» »

Slika iz TVout na Radeon na tv ne dela

Slika iz TVout na Radeon na tv ne dela

sgdjkdlsugi4 ::

Hm torej .. Posedujem kartico, ki bi jo naj naredil Powermagic za Innovision , Radeon 8500 LE .. Probal sem prikljuciti zadevo na tv prek RCA -> v SCART converter, vendar na Tv-ju nisem nikakor mogel dobiti slike ... Ceprav mi v Advanced / Displays najde TV in sem ga tudi enablal .. Probal sem tudi z novimi gonilniki (wxp-w2k-radeon-6-13-10-6200-efg.exe) ... A isto ...

Powermagicove strani ni vec, saj so verjetno po ponovni instalaciji apacha pozabili skopirat site ... ( www.powermagic.com ).. Prav tako nisn siguren ali imam instalirane prave gonilnike :

wxp-w2k-radeon-6-13-10-6200-efg.exe <- za built by ATI
wxp-w2k-radeon-6-13-10-6200.exe <- za powered by ATI

Please help ...

jos69 ::

Men je pa z Radeon 8500 LE uspelo dobiti sliko na TV vendar črno belo.V nastavitvah imam naNTSC vem pa da bi moral dati na PAL samo nimam nikjer na izbiro .
A je že imel kdo takšne težave ?

sgdjkdlsugi4 ::

katerega radeona mas ? original atija al katerega drugega .. ker tam v nastavitvah klikni na tv pa mas pod advanced opcijo nastavljanja formata PAL ali NTSC ...

jos69 ::

Mam original ATI.V nastavitvah mi pod tv piše samoNTSc in nimam nikjer možnosti izbiranja.

jos69 ::

Sem poskusil instalirati najnovejše driverje in display panel pa mi je računalnik zmrznu.Pa sem jih dal dol.Zdej pa display panel v katerem so nastavitve za Tv out sploh ne morem inštalirat,driverje za grafično mi je nekako uspelo....Za popizdit;( ;( ;(

sgdjkdlsugi4 ::

pa si odinstaliral prej stare ? najprej control panel potem pa se display drivers v Add/Remove programs ?

jos69 ::

driverji za grafično so zdaj v redu vendar oni ATI display panel ko ga inštaliram(prej dam seveda remove) mi po restartu sploh noče dvignit winse(vsaj v prvem poskusu ponavadi ne).....jeba

sgdjkdlsugi4 ::

aja .. sux ... jas pa sn menda 4x instaliral razlicne driverje pa mi se vedno ne dela tvout .. nevem kaj se naj naredim , probal sn drugi TV, edino rca -> scart converter bom se probal drugi ... drugace pa klicem na mlacom (tam sem kartico kupil) pa bom vprasal ce kaj bi to blo ...

Heisenberg ::

meni tudi tv out ne dela pravilno slika je Crno bela in je samo wallpaper brez vseh ikonc in vsega shita.....

imam pa mlacomovo ati radeon 9000 pro.............

pa ste pogruntal da ce misko porinete povsem v desno da se prikaze na TVju ??? se pravi deluje stvar kot bi imel dva monitorja enega ob drugem...in ne tako kot si mi zelimo......


a je kdo ze pogruntal kako zadeva deluje ?

Sunna ::

a je kdo probu na display properties tm nastavt default monitor pa extend my desktop onto this monitor ? oziroma se malo poigral z control panel od radeona?

crno/bela slika je lahko posledica starosti televizorja ki ne podpira s-video oz. napacnega kabla.. vsaj pri meni je bilo tako na geforcu...


jst mam tud radeona pa bom slej ko prej probu tko da me tud zanima


feedback wanted !

Heisenberg ::

nastavitve sem vse probal probal sem vse zbristati in ponovno instalirati probal sem vse mozne nacine, a mi ne deluje

TV je star 1 leto od SONYa in brez skrbi da bi moralo na tem tvju delat vse, ima tudi vse mozne prikljucke

sem pa pogruntal da s prilozenim kablom slika deluje normalno, se pravi preko scart vtica je pa cb in je samo podaljsano namizje od monitorja ker ce misko porines v skranjo desno na monitorju se prikaze na cb sliki na TVju....se pravi da moram nabaviti cinch kable in preko njih vse spelati preko s-video in scart mi pa deluje pac tako kot sem napisal...

ni mi logicno zakaj....


lp

zvitorepec ::

Jaz imam tudi od PwM 8500le kartico in sem si v petek zrihtal tv-out. V Harvey-Normanu v Lj sem kupil komplet za 6000 SIT od Belkina - 10m video (kompozitni) + audio kabla + scart adapter. Dela kot je treba. Driver 4-13-01-9062 in Ati control panel (obvezno).
Ko priklopis v tv-out in v scart adapter na tv, izberes na tv "av" kanal in pustis tv prizgano. Prizges rac. in v nastavitvah gres v "advanced" (moras imeti instaliran ati contro panel). V zavihku "displays" dobis moznosti za monitorje in tv. Vklopis tv (v nastavitvah zgor. L kot pri narisani tv), izberes ali bo "clon" namizja ali bo tv "primary" display (meni divx ne prikaze podnapisov, ce tv ni primary).
Drugace pa imas v ati control panelu na dnu se gumbek "HELP"

P.S.: tukaj je bilo nekaj vec napisanega o tv-out
Z iskanjem se dalec pride 8-)
HOWGH!

Zgodovina sprememb…

Heisenberg ::

vse sem naredil tocno tako kot ti, toda slika ostane Crno Bela, mislim da nima veze z nastavitvami ker je tudi cb v biosu
vsi imamo probleme zgleda s tem da stvar ne deluje preko scart prikljucka ker na chinche meni delajo barve

paper ::

let me say this again: DON?T BUY IN MLACOM.

roba tretjerazredna, guljfije, neprijaznost, ....
se posebej zanimiva kombinacija INNO3D & Mlacom. pa lep pozdrav

Heisenberg ::

tole pa res nima nobene veze z malcomom.....
s tem ima probleme kar nekaj ljudi, problem je ATI in ne mlacom

sicer pa ne branim te firme, ker so se meni tudi ze zamerili
predvsem mi gre na k.... njihova neskoncna pocasnost (fizicno in mentalno)

W|ndKiller ::

Hm,jst se tui danes ubadal s tem problemom
Imam gigabytovega radeona 9000, pa sm pogruntu, da treba na 10metrski scart kabl, ki gre iz cmpja v tv (iz cmpja gre audio+s-video), naštimat ojačevalec, da bo potlej slika večbarvna, ker sm tui probal na manjši televiziji, ki je bla povezana z orig. kablom od grafične in je blo vse vredi (kabl dolgi 1m).Tk da jst bom to naredu, pa bom povedu kako bo ratal :):D
.: Nuclear Power Boys - Ultras Krško :.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ni slike

Oddelek: Zvok in slika
71505 (1381) amigo_no1
»

Catalyst 3.5 izšli

Oddelek: Novice / Grafične kartice
171954 (1954) Super Sonic
»

Kako pravilno software-sko zamenjati grafično kartico

Oddelek: Pomoč in nasveti
201404 (1097) Marjan
»

Radeon9000 - kje obrnem sliko za 90°

Oddelek: Pomoč in nasveti
9791 (741) Zheegec
»

Radeon 9700 Pro Problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
13897 (735) Toooooom

Več podobnih tem