» »

Mobilni telefon kot thin client

Mobilni telefon kot thin client

dronyx ::

Pred časom sem pisal o ideji, da bi naredili tablico, ki bi bila nekakšen docking za mobilca (na blogu tu). Pred kratkim je Asus predstavil Padfon, ki je v bistvu realizacija te ideje.

Sedaj se sprašujem, zakaj ne bi bil sodobni mobilni telefon tipa Samsung galaxy S2 ali kaj podobnega v bistvu hkrati še službeni thin client za kakšen VDI tipa Citrix? Torej jaz postavim moj službeni telefon v pisarni v mali docking, ki ima LAN, USB in VGA konektorje, telefon pa potem zažene klienta, s katerim delam tako kot na PC, le da remote desktop teče na strežnikih. Skratka moj telefon postane tako thin client. Ko grem domov ga vzamem ven in je pač telefon oziroma mini prenosnik.

Kakšen pameten namig, preden zadevo pošljem citrixu in samsungu?

Res je sicer da so thin clienti po 250 €, samo tukaj dobiš thin clienta in napredni telefon za 500 €. To se mi zdi soliden kompromis. Ne pa govorit, da tak telefon nima mišic, ker thin clienti za VDI delajo lahko na 10 let starih računalnikih, za katere je Galaxy skoraj superračunalnik.
  • spremenil: dronyx ()

mambli ::

dronyx ::

To bi znalo biti v redu, potrebujem samo še nek docking, da stvar povežem v mrežo, priklopim 24" LCD, tipkovnico in miš. Poleg tega pa potrebuješ še nek mali dummy telefon, ki ga uporabljaš za telefoniranje, ko je ta velik v dockingu kot thin client in služi zgolj kot povezava do zaresnega telefona in slušalka. Tukaj je sicer par odprtih vprašanj, samo problemi so za to, da se jih reši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

terryww ::

x2go ima tudi klienta za mobilne telefone, ne vem pa če dela server na winsih...
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Thin Client yes or no?

Oddelek: Pomoč in nasveti
6794 (699) pegasus
»

Thin client T1010

Oddelek: Strojna oprema
312714 (2221) d4vid
»

[Združevanje IT infrastrukture] Različni pristopi

Oddelek: Pomoč in nasveti
6684 (639) imagodei
»

Citrix namenske naprave

Oddelek: Omrežja in internet
71088 (921) Goldee
»

Onemogočanje uporabe CDja in USBjev

Oddelek: Programska oprema
141296 (929) Mr.B

Več podobnih tem