» »

Baza podatkov

Baza podatkov

T.A.D.E.J ::

Živjo,

Pri predmetu podatkovne zbirke imam za naredit neko nalogo v Accessu...temo imam Spletno anketiranje sedaj pa bi moral prvo poiskat entitete, atribute in nato še razmerja med njimi...na koncu vse skupaj prikazat v Accessu.

Sam se na to ne spoznam preveč...premišljeval sem v tej smeri da so entitete: anketa, anketar, anketiranec, baza podatkov...ne vem, če se kdo na to spozna, ali pa zna narest bi bil vesel pomoči :)

Hvala,
Tadej

dolenc ::

Entitete so tabele, recimo Vprašanja, Področje ...

Atributi so stolpci v tabeli, torej za tabelo Vprašanja recimo zaporedna številka in vprašanje.

Razmerje med njimi pa so... Razmerja med njimi :), poizvedbe, recimo povežeš določena vprašanja glede na to v katero področje spadajo, rcimo od zaporedne št 1 do 10 je vprašalnik povezan s hrano. Ali pa narediš več tabel vprašanja, pa en "šifrant" področij, kjer vsako tabelo vežeš na področje.

Pomagaj si pa z sošolci, ziher ma še kdo podobne probleme, boste neki skupej že pogruntal.

T.A.D.E.J ::

Hvala @dolenc za odgovor a se mi sanja ne kako bi to naredil...

Torej če prav razumem bi ti naredil tako da bi dal Vprašanje1 (ID Vprašanje1, vprašanje (recimo spol)...) sam če je tako, potem ne rabim sploh vprašanj o anketirancu....po tem imam samo te atribute...vprašanje1,2,...5?

Če bi znal kdo to narest se lahko tudi zmenimo za kakšno stvar, ker mi že malo teče voda v grlo...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ER diagram Pregled/Pomoc

Oddelek: Programiranje
233857 (3507) lurker1359
»

ER diagram

Oddelek: Programiranje
132376 (1919) M1_Abrams
»

Pomoč pri E-R diagramu

Oddelek: Programiranje
82200 (2043) f1ghter4
»

Podatkovna baza

Oddelek: Programiranje
182545 (1519) amacar
»

Nekdaj glede MySQL podatkovne baze

Oddelek: Izdelava spletišč
141793 (1560) zdravc

Več podobnih tem