» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
140 / 270
»»

ohnowhy ::

hamez66 je izjavil:

...če recimo pade Poloniex, bo to imelo slabe posledice za cene večine coinov...

zakaj in kako bi se to zgodilo? kako to, da je to sploh mogoče?
trgovalni računi bi morali biti sicer ločeni od borze/brokerja...
zakaj pa nima vsak nekega backupa (pomeni to bistvo cold walleta?) pri sebi, ki se ažurira, ko opraviš transakcijo (ali pa na zahtevo)?
f*ck, sem slabe volje, da takšne stvari komaj zdaj spremljam...

hamez66 ::

fartman, ne skrbi, priložnosti bo še ogromno.

Lahko jih zapre kakšna agencija. SEC ali kakšna podobna, v smislu da gre za pralnico denarja in podpiranje terorizma. Lahko jih kdo hackne, lahko, da rečejo, da se jim ne da več, da imajo vsega dovolj in zaprejo. V kripto se stvari dogajajo zelo na hitro.

Zaenkrat še ne obstaja uporabljena rešitev, kjer bi se dalo trgovati direktno s svojimi coini v walletu. Zaenkrat se še vse dogaja preko menjalnih platform (ta izraz za menjalnice uporabljajo Kitajci). Se bo pa to dalo verjetno nekoč v prihodnosti. Sicer obstajajo neke decentralizirane menjalnice, ki pa niso posebej popularne (1 vem, da obstaja, mogoče je še kakšna v izdelavi). Cold wallet pomeni, da ključ denarnice še nikoli ni bil izpostavljen internetu in je namenjena dolgoročnemu hranjenju, kjer veš, da si ti edini človek, ki pozna ključ do svojih bitcoinov. Da pa to zares veš, moraš poznati programsko kodo, ki ti ključ izračuna. Ampak rešitve so open source, torej se to lahko naredi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

jype ::

btctrader> Zaenkrat še ne obstaja uporabljena rešitev, kjer bi se dalo trgovati direktno s svojimi coini v walletu.

Tehnologija temu ni namenjena in ni primerna za takšno početje.

btctrader> Se bo pa to dalo verjetno nekoč v prihodnosti.

Ja, nekatere tehnologije bi to lahko omogočile, a pravilno sprogramiran blockchain, ki to (milisekundno trgovanje) omogoča, je neizogibno sposoben tudi (race condition, kakrkoli se že temu reče v slovenščini) goljufanja, zato je to malo verjetno.

btctrader> Cold wallet pomeni, da ključ denarnice še nikoli ni bil izpostavljen internetu in je namenjena dolgoročnemu hranjenju, kjer veš, da si ti edini človek, ki pozna ključ do svojih bitcoinov. Da pa to zares veš, moraš poznati programsko kodo, ki ti ključ izračuna. Ampak rešitve so open source, torej se to lahko naredi.

Ja, s tem sem (in tudi varnostjo cold walleta) se jaz kar obilno ukvarjal, ko je bitcoin prvič preskočil mejo $100. Zdaj bi že lahko začel prodajat rešitve, če bi se mi jih ljubilo spremenit v produkte.

btctrader> ampak če recimo pade Poloniex, bo to imelo slabe posledice za cene večine coinov.

Ko tečaji sunkovito rastejo, ker borze onemogočijo dvigovanje fiat valut oziroma kako drugače enosmerno omejijo promet, postane arbitraža nevarna (za profit). Kaj storiš v takem primeru?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

MrStein ::

hamez66 je izjavil:

Cold wallet pomeni, da ključ denarnice še nikoli ni bil izpostavljen internetu in je namenjena dolgoročnemu hranjenju, kjer veš, da si ti edini človek, ki pozna ključ do svojih bitcoinov. Da pa to zares veš, moraš poznati programsko kodo, ki ti ključ izračuna. Ampak rešitve so open source, torej se to lahko naredi.

Ja, če si eden od doktorjev kriptografije, ki jih je na svetu tam ducat.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

harmony je izjavil:

Poscijem se na ta kraken. Dva dneva sta minila in se nic ni odobreno. Pise pa kao najvec 48h.

Mogoče se štejejo le delovni dnevi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

McClane ::

Jaz sem bil verificiran v parih urah, res pa je bilo to pred tem zadnjim navalom novih uporabnikov in so verjetno zasuti. Počakaj še kak delovni dan, nato pa teži na support.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

A. Smith ::

ohnowhy je izjavil:

hamez66 je izjavil:

...če recimo pade Poloniex, bo to imelo slabe posledice za cene večine coinov...

zakaj in kako bi se to zgodilo? kako to, da je to sploh mogoče?
trgovalni računi bi morali biti sicer ločeni od borze/brokerja...
zakaj pa nima vsak nekega backupa (pomeni to bistvo cold walleta?) pri sebi, ki se ažurira, ko opraviš transakcijo (ali pa na zahtevo)?
f*ck, sem slabe volje, da takšne stvari komaj zdaj spremljam...

Preberi si, kako Bitfinex ne more več poslovati v dolarjih, ker so mu banke odrekle sodelovanje. Ozkih grl je kar jih hočeš.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

MrStein ::

So še komu zaklenili BTC-e account?
Koliko komplicirajo pri odklepu?

Redko uporabljam, od kod zdaj naj vem kdaj in kako sem sredstva gor nakazal? (zahtevajo screenshote nakazil in podobno)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

McClane ::

Saj ti pošljejo drug pass če imaš zaklenjenega zaradi predolge neuporabe. Ali imaš kak drug razlog?
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

MrStein ::

Zaklenjeno je. "suspended"

A na bitstamp v zgodovini prenosov BTC ne kaže ciljnega naslova?
Neke puščice se pojavijo v tabeli prenosov, samo nič ne morem expandati.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

McClane ::

Ne kaže, najbolje da pišeš na support, če oni vidijo več. Se mi zdi pa zanimivo da te zgodovine ni, ker jo res rabiš če želiš dokazovati pretok kovancev.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

jype ::

Meni BTC-e suspenda račune po nekaj mesecih neaktivnosti, drži pa, da nikoli ne puščam gor sredstev.

McClane ::

Meni tudi, ampak vedno zgenerirajo nov pass.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

jype ::

Ja, ampak ko ga jaz resetiram, je račun suspendiran. Načeloma raje odprem novega, kot da bi težil na support.

marjan_h ::

Ali lahko kdo razloži, na kakšni osnovi vrednost bitcoina raste in pada? Na kakšni osnovi je sploh kaj vreden, ga je katera država sploh priznala za valuto ter kako gledajo na to borze?

Hvala.

jype ::

DirectX11> Ali lahko kdo razloži, na kakšni osnovi vrednost bitcoina raste in pada?

Tisti, ki je pripravljen plačati najvišjo ceno, določa ceno trenutnega povpraševanja, tisti, ki je pripravljen bitcoine prodati za najnižjo ceno pa ceno trenutne ponudbe.

Kadar je cena ponudbe nižja kot cena povpraševanja, bitcoini zamenjujejo lastnike, dokler cena ponudbe ne postane višja od cene povpraševanja.

Samuel ::

marjan_h je izjavil:

Na kakšni osnovi je sploh kaj vreden, ga je katera država sploh priznala za valuto ter kako gledajo na to borze?


Na osnovi konsenza. Če bi se zmenili, da so ptičji kakci vredni 100$, bi bili pač toliko vredni.
Trenutno je plačilo s kriptovalutami priznala vsaj Japonska, od 1. julija tudi Avstralija.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

Rok Woot ::

Mi lahko nekdi na hitro razloži kaj rabim za minat, točno ker software pomožnosti še zakaj. Kateri wallet itd. Kake sve leti bom imel zastonj elektriko, pa sme mislil malo vprežt moj PC.

kiFni ::

Rok Woot je izjavil:

Mi lahko nekdi na hitro razloži kaj rabim za minat, točno ker software pomožnosti še zakaj. Kateri wallet itd. Kake sve leti bom imel zastonj elektriko, pa sme mislil malo vprežt moj PC.


Najbrž boš rudaril kak altcoin, če misliš na PC rudarit. Pa s čim boš rudaril, CPU ali GPU? najboljš, da se preseliš sem
Alternativne kriptovalute (Altcoin-i)
s svojim vprašanjem.

gruntfürmich ::

marjan_h je izjavil:

Ali lahko kdo razloži, na kakšni osnovi vrednost bitcoina raste in pada? Na kakšni osnovi je sploh kaj vreden, ga je katera država sploh priznala za valuto ter kako gledajo na to borze?

Hvala.

hype.
ko bodo ljudje doumeli da nismo čisto nič dlje kot 2015 bo cena zopet tam. dejansko so same prazne obljube (v kontekstu balona, ne v kontekstu počasne rasti iz 2015-2016 !!! to je treba razlikovati !!) kako bo blokčejn rešil svet, če se prebiješ skozi ves bulšit hajpa, imho.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Aquafriend ::

Ethereum je tu, tako da je nek napredek, ki za sabo potegne celoten altcoin trg in posledično tudi bitcoin.

jype ::

Ja, Ethereum je prva bistvena inovacija nad blockchain tehnologijo, ki je odprla novo vejo razvoja in ja, na žalost to pomeni tudi to, da je zdaj nov hype, ki bo enkrat mimo in bo vrednost bržkone zopet padla.

Aquafriend ::

A potem praviš, da počakamo, da še druge države uvedejo uradno plačevanje z altcoini, da se cena drastično poveča in da kupimo komaj takrat namesto, da kupimo zdej? Ali pa misliš, da je treba počakat samo še kak dan, da se vid, če se bo cena stabilizirala na trgu?

jype ::

Ne verjamem, da na ceno vpliva to, da se začenja tehnologija uporabljati - bolj to, da so ljudje histerično začeli kupovati valuto v pričakovanju tega, da vrednost zraste, kar seveda samo po sebi pomeni, da vrednost začne naraščati.

Aquafriend ::

A misliš, da bo v prihodnje vedno več kupcev altcoinov? Če bo, bodo naraščale tudi cene.

jype ::

Aquafriend> A misliš, da bo v prihodnje vedno več kupcev altcoinov? Če bo, bodo naraščale tudi cene.

Pojma nimam, ampak glede na to, da je zelo majhen delež ljudi trenutno "not" je verjetnost, da bo reč dolgoročno še naraščala, znatna.

Aquafriend ::

Samo na Coinbase so v enem tednu dobili 100.000 novih uporabnikov, zato se je stran sesula in kar nekaj časa bila nedosegljiva.
Tko da jst mislim, če se bo to nadaljevalo, bodo cene vsaj nekaterih altcoinov še naraščale, seveda bodo tudi kak whale orkestriral kak padec in pobral denar od panic sellerjev ampak dolgoročno mislim da bo uredu.

bbf ::

"Samo na Coinbase so v enem tednu dobili 100.000 novih uporabnikov" Če je to res, potem je pravi čas za nakup.

dronyx ::

Aquafriend je izjavil:

A misliš, da bo v prihodnje vedno več kupcev altcoinov? Če bo, bodo naraščale tudi cene.

Altcoini so prej kot resna valuta nekakšna piramidna shema. Te se ponavadi vedno zrušijo, vprašanje samo kdaj. Verjetno si tudi nihče ne želi imeti v lasti "valuto", katera je danes vredna preračunano 300 EUR, čez dve leti 2300 EUR in čez štiri leta 50 EUR. Saj sama ideja, da si danes lahko kupiš kolo, čez dve leti pa z istim denarjem praktično avto je super, vendar gre to tudi v obratno smer. Takrat se pa s tako "valuto" počutiš kot bi bil v Zimbabweju za časa hiperinflacije.

MrStein ::

Kako? A ni fiat denar bolj zanesljiv? ;-)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

marS ::

Altcoini predstavljajo storitve ki tečejo v omrežju Ethereum. Načeloma. Se pa, zgleda, bolj uporabljajo za trgovanje, še posebej razni novi coini/tokeni ki prihajajo.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

dronyx ::

Teoretično če kupiš bitcoine kako velika je "denarnica", ki jo moraš naložit na računalnik in ali se to s časom veča (verjetno se, če je notri vsa zgodovina transkacij)?

galu ::

Zelo velika. :)
Zato imam raje Electrum.
Tako to gre.

kiFni ::

Jaz pa Mutibit, ali pa HW wallet.

MrStein ::

Če imaš lighweight wallet aplikacijo, ta ne hrani blockchaina (ki je trenutno okoli 110 GB) na tvojem PC.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

dronyx ::

Glede na te podatke ima večino bitcoinov v lasti manjši procent imetnikov računov oziroma kripto bogatašev. Moram reči da se ti obnašajo zelo modro, saj očitno kljub tako privlačni ceni ne razprodajajo, ker to bi pomenilo pok balona takoj, ampak ali prodajajo po malem, ali pa celo stavijo, da bodo čez 5 let iz milionarjev postali milijarder v dolarjih ali evrih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

harmony ::

Ko vidim te cifre, me mine volja do lajfa.

sarma832 ::

V tem naj bi bil problem. Ker imajo nekateri velike količine coinov, npr Roger Ver, ki si tudi lasti stran bitcoin.com in podpira Bitcoin Unlimited in nasprotuje odločitvam Bitcoin Core.

In v primeru da pride do forka, lahko on dumpa vse svoje coine. Prav tako bi prišlo do zmede, ker je njegova spletna stran višje rangirana od bitcoin.org in lahko tam on promovira bitcoin unlimited.

Malo sem pogledal na twitterju pa cel čas blati bitcoin core, češ da tudi z segwitom bodo transakcije še vedno počasne in drage - in da bi bili z tem uporabniki "prisiljeni" uporabiti lightning network...kjer bi namesto minerje pobralo provizijo podjetje blockstream, katerega zaposleni so tudi Bitcoin Core developerji

sarma832 ::

V tem naj bi bil problem. Ker imajo nekateri velike količine coinov, npr Roger Ver, ki si tudi lasti stran bitcoin.com in podpira Bitcoin Unlimited in nasprotuje odločitvam Bitcoin Core.

In v primeru da pride do forka, lahko on dumpa vse svoje coine. Prav tako bi prišlo do zmede, ker je njegova spletna stran višje rangirana od bitcoin.org in lahko tam on promovira bitcoin unlimited.

Malo sem pogledal na twitterju pa cel čas blati bitcoin core, češ da tudi z segwitom bodo transakcije še vedno počasne in drage - in da bi bili z tem uporabniki "prisiljeni" uporabiti lightning network...kjer bi namesto minerje pobralo provizijo podjetje blockstream, katerega zaposleni so tudi Bitcoin Core developerji

gruntfürmich ::

kakšno je vreme? stavite na rast ali zadržujete sapo kot očitno vsa scena :))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

dronyx ::

Če bodo Kitajci sprejeli bitcoin kot nekakšen finančni safe heaven potem se nimate kaj bati, ker bo šlo samo navzgor. Kdor danes kupi za 2200 bo čez pet let vredno 24000 in čez. Samo panika vas ne sme zagrabit, ko se začne prodajni stampedo. Omejitev 30 transkacij na sekundo pomeni, da preden prideš na vrsto za prodajo si že skoraj na ničli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

gruntfürmich ::

samo navzgor? lol
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

dronyx ::

gruntfürmich je izjavil:

samo navzgor? lol

Sem napisal "če" in verjetnost za kaj takega je po moje zelo majhna. Glede na veliko nihanje vrednosti bitcoin nikakor ni valuta s katero bi šel kupovat v trgovino, saj se ti lahko zgodi, da je cena na blagajni čisto drugačna kot si mislil, ker se je na poti do trgovine tako spremenil tečaj. Zelo verjetno bodo tudi davkarije po svetu poštudirale, da to ni valuta in bodo bitcoin uvrstile med (špekulativne) naložbe od katerih plačaš polni davek tako kot od zaslužka pri prodaji delnic. Samo vprašanje če bo takrat sploh še kaj zaslužka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

sivistol ::

dronyx je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

samo navzgor? lol

Sem napisal "če" in verjetnost za kaj takega je po moje zelo majhna. Glede na veliko nihanje vrednosti bitcoin nikakor ni valuta s katero bi šel kupovat v trgovino, saj se ti lahko zgodi, da je cena na blagajni čisto drugačna kot si mislil, ker se je na poti do trgovine tako spremenil tečaj. Zelo verjetno bodo tudi davkarije po svetu poštudirale, da to ni valuta in bodo bitcoin uvrstile med (špekulativne) naložbe od katerih plačaš polni davek tako kot od zaslužka pri prodaji delnic. Samo vprašanje če bo takrat sploh še kaj zaslužka.


Dj napis se postopek kako bos tole obdavcil ? Hahahaha mokre sanje davkarije
binance referal ( 10% off ) https://www.binance.com/en/futures/ref/38134864

dronyx ::

sivistol je izjavil:

Dj napis se postopek kako bos tole obdavcil ? Hahahaha mokre sanje davkarije

Lepo, 20% moraš plačati na razliko med prodajno in nakupno ceno bitcoina, prijavo pa napišeš v letu prodaje če si prodal dražje kot kupil. Seveda lahko ne napišeš in tvegaš, da te davkarija strese iz hlač. Nenazadnje lahko od tebe zahtevajo da dokažeš, kako si prišel do premoženja in na kar ti ne uspe dokazat dobiš 70% obdavčitev...:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

sivistol ::

Js pa teh mojih btc ne prijavim ter jih privat prodam , kaj pa pol ?

Oz kupim zlato z bitcoini , privat , spet ni davka
binance referal ( 10% off ) https://www.binance.com/en/futures/ref/38134864

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sivistol ()

jype ::

sivistol> kaj pa pol ?

Če davčnemu inšpektorju ne znaš pojasniti izvora premoženja, plačaš 70% davka na njegovo tržno vrednost.

dronyx ::

Sem napisal da ima davkarija zakonsko podlago da ti obdavči premoženje "nepojasnjenega izvora" z 70% davka. Recimo da boš z bitcoini zaslužil milijon evrov in šel kupit par stanovanj plus še kakšen dober avto. Davkarija te povpraša po prihodkih in ker se to ne bo skladalo plačaš od razlike ki jo ne uspeš pojasnit 70%. Trenutno pa ti v tem primeru po moje ne morejo nič, če boš le uspel dokazat, da si denar zaslužil z menjavo "valut". Moraš pa imet kakšen dokaz o transakcijah, sicer ti ne bodo verjeli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

McClane ::

Na vsaki menjalnici imaš log transakcij. Sploh ni problema pojasnit. Pa saj ni to črni trg ali pa neko kriminalno trgovanje..Bitstamp npr. je skorajda verificiran kot prava banka.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

kiFni ::

sivistol je izjavil:

Js pa teh mojih btc ne prijavim ter jih privat prodam , kaj pa pol ?

Oz kupim zlato z bitcoini , privat , spet ni davka

če počasi trošiš in ne kupuješ novega avta, hiše, stanovanja na keš... pol te nau noben povohal.
««
140 / 270
»»