejmer
»

Dvojno Procesiranje

Oddelek: Pomoč in nasveti
352555 (1946) cRaZY

Več podobnih tem