» »

GSM remote control

GSM remote control

gashpr ::

Zdravo!

Zanima me, če kdo ve za kakšen vodič, kako izdelati nek simple GSM remote control sistem, prek katerega bi recimo samo vklapljal/izklapljal neko stvar (230 v ac).

Torej nek star telefon/gsm modem s sim kartico -> pokličeš -> prek DTMF transceiverja dobi komando -> vklopi/izklopi nek rele. Ali pa preko mikrokontrolerja.

LP

black ice ::

Zakaj ne bi naredil preko TCP/IP namesto GSM?
GSM moraš stalno polniti ali plačevati naročnino, kar je nepotreben strošek.

techfreak :) ::

Mogoče pa potrebuje na oddaljeni lokaciji, kjer nima interneta?

Za nekaj takšnega lahko uporabiš Arduino in npr. http://code.google.com/p/arduinoreadsms/

gashpr ::

black ice je izjavil:

Zakaj ne bi naredil preko TCP/IP namesto GSM?
GSM moraš stalno polniti ali plačevati naročnino, kar je nepotreben strošek.


Kot je rekel techfreak, zadevo potrebujem na vikendu, kjer nimamo niti telefonske linije. Prižigal bi pa 2 električna radiatorja, recimo 1 dan preden se odpravim tja.

black ice ::

gashpr je izjavil:


Kot je rekel techfreak, zadevo potrebujem na vikendu, kjer nimamo niti telefonske linije.

Silly me. Avtomatsko sem predpostavljal, da imaš na tisti lokaciji dostop do interneta.

Kako deluje zadeva v obratno smer? Lahko preveriš status naprave (če je vklopljena ali izklopljena)?

blackbfm ::

gashpr ::

Ja, nekaj v tem smislu. Samo tole pri simobilu je spet zgrešena varianta zaradi nujne vezave za 24 mesecev. Recimo zadeva pri Conradu.
Ampak 200€+ je enostavno preveč, predvsem pa bi zadevo poskušal izdelati/sprogramirati sam, preprostejšo varianto. Sicer sem mehatronik, tako da približno vem kako bi se vsega lotil, zatakne pa se pri podrobnostih, zato bi mi prišel prav kakšen konkreten vodič.

Recimo Arduino + GPRS modul bi bila ena varianta, druga pa da bi sam izdelal iz nule. Torej namensko samo za vklop/izklop enega releja za 230 V AC. DTMF decoder + GSM modul/star mobitel predelan + mikrokontroler.

urbecar ::

Za to bi bil dober vsak wireless plc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urbecar ()

kondezator ::

Kupi rabljen telefon(siemens c35, m35 ...) + ostali material(uC, releje...) in nahecaj enega elektronika, da ti zadevo vrže skupaj potem pa vzameš eno sim kartico in je zadeva rešena. :)

TRIROG ::

Jaz sem tole vzel za osnovo in predelal tako, da lahko odpiram garažna vrata na klic...

http://www.elektronika.ba/503/gsm-kontr...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje dobiti predplačniško SIM kartico, ki ne poteče?

Oddelek: Mobilne tehnologije
397444 (3089) Morison
»

SMS pošiljanje iz telefona na server

Oddelek: Programiranje
132012 (1521) mojca
»

Prenos podatkov iz odrezanih koncev sveta preko SMS-ov, satelita, ?, ...

Oddelek: Omrežja in internet
102131 (1707) mojca
»

GPRS server ali nekaj podobnega

Oddelek: Omrežja in internet
111226 (1018) x.sci
»

Državljan inženir - online serija o odprtokodni strojni opremi, elektroniki, umetnost

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
255063 (3840) urban99

Več podobnih tem