» »

Upgrade RAM-a?!

Upgrade RAM-a?!

shadowfax ::

Dragi Slo-techovci spet se obračam na vas za nasvet,

razmišljam da bi svoj laptop Acer aspire 5920G, ki ima sicer 2x1Gb (667MHz) zamenjal z večjim 2x2Gb je to pametna odločitev?
Posledično bi mi ostala 2x1Gb rama katera bi prodal. (če je sploh kaj interesa za to).


Cena 2x2Gb je okoli 60€.

Hvala za pomoč!

MIHAc27 ::

kaj gor poganjaš? Če je en XP pa mal interneta potem škoda denarja.
Novejši OS so zahtevnejši, če je pa še kaka igra vmes pa 4Gb lahko pomaga.

Malo poglej porabo RAM-a med delovanjem (Task Manager).

shadowfax ::

Gor je Vista na 7 niti ne upam pomislit;) Že pri samem brskanju po spletu in osnovnih aplikacijah je poraba okoli 55%,
pri čem zahtevnejšem pa poskoči na 90-95%. Včasih zaigram tudi kakšno igrico, tam se pa sploh pozna.

bluefish ::

Vista in 7 uporabljata Superfetch (glej Wiki za več info). Zadeva informacije o pogosto zaganjanih programih shrani v RAM, da se aplikacije hitreje zaženejo. V primeru, da ta prostor potrebuje neka tretja reč, se prostor izprazni.
Vista to malce slabše nadzira, 7 pa je bolj učinkovit.

Sssaga ::

Takoj zamenjaj Visto s sedmico :D

shadowfax ::

Torej presedlam na win7 in 4Gb rama?

bluefish ::

Vista s SP2 je glede optimizacije virov dokaj blizu 7 in nekih hudih razlik ni. Lahko pa za pokušino namestiš 7 in boš videl, če prenosnik deluje kaj bolje. Dodaten RAM pa naj bo potem po želji.

ameba ::

Za začetek zamenji Visto z Windows 7 nato pa poročaj.
Namreč W7 je bolša od Viste, ker je vse skupi bolj optimizirano.
In 2GB je dovolj za W7.
Sam imam HP Compaq 6730b 2GB rama, W7, Word, brskanje in ostale drobnarije vse dela tako kot treba.
Kar se tiče špilov ( laptop ni za igre, vsaj ne zahtevne in ti ram nebo kej dost pomagal ), tko da za moje pojme stran vrženih 60€ ( razn če ti je vseeno ).

fosil ::

Če boš hotel izkoristit 4G rama, boš rabil 64 bitni OS.
Drugače pa zamenjaj samo eno palčko, da boš imel potem 3G.
Tako je!

shadowfax ::

Hvala vsem za odgovore, se mi je zdelo da sem nekje zasledil da 32 bitni OS podpirajo samo do 3,5Gb ram-a. Verjetno bom res poskusil presedlat na 7, videl kako se obnesa z 2Gb in potem zamenjal eno palčko z 2Gb.

N-E-O ::

Kupujem SODIMM DDR2, 2GB, 667MHz. Zanima me, koliko je pomemben proizvajalec rama? Recimo če izbiram med kingston, transcend in crucial? Je 25eur po komadu ugodno ali se splača kupiti kje v tujini?

Hvala za mnenja.
Follow the white rabbit.

Riff ::

če gre za nov ram je to v redu cena, evo en primer: http://www.mimovrste.com/artikel/244002... pa ta je 800MHz pa še doživljenska garancija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Riff ()

N-E-O ::

Jaz iščem za ram za prenosnik.
Follow the white rabbit.

Kr_Edn ::

N-E-O ::

Vprašal bi še samo, če vsi ti rami dejansko sedejo v reže prenosnika. Pred leti sem slišal, da ima HP neke svoje rame notri. Zdaj pa ne vem, če to res drži. Bi se pa rad pred nakupom prepričal.
Follow the white rabbit.

Engineer_SLO ::

drži hp uporablja sicer enko standardno režo za ram je pa precej izbirčen in kakšen patriot in podobno zna zaj...
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

N-E-O ::

Vzel sem Kingston in preverjeno deluje.
Follow the white rabbit.

3man ::

Engineer_SLO je izjavil:

drži hp uporablja sicer enko standardno režo za ram je pa precej izbirčen in kakšen patriot in podobno zna zaj...


Hmm, DRAM je precej standardizirana reč. Apple je znan, da je omejeval frekvenco nekoč nekdaj (npr DDR3 rame je hotel samo na 1066MHz in ni prebavil 1333MHz), drugi brandi pa niti ne.
HP uporablja ponavadi Hynix, Micron ali Samsung rame. Edine, ki jih lahko kupiš pri nas so Crucial (Micron), ki tudi zagotavljajo 100% kompatibilnost (why crucial), vsi ostali pa so generiki (uporabljajo čipe različnih proizvajalcev, zato jih je fajn kupovat v parih ipd).
Patriot je menda v zadnjem času imel nekaj težav s kompatibilnostjo... kot nekoč nekdaj OCZ, Geil, Corsair. Če se ne motim gre za (ne)kompatibinost čipsetov z kapaciteto čipov na modulu.

Ne moreš pa falit rame za prenosnike ti so VSI tipa SODIMM neglede na vrsto. POnavadi zadošča da preveriš katera družina ramov gre v tvoj NB (recimo DDR3) izbereš SODIMM in preveriš še max kapaciteto, ki jo NB prebavi na slot (specifikacija NBja to pove) in v 99% si zadel.

Marat ::

Jaz sem svoj HP laptop nadgradil s Transcend rami in dela brez problema ;)

HyperGL ::

Ravno sem hotel začet pisat mali oglas, pa vidim, da se govori o DDR2 Sodimm ramu, ki jih imam dva kosa po 2GB na voljo, ker mi je umrl prenosnik :) Če kdo potrebuje naj mi piše na ZS, tudi za fotografijo.

So pa od Hinyxa, vzete iz HP prenosnika.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Počasno delovanje PC škatle

Oddelek: Pomoč in nasveti
111503 (1211) ST-777
»

Kateri OS za prenosnik AMD Turion 64 X2 Mobile TL-60??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8011612 (10047) T_F_7
»

Dokup RAMa

Oddelek: Kaj kupiti
202091 (1613) Hanzo
»

Pravi pomnilnik za moj prenosnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
71209 (1101) Marat
»

Nova anketa: koliko pomnilnika (RAMa) je v vašem primarnem računalniku? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
579207 (7657) R33D3M33R

Več podobnih tem