» »

Dell Latitude d600 nova maticna

Dell Latitude d600 nova maticna

Alex24 ::

Zdravo imam zgoraj omenjeni prenosni računalnik malo nadgrajen na 1.4mhz procesor in 1.25gb rama.Imam pa tezavo in sicer imam graficno kartico Ati mobility radeon 9000 z zgolj 32mb rama (u bistvu problem je da igre štekajo haha).Zanima pa me če kdo ve kakšno grafično bi moral kupiti da bi imel boljšo grafično.Lp vsem

69charger ::

Uf ta Dell je dobesedno predpotopen,grafične mislim da se ne da zamenjat. Nove plate se pa ne splača ker za ene 100€ dobiš rabljen prenosnik ki je 5x boljši od tega.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Alex24 ::

hmmm mi lahk najdes ta prenosnik? :)

Vanadium ::

za 100 glih ne dobiš pa za kakih 150-250 ojro, malo po bolhi poglej. Imam pa sam isti laptop pa začuda mi še kar služi, vendar se mu emšo že konkretno pozna.

Alex24 ::

madpanter imas isto graficno ali imas kaksno boljso?ker me zanima katera maticna plosca z boljso maticno pase vanj?

Vanadium ::

9000 mobility radeon, boljše ni, edino če bi ti pasala notri mogoče od d610 ki je mislim da skoraj isti, vendar ima že ddr2 rame, novejšim pentium m (višji fsb) pa mislim da radeon x600 grafično. Samo se še vedno ne splača, raje poglej na bolhi. Se da za mali dnar dobiti boljše laptope (dual core)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

Alex24 ::

ja ubistvu tako je.rad bi igral naprimer igrico wow na tem laptopu in se mi gre samo za to da bi dobil grafično.žal pa ne morem kupovati kar nekaj ker vzdržujem družino

Vanadium ::

Grafične neboš dobil druge ker je fizično prispajkana na matično. Nažalost drugi laptop je edina rešitev.

Alex24 ::

ja pa kaj jest govorim.REKEL SEM DA BOM ZAMENJAL MATICNO PLOŠČO!!!nevem pa katera boljša je kompatibilna.imam druzino in nimam denarja za metat stran

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alex24 ()

zee ::

Za D600 je bila IMO na voljo samo ena maticna plosca. Graficna kartica je prilotana na maticno plosco.

Zamenjati bos moral prenosnik, druge poti ni.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Vanadium ::

Alex, laptopi so večinoma custome made po naročilu proizvajlca, menjava matične je mogoča le v okviru katerega je predvidel proizvajalec za določeni model. Baje sta d610 in d600 skoraj čisto enaka, vendar so potem problemi ali ti bo flat kabel od monitorja pasal ali ne, potem ali boš uspel prišraufat matično v predvidene slote, so sloti za ram na enakem mestu kot na obstoječi matični. Ni variante pomoje da bi pasala kaka druga matična razen mogoče od dell latitude d610 ki je po izgledu enak

 d600

d600



 d610

d610



Vendar tudi če uspeš dobit matično, moraš potem zamenjat procesor ker v d600 ima 400mhz fsb d610 ima 533mhz fsb, potem moraš kupit nove rame d600 ima ddr1 d610 ima ddr2.

tako kot je zee reku kupi drug laptop tega prodaj če uspeš če ne ga podari nekomu v familiji.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri prenosnik je pravi zame? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14916225 (7186) Seb4
»

Dell zamenjuje 4,1 milijona baterij

Oddelek: Novice / Ostale najave
255925 (4022) Jst
»

Izbira zanesljivega prenosnega računalnika?

Oddelek: Kaj kupiti
363057 (1865) Rešpetlin
»

Dell Latitude D610

Oddelek: Kaj kupiti
111256 (1182) Han
»

Hp nc6000 ali dell D610

Oddelek: Kaj kupiti
81801 (1609) DjTonic

Več podobnih tem