» »

Kateri tablični računalnik?

Kateri tablični računalnik?

KillZoR ::

Pozdravljeni!

Pred kratkim sem začel razmišljati o nakupu tabličnega računalnika in ker ne poznam ravno veliko tablic sem se odločil malo povprašati vas na forumu.
Tablica MORA imeti diagonalo zaslona okoli 10" (raje malce več), čimveč priključkov (HDMI, USB...), mora podpirati tudi flash vsebine, imeti 32 ali več pomnilnika, čimboljši procesor (če se da dvojedrni), 1GB rama, operacijski sistem android, wireless, bluetooth...

Že vnaprej se vsem zahvaljujem za odgovore!

Lep pozdrav, M.T.

kmetek ::

trnvpeti ::

zanimivo, da te ne zanima, koliko je tezka, koliko drzi baterija, kaksna je uporabniska izkusnja, kaksen sw vse dobis/potrebujes
zanimajo te pa samo tehn. stvari, hmm

KillZoR ::

trnvpeti je izjavil:

zanimivo, da te ne zanima, koliko je tezka, koliko drzi baterija, kaksna je uporabniska izkusnja, kaksen sw vse dobis/potrebujes
zanimajo te pa samo tehn. stvari, hmm


Se opravičujem, da nisem bolj natančno opisal kaj bi rad.
Glede teže bi rad tam okoli 0.5 kg (maksimalno 1kg).
Baterija: dobro bi bilo, če bi zdržala tam okoli 8 ur (bolje več kot manj).
Tablico pa bi potreboval za brskanje po internetu (youtube, gmail...) ter za ogled kakšnega filma, včasih pa še za kakšno igro. Zelo pa mi je pomembno, da tablica deluje brez laggov in podobnih reči, ker tega enostavno ne prenesem. Se pravi, da potrebujem neke vrste laptop v obliki tablice.

WildTHink ::

trnvpeti je izjavil:

zanimivo, da te ne zanima, koliko je tezka, koliko drzi baterija, kaksna je uporabniska izkusnja, kaksen sw vse dobis/potrebujes
zanimajo te pa samo tehn. stvari, hmm


Se čist strinjam z napisanim. Tudi cena ni znana.

Zakaj si ne kupiš rajši kakšnega tankega in lahkega 11 inčnega prenosnika?

Sam si lastim jabolčno tablico in mi čist odgovarja (internet, mail, knjige, filmi, zabava,...).
Zadostuje tudi vsem tvojim zahtevam razen v 2 točkah. Ni android in ni flasha.
So... are you red or blue?

KuhaR ::

Poglej za Acer Iconio A500.

PogachnyK ::

Da se ne odpira nove teme...

Sem pred nakupom tabličnega računalnika, in ker je trg dodobra nasičen z njimi, bi vas povprašal za pomoč.
Rabil bi jo prdvsem za jutrnje branje časopisa. Prav zahteven nisem, Pogoj bi bil edino nekako 10' zaslon, in da zadeva deluje HITRO (tekoče), pa mogoče, je pomebno, da je vidni kot velik. cena naj nebi presegala 300 evrov. Seveda, več kot dobim za to ceno boljše je.
Za vse predolge se že vnaprej zahvaljujem.
P.S. Seveda, preičkujem vsaj osnovne "nujnike" (wireless,usb,multitouch...)

Vaši predlogi?

Zgodovina sprememb…

Tomson ::

Če hočeš res največ za svoj denar je trenutno TOLE oz. TUKAJ taprava stvar!
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

;-) ::

Ampak iPad je še vedno desetletje pred obema.

robida ::

Asus Eee Pad transformer pa je stoletje pred iPad-om.

Tomson ::

Nisem se zasledil ipada ali transformerja za 300eur! medtem ko tale teclast pride 200eur!
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

kmetek ::

ima GPS?

LuGi ::

In kako koristen je GPS pri 9.7" tablici? Jo bos namontiral na dash v avto? :))

In ne nima

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

shark_nm ::

Kaj pa kakšna tablica z 7" ?

LuGi ::

Ainol Aurora/Elf, Lenovo Ideapad A1 7"

PoolDe ::

Pri nas doma uporabljamo iPade (ok, mulc ma iPoda, sam si je kriv, kaj pa je 4 leta star) in ne vidim pameti, da bi stvar na kaj priklapljal, Zakaj bi rabil HDMI izhode, USB in podobno navlako? Da boš vsebino gledal na TV? Zakaj?

Malo mi v nos hodijo debilne izjave, češ, da je ena stvar neskončno boljša od druge. Bodimo pošteni, tehnologija je na tisti točki, na kateri je in je na voljo vsem. Nihče nima neke velike prednosti, tako da izjave tipa "iPad je desetletje naprej", "Asus transformer je stoletje naprej". Roadmap za proce je dokaj jasen in vemo, da bomo čez par let okoli nosili 8, 16 in več jedrne mrcine, ob katerih se bodo današnje tablice lahko skrivale in jokajoče pogrešale dni, ko so bile v modi.

Tretjič, Android ni iOs in nikoli ne bo. iOs je boljši, ker je narejen za eno platformo. Android nikoli ne bo tako hiter kot iOS, videli bomo, kaj bo naredil MS.

TL;DR: iPad je zelo dober, ostalo je lahko skoraj zelo dobro.

mat11 ::

Samega sebe negiraš.
mat

Tomson ::

En zanimiv povzetek bestbuy kitajskih tablic:

If your going the 7 inch tablet route, this is considered the entry level tablet so they cheap out on these models unless specified.
Your better off going for the 8 inch line which has all the bells and whistles of the 9.7's without breaking the bank.
a top line 8 inch can be had for around 150.00 - 200.00
If size matters 9.7 and up is where you should be looking. expect to pay 250.00 and up.

7" - AINOL Novo 7 Aurora or ONDA VI10 Elite or high end DROPAD A9n
8" - ONDA Vi30W Deluxe or PLOYER MOMO8 or RAMOS W13HD or BMORN V9 or TECLAST P81HD or CUBE u10gt or WINDOW N80 or high end MALATA Zpad T11
9.7" - CUBE u9gt2 or ONDA vi40 or TECLAST a10t or high end SMARTQ TEN3
10.1" - ZENITHINK C91 or PLOYER MOMO15N

7inch will always be there but its focus is always going to be entry level so it wont the best of everything ever.
8inch line up is looking to where the competition is going to be in 2012 since cost on this size is so low.
9.7inch line up will be decided by who gets dual core to the masses fastest and consistently in 2012.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zheegec ::

Tretjič, Android ni iOs in nikoli ne bo. iOs je boljši, ker je narejen za eno platformo. Android nikoli ne bo tako hiter kot iOS, videli bomo, kaj bo naredil MS.

To je mogoče veljalo leta 2010 :)
Pri nas doma uporabljamo iPade (ok, mulc ma iPoda, sam si je kriv, kaj pa je 4 leta star) in ne vidim pameti, da bi stvar na kaj priklapljal, Zakaj bi rabil HDMI izhode, USB in podobno navlako? Da boš vsebino gledal na TV? Zakaj?

Zato, da lahko popolnoma nadomestiš prenosnik s tem, da ga lahko priključiš na TV, zunanji monitor? Če ima kdo slučajno nekaj na ključku, da lahko ta ključek daš v tablico, ki ti je nadomestila navadni prenosnik, katerega nimaš več?

Pa saj iPad lahko priključiš na zunanji monitor/TV, samo moraš kupit dodatni pretvornik, kot tudi pri Samsungu.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Vanich ::

Kaj pa tale novi Goclever Tab A73?

Za branje cajtengov in knjig na vlaku, za hitro surfanje pa muzko & video?

PogachnyK ::

Lep Pozdrav (Ponovno)


Ker ste mi enkrat že dobro svetovali glede tabličnega računalnika, se ponovno obračam na vas.

Zdajšnje želje so nekako takšne:
-Čim večji zaslon (vsaj 10")
-Čim boljši sprejem WI-FI signala.

Tablica se bo uporabljala izključno le za branje časopisa in pregledovanja e-pošte.

Do sedaj sem uporabnik "asus transformer-ja", s katerim sem zelo zadovoljen.

Cenovni okvir pa recimo, da je zaželjen čim nižji. Pač odštel bi toliko, kot je potrebno, da bo zadeva kakovostna.

Tomson ::

Če želiš kvaliteto pri 10" in čim ugodnejšo ceno imaš trenutno opcijo Nexus 10, v Slo za 339€ ali tujina, za 295€ + kakšnih 10€ poštnine ...

Druga opcija je Asus Memopad 10 FHD, v slo za 295€, v tujini nič bistveno ceneje. Je overall slabši od Nexusa, ima pa SD razpirljivost, ki je Nexus nima ....
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

PogachnyK ::

Ja sem že gledal nexusa 10 in moram reči, da je verjetno za to ceno res best-buy tudi na bolhi se pojavijo za dokaj poceni.

Verjetno bo kar padel nexus. Sedaj moram le še počakati, da bo na bolhi kaka ugodna ponudba potem pa v akcijo.

petzup ::

Kupujem tablični računalnik, ki bo funkcionalno zmožen dobro poganjati browser, skype, fb in ostale zadeve brez štekanja!
Imel sem do zdaj gocleve a73 in prestigion 3372, skratka dva jajca v rangu 100€, ki sta štekala, da ni možna normalna uporaba.
Kaj bi priporočali za cca 160€ da nabavim? 7 zaslon mi je čisto okej pomembno pa je da res dela smooth. Sam gledam za to napravo http://www.enakupi.com/Tablica-ASUS-MeM... , cca 160€ 4jedrni procesor, 1gb ram, predvidevam da bi tole moralo lepo špilat?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri tablični računalnik mi priporočate?

Oddelek: Pomoč in nasveti
3214035 (3754) don-d
»

tablicni racunalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13119452 (14884) Vkun
»

Katero tablico? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11025025 (21063) abyssus
»

iPad mini (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5111042 (8676) klinker

Več podobnih tem