» »

Hlajenje za grafično kartico

Hlajenje za grafično kartico

venson ::

Torej, staro na starem hlajenju sta se mi zlomila 2 dela, od ventilatorja. Seveda začelo zelo zelo ružit. Sem pač ventilator izklopil, in priklopil ventilator od procesorja, in ga nastavil nekako pod heatsink grafične. Za prvo silo je. Vendar, katero grafično hlajenje pa si naj nabavim? Ravno nočem zapraviti celega bogastva za njo, v nekaj časa bo še prišla najverjetneje nova kartica saj šaltam na večji ekran. Kartica pa je HD4850.

Hvala!

mr1two ::

Katero verzijo točno imaš? Samo da vidim, kakšno hlajenje uporablja tvoja grafična.
LP

venson ::



Gigabytova =)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

mr1two ::

Si prstke vtikal kam ko ni bilo treba?:))
Vglavnem, najbolj cost effective je da narediš to: Odstraniš samo ventilator dol s hladilnika, nato narediš MacGyver nosilec(sam ponavadi vzamem kar tiste ploščice iz ohišja, ki jih odstraniš, ko vgrajuješ kakšno pci ali drugo kartico v računalnik- prevrtam na eni strani, tako da lahko privijačim na ohišje točno tam kjer so privijačene kartice in prevrtam še na drugi strani, da lahko privijačim še ventilator-> slike sledijo, ker opisat je nekoliko nerodno), nabaviš en soliden 80 ali 92mm ventilator, ga zvežeš na 5 ali 7 ali 12V(odvisno kako dobro hladi in kako se dere) in PRESTO, hlajenje za 15 minut dela in kolikor pač odšteješ za ventilator denarja(od 0 do recmo 10 evrov).
Feeling like a handyman?
Če ne, pa imaš kakšen arctic accelero s1.
IMO je peštanje hladilnika, ki stane 20 evrov na kartico, ki je na žalost vredna le 50...nekolko skregano z gorenjsko logiko. Čeprav sem primorec, bi se odločil za prvo varianto:D

edit:typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mr1two ()

mr1two ::

Izvoli, kot obljubljeno:

Najprej imaš osnovni gradnik, kot že prej povedano tisti plešek:



Po obdelavi(vrtanje in zvijanje-tu je pač končni izdelek, sicer zvijaš čisto na koncu):
Rdeča pika pomeni luknjo, kjer je pritrjen ventilator, rumena pa kjer je pritrjen nosilec na ohišje.

En zorni kot



In še z druge strani

Šeen zorni kot




Ko zadevo privijačiš skupaj z ventilatorjem zgleda nekako tako:

Nosilček z ventilatorjem



Ko zadevo zmontiraš v ohišje, zgleda nekako tako:

Končni izdelek



Zeleni del, ki označuje že originalno zviti vogalček, se precej tesno prilega vogalčku na ohišju(tako, da se malo nasloni na ohišje, da nimaš pripetga samo v eni točki, sicer bi se stvar povesila), črtkano je nakazana približna lokacija, kjer je nosilec zvit, da ventilator ne piha iz smeri kamere(ali proti njej) ampak 90° glede na kamero po Z osi.

Če je zadeva zanesljiva: Na sliki gledaš kartico R9500Pro, ki je voltmodana, ima costum cooler od enega AMD hladilnika, na katero piha ventilator(mislim da je ta že tretji) že kakšnih 6 let. Na ta način. Nikoli ne razočara.

Nosilec si lahko zvijaš po željah, glede na to, da imajo sedajšnje kartice tudi temperaturni senzor, lahko poiščeš optimalno lokacijo ventilatorja z lahkoto.
Če slučajno ne veš, kako vezat ventilatorja: Črna in rdeča žica pri ventilatorju sta ti pomembni: Črna je 0, rdeča je +. V prihodnje označeni z V0 in V+(V kot ventilator)
Kombinacije z napajalnim sklopom, ki ti ga nudi napajalnik:
V0=črna, V+=rdeča = 5V, minimalni obrati in minimalen pretok zraka, najtišje
V0=rdeča, V+=rumena = 12V-5V= 7V, srednji obrati, sredenj pretok zraka, srednje tiho
V0=črna, V+=rumena = 12V, največji obrati, največji pretok zraka, najglasnejše.

Če pa imaš regulator vrtljajev, pol poči kar nanj. Je bolj fino8-)

Upam, da sm ti pomagal.
LP

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

venson ::

Waw hvala! Sem uporabil kar ventilator od procesorja, isto naredil, le da nisem zvrtal luknje, in nastavil tako, da je pritisnjeno na hladilna rebra! Hvala!

mr1two ::

Prosim :)

Mare3 ::

Čestitam za iznajdljivost. Mora mi bo še kdaj koristilo. Hvala tudi z moje strani.

Pyr0Beast ::

Ker hack. Jodl. Superca ideja :))
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novo ohišje in hlajenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
617154 (5563) solatko
»

Optimalna postavitev ventilatorja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
264749 (2402) svetetko
»

Vent na manj ko t 12V?!?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
221529 (1259) Azrael
»

Leo hladeno ohišeje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
81059 (863) segi

Več podobnih tem