» »

dbf <-> mdb

dbf <-> mdb

user ::

Živjo !
Imam težavo in sicer
obstoječi program črpa iz baze .dbf
novi program bi moral črpati iz iste baze

Torej linkam .dbf v tabelo accessa, lahko pobiram podatke, ne dovoli mi jih pa spreminjati.

kako rešiti težavo ?

Igor


Tr0n ::

Kaj to gre za web aplikacijo torej dostop do baze preko PHPja, ASPja ali gre za client program? Kateri program si uporabljal prej in katerega zdaj?

.dbf je na splosno Xbase format, isto koncico pa uporablja tudi Microsoftov Visual FoxPro in se nekaj drugih podatkovnih serverjev (dbase, clipper) tako da bi se naceloma dalo exportat v access bazo.

user ::

Star program je pisan v dosu in se še uporablja. Ker pa ga je potrebno nadgraditi z določenimi dodatki sem v accessu izdelal novega za potrebne dodatke. Baze sem importal, tako da je stestiran in deluje. Ko pa sem ga hotel začeti uporabljati sem ugotovil, da linki delujejo samo za branje, nemogoče pa je karkoli popravljati v bazi (obstoječa .dbf)
če popravljam karkoli direktno v .dbf je dos program ne prepozna več (mislim da je kriva indexacija) in ker je pisan v dosu sem v temi ...

Kaj storiti ?

user ::

Kaj res nihče ne zna ?

Prosim

Slavček ::

Jaz sem probu linkat en dbf file, ki sm ga našu in dela bp, tud če hočeš record zapisat v dbf.
Probi brez index datoteke.

user ::

Ne vem kako da meni ne dovoli niti spremeniti recorda, niti dodati novega ali brisati obstoječega. Kako naj naredim brez index datoteke ( in kaj bo to potegnilo za sabo? ) Datoteka je v rabi tudi iz dos programa in ne dovoli posegov tudi ko ta program ni zagnan !

Slavček ::

Ko sem jaz linkal bazo me je vprašal še za index datoteko, ker je nisem imel je bil zadovoljen samo s prvo.
Probi linkat zadnje verzije dbf, potem pa se spuščaj nazaj proti Dos verziji. Lahko, da z dosovo verzijo ne dela? Čeprav mislim, da bi skoraj moglo.
Probi obratno - v Accessu shrani v najstarejšo dfb različico in poskusi to odpreti v dosu. Če to dela potem je vzrok v tvojem trenutnem fajlu.

user ::

Sem poskusil predlagano pa še vedno noče. Je pa res, da me ne vpraša po index datoteki ko linkam .

? ? ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenos DOS programov

Oddelek: Programska oprema
7830 (723) amigo_no1
»

Spreminjanje programa

Oddelek: Programiranje
7954 (916) krneki0001
»

[Podatkovna baza] Kako ugotoviti format?

Oddelek: Programiranje
6969 (810) darkolord
»

Problem - DOS program javi "open error *.dbf"!?!??!

Oddelek: Programska oprema
6996 (933) BigWhale
»

težava z DBF datotekami

Oddelek: Programiranje
51474 (1397) ToniT

Več podobnih tem