» »

Računalnik za numerično simuliranje

Računalnik za numerično simuliranje

MatejC ::

Pozdravljeni

V podjetju se zanimamo za nakup računalnika za simulacije. Prosil bi za 3 različne sestave, in sicer:

1. do 600 Euro (optimalna sestava za ta denar price/performance)
2. do 800 Euro (mogoče quadro grafična, če je nakup v mejah z ostalimi komponentami)
3. do 1000 Euro (quadro grafika, intel core... tukaj mislim da je lahko procesor slabši)

Kakšen komentar na temo "cenovni razpon"

Tale sestava ima rožnato ceno, ampak vseeno:

MATIČNA: ASUS P8P67 REV. 3.0 140.40 €
PROCESOR: Intel Core i7 2600K 265.20 €
RAM: Corsair XMS3 8GB 1600Mhz cl9 88.80 €
HDD: Samsung SpinPoint F3 500GB 44.40 €
HLAJENJE: Noctua NH-D14 69.00 €
CD/DVD: SATA Sony NEC AD-7260S 22.80 €
GRAFIKA: Nvidia Quadro 2000 480,54 €
NAPAJALNIK: BeQuiet Pure Power 530W - 80+ 69.60 €
OHIŠJE: ANTEC Three Hundred 63.60 €
MIŠKA: Logitech RX300 Optical 18.00 €
Monitor: 22" TN matrika... (price/performance, cena naj ne bo zasoljena :D )
TIPKOVNICA: Logitech Ultra-Flat PS/2 - USB SLO 13,75 €

Cena; okoli 1276 Euro + monitor


Uporabljal se bo izključno za numerične preračune in simulacije prosim za komentarje in tudi kakšne drugačne setave. Naj bo slovenski ponudnik.

Hvala, LP

zee ::

Quadro grafika zato, ker uporabljas grafiko pri racunanju?

Ne? Stran z njo.

Kaksne numericne probleme resujete? Je SW dobro paraleliziran ali ne?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Isotropic ::

izbrisi me

Zgodovina sprememb…

Steinkauz ::

Glej da ima i7, quadro ne rabiš spljoh, če že podpira cudo pol vzameš obično nvidia grafo

MatejC ::

Da, ukvarjamo se v Solidworks Simulation. Glede SW:

Solidworks priporočene zahteve

To so priporočene zahteve s strani Solidworksa. Jaz sem se samo orientiral po teh zahteva. (ta slikana Solidworks sestava je stara cirka pol leta ali več). temu primerno sem samo podal približne komponente v teku z današnjim časom.

Doma sicer imam osebni računalnik:
- I7 2600K @4.5Ghz HT on
- Intel SSD 80 GB + 1TB F3 Samsung
- Nvidia GTX 470 OC 800/1600/1725 (mislim da cuda ne pripomore dosti kaj, bo treba pogledati podporo)
- matična 1155 asus deluxe
-4 GB DDR3 1600Mhz ram
...

In ta "poklekne" pri kakšnem "photo real" render. Primer: 10 sekundni posnetek potrebuje 13 ur. To je samo primerjava. Takšni posnetki se bodo tudi izdelovali, ampak ne tako pogosto. (prej kakšne render slike)

Drugače preračunavamo natezne/torzijske/tlačne.. obremenitve "izdelkov". Trdnost, deformacije trenja... Statični preračuni, v prihodnosti tudi kakšni dinamični. Skratka Metoda končnih elementov.

Na tem domačem i7 2600K itd.. vidim da 4 Gb rama ni dovolj.

zee je izjavil:

Quadro grafika zato, ker uporabljas grafiko pri racunanju?

Ne? Stran z njo.


Nevem, zato tudi sprašujem. Sam si ne lastim quadro da bi primerjal koliko pomaga, tudi v podjetju si je ne lastimo.

Lp

Steinkauz ::

Kolker sm na hitro preletel par forumov SW dobro podpira cudo, čeprov nekateri pravjo da z quadro grafo kr pridobijo.
Če traja 13ur se že 20% hitrej precej pozna.

http://www.tomshardware.co.uk/forum/263...

Tko da mogoče le upravičen nakup.

terryww ::

odv. kolko odgovornosti nosite za rezultat in kako občutljive so numerične zadeve... od tega je potem odvisno ali je potreba po ecc (xeon/opteron & tesla) ali navadnem igričarskem pcju.
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

bluefish ::

Sicer ne delam s SW in zadeve ne poznam, vendar se na splošno Quadro pozna le v viewportu, pri rendiranju pa trpi procesor. Dvomim namreč, da je SW že pred vsemi drugimi rendirniki podpiral grafično za to opravilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

amigo_no1 ::

Kolega ima doma i7 (nič navito) in notri nv quadro fx 1700, v službi nek hp xw jajc (dual xeon 3.60, nv fx 3400, 6 gb ddr1 ecc ram).
Ko je za test nekaj renderiral (ista zadeva, vsakič isti parametri) v Catiji je domača navadna "gamer" kišta cca 4-5 hitreje opravila delo.

Lahko povprašaš tudi pri našem pooblaščenem zastopniku za SW, kako je z SW Simulation + quadro
http://www.ib-caddy.si/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Steinkauz ::

2011 pa da ma podjetje tako spletno stran. WOW

MatejC ::

terryww je izjavil:

odv. kolko odgovornosti nosite za rezultat in kako občutljive so numerične zadeve... od tega je potem odvisno ali je potreba po ecc (xeon/opteron & tesla) ali navadnem igričarskem pcju.



Glede natančnosti, je seveda veliko odvisno od uporabnika kako predpostavi problem za končen izračun... Kar se tiče natančnosti, bi radi prišli na minimalno odstopanje od praktičnih testov. To odstopanje mora biti kar se da zanemarljivo, saj od tega zavisijo nadalnji poizkusi, posledično cel projekt simuliranja.. (simulacija kakšnega novega izdelka, kako se obnaša, šele nato sledi prototip...)

terryww je izjavil:

odv. kolko odgovornosti nosite za rezultat in kako občutljive so numerične zadeve... od tega je potem odvisno ali je potreba po ecc (xeon/opteron & tesla) ali navadnem igričarskem pcju.


Razna testiranja samo zaenkrat, tako tudi ne potrebujemo "super računalnik" :D Zato sem tudi prosil za sestavo v 600, 800, 1000 rangu. P/P. sam sem pa za 1200Euro na hitro sestavil.
Glede občutljivosti, so srednje komplesne sestave in so občutljive. Pri izdelovanju mreže, bi rad imel čimbolj: "gosto", za natančnejše rezultate. S tem se izdelava same mreže prelevi v nekaj ur pri komplesnejšem primeru na sedajšnem računalniku. Preračun pa lahko traja nekajkrat dlje. (odvisno od željenega rezultata)

amigo_no1 je izjavil:

Kolega ima doma i7 (nič navito) in notri nv quadro fx 1700, v službi nek hp xw jajc (dual xeon 3.60, nv fx 3400, 6 gb ddr1 ecc ram).
Ko je za test nekaj renderiral (ista zadeva, vsakič isti parametri) v Catiji je domača navadna "gamer" kišta cca 4-5 hitreje opravila delo.

Lahko povprašaš tudi pri našem pooblaščenem zastopniku za SW, kako je z SW Simulation + quadro
http://www.ib-caddy.si/


Ali se nebi dalo odgovoriti tukaj, prosim. Zanima me pa točno to, saj grafična, v tem primeru "quadro" predstavlja največji finančni "udarec".

Prosim še za kaj komentarjev/predlogov, kakšne praktične odgovore (tisti ki ste že dlje časa v tej igri). :D Tukaj govorim ne samo za Solidworks, ampak nasplošno F.E.M. programi

Drugače ša hvala amigo_no1 za odgovor in povezavo, hvala tudi vsem :D

Isotropic ::

grafike ne rabis pri teh izracunih, to je odvisno samo od cpu in RAMA.

WarpedGone ::

Žleht namig:
V spletni trgovini nabavi quadro grafično in sprobaj.
Če se izkaže da ni dovolj hitrejša glede na čipšit gejmrske zadeve, imaš 14 dni časa da jo pošlješ nazaj in zahtevaš vračilo kupnine.

Quadro vsebuje identičen čip kot čipšit gejmrske zadeve. Razlika je le FirmWare in drajver, ki podpirata par ukazov več kot čipšit gejmrske zadeve zato se določene zadeve prikažejo enmau drugače.

Še vedno pa velja to le za preview. Končni render je tudi v SolidWorks še vedno pure software in laufa v 100% na CPUju.

Obstaja sam en resen problem: če boš mel čipšit grafično in se ti bo SW razsuval bodo krivil tvojo grafično, čeprav je kriv bug v SW. Kvaliteta tega izdelka je zelo khm...
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

Isotropic ::

ma grafa pomaga samo pri rotiranju zadeve, ker ima hw pospeseno opengl pa ne vem kaj se.
pri numericnih izracunih (izracun sparse matrix, ce smo natancni in parcialne diferencialni pri toplotah in fluidih) trpi samo proc.

MatejC ::

"V spletni trgovini nabavi quadro grafično in sprobaj."

zaenkrat ne :D

Isotropic je izjavil:

grafike ne rabis pri teh izracunih, to je odvisno samo od cpu in RAMA.


tudi doma sem to opazil. Mislim da ram najbolj "trpi". 4 GB rama mi je kar hitro napolnalo. Kar se pa CPU-ja tiče, je pa za svojih 8 opravil potreboval okoli polovico moči. Nikoli 100% z vsemi jedri/niti.
Res pa da, če je sestava zelo velika se potem tudi procesorju bolj pozna.


Zakaj so potem za SW napisali da je ptorebna quadro? In pa torej jaz gledam za čimveč/hitrejše rame in pa procesor? Kakšna CUDA grafična (katera?) in pa disk?

Hvala, Lp

Isotropic ::

quadro je fajn imet za modeliranje, pri velikih sestavih nastane problem, ker ga niti rotirat ne mores, ne da bi se zatikalo, se posebej ce je wireframe (vse crte vidne - vec proc. racunanja - sprobaj kdaj na kaksnem velikem sestavu). quadro v bistvu dela to, da ti ta wireframe hardversko pospesuje.





CUDA pa ne rabis, sploh niso primerne za racunanje takih problemov, kot se delajo z FEA (racunanje sparse matrixov).
kot si videl, je pri trdnostnih analizah najbolj obremenjen ram. ce bi zalavfal pa toploto oz. cfd (magar iz examples), bi pa videl, da kuri sorazmerno malo rama, veliko pa cpu. dobre grafike pa niti ne rabis. tuk, da ti je sposobna prikazovati asm (neka standard igricarska kartica pa je) pa je.

quadro je pa pac fajno, ce se ti swx ze sedaj zatika pri raznih velikih asmjih, zraven tega je pa tisti zgoraj sorazmerno poceni imo.

Remba ::

najcenejša z68 plošča, 2600k navit, en dosti cenejši cooler, 8gb
dvomim da rabiš z zlobnimi nameni do karte, naj ti nekje posodijo en quadro2000 in probaj z in brez. mlacom vem da se da zmeniti za test par komponent, ker sem se jaz enako in ni bilo problema, dobil pa sem quadro4000 ker sem rabil malo več rama. na koncu sem vzel gtx 2gb za rendering in 16gb, sicer ne za SW. ibcaddy ima quadro2000 povečini za SW
lp

zee ::

Za numerično računanje brute force bi sicer predlagal nabavo kakšne dual Xeon zverine, vendar je to več od vašega proračuna.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Remba ::

ker ima MatejC doma idealno priliko, naj seveda najprej preizkusi 8 ali celo 16gb rama (in mogoče quadro) v domači mašini. Tako bo imel vse info na dlani in odločitev ne bo težka.

MatejC ::

ker ima MatejC doma idealno priliko, naj seveda najprej preizkusi 8 ali celo 16gb rama (in mogoče quadro) v domači mašini. Tako bo imel vse info na dlani in odločitev ne bo težka.


V kratkem bom za domači PC nabavil 16GB ram. Ampak da bi pa še doma stestiral quadro grafično... pa je kriza že pri "nakupu". Nimam 400-800 Euro za nakup quadro kartice (seveda jo pol vrnem čez dan ali dva) :DD


Remba: glede testa, to si se dogovoril, ali pa opravil navaden spletni/trgovinski nakup in nato vrnil?

Lp

black ice ::

MatejC je izjavil:

Remba: glede testa, to si se dogovoril, ali pa opravil navaden spletni/trgovinski nakup in nato vrnil?

Kupiš, nato v roku 15 dni (oz. kolikšen rok pač imajo) vrneš.

Remba ::

meni so dali na reverz za 2 dni bp. lepa beseda najde mesto tako da najbolje da vprašaš. nakup prek spleta ko veš da je velika možnost da vrneš se meni zdi neprimeren način, za ostale pa ne morem govoriti.

MatejC ::

Vse lepo in prav. Hvala za odgovore. Ampak še vedno me zanimajo sestave. Katere komponente 1. do 600 Euro 2. do 800 Euro 3. do 1000 Euro so OK za te range. Nadrejeni morajo potrditi sestavo, zaradi tega sprašujem.

Isotropic ::

kupi tako graficno, kot je v ostalih masinah na firmi imo.
odpri kaksen zahteven sestav ter poglej, ce se kaj zatika med rotiranjem po viewportu oz. ce lavfa res tekoce.
ce mate na masinah razlicne grafikulje, probaj na najsibkejsi in najmocnejsi (ne-quadro) isti postopek, da vidis, kaksna je razlika.

drugace pa, kupi najcenejso maticno na p67 cipovju (ne tistega asusa, ker je za navijanje lol), cimboljsi proc (2500, 2600, ce se da, za poceni sestav 2400 ali 2300 imo, amd je tu bolj zadaj se mi zdi, nisem pa zih), cimvec rama (8-16gb, ce samo 8, potem glej, da bos mel reze za se 8), graficno kakrsno pac bos (poceni imo oz. kar majo pac na drugih racunalih), ohisje z napajalnikom (bi znalo biti cenejse), sicer LC napajalnik (~650w), miska neka basic, tipkovnica taka z naslonjalom za roke ali flat, disk je ok
monitorji se pa dobijo najcenejsi za ene 160e tam ene 21-22".

glede proca vseeno mal poglej teste, kako se obnese 955 proti intel 2300(2400) v hpc, ker nimam pojma, to je pa to.

Uporabljal se bo izključno za numerične preračune in simulacije
ce ti ne bos veliko modeliral (vsaj ne kot primarna zadolzitev - fulltime in veliki asm torej), pozabi na quadro. pri nas smo imeli 9600gs za abaqus.

ena varianta je tole (nasel nekje, nisem jst naredil za to temo), racunalo je bilo namenjeno za CAD, ti daj za zacetek magar 450 graficno.
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...



za 600e z monitorjem bo pa ze tezka oz. poglej malo amd sisteme, ce se da tuk prisparati (pomoje dobis za ene 700bp)

Zgodovina sprememb…

klinker ::

MatejC je izjavil:

Vse lepo in prav. Hvala za odgovore. Ampak še vedno me zanimajo sestave. Katere komponente 1. do 600 Euro 2. do 800 Euro 3. do 1000 Euro so OK za te range. Nadrejeni morajo potrditi sestavo, zaradi tega sprašujem.


 600€

600€


 800€

800€


 1000€

1000€

Isotropic ::

600, 800 in 1000 skupaj z monitorjem, ce sem prav razumel.

rfmw ::

Ti raje povej šefom, da za 1kE dobijo jajc, zaradi katerega bodo trpele simulacije (vas čas). V podobnem položaju sem bil jaz pred leti, na srečo sem dobro zadel konfiguracijo, ki služi učinkovito še danes. Laufam pa samo FEM simulacije. Cena sitnica 6kE pred ene 4 leti, gre pa za DELL 690 (2x Xeon + 32GB ram). Tipično rabi simulacija tja med 12-36 ur, odvisno.
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

Remba ::

http://www.mlacom.si/konfigurator?mycon...
Kaj takega in dodaš 140mm na stranico, da hladi ploščo in lahko precej naviješ, po potrebi dodaš še en kit, če se izkaže da rabiš 16gb. za kaj hitrejšega pa potem za male razlike v ceni nimaš niti izbire, začne se šele z dual zadevami.
ceneje škoda da kupujete kaj, če ti doma počepne. raje prišparajte še malo.

MatejC ::

Hvala vsem! Še posebej za sestave, kakor za odgovore.

Isotropic je izjavil:

600, 800 in 1000 skupaj z monitorjem, ce sem prav razumel.


ja, nič hudega če monitorjev v zgornjih sestavah ni, bom malo preuredil, za končno odločitev se bomo pa še zmenili.

Lep pozdrav.

rfmw je izjavil:

Ti raje povej šefom, da za 1kE dobijo jajc, zaradi katerega bodo trpele simulacije (vas čas). V podobnem položaju sem bil jaz pred leti, na srečo sem dobro zadel konfiguracijo, ki služi učinkovito še danes. Laufam pa samo FEM simulacije. Cena sitnica 6kE pred ene 4 leti, gre pa za DELL 690 (2x Xeon + 32GB ram). Tipično rabi simulacija tja med 12-36 ur, odvisno.



To je res. Ampak ta sestava bo za začetek dovolj. Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MatejC ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik za 3D modeliranje

Oddelek: Kaj kupiti
263084 (2622) m0LN4r
»

Delovna postaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
619495 (7954) borisk
»

PRO-ji 3d rendrov!!! Potrebujem vaš nasvet

Oddelek: Kaj kupiti
327111 (6340) m0LN4r
»

Mašina za arhitektko (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6813872 (12133) JesusChrist
»

En računalnik za strojnika, ter za kakšno igro...

Oddelek: Kaj kupiti
424550 (3589) kravsel

Več podobnih tem