» »

Thin Client yes or no?

Thin Client yes or no?

Calmador ::

Pozdravljeni!
V kratkem nameravam kupiti thin client pa me zanima ali se lahko primerja z hitrostjo navadnega racunalnike na gigabitni mrezi.
Povezan bo bil na virtualko ki se poganja na serverju in bi se uporabljal vecinoma za gledanje filmov ter pisarniska dela (word,powerpoint) ter izdelovanje spletnih strani...

Zanima me kako tekoce je delovanje in gledanje filmov.

hojnikb ::

odvisno od specsov.
#brezpodpisa

mastah ::

Za pisarniška dela je ok, gledanje filmov pa odpade. ne vem kateri protokol boš uporabljal za dostop in na kateri platformi je virtualka. Glede HD je top Citrix in njegov HDX, ampak ne gre tekoče

Calmador ::

Virtualka bo tekla na vmware uporabljal pa bi clienta do 50€...
Za protokol pa nevem. Sem slisal da je vredu VNC

Invictus ::

Kot so rekli, odvisno kaj boš počel.

Kot thin clienta si lahko omisliš Android HDMI stick ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

SeMiNeSanja ::

Vprašanje, kaj sploh je 'Thin Client' - nekdo bo rekel, da je tudi malina 'Thin Client'... Tu bi pa že lahko lokalno vrtel video, pisarniško kramo pa na virtualki.

Cenovno in po dimenzijah vsekakor Thin....po zmogljivosti pa že skoraj Fat.

pegasus ::

Ja, ravno "maline" in sorodni mini izdelki so koncept "thin clienta" bolj ali manj pokopali. Dvakrat v karieri sem prišel v stik s tovrstnimi izdelki in obakrat so bili navadni PCji boljša odločitev. Edina kul rešitev, ki sem jo videl, je Sunova - terminali na kartice :)

Za doma se da igrat - nekoč sem si naredil 486ko z mrežno kartico, bootal z diskete dos s tcp stackom in vnc clientom ... in je nekako šlo.

Kar se tiče vncja - najmanj, kar hočeš furat, je turbovnc. Se da tudi filme gledat prek njega. Lahko pa sprobaš še bolj resno rešitev, NX.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Thin client T1010

Oddelek: Strojna oprema
312724 (2231) d4vid
»

Kako zagnat tale računalnik ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
71044 (640) #000000
»

[Združevanje IT infrastrukture] Različni pristopi

Oddelek: Pomoč in nasveti
6687 (642) imagodei
»

Onemogočanje uporabe CDja in USBjev

Oddelek: Programska oprema
141300 (933) Mr.B
»

Rabim pomoč pri Windows Serverju!

Oddelek: Operacijski sistemi
81221 (1042) Daedalus

Več podobnih tem