» »

Poraba mobilnega interneta

Poraba mobilnega interneta

Tinkara12 ::

Pozdravljeni,
postavljena sem pred hudo dilemo! Zaradi službenih potreb bi se rada povezala preko tablice na pisarniški prenosnik. Sodelavec mi je predlagal program TeamViewer, ki je menda najenostavnejši za uporabo, vendar me zanima, glede na to, da se bi večkrat na dan povezovala na prenosnik preko tablice po recimo 10 minut na vsak session, kakšen paket za mobilni internet bi potrebovala, kolikšna je poraba v tem primeru? Bi bilo npr. 2 gb na mesec dovolj? Trenutno imam v lasti samsung galaxy z androidom, prenosnik pa ima naložen windows xp. Planirala sem vzeti sim kartico pri Telekomu, saj so menda oni najbolj pokriti v sloveniji.

Hvala

BlaY0 ::

Najbolje da to sam zmeriš. Android ima "vgrajen" lep merilec mobilnega prenosa podatkov po posameznih aplikacijah. Nardi eno "štih probo", da vidiš približno koliko podatkov se prenese v eni 10-minutni seji. Večina teh remote desktop aplikacij omogoča tudi prilagajanje kompresije in podobne fičrje, ki ti dodatno zmanjšajo/povečajo prenos podatkov.

feryz ::

Machete ::

TW se da nastaviti, da je zelo slabe kvalitete in posledično porabi manj podatkov. Mislim, pa da je kar požrešen, če se prav spomnim.
Pa če imaš kar koli več za narest, kot kaj pogledat in zapret kakšno okno, bo to kar mazohistično.
Z touchscreenom boš izgubila živce, če bi rada delala kar koli več po winsih (premikala miško, klikala in desnoklikala, dragndropala itd..).
Če je opcija se butni na wifi, razen če si na terenu..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Opkow ::

Na 10" androidni tablici uporabljam Microsoftov RD client. Hkrati imam preko BT sparjeno tako miško, kot tipkovnico. Internet povezavo imam v glavnem preko WiFi-ja.

Za hec sem probal preko mobitelovega tehtheringa in meril porabo podatkov.
Pri cca 10 min browsanja in pisarniškega dela, je bila poraba približno 30 MB.

Vendar moras upoštevati, da poraba podatkov ni konstantna, ker je odvisna od tega, koliko se spreminja vsebina ekrana. Če je vsebina več ali manj statična, je poraba zelo majhna, če se pa vrti film, lihkar probal, pa lahko hitro prideš na 20 MB v eni minuti.

krneki0001 ::

Na mobitelu je 30€ usb 3g modem in kartica sim. Potem pa 20€ gor naložiš in imaš 5GB prenosa podatkov. Ko zmanjka naložiš novih 20€ gor. (lahko tudi manj 5 in 10€ nalagaš, ampak trenutno se najbolj splača 20€, pa imaš 5GB za 3 mesece. (če vsme porabiš, na novo nakažeš)

laguna1 ::

krneki0001 je izjavil:

Na mobitelu je 30€ usb 3g modem in kartica sim. Potem pa 20€ gor naložiš in imaš 5GB prenosa podatkov. Ko zmanjka naložiš novih 20€ gor. (lahko tudi manj 5 in 10€ nalagaš, ampak trenutno se najbolj splača 20€, pa imaš 5GB za 3 mesece. (če vsme porabiš, na novo nakažeš)



Če že misliš to opcijo, se bolj splača SPAR telefonija oz. paket, in sicer:

30-DNEVNI PAKET SPAR 3 GB

Ob aktivaciji 30-dnevnega paketa SPAR 3 GB prejmete 3 GB prenosa podatkov.
Paket za tiste, ki želijo dostopati do spleta povsod.
Ugoden prenos podatkov.
cena zakupa za 30 dni 5,99 EUR
količina prenosa podatkov 3 GB

vsak nadaljnji MB prenosa podatkov 6,6 centa




Vir:
http://www.spar-mobil.si/paketi-ceniki

Mare2 ::

Jaz tudi iščem nekaj za tablico, a kdo ve, kako ima kaj T-2 pokrito? 1 GB bi mi bilo že dovolj.

A je Ljubljana dobro pokrita s T-2?

http://www.t-2.net/mobilna-telefonija/m...

Paket vključuje
Klici znotraj fiksnega in mobilnega T2 omrežja neomejeno
Prenos podatkov v T2 omrežju 1000 MB
Prenos podatkov v omrežju Telekoma Slovenije
100 MB
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spar mobil (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
490151224 (15945) Steinkauz
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15649907 (12235) V-i-p
»

kateri predplačniški paket? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15440877 (17223) VrtniPalcek
»

Ceneje na Iziju

Oddelek: Mobilne tehnologije
273159 (1734) broken/link
»

Kateri predplačniški

Oddelek: Mobilne tehnologije
264095 (3538) BlaY0

Več podobnih tem