» »

Legalna zaposlitev štirinajstletnika

Legalna zaposlitev štirinajstletnika

Temo vidijo: vsi

Go-ahead ::

Zaključil je OŠ, počitnice so dolge, nekaj volje ima.

Ali obstaja možnost legalne zaposlitve?

kihc ::

Se je že vpisal v srednjo šolo (torej ima status dijaka)? Če ja -> študentski servis.
x

Go-ahead ::

Vpiše se ta teden. Vendar nima še 15 let.

opeter ::

Lahko skleneš avtorsko pogodbo ali podjemno pogodbo (odvisno od vrste dela). Če se dobro spominjam, to ni vezano na starost. Samo počakaj še na ostale nasvete, da slučajno nisem kaj narobe napisal.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

kihc ::

Ja, jaz sem zaj*, sem mislil da je za SŠ edini pogoj status dijaka. Na leta sem pozabil.
x

revvs ::

Kaj bo pa delal ta 14 letni delavec ?

Machete ::

pohištvo za ikeo

TekO ::

Pomojem da ne obstaja.
Sem bral ZDR (zakon o delovnih razmerjih) nekaj časa nazaj in piše da mora oseba dopolniti najmanj 15 let.

Za študentske servise so očitno isti pogoji:

Član mora za opravljanje občasnih in začasnih del izpolnjevati naslednji pogoj:

da je dopolnil 15 let starosti in ima status dijaka ali študenta in da izpolnjuje ostale pogoje oz. zahteve za opravljanje občasnih in začasnih del.


Mislim da drugače kot na črno ne bi šlo:)

PS: Aja razen to s pogodbami pa ne vem kako gre, ker če pogledaš pevce ala ta zmagovalka SIT Lina ali pa kakšne otroke v reklamah, so mlajši od 15, pa vseeno "delajo" oziroma dobijo plačilo:)
Ideas are bulletproof.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TekO ()

Meizu ::

Pa še to če dopolne 15 let lahko opravlja le tista dela, kjer ni potrebne varnosti pri delu, za katero je pogoj najmanj 18 let če se ne motim.

dark_coffee ::

En 14-letnik se sploh ne bi smel obremenjevati z delom in delovnimi pogodbami, temveč bi moral imeti normalne in brezbrižne počitnice ter absolutno podporo svojih staršev kar se financ tiče.

Če pa je tamal tako zagnan kar se dela tiče in ne ve, kaj bi sam s sabo, se mu lahko naloži par hišnih opravil in to je to.

Mene osebno bi kar malo skrbelo, da bi tako mladega mulca poslal nekam delat, kjer ga lahko zaradi mladostniške naivnosti izkorišča vsak star bik.

Go-ahead ::

dark_coffee je izjavil:

En 14-letnik se sploh ne bi smel obremenjevati z delom in delovnimi pogodbami, temveč bi moral imeti normalne in brezbrižne počitnice ter absolutno podporo svojih staršev kar se financ tiče.

Če pa je tamal tako zagnan kar se dela tiče in ne ve, kaj bi sam s sabo, se mu lahko naloži par hišnih opravil in to je to.

Mene osebno bi kar malo skrbelo, da bi tako mladega mulca poslal nekam delat, kjer ga lahko zaradi mladostniške naivnosti izkorišča vsak star bik.


Se strinjam z zgoraj navedenim. Problem je samo v tem, da ta hišna opravila postanejo celodnevna popravljanja računalniške tipkovnice in daljinca od TV-ja.

Za delo sam kaže nekaj veselja, tako da ga nihče ne sili v to. Je pa tudi res, da iskanje kakšnega počitniškega dela na "slepo" ni OK.

Machete ::

a dej dej, pr 14ih ni več otrok, da bi te moralo skrbet o njegovem brezskrbnem otroštvu
konc osnovne je to!! ?? začetek srednje!! delat nej gre, ker je fizično dovolj močan, naigral se je pa od 1-8,9 razreda.

Jst bi ga že prej poslal delat. Vi bi ga pa pr 14ih ujčkali.
Pa nevem kdo in zakaj se sekira zarad 'legalnosti' malo morje jobov je, kjer mu bojo plačal na roko.
Jst sm delu od 12ga leta vse počitnce, vse črno brez belega. Pare na sunce. In nič mi ni manjkalo otroštva, ker če se rabiš pr 14ih igrat zčim drugim kot sosedo je res žalostno.

T0RN4D0 ::

Borovnice lahko nabira :]
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Good Guy ::

In nič mi ni manjkalo otroštva, ker če se rabiš pr 14ih igrat zčim drugim kot sosedo je res žalostno.


UuU you were grown up at 14? Nice

Shkorc ::

Pri 14-ih se mi še ni sanjalo kaj bi počel v življenju. Pa sem probal to delo, pa tisto... in tako ugotovil, kaj me veseli in si potem izbral primeren faks.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nesrečna in kritje popravila škode

Oddelek: Na cesti
464164 (3145) DePalmo
»

Pokojnina po očetu?

Oddelek: Loža
267117 (5418) [D]emon
»

Delo prek študentskega servisa

Oddelek: Loža
61520 (1362) loveJDM
»

Vračanje štipendije-da/ne?

Oddelek: Šola
166656 (5648) NotSpecial
»

Delo med počitnicami...

Oddelek: Šola
71339 (1177) _marko

Več podobnih tem