» »

HD 4870

HD 4870

KK44444444 ::

zanima me če se splača vzet to grafično :

http://www.mimovrste.com/artikel/263006...

Zanima me če imam dovolj dober sistem ki jo lahko ohlaja , to je moj sistem :

Matična plošča:
Gigabyte GA-P31-S3G
Procesor:
Intel Core 2 Duo E7300 2.66GHz, 1066MHz, 3MB, 45nm, LGA 775
Pomnilnik:
3GB DDR2 800
Trdi disk:
Disk SATA II 500GB 7200obr 16MB WD
Grafična kartica:
PCIe NVIDIA GeForce 9500GT 1GB GDDR2 Gigabyte, tovarniško pohitreno jedro na 650 MHz
Optična enota:
DVD+/-RW 20x NEC AD-7201S Lightscribe, SATA, črn
Ohišje:
ATX, LC Power PRO-906B, črno
Napajalnik:
LC Power 550W
Čitalec kartic:
Vgradni USB 2.0, črn, Branje in pisanje naslednjih kartic: CompactFlash I/II, MicroDrive, SecureDigital, MultiMediaCard, MemoryStick in SmartMedia
USB priključki:
4x zadaj, 2x spredaj
WLAN:
PCI 54Mbps brezžična mrežna kartica
Prednaložena Windows Vista Home Premium SLO, igra Age Of Empires in Office 2007 60 dnevna različica
Lastnosti Matične plošče:
Vezna čipa:
Intel P31 + ICH7
Podpora procesorjem:
Intel® Core™ 2 Extreme processor/ Intel® Core™ 2 Quad processor/ Intel® Core™ 2 Duo processor/ Intel® Pentium® processor Extreme Edition/Intel® Pentium® D processor/ Intel® Pentium® 4 processor Extreme Edition/Intel® Pentium® 4 processor/ Intel® Celeron® processor, LGA 775
Pomnilnik:
2x DDR2 1066/800/667 do 4GB
Razširitvene reže:
1x PCI-Ex16, 3x PCI-Ex1, 3x PCI
Integrirane funkcije:
4x SATA II, 1x ATA, 1x Gbit LAN, HD prostorski zvok 5.1,
1x paralel, 1x serial port

lasse007 ::

Seveda se splača, hlajenje je pa odvisno tudi od ohišja, da imaš vsaj en ventilator spredaj (piha noter) in enega zadaj (piha ven).

Kartica zahteva 2 PCI-E 6pin konektorja za napajanje, torej bo potreben adapter za dodaten konektor ali pa boljši napajalnik.
"Predstave s črno magijo in njenim popolnim razkrinkanjem"
(Mihail A. Bulgakov, Mojster in Margareta)

PC-Freak ::

Vsekakor kupi!
Samo prej še malo proc. navij-vsaj do 3.00Ghz! ;)
Upam samo, da nimaš oskubljene verzije LCja. :8)

Pa to kartico dobiš še ceneje-Dinokomp- 144€, nakupi.net - 145€, Aperio- 145€, sestavi.si- 148€...

KK44444444 ::

OK bom vzel , procesor bom itk navil do 3 Ghz , a mi lahko točno poveste kak adapter rabim vzet . Da vem kj rečt v trgovini ?

lasse007 ::

"Predstave s črno magijo in njenim popolnim razkrinkanjem"
(Mihail A. Bulgakov, Mojster in Margareta)

KK44444444 ::

Aja,pa za hlajenje se mi bolj splača vzet sapphire al ne ?

lasse007 ::

Po moje ima Powercolor boljše hlajenje.
"Predstave s črno magijo in njenim popolnim razkrinkanjem"
(Mihail A. Bulgakov, Mojster in Margareta)

KK44444444 ::

Hmmm zkj je pol sapphire dražja ?

lasse007 ::

Bolj znana znamka.
"Predstave s črno magijo in njenim popolnim razkrinkanjem"
(Mihail A. Bulgakov, Mojster in Margareta)

KK44444444 ::

Zdej sm mal gledal in pravijo da ima PowerColor boljši ventilator tako da bom vzel to . A misliš da bo delala dobr na mojem sistemu , ker imam Gigabyte matično in to ?

lasse007 ::

Matična ne bi smela biti problem.

Sem našel adapter še ceneje, samo daš še 3 eur za poštnino (ne moreš pri njih prevzet): http://www.enaa.com/oddelki/racunalnisk...
"Predstave s črno magijo in njenim popolnim razkrinkanjem"
(Mihail A. Bulgakov, Mojster in Margareta)

KK44444444 ::

A se splača ta adapter vzet ? Aja pa sm ču da se te grafične full segrevajo , a maš kak nasvet ker novih ventilatorjev nebom vzel .

lasse007 ::

Adapter te s poštnino pride 4,43 EUR, meni se zdi v redu kvalitete, nič slabši od tistega pri Mlacomu, gotovo imajo oni navito ceno. Se splača, če naročiš še s kom (lahko tudi z mano) ali pa da naročiš še kakšen drug kabel, so kar nizke cene.

Te grafične se bolj segrevajo, jaz imam mojo še v škatli (novo), tako da še ne vem. Saj spredaj imaš en ventilator, a ne, boš imel malo bolj vroče v ohišju, drugega nasveta nimam.
"Predstave s črno magijo in njenim popolnim razkrinkanjem"
(Mihail A. Bulgakov, Mojster in Margareta)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lasse007 ()

KK44444444 ::

Ok ok , adapter bom kje dobu narošil bom pa to PowerColor , hvala .

CleanPower ::

lej, stvar je simpl, nerabiš nč skrbet za pregrevanjeitd., ti sam kupi in dej v kišto, potem pejd v bios in stisni load optimized defaults.
potem če želiš pa loh greš še v M.I.T. in naviješ sistem

KK44444444 ::

a lahk kje kdo najde hladilnik za HD 4870

Pevec_t ::

Pa če bi rad imel grafično za igre bolj potem se ti splača kupiti Nvidio GTX 260 896mb. core 216 sonic od Palita za 155€ pri www.demise-pc.si in se ti nebo tako zelo grela in neboš rabil kupit dodaten hladilnik za HD 4870 ter boš imel več fps pri igrah.

Ciklamen ::

Black10 ta 260 od nvidie je 2x slabša od 4870, razlika v ceni pa sploh ni takšna, da bi se bolj splačalo kupit nvidio.
- End of the Post ->

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ciklamen ()

BALAST ::

Ja ciklamen teb je pa RES za verjet ??? :O
Nvidia gtx260 (216core) in Ati hd4870 sta približno enake po zmogljivosti, starejša verzija gtx260 (192core)je pa slabša od obeh. Pri ATI moraš skoraj obvezno kupit 1Gb verzijo, da je manj problemov z njo, ampak je za 20€ dražja.
Jaz sem si kupil tole, ki jo Black10 predlaga in sem zadovoljen, še posebaj ko vidim, da je hladnejša in tišja od prijateljeve hd4850, verjetno je to zaradi boljšega ventilatorja na Palitovi gtx260.

White&Nerdy ::

Black10 ta 260 od nvidie je 2x slabša od 4870, razlika v ceni pa sploh ni takšna, da bi se bolj splačalo kupit nvidio.

:)) FAIL.

Meizu ::

To, kje je kaj hitrejše variira od igre do igre. Poglej, kaj boš najverjetneje igral in se na podlagi tega odloči.

KK44444444 ::

Igram vse od assassins creed do cod 4 in 5 pa crysis , far cry 2 ...

White&Nerdy ::

Jaz bi šel z GTX260 216...

KK44444444 ::

KK44444444 ::

sam GTX je 1,5x dražja , a jo kdo najde za 150 eurov

KK44444444 ::

na demise sem pa najdu od sapphire HD 4870 ki pa ima Vapor X Cooling :

http://www.demise-pc.si/product_info.ph...

A se splača ?

MedusasPath ::

Glej ne kompliciraj, pa vzemi 4870-ko. Pa probaj vzet 1GB izvedbo.

KK44444444 ::

Ja sej vem ampak al se splača vzet to Vapor X saj ima boljše hlajenje ?

Ciklamen ::

Hmm, no ja, sem pričakoval da bodo na plan pricurljali kakšni testi pa sem zgleda upal zaman :D

Nevem no, nekatere igre so bolj optimizirane za nvidiine kartice, nekatere za ATIjeve. Jaz osebno bi vzel ATIjevo, ker ima 1Gb rama, medtem ko nvidiina 896Mb, ATI dosti bolj poceni, ima GDDR5, nvidia GDDR3 in podobno.

Btw, tisto je bila šala zgoraj, hotel sem preverit če bo kdo priletel not z kakšnimi testi da se vidi razlika ene in druge.
- End of the Post ->

Pevec_t ::

Saj mb. nimajo skoraj veze razen pri velikih resulucijah tak da pa še to je samo 128mb. razlike http://www.demise-pc.si/product_info.ph... to maš GTX 260 za 155€ core 216 ki je malo boljša od HD 4870 1gb. in se tak ne greje in ima gor kar dva ventilatorja to pa še maš test z dobrimi igrami pa se sam prepričaj katera je boljša in na koncu še poglej temperaturo in voltažo!!! http://www.guru3d.com/article/top-10-ga...

Pevec_t ::

http://techgage.com/article/ati_hd_4870... pa še en test kjer imaš voltažo in temperaturo brihte!!! Pa še z Nvidio neboš imel problemov z gonilniki kot pri Ati-ji. Ati je itaq "rdeča vroča požrešna pečka" vsaj tako pravijo jaz sicer nevem ker še Ati-ja nisem imel in ga niti ne mislim imeti še tak hitro dokler se ne popravijo so ga imeli nekateri moji prijatelji in so rekli da imajo probleme z gonilniki, da se preveč grejejo... itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pevec_t ()

Ciklamen ::

No ja, saj se tukaj lepo vidi, da sta obe grafi nekje izenačeni, tistih 4 FPSe koliko je nvidia boljša če ti je pomembno :D

Katero koli boš vzel ne boš falil ;)
- End of the Post ->

Pevec_t ::

Ja samo se ti nebo tako zelo grela in z gonilniki ne boš imel problema pa če gledaš test 3d mark je kar lepo boljša.

KK44444444 ::

Vzel se Sapphire HD 4870 Vapor X saj ima zelo manjšo temperaturo kot sm gledal na reviewih in je enaka kot GTX 260 216 tko da vam javim ko jo dobim ;)

Pevec_t ::

KK44444444 jaz bi na tvojem mestu vzel rajši tisto GTX 260 216 za 155 kajti cena je skoraj enaka ša cenejša za 5€ pa je boljša pri igrah inn se ti ziher ne bo tako grela kot Ati edino če si pristaš na rdeče.

KK44444444 ::

kaj nisi videl zgornji post , sm rekel Vapor X , na poglej si temperature :

http://www.neoseeker.com/Articles/Hardw...

do 75 gre maksimum tako da bo ta, pa itk sm jo že naroču .

Zgodovina sprememb…

Ciklamen ::

Black10 ti pa si zgleda pristaš zelenih ;)

Pusti človeka naj se sam odloči kaj bo vzel, si mu predstavil svojo plat zgodbe, done. :)
- End of the Post ->

KK44444444 ::

hvala ciklamen XD , sej tud jst sm mel nvidia pa sm tud hotu vzet nvidio ampak ta je zdej najboljša na trgu pa bi rad videl kako se obnese ;)

CleanPower ::

haha najboljša na trgu??

Pevec_t ::

Jaz sem mu smo svetoval odloči pa se naj sam!!! Saj jas mam namen tude kupite Ati hd 4890 zato ker je dosti cenejša od konkorenčne nvidie GTX 275 ali 285.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pevec_t ()

Meizu ::

Ja samo se ti nebo tako zelo grela in z gonilniki ne boš imel problema pa če gledaš test 3d mark je kar lepo boljša.


Dej sam ne s takimi. 3DMark je totalen sintetični test za merjenje etiča. Ki je pa totalno nepomemben test v praksi.

Sam sm imel HD4870 in s temperaturami nism mel nikoli problemov. Z gonilniki nikoli problemov. S preveliko glasnostjo nikoli problemov. Res mi ni jasno kaj vam zmeraj tale ATI v nos tišči, pač sprijaznite se že enkrat no... Šiš...

KK44444444 ::

bravo Meizu , poglejte si mal reviewe , ati postaja vedno boljša in kmal bo tud boljša od nvidie :::

MedusasPath ::

bravo Meizu , poglejte si mal reviewe , ati postaja vedno boljša in kmal bo tud boljša od nvidie :::

Already?

Meizu ::

over clocker, poglej malce v preteklost, pa boš videl, da je ATI vs. Nvidia bila bitka vedno nekje 50-50. Eno serijo je vodil ATI, eno Nvidia.

MedusasPath ::

over clocker, poglej malce v preteklost, pa boš videl, da je ATI vs. Nvidia bila bitka vedno nekje 50-50. Eno serijo je vodil ATI, eno Nvidia.

Govorim izključno za zadno serijo. ATI je po P/P prekašal vse Nvidia kartice.

g. Oden ::

kaj nisi videl zgornji post , sm rekel Vapor X , na poglej si temperature :

http://www.neoseeker.com/Articles/Hardw...

do 75 gre maksimum tako da bo ta, pa itk sm jo že naroču .



Nvidia GTX 260 c216, ki je v istem testu se manj greje, porabi manj el. energije in je v vseh testih hitrejša. Poglej si v test! Zato ne vidim razloga, zakaj ne bi vzel GTX 260 c216, če seveda prištejemo še podporo za Physx in CUDA.

Ciklamen ::

g.Oden izbral je 4870, nevem zakaj ne odnehaš?
- End of the Post ->

KK44444444 ::

sem jo že zdavnaj naroču in dans al jutri dobim ...

Calligula ::

Sem nedavno 9800GT menjal z 4870.
9800Gt je bila pasivno hlajena, 4970 je ravno tako neslisna preko stimanja ventilatorja.
Nvidia je NESPOSOBNA izdelat delujoce driverje, ki bi preko HDMIja pravilno sliko ven metala na LCD TV ali full HD monitor, pri ATIju tega problema ni vec...
Oboji so nesposobni pol casa, oboji prodajajo pol izdelke, najvecji idioti so pa fan boyi ene ali druge firme.

Po forumih bi jih morali banati, ker nasmetijo malo morje nepotrebnih idiotizmov. In ce mi ATI se ne nagaja, se ne pomeni, da je super ampak samo ,da ne bom presenecen, ko bo kje sral.
Zaenkrat pa je 4870 odlicna kartica.

Meizu ::

over clocker, poglej malce v preteklost, pa boš videl, da je ATI vs. Nvidia bila bitka vedno nekje 50-50. Eno serijo je vodil ATI, eno Nvidia.

Govorim izključno za zadno serijo. ATI je po P/P prekašal vse Nvidia kartice.


Aha, sem te narobe razmel potem. Ja, res je, tole serijo je ATI ponovno zmagal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ati HD 4870 1 gb vs Nvidia GTX 260 core 216 896 mb

Oddelek: Kaj kupiti
392448 (1640) ABX
»

Ati hd 4870 1 gb

Oddelek: Kaj kupiti
251503 (1114) Meizu
»

Katera grafična kartica je najboljša??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6213013 (11854) RuskiSnajper
»

Nakup grafične do 300€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
624954 (3723) mesoreznica
»

Nakup nove grafične kartice

Oddelek: Kaj kupiti
301734 (1248) T-Majo

Več podobnih tem