» »

težave z računalnikom

težave z računalnikom

scarymovie ::

Pozdravljeni,

imam težavo, ker ko prižgem računalnik se ne prikaže nič (oz. se izpiše na monitorju no signal). Pred tem sem imel sicer precej nerodno smolo, ker sem nepravilno priklopil napajalni kabel v matično ploščo. Od tega trenutka naprej se mi računalnik ni več prižgal. Zamenjal sem matično ploščo in sedaj se računalnik prižge. Vendar je samo prižgan, brez da bi se karkoli izpisalo ali prikazalo na zaslon. Probal sem zamenjat še grafično, vendar se s tem tudi ni nič spremenilo. Bi mi lahko kod prosim pomagal, v čem je težava?

hvala,
LP

matonson ::

Kaj zapiska?
Ima matična integrirano grafiko?
Preveri še enkrat kable.

scarymovie ::

imam matično ploščo: ASUS P5GD2 -X, ki nima intergrirane grafične kartice. Drugače pa ne zapisak nič, razen če vzamen ven rame in ga pol prižgem. Kable sem preveril in so vredu priključeni.

matonson ::

Težko rečt. Lahko je tisti napajalni kabel vplival na še kaj.
Kater procesor imaš?

scarymovie ::

Procesor imam Intel Pentium 4 (3,2Ghz)

Glede na to da sem zamenjal celotno matično (tudi grafično sem zamenjal), skoraj drugo več ne ostane kot procesor. Bi lahko bila težav v procesorju?

Zgodovina sprememb…

matonson ::

Ostanejo še rami:D Lahko so tudi BIOSI. Nekatere P4 podpira ta plata že s prvimi BIOSI, nekatere ne http://www.asus.com/Motherboards/Intel_.... Problem maš, da ne vidiš slike... Do sedaj sem mel izkušnje le z AMD platami pa je računalnik vseeno zalavfal kljub napačnim BIOSOM, le procesor ni bil prepoznan. Nevem pa kako se to odzove v tvojem primeru.

Če imaš več palčk ramov, probaj še z vsako posebej. Drugače mi pa že zmanjkuje idej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matonson ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4317273 (13396) G_mAn
»

Sestavil PC - monitor neodziven, matične ne piska

Oddelek: Strojna oprema
354859 (2987) Riff
»

grafična ok, slike ni!!!???

Oddelek: Pomoč in nasveti
352431 (1851) polde66
»

Nekaj zelo čudnega-pomoč prosim

Oddelek: Strojna oprema
121379 (1113) T-Majo
»

Naredil kratek stik na maticni

Oddelek: Pomoč in nasveti
111680 (1382) Realman

Več podobnih tem