» »

pomoč pri recunalniku

pomoč pri recunalniku

torres8 ::

Prijateljici je strela unicila 4 ali 5 let racunalnik, nesla ga je h serviserju in ji rece da je slo matična in napajalec in da je popravilo 400€:))
Tako da ga je vzela ven in me prosila ce upam kaj postimati in seveda imam obcutek da bo nagrada lepa:)) a imam pac problem ker se ne toliko spoznam na strojno opremo.

ram, disk, cdrom dela, ne vem pa ali dela procesor.Ko priklopim gor svoj napajalnik se ventilator na procesorju zažene na polno in ne ustavi.(grafa je na maticni tako da slike ne dobim).

Sicer ni se dobila skatle od maticne da bi jo proval kupiti za kak poceni denar, a kaj milsite ve se spalca to popraviti ali mogoce uzeti kako drugo matično a sam ne vem ali pasa ta procesor na vse maticne plosce??

hvala za pomoc vsem

fosil ::

Boš moral dat več podatkov. Kjer procesor, kok rama...
Procesorji ne pašejo kar na vse matične, rabiš ustrezno podnožje.
Tako je!

torres8 ::

rama ima 512 procesor ne vem ker nisem se odvil ventilatorja in kako naj potem vem ali procesor deluje ali ne??
Vem da za rezlicen tipe rabis razlicna podnozja a je mogoce da imajo vsi x64 ista in x86 ista podnozja

KoMar- ::

a je mogoce da imajo vsi x64 ista in x86 ista podnozja

OK, ne zameri, ampak ti nisi pravi naslov za popravljat njen "recunalnik"... nesi na servis in naj povejo, kaj zamenjajo za 400 €, potem se pa spet oglasi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

torres8 ::

ah tiste osnovne reci se spoznam sedaj useh detaljov kaksen procesor in te fore pa res ne vem. pa zanima me predvsem kako naj vem ce deluje procesor

bluefish ::

Tako, da ga daš v drug računalnik. Ampak jasno, če še sedaj ne veš, za kater procesor se gre, potem se tega raje ne lotevaj.

dzinks63 ::

rama ima 512

Tole diši po oldtimerju, tega se ne splača popravljati, prodaj še izpravne dele za par € in kupi povsem nov računalnik za 300€, kar bo spaceshutle v primerjavi z tem, kar je imela do sedaj. Lahko pa se odločiš za nakup rabljene mašine, kjer že za cca 200€ dobiš dost solidno zadevo.

b ::

Ali pa kupiš nov napajalec (~50 EUR), pogledaš malo tukaj po oglasih in kupiš plato s procesorjem in RAM-om. Vse ostalo ti pa itak dela. Tako stroškov ne bi smelo biti za bistveno več kot 100-150 EUR, računalnik pa bi moral biti precej boljši od sedanjega.

Ampak verjetno je vseeno bolje, da se tega ne lotevaš sam, da ne boš naredil več škode kot koristi. Učiti se na računalnikih drugih ljudi (pa četudi so že pokvarjeni) ni ravno priporočljivo.

torres8 ::

ah ma saj sem ze postimal kak racunalnik saj imam solo zato, res da sem veliko boljsi programer kot pa da se lotevam strojne opreme sam tega s procesorjem res nisem vedel, ker sem milsil da je kaka moznost da ga lahko kako stestiram samo vidim da rabim matično ce ga hocem testirati.

sam nagrada je tako mikava:)

solatko ::

torres8 - Če ne znaš opisati osnovnih stvari, kot je oznaka MB, kateri RAM-i, napajalnik, potem nisi pravi naslov, za popravilo računalnika. Nekaterim bi bilo dosti, če bi dal oznako matične plošče, pa bi ti lahko dali pameten nasvet, saj podatek, da avto ne dela, ne pomeni nič.
Ti se drži programiranja, hardware pa pusti drugim, ki to skoraj obvladamo.
Delo krepa človeka

mtosev ::

Če je računalnik starejši od 5let naj lepo kupi novega:))
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

solatko ::

mtosev - zakaj? Če ga rabi za pisarniška ali podobna opravila, je vsak na katerem lahko poganjaš w7 dober. Verjetno ga ne rabi za igre ali video obdelavo.
Delo krepa človeka

mtosev ::

Ker se kompov oz 5 letnih kant od računalnika ne izplača popravljati.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

bluefish ::

Praviš ti z "money has arrived".

b ::

mnenja, riti, naj nadaljujem?

fosil ::

Če vzamemo optimistični scenarij in je procesor socket 775 ali AM2 in še vedno dela. Potem bi bila računica približno taka:
matična: 45 eur
ram 2g: 25 eur
napajalnik: 25 eur

Sem gor bi lahko nato naložil tudi win7.
Tako je!

mtosev ::

Leta 2011 se ne vzema manj kot 4gb rama.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

bluefish ::

Ker Word za vsako zapisano vrstico požre vsaj pol giga. Ane.

solatko ::

Ko dobimo podatek o matični, bo jasno, kaj se splača in kaj ne.
Delo krepa človeka

torres8 ::

no ona bo kupila prenosnika in racunalnik ostane mami, le za word pa google:))

tako prej sem podrl dol procesor a na njem ni napisa kaksen je, tako da pocakam jutri da mi prinese skatlo z manualom

b ::

A modela plate pa še nisi uspel ugotovit? Ponavadi je na nekje okrog procesorja ali pa med pci(-e) sloti.

torres8 ::

ja sedaj sem pogledal in je prav odspoda pod zadnjim pci in je MS-7254

b ::

A je to HP mašina? Tko pravi google...

logit ::

torres8 ::

no problem resen matična kupim za 40€ in stvar je narejena, napajalnik imam doma tako da samo se vprasanje ali dela procesor

mtosev ::

Processor: Choice of Intel Pentium 4 with HT Technology and Celeron D processors for fast and efficient computing LOL
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

torres8 ::

jah kaj za njeno mamo bo ze dovolj drugace ce te zanima ima moj oce doma komp star 11 let in dela kot nov, le w7 ne dela na njemu taradi gforce2 MX400. vec pac on ne potrebuje.

logit ::

Mislim da ima ta HPjev računalnik.

mtosev ::

torres8 je izjavil:

jah kaj za njeno mamo bo ze dovolj drugace ce te zanima ima moj oce doma komp star 11 let in dela kot nov, le w7 ne dela na njemu taradi gforce2 MX400. vec pac on ne potrebuje.

Moj oče je imel Athlon XP 2400, 512 rama, GF4, Win XP pa je pizdil kak je komp počasen.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

b ::

pusti mtoseva, ki ni z istega planeta in ne šteka, da se ne splača metat denarja stran brez potrebe. Jaz na tvojem mestu ne bi kupoval samo matične ampak pobrskal po oglasih za komplet matična + procesor + RAM. Mogoče bo stalo kakšen evro več, ampak nisi omejen na točno določeno podnožje in pač izbereš nekaj z dobrim price/performance. Kakšen C2D + 2GB RAM pa bo mamica dobra še za naslednjih 3-5 let s to kišto.

torres8 ::

logit je izjavil:

Mislim da ima ta HPjev računalnik.


ja racunalnik je identičen.sedaj moram dobiti matično verjetno bo najlazje na ebayu

Samson ::

Torres od kod pa si? Ker naceloma se lahko pogleda kaj je odpishnilo na tej plati. Ce je slo prek mreznega kabla je razbilo cip za mrezo. Vcasih dela ce se ga odstrani pa se da noter mrezna na pci vodilu...Bi treba pokukat na platko pa malce postromat.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

b ::

Lahko iščeš enako nadomestno plato (ebay okrog 20€ + poštnina), ampak ne zgleda, da bi bil kakšen nestandarden format, tako da lahko daš noter tudi kaj drugega.

torres8 ::

Samson je izjavil:

Torres od kod pa si? Ker naceloma se lahko pogleda kaj je odpishnilo na tej plati. Ce je slo prek mreznega kabla je razbilo cip za mrezo. Vcasih dela ce se ga odstrani pa se da noter mrezna na pci vodilu...Bi treba pokukat na platko pa malce postromat.


hm ne verjamem ker mrezna je posebej na pci vodilu in ne zgleda skurjena ker na nasem koncu veliko treska in sem videl ze velikokrat kako to zgleda.

Slo je preko napajalnika, kerje tudi ta unicen oz ne dela, in ko sem zagnal s svojim napajalnikom je le ventilator na procesorju delal kot zmesan:)

Samson ::

Pomeni da je res sel napajalnik. Ampak nekako se mi dozdeva da je mrezna kartica tud na plosci. Poglej malce po plosci ce vidis kje malce crno okrog kontaktov kjer so prikljucki zadaj. Poglej tudi po cipih ce je kje "odprto" ali osmojeno, mogoce rahla razpoka ali hribcek. Skratka poglej po plati. Vzami jo ven in dej pod luc. Lahko tudi poslikas in das sliko v visoki locljivosti sem gor. Mogoce bomo pa kaj videli, hehe.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

mat3 ::

Po simptomih bi rekel, da je plata gin. Mogoče tud proc, ni pa nujno. A da od sebe kakšne piske (najbrž ne) ?

Offtopic: Za kakšno nagrado se gre (moj firbec) ?
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

Samson ::

Procesor zelo redko crkne. Sem videl nekaj crknjenih AMD, pentiumov pa res skor nic. Proc je po moje ziv...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

torres8 ::

ma neka ledica gori na maticmi power led pise zraven pa ne vem kaj pomeni

offtopic.... me je tako pogledala ko sem vprasal ka pa dobim ce popravil tako, ker ze vem kaj to pomeni da bo akcija, ker to bitje pri 21 je podivjano;)

Samson ::

Ledica gori naceloma ker je napajanje prisotno. Ampak ce si ti len poslikat in dat vec informacij...Tud fukal nebos, hehe. In pa ce omenjas mrezno na pci vodilu. Dej ti njo lepo ven spukaj pa se enkrat prizgi racunalo. Upam da je mrezna krivec da se ne zbudi...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

solatko ::

Delo krepa človeka

ameba ::

Lej tip,

tega kup

pa dodj še ram on unga notr in to je to ne si delat nepotrebnih stroškov, da ne boš na koncu še kej uniču .....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje se da dobiti starodavno grafično kartico ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5811263 (9250) hojnikb
»

Strela uničila ploščo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
231560 (1160) Han
»

Kateri socket

Oddelek: Kaj kupiti
231091 (870) DJ MartiNi
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Strojna oprema
81046 (942) Neon87
»

Radeon x700 ali GF6600? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
715181 (4087) GrimReaper

Več podobnih tem