» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
139 / 270
»»

belo mleko ::

hamez66 je izjavil:

belo mleko je izjavil:

Ne morete vedeti, ker kriptovaluta bazira na vakuumu, na niču. 8-) Lahko je 1€ ali 1*10^6€. Kdo ve? Vrednost traktorja, parcele ali podjetja se npr. da oceniti.


Ja, traktor, parcelo ali podjetje je treba ocenit, za coine nam je pa cena v vsakem momentu znana.


Kolikšna je vrednost 100 dolarskega bankovca? Toliko kot je vreden papir. Lahko ga vržeš v peč in dobiš nekaj uporabne energije. Tako nekako je tudi z bitcoini. Razlika je, da za dolarje jamči najmočnejša država na svetu, za bitcoine pa nihče in tako ga niti v peč ne moreš vržt v kolikor jutri zanj ne najdeš kupca.

Keš je pa tako ali tako klump, dolarski ali bitcoinovski. Bolje je kupit zaplato zemlje in na njej gojiti gartrože.

lp, dobrotnik z red pills
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: dejanslo ()

Zeitgeist ::

belo mleko lahko gres nekam drugam tvojo filozofijo sirit? razumeli smo te, bitcoin in ostale kriptovalute so nic, niente, garnichts. prosim lepo ne odpiraj vec tega topica in nas pusti nevedneze v nasem brezveznem svetu...

Samuel ::

Zeitgeist je izjavil:

belo mleko lahko gres nekam drugam tvojo filozofijo sirit? razumeli smo te, bitcoin in ostale kriptovalute so nic, niente, garnichts. prosim lepo ne odpiraj vec tega topica in nas pusti nevedneze v nasem brezveznem svetu...


Belemu mleku ni jasno, zakaj se en Yahoo prodaja za nekaj milijard USD. Saj je cajtng čist dobr. :))
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

hamez66 ::

belo mleko je izjavil:

hamez66 je izjavil:

belo mleko je izjavil:

Ne morete vedeti, ker kriptovaluta bazira na vakuumu, na niču. 8-) Lahko je 1€ ali 1*10^6€. Kdo ve? Vrednost traktorja, parcele ali podjetja se npr. da oceniti.


Ja, traktor, parcelo ali podjetje je treba ocenit, za coine nam je pa cena v vsakem momentu znana.


Kolikšna je vrednost 100 dolarskega bankovca? Toliko kot je vreden papir. Lahko ga vržeš v peč in dobiš nekaj uporabne energije. Tako nekako je tudi z bitcoini. Razlika je, da za dolarje jamči najmočnejša država na svetu, za bitcoine pa nihče in tako ga niti v peč ne moreš vržt v kolikor jutri zanj ne najdeš kupca.

Keš je pa tako ali tako klump, dolarski ali bitcoinovski. Bolje je kupit zaplato zemlje in na njej gojiti gartrože.

lp, dobrotnik z red pills



Okoli 90 eur, 0.054 btc, 50 kil kruha, 5 flaš pira itd.

Za rabljen avto je pa treba še ugotovit.

Ne vem pa, zakaj jutri ne bi našel kupca za bitcoin. Je že nekaj let, odkar to ni več problem. Ja, bitcoina ne moreš vreči v koš, kot tudi ne moreš svojega operacijskega sistema, ki ti teče na računalniku. So what?

Popravek, 50 flaš pira. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

belo mleko ::

hamez66 je izjavil:

Okoli 90 eur, 0.054 btc, 50 kil kruha, 5 flaš pira itd.


Ja, ob osmih zjutraj, potem pa proti peti uri, ko greš iz službe proti € drastično pade in namesto 50 štruc, dobiš samo še 40 štruc. In nekateri temu pravijo, da je bitcoin namenjen ohranjanju vrednosti. Hmm, jaz bi resno revidiral ta stališča ob dejstvu da bitcoin poskakuje kot čivava na kokainu.

No, bodi to dovolj. Zdaj vas pa res za nekaj časa puščam v enoumju kripto sveta, kjer dvomi in vprašanja niso zaželeni. 8-)

Pa-pa

https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

hamez66 ::

belo mleko je izjavil:

hamez66 je izjavil:

Okoli 90 eur, 0.054 btc, 50 kil kruha, 5 flaš pira itd.


Ja, ob osmih zjutraj, potem pa proti peti uri, ko greš iz službe proti EUR drastično pade in namesto 50 štruc, dobiš samo še 40 štruc. In nekateri temu pravijo, da je bitcoin namenjen ohranjanju vrednosti. Hmm, jaz bi resno revidiral ta stališča ob dejstvu da bitcoin poskakuje kot čivava na kokainu.

No, bodi to dovolj. Zdaj vas pa res za nekaj časa puščam v enoumju kripto sveta, kjer dvomi in vprašanja niso zaželeni. 8-)

Pa-pa



Ne ne, ti kar ostani z nami. Dodajaš vrednost. Vedno je lepo vedeti, kako razmišljajo tisti, ki kripto poznajo bolj od daleč, imajo pa določeno razumevanje o investiranju in podobnem.

Tega, da je bitcoin namenjen ohranjanju vrednosti, od mene ne boš slišal. Saj je še veliko podobnih pravljic o bitcoinu in drugih coinih.

Ne veš, koliko bo coin vreden čez eno uro ali en dan, veš pa, koliko je coin vreden v točno tistem trenutku. Pri rabljenem avtomobilu je pa obratno. Veš, približno koliko je vreden avto in veš, da bo avto ohranil vrednost (oz jo počasi izgubljal, vendar uporabna vrednost ostaja približno enaka). Ne veš pa natančno, koliko boš moral zanj odšteti, lahko se pogajaš itd. Če pa že imaš avto, vendar bi namesto avta imel raje kaj drugega, avta ne moreš v trenutku zamenjati za evre, ampak imaš s tem sitnosti.

Gre pač za različne stvari. Bitcoin in ostale kriptovalute v svetu nimajo ekvivalenta. So posebna, nova tehnologija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

Samuel ::

hamez66 je izjavil:

Ne ne, ti kar ostani z nami. Dodajaš vrednost. Vedno je lepo vedeti, kako razmišljajo tisti, ki kripto poznajo bolj od daleč, imajo pa določeno razumevanje o investiranju in podobnem.
Tega, da je bitcoin namenjen ohranjanju vrednosti, od mene ne boš slišal. Saj je še veliko podobnih pravljic o bitcoinu in drugih coinih.


Kako da ni? Koliko štuc kruha si dobil pred petimi leti za 1 BTC in koliko danes? In koliko, če vzameš v ozir EUR?
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

hamez66 ::

Samuel je izjavil:

hamez66 je izjavil:

Ne ne, ti kar ostani z nami. Dodajaš vrednost. Vedno je lepo vedeti, kako razmišljajo tisti, ki kripto poznajo bolj od daleč, imajo pa določeno razumevanje o investiranju in podobnem.
Tega, da je bitcoin namenjen ohranjanju vrednosti, od mene ne boš slišal. Saj je še veliko podobnih pravljic o bitcoinu in drugih coinih.


Kako da ni? Koliko štuc kruha si dobil pred petimi leti za 1 BTC in koliko danes? In koliko, če vzameš v ozir EUR?



To že, ampak jaz sem svojo vrednost zadnje dni raje ohranjal v dolarjih, kot v bitcoinih. :)

Bitcoin niha in do zdaj je v povprečju rastel 0.xx procentov na dan. Ampak obstajajo tudi konkurenčne valute, ki so v osnovi samo kopije bitcoina, pa niso ohranile nobene vrednosti. Pri bitcoinu je bilo tako, kot je bilo, lahko bi bilo pa tudi drugače, in ne bi ohranil nobene vrednosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

jype ::

Okapi> Saj je lepo gledati vse te milijonarje, ki so obogateli z raznimi kojni, pa si, namesto da bi uživali na Tahitiju, vzamejo čas in nam tule razlagajo, kako se to počne.:))

V resnici je psihologija teh reči izjemno zanimivo področje. Jaz sem bil ta teden prvič v življenju milijonar, zdaj pa na srečo nisem več - ampak jaz po dnevnem kolesarjenju še vedno raje sedim v senci in tipkam po forumu, kot da bi "užival" na Tahitiju.

No, morda si bom res privoščil izlet na Kamčatko, ampak mudi se mi še ne, pa najprej moram otroke navdušiti nad idejo.

slovencl ::

Zakaj pa na srečo - a si spet mal talal kojne :)

V vsakem primeru nima smisla trgovat s fičnki in prekladat 100Eur in cele noči spremljat kaj se dogaja - v tem primeru tudi če služiš, je to na uro bolj mal...

Samuel ::

Samuel je izjavil:

Bull flag imamo zdaj na Bitstampu.. vprašanje, če je to bottom.


trenutno faza konsolidacije...
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

ohnowhy ::

zakaj si mi, btctrader, flekal na izbris, saj pa se nisem nič zlagal, lahko pokažem transactions log, jaz imam zgubo, torej je zero-sum game... imel sem tudi profit, pa ga zdaj pač nimam. kako bo jutri ali kdaj, ne vem... in, če je tebi samo trenutna cena pomembna, potem je glavnina tvojih poslov arbitraža? letos (2017?) si zaslužil s tem poslovanjem, koliko, ene 100-200kEUR, tu nekje?

če ste fantje resnični poglobljeni tržni psihologi in milijonarji in ste najraje v senci (po celodnevnem kolesarjenju) in na forumu in razmišljate o 4 kartah za Kamčatko v skupni vrednosti cca. 5-10kEUR in o nekakšnih navduševanjih otrok, se mi zdi, da so med nami bistvena razhajanja v dojemanju udobja...

res ni moja stvar, ampak mislim, da bi bilo zanimivo, če bi se enkrat srečali, lahko tudi na kakšni konferenci, razstavi, sprejemu, sejmu ali čem podobnem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ohnowhy ()

hamez66 ::

ohnowhy je izjavil:

zakaj si mi, btctrader, flekal na izbris, saj pa se nisem nič zlagal, lahko pokažem transactions log, jaz imam zgubo, torej je zero-sum game... imel sem tudi profit, pa ga zdaj pač nimam. kako bo jutri ali kdaj, ne vem... in, če je tebi samo trenutna cena pomembna, potem je glavnina tvojih poslov arbitraža? letos (2017?) si zaslužil s tem poslovanjem, koliko, ene 100-200kEUR, tu nekje?

če ste fantje resnični poglobljeni tržni psihologi in milijonarji in ste najraje v senci (po celodnevnem kolesarjenju) in na forumu in razmišljate o 4 kartah za Kamčatko v skupni vrednosti cca. 5-10kEUR in o nekakšnih navduševanjih otrok, se mi zdi, da so med nami bistvena razhajanja v dojemanju udobja...

res ni moja stvar, ampak mislim, da bi bilo zanimivo, če bi se enkrat srečali, lahko tudi na kakšni konferenci, razstavi, sprejemu, sejmu ali čem podobnem...



Po pomoti. Hotel sem pritisniti reply, pa sem kliknil predlagaj izbris. Potem sem pa začel pisat odgovor, pa pozabil odgovor dokončat, nakar sem na vse skupaj pozabil. Se opravičujem.


Saj sem že drugod napisal, koliko približno sem zaslužil. No letos sem približno 78k$ v profitu. Se pravi nič posebnega v primerjavi s kom drugim, vseeno pa fajn plača za slovenske razmere.
Sem mislil, da je bilo malo več, torej bo verjetno trajalo še nekaj časa, da pridem do 100k. Ampak sem že malo utrujen od tega trejdanja.
Malo premalo za Tahiti, pa tudi nimam posebne želje po dopustovanju.


Glede zero sum se mi pa v bistvu ne da več razpravljati. Ampak če seštejeva njegov profit in tvojo izgubo danes, se številki ne seštejeta v število 0. Ti imaš recimo zdaj 500 eur izgube, čez eno uro 450 eur izgube, čez en mesec 200 eur plusa in tako naprej... To, koliko imaš ti izgube, ni odvisno od vajine transakcije, ampak od tega, kakšna je cena na trgu. Pri pokru pa dva igrata, dobiček enega je izguba drugega - pristojbina, ki jo pobere igralnica. Ko je transakcija končana, je se dobički in izgube seštejejo v nič (igralnica ima svoj del dobička kot tretji deležnik).

In potem se da o tem filozofirat, da je ena stvar narejena v momentu, druga pa v daljšem časovnem obdobju in tako naprej, ampak meni se zdi to manj bistveno, kot to, da človek zna razumet, zakaj prihaja do takih dogajanj, kot prihaja, in da jih zna obrniti sebi v prid. Možno, da je zero sum game, ampak jaz mislim, da je zadeva bolj kompleksna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

Aquafriend ::

Zaradi nestabilne cene bitcoina zadnje dni me zanima, če se da iz polinexa dat v bitstamp, kraken ali coinbase bitcoine in jih nato pretvorit v fiat valuto, eur ali dolar in pustit počivat v dolarjih namest bicoinih.

Se prav če se da pustit na bitstamp, krakenu in coinbase v eur ali usd namest altcoinih? Kakšno prakso imate dnevni traderji in drugi? Ali še vedno puščate na konc izplena vse v bitcoinih?

Zgodovina sprememb…

hamez66 ::

Ja, če misliš, da bo cena bitcoina še naprej padala, potem prodaš v dolarje ali evre. Če si na poloniex, lahko tudi v USDT, ker so se v zadnjih dneh dogajale zanimive dogodivščine. Bitcoini so bili naprodaj po 1550 USDT, ko je bila cena drugod okoli 1850.

harmony ::

Poscijem se na ta kraken. Dva dneva sta minila in se nic ni odobreno. Pise pa kao najvec 48h.

Aquafriend ::

A se da kej služit tudi na račun razlike cen na različnih borzah, tako, da samo prenašaš z ene na drugo , kupuješ kjer je cenej in prodaš čez nekaj trenutkov na drugi borzi?

hamez66 ::

Aquafriend je izjavil:

A se da kej služit tudi na račun razlike cen na različnih borzah, tako, da samo prenašaš z ene na drugo , kupuješ kjer je cenej in prodaš čez nekaj trenutkov na drugi borzi?


Seveda. Točno to jaz počnem. Izkoriščam razlike v cenah. Danes je na bitstampu najdražje, si pošljem tja in tam prodam. Ko se cena bitstampa izenači s ceno na btc-e ali na bitfinex, pa spet kupim na bitstampu in pošljem tja ter tam prodam. Tako imam povsod fiat in samo čakam na priložnost, da nekje kupim ceneje in pošljem tja, kjer je dražje.

To je taka trotel ziher strategija z nizko varianco. Enkrat narediš to, pa imaš toliko profita, kot bi dobil na banki v enem letu.. :)

Pa to se da počet tudi takrat, ko je cena bolj stabilna, le dlje časa traja, da se razlike obrnejo tebi v prid. V mirnih časih včasih narediš 1 ali 2 taka trejda na teden in samo čakaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

K0l1br1 ::

Torej ti čaka fiat po različnih borzah in ko se trend obrne, fiat spremeniš v valuto, ki je cenejša proti drugi borzi in jo pošlješ spet tja, kjer je dražja in ko rabiš fiat, daš na tisti borzi zahtevek za withdraqw ali pa spremeniš v btc, bistamp, prodaja, withdraw...

Še to, kako pa se to spremlja - kar preko borz ali preko skupnega portala, kjer so vse borze gor?

hamez66 ::

Tako je. To je ena izmed stvari, ki jih počnem. Trotel ziher strategija.


Tole je pa stran, ki jo spremljam:

http://bitkan.com/price

Obstajajo še mnoge druge strani, z grafi itd, ampak meni je ta najbolj všeč, zaradi dveh razlogov: številke je veliko lažje prebrat, če so v tabeli, kot če je treba brat iz grafa, druga stvar so pa te barvaste številke. Ko začne vse utripat rdeče, veš, da se nekaj dogaja. Če potem nekje cena pade (recimo na kitajskem exchangu v kratkem času močno pade), je pametno razmislit o prodaji. Te razlike v cenah pomagajo tako pri direktnem dobičku z arbitražo, pa še pomagajo ti kupit ali prodat v pravem času na pravem exchangu.


Imaš tudi druge strategije, npr long term držanje coina, za katerega verjameš, da bo vreden več, kot je sedaj. Jaz sem ta del preveč zanemarjal, sem pa lepo držal bitcoine in jih potem takrat, ko sem dvakrat prilepil graf, tudi prodal. Pri drugih coinih sem bil bolj slab :) Pri LTCju mi je dobro uspelo kupovat in prodajat, ampak sem naredil tudi mnogo groznih trejdov, panic sellov, in mi je pobralo ogromno živcev. Če je kdo poslušal Gruntfurmicha, je dobro zaslužil. Ripple, Bitcoin in Whitecoin so vsi narastli :)

Pa je potem še mnogo drugih profitabilnih priložnosti, ... npr. da postavljaš zelo nizko orderje v upanju, da se bo "nekaj" zgodilo. Npr pred dnevi se je ripple prodajal po 0.04 eur, pa so nekateri tu kar dobro pokasirali. Na poloniexu so se v času padanja coini prodajali po smešno nizkih USDT cenah (tether), torej se je tu dalo zelo lepo služit. Takšne in drugačne priložnosti se ves čas pojavljajo, samo izkoristit jih je treba. Jaz izkoristim samo majhen procent tega, kar je na voljo.

Lahko se greš flip flop. Kupiš po nizki ceni in takoj, ko kupiš, naštimaš prodajo pri malo višji ceni in čakaš. Cena mora biti dovolj visoka, da imaš nekaj dobička in da pokriješ še provizijo. To je najbolje početi na medium volume coinih na kakšnem bittrex ali podobnem exchangu. Tam so "spreadi" na nekaterih coinih zelo visoki, in npr. kupuješ po 0.008 in potem takoj prodajaš po 0.009. To je odlična strategija, če začneš z nekaj 100 eur in hočeš prilesti malo višje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

hamez66 ::

Najboljša je pa potem kombinacija vsega. Držiš coin, s katerim trejdaš, zato, da jih imaš več in potem večino prodaš takrat, ko oceniš, da višje ne bi moglo več it. Ampak vrhove pri alt coinih napovedovat je zelo težko in se potem držiš za glavo, če prehitro prodaš.

Seveda se ti pa mora potem to vse poklopiti. Stvari gredo lahko tudi zelo narobe, npr. tako, kot je šlo danes z alt coini.

Pa nazadnje, ko se je trend obrnil, so alt coini izredno hitro izgubljali vrednost. Zato sem se jaz večine znebil, tistih, katerih se pa nisem, so mi pa zaenkrat pridelali minus, kako bo pa v prihodnje, bomo pa še videli. V glavnem, z alt coini in tudi z bitcoini sem trenutno na minimumu. Bom počakal, da se stanje razjasni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

K0l1br1 ::

Hvala za vse info. So zelo koristne.

hamez66 ::

K0l1br1 je izjavil:

Hvala za vse info. So zelo koristne.


Me veseli.

Če trejdaš z alti, je fajn biti pozoren na trollbox. Iz trollboxa se da razbrati, kaj je tisti dan "in". Na ta način sem lepo trofnil DGBje, so bili zelo prijazni do mene :D

hamez66 ::

Za informacije je dober twitter. Najti je treba prave ljudi, pa se da marsikaj pametnega izvedet. Informacije pa spremljam še na Coindesku, Redditu in Slo-techu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

sniff ::

se pridružujem pohvali za infote btctrader...pa stran s cenami je tudi zakon. ne morm verjet, da so take razike.

ivanuscha ::

@btctrader

Hvala za izčrpne inforamcije. Me pa še zanima, med katerimi stranmi iz bitkan.com pa večinoma potem prenašaš kovance in vsaj kakšna mora biti razlika v ceni da se to izplača? Pa to počneš vglavnem z bitcoini?

hamez66 ::

Nikakor prenašat na kakšno kitajsko, ker ne boste dobili coinov ven. Zaradi trenutne situacije jaz trejdam samo med Bitstamp, Bitfinex, Poloniex in Btc-e. Lahko dodaš še Kraken in Coinbase, pa tudi nekaj drugih manjših.

Ampak s tem je tako, da se tega ne splača počet, če so vložki nizki. Za to počet je fajn imet vsaj za okoli 15000$, drugače se bolj splača kakšne druge stvari. Problem je namreč v tem, ko enkrat npr. pošlješ veliko coinov na en exchange in jih prodaš, potem se pa cena na tem exchangu dolgo ne poravna oz zbliža s kakšno drugo, in potem ti denar več ali manj stoji tam, medtem ko se na drugih exchangih pojavljajo dobre priložnosti. Če imaš več kapitala, si pa lahko privoščiš, da ti tudi drugje stoji denar. To ni strategija za hiter napredek, ampak bolj taka počasna in za ziher, kjer ti denar v povprečju ves čas narašča.


Glavni coin za počet to je bitcoin, ampak se da tudi z drugimi. Z xrp se da med poloniex, kraken, bitstamp, bitfinex in btc38, ne da se pa na btc-e. Lahko se počne tudi z ltc.


Kakšna razlika? V mirnih časih in pod določenimi pogoji je že 1.5% dovolj, v bolj vihravih časih je pa odvisno od dnevnih nihanj, ampak se cilja na precej več. Odvisno je tudi od tega, koliko fiat (usd ali eur) imaš še na razpolago. Nočeš takoj vsega porabit pri 1.5% razlike, če je vse vihravo in bo razlika čez 2 uri 5%. Raje počasi in potrpežljivo. Če je pa razlika enkrat 7,5% ali več, pa na polno. Trenutno je razlika med btc-e in bitstampom 100$, ampak je ne bom izkoriščal in bom raje obdržal tisti manjši delež na btc-e, ker se bo verjetno pojavila boljša priložnost, če se pa ne bo, pa tudi prav, se bo pa kdaj drugič spet. Nikoli ne more človek izkoristiti 100% potenciala, že majhen delček je dovolj. Razlike so bile nekaj časa konstantno 160$ z nihaji do 220$, zato je brezveze vse zagonit za 100$ razlike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

sniff ::

@btctrader: pošl referrer code za bitfinex.com, da vsaj za kšn pir dobiš, če že talaš info ;-)

hamez66 ::

sniff je izjavil:

@btctrader: pošl referrer code za bitfinex.com, da vsaj za kšn pir dobiš, če že talaš info ;-)


Hehe, ne vem, če obstaja ta zadeva pri Bitfinexu.


Informacije pa delim zato, da me ne bi potem kakšen obtoževal, da sem bitcoin shill ali karkoli. Če se bitcoin ne stabilizira nekje vsaj nad 1500$, bo mnogo ljudi jeznih, pa bo potem kakšen rekel, da sem govoril, da je vse free itd. Ni free, free je samo, če vsaj približno veš, kaj delaš. Če pa kupuješ coine zato, ker je znanec s coini obogatel, moraš pa razumet, da je on zato obogatel, ker se je cena že toliko povišala, ne zato, ker so coini čudežni in bodo kar rastli v nedogled. Enkrat zmanjka sredstev in trend se obrne. Če se bo zdaj slučajno trend obrnil na tak način, kot se je v preteklosti, to pomeni polomijo na večini manjših alt coinov. Eth se bo verjetno od vseh najbolje držal, pa še kakšen bo presenetil, ampak večina bo rdeča.

Ampak trgi so zdaj vseeno malo nori in mogoče je bil tale padec iz 2700 na 1950 samo korekcija in gremo še enkrat v višave. Pri vsem poceni denarju in promociji je to čisto možno.

Drugače na splošno nočem napovedovat, kaj bo, je pa fajn imeti načrt, kaj naredit, če se določene stvari obrnejo v nepričakovani smeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

hamez66 ::

// izbris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

Ajnstajn` ::

Tudi jaz se ti zahvaljujem za odlične informacije btc trader, določene stvari so mi bile že domače, sem pa zagotovo našel tudi nekaj koristnih nasvetov.

Drugace me pa zanima, a ne cakas predolgo za posiljanje/withdrawanje med borzami?
//

Zgodovina sprememb…

Aquafriend ::

Tudi jaz se zahvaljujem, a maš kak paypal, če v prihodnosti kaj zaslužm na račun teh informacij, da ti pošljem kak eur?

hamez66 ::

Ajnstajn` je izjavil:

Tudi jaz se ti zahvaljujem za odlične informacije btc trader, določene stvari so mi bile že domače, sem pa zagotovo našel tudi nekaj koristnih nasvetov.


Super. Saj tudi meni pomaga, če napišem tisto, kar imam sicer v glavi.

Ko se bo tole malo umirilo, se bom pa lotil tehnične analize. Kar sem si do sedaj ogledal, je zelo informativno in je koristno tudi za trejdanje alt coinov.


Trenutno bi mi v resnici res sedel dopust, ampak se bojim, da bo bitcoin spet preveč zrastel. Ne bi rad videl, da pride do 4000$, mene pa ne bi bilo zraven.
Leta 2013 sta se zgodila dva balončka. Prvi je bil 11. aprila (se mi zdi), ko smo prišli do 265, 7.junija smo jih pa lahko kupovali po 65$, ta pravi balon do 1200$ je pa nastopil novembra.

Ajnstajn` ::

Koliko casa pa cakas za posiljanje/withdrawanje med borzami?
//

hamez66 ::

To je odvisno od tega, koliko blokov mora potrditi transakcijo. Na bitstamp pride po 4ih potrditvah, na bitfinex in btc-e po 3, na poloniex po eni potrditvi, na bittrex po dveh in tako naprej. V povprečju je med potrditvami 10 minut, to pa lahko včasih zelo niha. Se je zgodilo, da bitcoin omrežje ni našlo novega bloka več kot eno uro, in sem potem čakal skoraj 2 uri od takrat, ko sem jo poslal do takrat, ko sem jo dobil. Včasih se zgodi, da menjalnice nimajo coinov v njihovem hot walletu, pa je treba na to čakat. Včasih traja par ur, da pošljejo, ampak v večini primerov pošljejo takoj po potrditvi emaila.

Ajnstajn` ::

A pa ti je to potem normalno laufalo zadnja dva tedna, ko je bil blockchain popolnoma zabasan, tudi z 200k+ transakcijami v que...?
//

hamez66 ::

Meni je normalno lavfalo, ampak so imele transakcije včasih nenormalno visoke pristojbine (feeje). Ena transakcija je recimo imela 22$ pristojbin. Se je pa tudi že zgodilo, da sem čakal na potrditev, ampak zelo redko. Iz strani menjalnic bi bilo smiselno, če bi plačevali visoke feeje samo za dovolj visoke transakcije. Nekako nima smisla, da bi za npr 50$ transakcijo plačal še 5$ pristojbin, kar pa je tehnično čisto možno, saj je velikost priporočene transakcije odvisna od števila inputov v transakciji in ne od velikosti transakcije. ( število inputov in outputov lahko preveriš na blockchain.info, kjer se vidi, iz koliko naslovov prihajajo in na koliko naslovov odhajajo bitcoini )


Če menjalnica omogoča, je včasih pametnejše uporabit drug coin, npr. xrp, ltc ali eth, predvsem zato, ker so hitrejši.

Ajnstajn` ::

Cudno, jaz sem skoz dolgo cakal... Recimo ob posiljanju 2 btc sem imel skoz fee od 10-15$, poleg tega sem se cakal nekje po 10 ur, da se je transkacija potrdila, enkrat celo 20 ur.

Pa se ne zgodi velikokrat, da se ta razlika v tem casu ze izenaci ali pa se cena tako spremeni da na koncu ne ostane nic od profita( ali celo izguba) ?
//

Zgodovina sprememb…

McClane ::

Seveda da se razlika hitro izniči, tukaj imaš še bote, ki ti namensko iščejo take vrzeli kot btctrader in jih izkoriščajo - tako kot je rekel, včasih je že čas med prenosi predolg in se ti arbitraža med borzami poravna. Tu so potem še fee-ji in ... ja, na koncu z majhnimi zneski res nimaš skoraj nič profita. Je pa seveda čisto lep način za nekaj zaslužit.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

Samuel ::

Včeraj je bil spread med Bitstampom in BTCe-jem kar 12+%!
Medtem, ko je bila cena večkrat v zadnjem mesecu med borazmi tudi izenačena, oziroma je bila cena bitcoina na BTCe celo višja kot na Bitstampu.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

MalRey ::

hamez66 je izjavil:

Trotel ziher strategija.


Nič ni ziher, in nobeno kosilo ni zastonj, pa četudi na prvi pogled izgleda tako. Res lahko tu in tam pobereš kak procent, ampak kot si omenil, moraš denar držati na borzi, s tem pa je povezano tveganje. Recimo da nekaj časa delaš arbitražo in ti tako dobro uspeva, da postaneš zelo samozavesten. Kaj misliš se bo zgodilo, ko boš namesto 1% opazil 10%+ arbitražno priložnost, kot npr. na MtGox v letu 2013-2014? Zaradi "normalcy bias" boš presodil, da je potencialni profit bistveno višji od tveganja, podobno kot je to storil eden glavnih Bitcoin developerjev, Gregory Maxwell:
https://www.reddit.com/r/btc/comments/4...

Nobeno kosilo ni zastonj!

P.S.: Mislim da si tudi sam omenil, da imaš nek denar ujet na Kitajskem?

Okapi ::

hamez66 je izjavil:

Ampak trgi so zdaj vseeno malo nori in mogoče je bil tale padec iz 2700 na 1950 samo korekcija in gremo še enkrat v višave.
Najbolj smešni so pa ti izrazi, korekcija, odboj ...
Dajejo vtis, da nekaj res pomenijo, v resnici pa je to enako, kot bi pri ruleti rekel, da je črna po petih rdečih korekcija:))

ohnowhy ::

okapi, ali je korekcija ali pa resničen obrat trenda, je odvisno samo od tega, kako je folk napaljen, v prihodnost noben ne vidi... meni je tole preveč ostro dogajanje, da žaga +/- 50% dnevno, bom verjetno res moral komu dat v upravljanju, kar se tiče tek e-valut... mene so včeraj klicali, ko je blo možno nabavit eth po 100€ ali nekaj takega, pa sem rekel, da čez vikend nimam časa (pa tudi prepričan nisem bil, kako je na stvari), no, malo mi je žal... je pa btctrader lepo opisal, kar se je sicer odsevalo v njegovih postih. e-valute so meni uncharted risk territory (prav zaradi nematerialne substance), se mi zdi, da sem precej pozno (morda že prepozno) prišel zraven, oz. bi moral iskat priložnosti z "big upside potential and very small downside risk", ampak to se dogaja s takšnim tempom, da je težko slediti...

hamez66 ::

Okapi je izjavil:

hamez66 je izjavil:

Ampak trgi so zdaj vseeno malo nori in mogoče je bil tale padec iz 2700 na 1950 samo korekcija in gremo še enkrat v višave.
Najbolj smešni so pa ti izrazi, korekcija, odboj ...
Dajejo vtis, da nekaj res pomenijo, v resnici pa je to enako, kot bi pri ruleti rekel, da je črna po petih rdečih korekcija:))



Tebi je lahko smešno, so pa pač samo izrazi za različne oblike grafov in za sentiment množic. Za naprej ne moreš napovedovat, lahko samo ugibaš, za nazaj pa ni težko povedat, kaj se je zgodilo.

Če bi bila danes cena bitcoina recimo okoli 1200$, bi lahko govorili o kapitulaciji, ker je pa 2300, pa lahko rečemo, da je šlo samo za shakeout :D Čez 2 meseca bomo pa že malo bolje vedeli, za kaj je šlo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

Samuel ::

Okapi je izjavil:

Najbolj smešni so pa ti izrazi, korekcija, odboj ...


ja, strokovni izrazi niso za bebce...
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

hamez66 ::

MalRey je izjavil:

hamez66 je izjavil:

Trotel ziher strategija.


Nič ni ziher, in nobeno kosilo ni zastonj, pa četudi na prvi pogled izgleda tako. Res lahko tu in tam pobereš kak procent, ampak kot si omenil, moraš denar držati na borzi, s tem pa je povezano tveganje. Recimo da nekaj časa delaš arbitražo in ti tako dobro uspeva, da postaneš zelo samozavesten. Kaj misliš se bo zgodilo, ko boš namesto 1% opazil 10%+ arbitražno priložnost, kot npr. na MtGox v letu 2013-2014? Zaradi "normalcy bias" boš presodil, da je potencialni profit bistveno višji od tveganja, podobno kot je to storil eden glavnih Bitcoin developerjev, Gregory Maxwell:
https://www.reddit.com/r/btc/comments/4...

Nobeno kosilo ni zastonj!

P.S.: Mislim da si tudi sam omenil, da imaš nek denar ujet na Kitajskem?



Seveda, vedno je tveganje s tistim, kar imaš po menjalnicah. Profiti so visoki in preprosti, ampak tudi tveganje.

To je trotel ziher strategija, v kolikor si pripravljen tvegati denar prelagati sem in tja in ga držat na exchangih, kar se je do sedaj v mnogih primerih izkazalo za napako. Denar sem recimo že izgubil na cryptsy, mtgox, bitfinex, ampak kot sem že povedal, je šlo za zneske, ki sem jih pokril najkasneje v nekaj tednih. Tveganje za držanje na borzah je bistveno višje od klasičnih oblik hranjenja denarja ali hranjenja v svojem cold walletu.

ohnowhy ::

Samuel je izjavil:

ja, strokovni izrazi niso za bebce...

nivo komunikacije, kot jo vodi btctrader, je nekaj velikostnih razredov višji od tega...
sem prepričan, da so področja, kjer ima okapi nepredstavljivo prednost, pa se ne zateka k poniževanju...
ti lepo surfaj na trgu, ne daj se motit, naj ti bo Mammon naklonjen...

Samuel ::

ohnowhy je izjavil:

Samuel je izjavil:

ja, strokovni izrazi niso za bebce...

nivo komunikacije, kot jo vodi btctrader, je nekaj velikostnih razredov višji od tega...
sem prepričan, da so področja, kjer ima okapi nepredstavljivo prednost, pa se ne zateka k poniževanju...
ti lepo surfaj na trgu, ne daj se motit, naj ti bo Mammon naklonjen...


Z Okapijem je namreč tako. Ko se je treba iz koga norca delat, on pride.
Človek, ki sodeluje v tej temi že ne vem koliko let, bi lahko (če bi imel kakšno pamet) z lahkoto podeseteril svojo investicijo. Pa ni. Kaj mu lahko drugega rečem, kot bebec.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

ohnowhy ::

hamez66 je izjavil:

...Tveganje za držanje na borzah je bistveno višje od klasičnih oblik hranjenja denarja ali hranjenja v svojem *cold walletu*.

tile brokerji sami pravijo, da gre stanje v njihove cold wallete, kar se lepo bere, vseeno pa garancije, da to res počnejo, ni...
kako daš iz borze v cold wallet? razumem, da je tole trivialno vprašanje, katerega odgovor lahko najdem na webu, pa vseeno vprašam...
res bi ti lahko napisal (če še nisi) nek pdf vodič po e-valutah...


Samuel je izjavil:

Človek, ki sodeluje v tej temi že ne vem koliko let, bi lahko (če bi imel kakšno pamet) z lahkoto podeseteril svojo investicijo. Pa ni. Kaj mu lahko drugega rečem, kot bebec.

no, saj ni moja stvar, ampak sčasoma boš verjetno bolj razumel, da nismo vsi za vse; da imaš ljudi z večjo ali manjšo toleranco na stres in to... brez skrbi, da se po glavi praksa in ga malo žre od znotraj, po drugi strani, pa tudi brez tega verjetno čisto dobro živi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ohnowhy ()

hamez66 ::

Ja, pravijo, da hranijo v cold walletu. Praksa je pokazala, da temu ni vedno tako.


Mt.Gox so razlagali o cold walletu, v resnici so pa imeli hot wallet. Izgleda, da jim koncept cold walleta ni jasen.
Bitfinex se je hvalil s transparentnostjo in s tem, da hranijo stvari v cold walletu. Na koncu se je izkazalo, da so imeli ogromen del v hot walletu. Pokradli so jim okoli 125000 bitcoinov.
Pa podobnih primerov je bilo še mnogo.

Bitstamp je recimo imel ločen cold in hot wallet, ampak so bili pogumni in so imeli kar 10% sredstev v hot walletu, pa so jim potem to pokradli, plus transakcije, ki so prišle na račune kasneje. Zdaj mislim, da hranijo samo še okoli 2% v hot walletu.



Cold wallet pomeni, da svoj bitcoin ključ in pripadajoč naslov generiraš na računalniku, ki ni povezan na internet in naj v teoriji ne bi bilo možnosti, da bi ta ključ lahko poznal kdo drug. Ta ključ lahko generiraš z raznimi tooli, kot npr. paper wallet (se dobi na githubu). Ampak če hočeš biti čisto 100%, lahko svoj bitcoin naslov in ključ določiš z listom papirja in kalkulatorjem v roku. :) Stvar je malo preveč široka, da bi razlagal, pa še kakšno neumnost bi lahko bleknil. Bom probal najti nek bitcoin address generator, kjer je možno na več načinov generirati ključ in naslov, da bo postalo malo bolj očitno, za kaj gre, vendar se pa v tem momentu ne spomnim točno, za katero stran gre.


V glavnem tole je divji zahod. Sej zadnjič je nekdo rekel, da lahko valute padejo 95% v 5 minutah. V 5 min verjetno težko, ampak če recimo pade Poloniex, bo to imelo slabe posledice za cene večine coinov. Tako, da sem bil takrat morda malo preveč samozavesten. :) Po pameti. Meni bi bilo recimo zelo hudo, če do tega denarja ne bi mogel več priti, ampak imam sredstva tudi drugod, tako da preživel bom tudi v primeru katastrofe :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()
««
139 / 270
»»