» »

Tablet PC?

Tablet PC?

«
1
2

Galaxy ::

Se splača počakat na nove HP-ove tablete? Trenutne cene tabletov so po mojem mnenju trenutno napihnjene.

Ima kdo kakšne informacije kdaj pridejo in koliko je cena HP-ovih tabletov? Je res, da bo možno uporabljat Windows 7 na njih?

LuGi ::

damjan1980 ::

poplava tablic šele prihaja, zato se sigurno splača počakat. windows 7 pa jaz nikoli nebi želel uporabljat na tem, ker temu enostavno niso namenjeni. Vsi čakajo na izdajo svojih tablic ker čakajo na izid androida 3.0, ta pa bo optimiziran samo za tablice. ker 2.2 na tablicah je fail, nikoli ni bil namenjen za tako uprabo in zato ga tudi noben razen samsunga noče uporabljat

M-XXXX ::

Hmmm malo si poglej Toshibo, viewsonic, HP in 15 drugih proizvajalcev tablic ki uporabljajo Android 2.2:) napisano iz galaxy tab-a:)

damjan1980 ::

ok ne bit dlakocepski. 2,3 modeli, kitajskih jajc tu ne štejemo zraven. tapravo šele pride

Galaxy ::

Motorola Xoom mi je padla v oči. A ve kdo približno kakšna bo cena? Ker ko sem videl 799$ price tag na HP Slate me je skoraj kap zadela...

Zero0ne ::

Galaxy je izjavil:

Motorola Xoom mi je padla v oči. A ve kdo približno kakšna bo cena? Ker ko sem videl 799$ price tag na HP Slate me je skoraj kap zadela...


V prosti prodaji dosti manj kot $800 verjetno ne bo, edino vprašanje je, kako se bo to prevedlo v evropske cene.
uname -o

igor0203 ::

M-XXXX, kaj nisi ti vzel Toshibo?

dzinks63 ::

Prihajajo novi Acerji Iconia Tab A500, lepa in zmogljiva zadeva, če bodo v EU cene primerne, zna biti pravi hit.

Tablice Iconia Tab A500 bodo začeli prodajati 24. aprila, imele pa bodo 10,1-palčne zaslone z ločljivostjo 1280 x 800 pik. Celota je zgrajena na osnovi nabora Nvidia Tegra 250 in procesorja Arm Cortex A9 s taktom 1 GHz in dvojnim jedrom. Delovni pomnilnik je velik 1GB, trajni pomnilnik Flash RAM pa nudi 16 GB prostora. Kasneje naj bi ponudili tudi model z 32 GB pomnilnikom. Tablica premore dve video kameri (5 milijonov pik zadaj in 2 milijona pik spredaj), vmesnike bluetooth, Wi-Fi, HDMI in režo za kartice SD (do 32 GB). Tablica ima kar dva akumulatorja, ki skupaj zagotavljata 8 ur nemotenega dela. Celoto seveda zaokrožuje operacijski sistem Google Android 3.0 (Honeycomb).


R@C@ ::

Meni Ipad še zmeri zmaga dokler ne bom držal v roki kaj drugega pametnega, pa prej nikoli nisem maral Appla (sej ga še zdej ne, ker noče slišat za SLO). V vsakem primeru pa bodo tablice must have v nekaj letih. Aja pa še to včeraj sem od luštne hostese v dar dobil nov dodatek za iPada, ki res nadmudri vse kar sem jih do zdaj videl. http://www.hedgie.net Spomni me pa na tisti video velcro+ipad=love. Kul mi je to, da mi gre Ipad še zmeri v usnjeni ovitek, čeprav mam tega ježa gor. Enega sem si butnil zraven postelje (alarm pa te fore), drugega na skret seveda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: R@C@ ()

M-XXXX ::

igor0203 je izjavil:

M-XXXX, kaj nisi ti vzel Toshibo?

Čakal skoraj 2 meseca na zalogo za Toshibo, skos so prestavljal rok, mel vsega dost, vzel Galaxy Tab nasleden dan so pa Toshibo dobil;)

Keyser Soze ::

Bom kar tle vprašal, ker nisem glih na tekočem ob tej poplavi raznoraznih tabletkov.

Iščem eno ultramobilno zadevščino v stilu Arcosa 5, samo da bi imel kapacitiven displaj.

Torej, velikost zaslona 5" (vsekakor manj kot 7"), kapacitiven multitouch, dostojna strojna podlaga za dokaj tekoče delovanje, GPS, kompas, gyro, FM reciever, Android 2.2 z možnostjo nadgradnje. Tole je muss. Sama oblika, kvaliteta ohišja, ipd. mi je stranskega pomena.

Kakšna ideja? Razen Arcosa 5 in Dellovega Streaka, katera oba falirata vsaj na enem področju.
OM, F, G!

Lonsarg ::

Meni pa manjka nek tablet, ki je Full PC z USB priklopi za miško in tiškovnico in HDMI za ekran. Torej da priklopim te zadeve doma in je namesto desktop računalnika. Najbolje kak z Liano APU, da lahko še kake špile furam gor:)

@Kayzer soze, 5" praviš, kaj pa če potrpiš še tistih 0.7" in greš na 4.3" smarthphone. Pa prišparaš, ker ti ni treba dati še posebaj za tablet? Al pa če ne moreš potrpet tistih 0.7" pejdi na tale telefon z 4.8":
http://www.gsmarena.com/acer_iconia_sma...
Jaz bi ga prec kupil, če bi imel kaj manj zastarelega za hardware.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

krop ::

Ja od sony-a bodo tud dobri:)

Keyser Soze ::

@Azgard - dobra ideja tale Iconia. Je sploh nisem prej porajtal.

V bistvu iščem zadevščino z v avto, ki bo nadomestila navigacijo, radio, mp3 player, bla, bla, bla, bla... Sicer bi šel na kakšno bolj napredno navigacijo od Miota (kakšen bolj multimedijski model), ampak me preveč moti "nekompatibilnost" OSov na teh napravah.

7" mi bi delal še malenkost gužvo, 5" bi bil najbolj optimalen, manj je pa že kriza.

P.S.: Pa še cenovno je tole najboljša alternativa. Imaš v avtu dock, povezan s končno stopnjo, gor zadegaš tale gadget in imaš vse kar potrebuješ v avtu. Vse ostalo gre po ceni nekam v nebo s totalno neinteresantnimi fukncijami.
OM, F, G!

icecube ::

Tudi sam sem identično premišljeval, vendar sem sam imel željo po optičnem izhodu.
Do sedaj je edino kar sem našel Archos 5 + docking station, cowon player ali carpc z vmesnikom kot je npr. XBMC (gre se mi predvsem za predvajanje flacov).
V tvoj poštev ti morda še pride dell streak v 5" obliki ali kakšen "kitajski" proizvod

Mipe ::

Kje bi se dalo dobiti ta Acer Iconia A500?

kmetek ::

mi jih dobimo, comshop 499,90€.

s1m0n ::

Kater tablet 10"+/- se pa dobi z Windows ?

Drugače ta Acer ne zgleda slab le zaslon je porazen.

JayKay ::

ta iconia A500 je laggy. škoda 500 evrov
ikonia W500 pa ma winse

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

kmetek ::

kako laggy, nikjer ne pišejo o tem...na pamet govoriš?

JayKay ::

ne, testiral v PC world zraven Xooma

kmetek ::

ti si testiral? dej link....misliš, da bi dal kar en izdelek ven?

JayKay ::

ja, jaz sem si vzel pol ure časa in se igral z njo. bolj laggy kot xoom takoj po samem bootu. Ko jo boste dobili, se boš lako igral z njo.

s1m0n ::

JayKay kako pa je kaj xoom ?

JayKay ::

kmetek ::

RAM (256 iPad) 512 MB iPad2 vs 1 G Acer
No USB port iPad2 (need external sd/usb adapters *) vs USB port Acer
No SD Card slot iPad2 (need external sd/usb adapters *$29) vs SD Card slot Acer
No HDMI output port iPad2 (need external adapter $39) vs HDMI output port Acer
No Camera flash "bulb" iPad2 vs Camera flash "bulb" Acer
Camera Rear less than 1 MP (0.92) iPad2 vs 5 MP Acer
Camera Front less than 1 MP (0.7) iPad2 vs 2 MP Acer
Speaker 1 iPad2 vs 2 Speakers Acer
No Browser Tabs iPad2 vs Browser Tabs Acer
No Adobe Flash Player iPad2 vs Adobe Flash Player Acer
Requires iTunes even for file transfers iPad2 vs Normal file transfers - USB, SD card, etc. Acer
Carry On: Tablet + 3 adapters (USB,SD,HDMI) iPad2 vs Tablet only Acer
Weight in pounds (iPad 1.5++) iPad2 1.3usbsdhdmi adapters vs Acer 1.66
Wifi Price 4992939=$567 iPad2 vs $449 Acer Iconia A500
Screen 1024 x 768 iPad2 vs 1280 x 800 Acer
GPS iPad2 3G Only vs Acer GPS w/Wifi

JayKay ::

hočeš reči da je zaradi teh specifikacij ikonia boljši nakup ali pa boljša?

kmetek ::

ti favoriziraš xooma, jaz pa pravim, da je iconia dober nakup. ko dobim, itaq sprobam na hitro.

JayKay ::

napak, ne favoriziram xooma, pač pa jasno napišem da je ipad najboljši nakup 8-)

kmetek ::

ipad itaq za pritaše applov...

JayKay ::

jao, enim res. je pač najboljša tablica kar se user experience tiče. pa še ogromno (uporabnih) aplikacij imaš. kar je point mobilne naprave

jazbec ::

počakaj na galaxy tab2 pa boš videl najboljšo tablico

kmetek ::

kot da android nima ogromno uporabnih aplikacij, in še raste? ;)

JayKay ::

ok, zaključimo to debato. Moje mnenje je, da ikonia ni vredna 500 evrov. Naj vsak sam presodi.

kmetek ::

Voila, razprodali 50 kosov v 2 dneh....

glistovje ::

je za kej acer ?

kmetek ::

jep vsi navdušeni ;)

kody ::

mater ta iconia ali samo honeycomb je obup od obupa ... kdo je zraven mene to kupil se je fajn nategnil

kmxkmx ::

Lahko malo obrazložiš zakaj?

flekec ::

lep pozdrav, zanima me kaj je boljši nakup-ViewSonic ViewPad 10 10" Tablet ali Point of View 10.2 Tegra Tablet, hvala za kak odgovor, lahk pa še kaj kdo predlaga, kar ni pretirano drago

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flekec ()

kmetek ::

Itak da 10.2 oziroma 10s.....

flekec ::

ja,sam kateri je boljsi,viewsonic je 10s,pointview pa 10.2,pac razlicna proizvajalca,al je vseeno,hm,aja,se lahk poves ce bi se bolj splacalo galaxy tab vzet za 300eur,pa je ganc novo zapakiran,prek mobitela kupljen,malo me moti da je majhen screen,lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flekec ()

JayKay ::

no in kak je Ikonia, kmetek?

igor0203 ::

Tadej, pa če se ti da, še pofotkaj malo :) A to ga imate samo pri vas v Kranju? Ali ga imajo tud ostali Comshopi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

kmetek ::

jaykay: jaz osebno je nimam, vzel za kolega itd....zaenkrat je happy, sem jo sprobal full cool.
igor: razprodane, čakamo na novo pošiljko, kmalu pridejo še 3g modeli....dobimo vsi.

igor0203 ::

This looks promising... Asus EEE Pad Transformer

Keyser Soze ::

Uf.. Cena bo pa IMO čist unpromising. :|
OM, F, G!

igor0203 ::

Keyser Soze ::

Hm, dobrih 700€...

No ja, glih skakat ne bom šel do stropa... Je pa za razmislit o zadevi, če se izkaže da ma OK display.
OM, F, G!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri tablični računalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
238542 (2578) petzup
»

iPAD da ali ne ?

Oddelek: Kaj kupiti
4510595 (8446) Lonsarg
»

Tablični računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
223328 (2933) klinker
»

Cene Xooma v Veliki Britaniji določene (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
10027317 (25079) JayKay

Več podobnih tem