» »

crknila grafična 8800gt, rabim zamenjavo

crknila grafična 8800gt, rabim zamenjavo

Dragi ::

Pozdrav,

Ravnokar se mi je 3x obesil PC, ko sem poganjal Lineage2.
Artifakti na obeh zaslonih, slika zamrznjena, malenkost trzne, ko kaj kliknem. Iz tega predvidevam, da je grafična šla v franže.

Trenutna konfiguracija:
i7 920 @ 3,8ghz, 12GB ram
Napajalnik: 490W TAGAN (1x6 pinski pcie), star nekje 4 leta.

Dva zaslona
-24" LG
-19" samsung

Grafična 8800GT

Rabim neko zamenjavo za 8800GT. Po možnosti isto nvidia.

PC uporabljam večinoma za delo (photoshop, dreamweaver, občasno after effects in sony vegas), raznorazni programi. Ogromno pregledam filmov.
Igre sem ter tja. Lineage2 ter aion večinoma.

V bližni prihodnosti bi rad dodal še 19" ali 24" zaslon in bi potem imel 3 hkrati.

Želel bi, da je kar se da tiha. Ne rabi biti ravno pasivna ampak ruži naj pa tudi ne.
Cena, tam do 100-150€.

Naj prosim kdo svetuje, HVALA!

ameba ::

Kupi nov napajalnik za 50€ ( kak Corsari ali LC ), grafično pa kupi rabljeno Ati radeon HD 4850 ( dobiš za 50€ ) bolša od 8800GT.
Igre ti bodo delale še par let.

AndreAS ::

Pozdravljen, za začetek daj 8800 GT v pečico. Mogoče jo rešiš za nekaj časa... Drugače pa menjava kot predlagajo.

lp,Andrej

6151 ::

glede na procesor ki je dober kupi kar kakšno gtx 560 in pa nov napajalnik kot je bilo že predlagano nove so okoli 180EUR in je najboljša p/p.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 6151 ()

mihco ::

nobena nvidia kartica trenutno(razen gtx590) ni sposobna 3h monitorjev na enkrat!!

Rippy ::

mihco je izjavil:

nobena nvidia kartica trenutno(razen gtx590) ni sposobna 3h monitorjev na enkrat!!

Mogoče v igrah...za delo je pa druga zgodba.


Če iščeš grafično za 3 monitorje boš moral vzeti ATI ali pa dve Nvidia v SLI. Ker če se ne motim single nvidia kartice podpirajo le dva monitorja.

Dragi ::

Bo potrebno izgleda kar ati potem vzet.
Mi ni v interesu dajat 700€ za grafično.

@AndreAS fora je da mi deluje normalno. Sploh ne opažam problemov nikoli, ampak ko pa zaženem Lineage2 (mmorpg igra) se mi pa po parih minutah sesuje.
Vprašanje kaj je narobe z njo.


@diavolo
Koliko priključkov ima 4850? Poraba?

69charger ::

Jaz prodam mojo 4770,isto hitra kot 4850. Rabiš samo en 6 pinski PCI priključek,pokuri kar malo,vsaj cca 500w napajalnik rabiš.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

mr1two ::

4770 je bolša izbira, je pa vprašanje ponudbe. Jaz sem jo kar nekaj časa iskal, da sem jo dobil za približno normalno ceno. Pa še v garanciji je :D
Malo porabi v primerjavi z 4850/4870 in se navija ko prasica.
4850 rabi tudi 1 6 pinski priključek, tako kot 4770

LP

dukenukem ::

men je isto umrla 8800gt ,kake 2 meseca nazaj ,to je bila slaba serija kompletno ,zdj mam 5770 1gb , več ne rabim

klinker ::

ameba je izjavil:

Kupi nov napajalnik za 50€ ( kak Corsari ali LC )


Dej ti preden predlagas take neumnosti se prvo malo sam nauci o hardwareju ;((
Uni njegov Tagan je prav dober napajalnik, sploh napram nekemu LCju.

Drugace pa Ati 4xxx tudi ne furajo treh monitorjev tako da ne vem kaj mu to turite pod nos, za njegovo delo pa mu nvidia s cudo tudi pride bolj prav od ATIja. Jst predlagam GTS450, ce pa ti je res taka nuja po 3eh monitorjih pa kako HD5750 ali boljso.

Dragi ::

Tri monitorje bi rad, ker imam trenutno 24" in 19". Ter zraven še 42" televizor (preko DVI - HDMI).

sedaj rabim vsakič stikat en zaslon ven kadar želim gledat zadeve na TVju in to nervira.
Se pravi sedaj bi rabil 3 monitorje, v prihodnosti pa 4 (za dodaten LCD na mizi ter s tem imel 3).

Za cuda se še da nekako potrpet, še posebno če bi rabil 2 nvidiine grafične za 3+ zaslone.
V tem primeru raje vzamem cenovno bolj ugodnega ATIJa in s tem dobil 3 zaslone in kasneje še dodatno nvidio (za cuda).

Se pravi 4770 ali 4850. Podpirata 3 zaslone? Ali raje 5750?

Po testih sta 5750 in 8800GT tam nekje.
http://www.hwcompare.com/1377/geforce-8...
Ponekod prvi vodi, ponekod drugi. Tako da se mi zdi kupovanje nove 5750 trivialno početje.
(za rabljeno 8800gt sem plačal 50€ dve leti nazaj. Za novo 5750 pa 100€ in sem na istem po zmogljivosti :O)


Baaah, glavobol.

klinker ::

HD4xxx serja ne podpira eyefinity... AMD Eyefinity Validated Dongles
Napisal sem HD5750 ali boljso...pac po potrebi si izberi nekaj od 5xxx ali 6xxx serje. Drugace pa mislim da SAPPHIRE RADEON HD 5770 FLEX podpira celo 4 zaslone, samo je kar draga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

klinker ::

Tu imas se Sapphire Radeon HD 6870 1GB FleX HD ki je za 180€ po moje bolj smiseln nakup.

Dragi ::

Kolikor vidim ima 6870 flex 2x 6PCIE adapter, se pravi bi potem rabil še nov napajalnik.

To me potem takoj pride 250€+.

V čem je fora teh displayport adapterjev? Je to kaki posebni kabel ki ga priključiš na monitor, ali je to prav specifično, da samo nekateri monitorji podpirajo ali kako?

stoneman ::

Mene pa zanima katera izmed kartic je boljša.Znima me glasnost, toplota in seveda zmogljivost.

Gigabyte geforce gtx 560 super overclock ali

xfx radeon hd 6970 2gb

Pa prosim če mi kdo pove katera je bolša.Bi pa rad da mi vse igrice delajo na max vsaj še nekaj časa

klinker ::

Dragi je izjavil:

Kolikor vidim ima 6870 flex 2x 6PCIE adapter, se pravi bi potem rabil še nov napajalnik.

To me potem takoj pride 250€+.

V čem je fora teh displayport adapterjev? Je to kaki posebni kabel ki ga priključiš na monitor, ali je to prav specifično, da samo nekateri monitorji podpirajo ali kako?


Za 5770 vsekakor ne bos rabu novega napajalnika, za 6870 si pa malo poglej kolko amperaze/vatov rabis na pci-e. Tvoj Tagan definitivno ni tako svoh, tako da je dosti moznosti da bi fural tudi 6870. Ce nima dveh 6pin pci-e dobis poleg adapter 4 to 6 pin pci-e, bistvo je da dobavlja dovolj toka grafi.

Glede display porta pa mislim da ga mora imet prav monitor, ker ne vem kako je s DP/dvi adapterji v tem primeru...za eyefinity pa moras imet vsaj en display prot priklopljen.

klinker ::

stoneman je izjavil:

Mene pa zanima katera izmed kartic je boljša.Znima me glasnost, toplota in seveda zmogljivost.

Gigabyte geforce gtx 560 super overclock ali

xfx radeon hd 6970 2gb

Pa prosim če mi kdo pove katera je bolša.Bi pa rad da mi vse igrice delajo na max vsaj še nekaj časa


6970 je rang GTX570...nekje boljsa ena drugje druga, tako da naceloma je 6970 hitrejsa karta od GTX560Ti SO, ceprav ta SO verzija ni dalec od navadne GTX570.

Dragi ::

Zdajle sem voltažo meril na linijah.

Neobremenjen sistem (idle):
12v: 12V
5v: 5.08v-5,12V
3,3v: 3,3V

Obremenjen sistem (prime 95, cpu na max):
12v: 12,85- 12,87V
5v: 5,14V- 5,20V
3,3v: 3,3V

Vprašanje kako bi blo, če bi še grafično obremenil.
Pri taganu me edino skrbi starost in popuščanje kondenzatorjev. Letos se mi zdi, da je star 5 let.


Obremenjen cpu in grafična.
Prime 95, drugi test (maximum heat, power consumption) + furmark 1080p test.
Linije:
12v: 11,67v
5v: 5,28v
3,3v: 3,3v


Vse je bilo merjeno z multimetrom. Speed fan kaže linije čisto drugače (popolnoma katastrofalne).

Se pravi, kadarkoli obremenitev naraste 12v linije pade, 5v pa naraste (zakaj, ne vem).
Verjetno ni preveč priporočljivo obešat 6870 na ta napajalnik. Vprašanje če bi vzdržal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragi ()

Dragi ::

V čem je fora med navadnima in "flex" verzijama?

Flex pomeni, da podpirajo do 4 zaslone medtem ko navadni ne?

mihco ::

4h zaslonov ne mores imeti na nobeni brez aktivnih dp adapterjev. Referencne kartice od 68xx(mislim da tudi nova 6790) dalje imajo po dva DP izhoda in na teh karticah je mogoc priklop do 6 ekranov(seveda preko aktivnih DisplyPort adapterjev). Odpiralcu teme priporocam kaksno 6850, ki je bila na pixmanii par dni nazaj v akciji za 110EUR! Priklopljena lahko imas dva monitorja preko dvi izhoda in tv preko hdmi. Glede na potrebe op-ja nebi kupoval nicesar boljsega/drazjega, ker napajalnik kljub pregovorni tagan kvaliteti najverjetneje ne zmore dovolj amperaze na 12v railu za poganjanje res pozresnih graficnih.

Dragi ::

Kolikor sem gledal flex različice obe podpirata 3 zaslone preko dvi in še četrtega dodatno preko DP (karkoli že pač to je).

En dvi (črni) ima kao razdelilec ki se razcepi na 2 DVI (dual dvi), drugi dvi pa deluje ko en sam (single dvi).

Zaradi tega sprašujem v čem je razlika med navadnima in flex. Imata mogoče samo flex različici podporo za 3x zaslon preko dvi?

mihco ::

Dragi je izjavil:

Kolikor sem gledal flex različice obe podpirata 3 zaslone preko dvi in še četrtega dodatno preko DP (karkoli že pač to je).

En dvi (črni) ima kao razdelilec ki se razcepi na 2 DVI (dual dvi), drugi dvi pa deluje ko en sam (single dvi).

Zaradi tega sprašujem v čem je razlika med navadnima in flex. Imata mogoče samo flex različici podporo za 3x zaslon preko dvi?

NE! 4zaslonov ne mores priklopiti tako da zasedes vse izhode!! Niti na flex verziji niti na nobeni drugi! ...o kaksnem razdelilcu govoris?

Torej vezava vec kot 3h monitorjev na eno kartico je mogoca samo na naslednji nacin! : http://www.guru3d.com/imageview.php?ima...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihco ()

Dragi ::

http://www.hardwareheaven.com/reviews/1...

Turning the card round to look at the outputs we find DisplayPort, HDMI 1.3a, and two DVIs. This all seems quite normal but the FleX is far from average in terms of outputs. The reason for this is that on previous Radeon cards there was a requirement that the 3rd screen in an Eyefinity setup had to be a DisplayPort screen or use an active DisplayPort to DVI adapter, adding extra cost. For the FleX edition card our first two screens can use DVI as normal, the third the uses the passive HDMI to DVI cable which is bundled with the card. In summary... three screens, no need for DisplayPort or extra cables. For those who then want to use the DisplayPort socket on the card, they can add a 4th screen through use of this.

http://www.tweaktown.com/reviews/3468/q...

Connectivity is where everything get's interesting. We've got a Single-Link DVI connector, Dual-Link DVI Connector, HDMI and DisplayPort. Four connections on a HD 5770 isn't unusual; what's different here is instead of the two Dual-Link DVI connectors, we have only one along with a Single-Link one.

What's the difference then? - Single-Link doesn't support higher resolution screens like the Dell 27" and Dell 30" which offer resolutions of 2560 x 1440 and 2560 x 1600 respectively. Also not supported are screens that offer 120Hz, like the Alienware AW2310 for instance. What is supported, though, is pretty much every 1920 x 1200 and lower screen on the market, with the exception of those few 120Hz 3D Vision compatible ones.


It's all a little confusing, but here's some configurations you could run; three DVI monitors of 1920 x 1200 60Hz or lower with the help of the DVI to HDMI adapter included in the bundle would be one. You could also run three of the same monitors without the adapter, with one instead being connected via HDMI.

In še slika.
 flex

flex




Še video ki delno opisuje kaj je "flex".


Sem si odgovoru sam na svoje vprašanje. Samo flex verzije imajo to.
Obstaja še kaka "flex" med 5770 and 6870?
Če bi bila kaka za 150EUR bi raje to vzel. 5770 se mi zdi malenkost premalo zmogljiva, 6870 pa preveč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragi ()

klinker ::

Kot vidim so za zdaj le 5670,5770, 6770, 6870 in 6950 v flex edition zbirki. Naj dodam da sta 5770 ter 6770 enaki karti.

mihco ::

flex je razlicna samo v tem, ker lahko priklopis 2xdvi+hdmi. Za cetrti ekran ravno tako rabis AKTIVEN Displayport adapter ali monitor z dp vhodom! Pri ostalih pa lahko priklopis 2xdvi+dp(z pasivnim adapterjem). Na koncu je popolnoma vseeno kaj vzames. Flex je od navadne razlicice drazji za 20EUR, pasivni adapter iz DPvHDMI pa pride verjetno tu nekje. Problem nastopi ko zelis priklopiti 4ti ekran. Takrat pa je edina opcija aktivni dp adapter ali dodatna kartica.

Dragi ::

Verjetno bom vzel kar 6870flex pri mylemon.at
Pride 171€, poštnina 15€ in me potem skupaj pride 186€.
Ista cena kot pri nas brez poštnine. S tem da jo od tam dobim takoj, tu pa rabijo naročat.

Hvala vsem za pomoč :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragi ()

Dragi ::

Evo. Naročeno pri mylemon.at in plačano na banki 30min nazaj.

Pri nas se sploh ne da dobit. Sem klical 3 ponudnike. Pri vseh je kao "dobava po naročilu", s tem da čakaš en teden kot mona in še nategnejo te pri ceni.

Kako dolgo običajno avstrijci rabijo, da dostavijo? 2-3 dni?

mihco ::

1dan za nakazilo + 2-3dni za dostavo

Dragi ::

Sehr geehrter Herr xxxxx,

Die von Ihnen bestellte Ware wird voraussichtlich zwischen 15.06.2011 und 16.06.2011 an Sie verschickt.

Bei Termin?nderungen werden Sie natürlich sofort informiert.
Mit freundlichen Grüßen
Ihr mylemon Team

Lemon Technologies GmbH
Gesch?ftsführer: Patrick Harpf & Thomas Hopfer
Bürgergasse 6 / 8330 Feldbach / Österreich
UID: ATU65194167 / Firmenbuchnummer: FN328146v
t +43 (0)59 002 / f +43 (0)59 002 1000
http://www.mylemon.at

Bürozeiten: Montag bis Freitag, 08:00 - 12:00 und 13:00 - 17:00 Uhr.


Ne zastopim najboljše.

To pomeni, da bo DOSTAVLJENO pri meni jutri ali pojutrišnjem ali pomeni da bodo jutri ali pojutrišnjem šele iz trgovine odposlali?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragi ()

commissar ::

http://translate.google.com/#auto|sl|Se...

Evo, gugel ti lepo pove, da bo odposlano med 15. in 16. in to z ladjo. Verjetno po Dravi. Prevzameš v kakšnem ob-dravskem mestu.

lp

Zgodovina sprememb…

Dragi ::

commissar je izjavil:

http://translate.google.com/#auto|sl|Se...

Evo, gugel ti lepo pove, da bo odposlano med 15. in 16. in to z ladjo. Verjetno po Dravi. Prevzameš v kakšnem ob-dravskem mestu.

lp


A misliš da nisem sam prevajal?
Pa drugič uporabljal nem-eng.

Poglej si sam zakaj.

Dear xxxxx,

The ordered goods is expected to ship between 15/6/2011 and 16/6/2011 to you.

For appointment? changes you will be informed immediately of course.
Yours sincerely,
Info on your team

Lemon Technologies
Gesch O insurance companies: Patrick Harper & Thomas Hopson
Bürgergasse 6 / 8330 Feldbach, Austria
UID: ATU65194167 / Commercial Register: FN328146v
t +43 (0) 59 002 / f +43 (0) 59 002 1000
http://www.mylemon.at

Office hours: Monday to Friday, 08:00 to 12:00 and 13:00 - 17:00 clock.

Ni nobene ladje nikjer. Ship = poslano, ne kot ladja.

Ampak ni jasno napisano, zato sprašujem.

Če bi pisalo "will be shipped" bi zastopu. Samo piše "will be shipped TO YOU", kar zastopim kot, da bo dospelo do mene.

69charger ::

Haha ta je pa dobra,da bojo z ladjo poslali grafo. Piše da bo dostavljeno med 15. in 16. julija.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Dragi ::

69charger je izjavil:

Haha ta je pa dobra,da bojo z ladjo poslali grafo. Piše da bo dostavljeno med 15. in 16. julija.


Najlepša hvala. Upam, da bo dostavljena že jutri :)

Blinder ::

naročenega blaga je pričakovati, da ladja med 15/6/2011 in 16/6/2011 za vas.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Dragi ::

Evo, dostavljeno danes na dom.
Naročeno je bilo v petek.
Denar nakazan v ponedeljek dopoldne.
V torek so potrdili prejem denarja.
V sredo so robo odposlali (in poslali email z sledilno številko)
Danes v petek je roba pri meni in grafična zmontirana.

Deluje super, izredno tiha.

Edino kar me muči je tretji zaslon, TV.
Priključen je preko HDMI, ampak resolucija ni maximalna kot bi morala bit.
V radeon nadzorni plošči je maximalna resolucija (na voljo) 1080p ali 1680x1020, vendar televizor podpira maximalno 1920x1050.

Kje bi se dalo to povečat?

Dragi ::

Rešeno. Problem je bil v tvju, je imel auto zoom nastavljen.

Najlepša hvala vsem za nasvete in lep dan. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rabim grafično kartico ki ima 3 ali 4 DVI/VGA izhode

Oddelek: Kaj kupiti
8562 (498) Dr_M
»

trije monitorji na en računalnik

Oddelek: Zvok in slika
486736 (5988) Janac
»

Grafična za 3+ monitorje

Oddelek: Zvok in slika
101270 (987) alessio2
»

katera Dual DVI grafična kartica

Oddelek: Kaj kupiti
141733 (1598) frudi
»

Grafična - 3 izhodi

Oddelek: Zvok in slika
61180 (1034) Dzuro10

Več podobnih tem