» »

Iphone uradno v Sloveniji

Iphone uradno v Sloveniji

1 2 3
4
5

Vajenc ::

Vse kar bi te jaz zastopil eieieie1 je, da ti je Iphone lepši. Ostalo je samo tvoje nepoznavanje SGS2 in pripadnost iphonu, ki ima, roko na srce, všečne in kvalitetne izdelke . Nič hudega, če ti ne potrebuješ kaj boljšega od iphone4, tudi meni povsem zadostuje SGS, s to razliko, da SGS dobiš za pol cene SGS2 ali iphone4.

Če želiš biti objektiven in konstruktiven, si za začetek poglej še kak drug YT video. Npr.

ali pa tega
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

eieieie1 ::

Vajenc, saj prvi video ti pokaže to o čem govorim. Čeprav ima dvojederni procesor se igra občutno počasneje naloži. Medtem ko zgleda da internet hitreje deluje, mogoče zato ker je na sgs2 speeedtest prej zagnal in ima zato kako prednost mogoče pa zato ker ima sgs2 4g omrežje katero hitreje deluje, ampak ti to v sloveniji nič ne pomaga, ker ga nemoreš koristiti. Drugi video pa koliko časa rabi kateri da se prej zažene lol. Sicer nevem kolikokrat moraš ti rebootat tvoj android ampak jaz sem nazadnje rebootal iphone ko sem ga jailbrejkal pred nekaj meseci, tak da je to res nepomembna zadeva (ampak ok, kul zadeva, da se hitreje reboota, en + zanj). Drugo pa da je iphone hitreje naložil stran kot sgs2 ampak da ima sgs2 nastavljeno scroolanje tako da se ustavi nakoncu, medtem ko iphone ima nastavljen pojemek.

In jaz ne govorim da je iphone 4 boljši od sgs2, vbistvu bi moral biti slabši kot sgs2, saj je že eno leto star. Ampak jaz zaradi razlogov naštetih zgoraj še vedno preferiram iphone 4. Ko izide iphone 5 pa itak lahko prodam iphone 4 in kupim 2-3 iphone 5 in jih prodam in imam nov iphone z zelo minimalnimi stroški :) - še en + za iphone (obdrži ceno + prodaš ga z zelo malo napora in to novega ali starega)...

eieieie1 ::

M-XXXX
Tule še pa o tem, da je kao iphone prvi ki je kopiral izgled menija. Na sliki piše da je že leto 2006 samsung predstavil svoj telefon, kar pa ni res, saj je le govoril o načrtih o telefonu, medtem da ga je pokazal komaj februarja 2007, januarja 2007 pa so že predstavili iphone (pokazali).

Več o tem si lahko tudi sam prebereš.
http://www.xtoysoft.com/blog/?p=1116

Keyser Soze ::

Hm, sodeč po zgoraj napopanih posnetkih bi rajši imel SGSII. Edino trokiranje predstavlja zagon špila. Kar pa meni ne predstavlja omembe vrednega dejavnika, ker ne igram iger na telefonu. Povsod drugje je SGSII veliko bolj odziven, predvsem pa boljši v predstavljanju oz. bolje rečeno dostavljanju željenih informacij.

Nekako se vidi, da je Samsung nov izdelek, iPhone pa telefon prejšnje generacije bi se lahko reklo. Treba počakat na naslednika, da se bo lahko kosal z najnovejšimi gozmoti.
OM, F, G!

bluefish ::

eieieie1 je izjavil:

M-XXXX
Tule še pa o tem, da je kao iphone prvi ki je kopiral izgled menija. Na sliki piše da je že leto 2006 samsung predstavil svoj telefon, kar pa ni res, saj je le govoril o načrtih o telefonu, medtem da ga je pokazal komaj februarja 2007, januarja 2007 pa so že predstavili iphone (pokazali).

Več o tem si lahko tudi sam prebereš.
http://www.xtoysoft.com/blog/?p=1116
Po eni strani je glede vmesnika pravzaprav vseeno, kdo je z njim prvi prišel na plano. Konec koncev so imeli že java/symbian/... telefoni v meniju ikonice namesto izbirnega teksta.
Po eni strani niti ne vidim razloga, zakaj bi se moral vsak proizvajalec spomniti svojega vmesnika. OK, ni prav, če ga predstavlja kot revolucionarnega, vendar je z uporabniškega vidika enotnost velikokrat boljša.

[Michael] ::

Iphone nima FM radia.
A se dobi kako apl, da imaš lahko radio ali ga sploh ne moreš imet?

Zgodovina sprememb…

Gandalfar ::

Za FM radio gres na Android.

detroit ::

Vajenc je izjavil:

@Dany8oy, zaslon, HW, teža, tankost in zastonj aplikacije so prednosti SGS2. To ni samo moje mnenje, to so dejstva zapisana v več testih. Za tvoje potrebe je očitno iphone4 boljši (zanimivo bi bilo sicer slišati razloge, da si jih ne bomo ostali narobe razlagali), za moje pa je SGS(1) povsem dovolj, le avtonomijo baterije od SGS2 pogrešam ;)



ee sorry za offtopic odkar imam aplikacijo juice defender mi zdrži od 3-5dni. Pa ni to neka glupa reklama...Sj mislim da je trik predvsem v tem da ko ga ne uporabljaš da vse zreducira.

p.s. zadnji čas trajanja pred polnjenjem 4dni 6h
Skero

RockyS ::

Gandalfar je izjavil:

Za FM radio gres na Android.


Malo morgen. FM radio nima veze z Android, ker je potreben hardware, ki pa ga nimajo vsi telefoni z AOS.

Limit-sky ::

kako, da nimajo? si ga pa sprogramiraš, ker je platforma "odprta". :D

Keyser Soze ::

No, na iOS ne moreš it če želiš FM radio? Ali pač?

Realno je tako, da moraš it na Androida (paleta naprav je kar pestra) ali pa kakšno starejšo platformo če želiš FM radio. Apple namreč lepo sodeluje z operaterji in ve kako izžmohtat uporabnike. Je bolj donosno če morajo uporabniki kurit megabajte namesto da bi simple dvignili aerial in pobrali stvar iz zraka.
OM, F, G!

RockyS ::

Android nima veze z FM radiom čisto nič. Ali je ali pa ga ni. Pa je lahko gor WM,A,iOS itd...

St235 ::

FM radio je stvar haerdware ne software. Je pa res da za radliko od iPhona ga imajo številni telfoni z opreacijskim sistemom Android.
Tako da iOS v vsakem primeru odpade.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

eieieie1 ::

Tako je, če hočeš radio na iphonu ga lahko imaš le preko aplikacije iz interneta

Stvar pa je HW, ne SW.

Keyser Soze ::

Še kako jma veze SW z radiem. Samo poglej Streaka.
OM, F, G!

Limit-sky ::

Na moji Spici imam baje radio, le da so tepci pozabili anteno priklopit.
Samsung rulez!
:D

"there are reports that the chip actually supports fm radio, but there is no antenna connected to the chip, so it is not possible to enable this in a working way."

eieieie1 ::

Odpreš pa sam zraven narediš :P

Limit-sky ::

Temu se potem rece "open source".
:D

todman74 ::

eieieie1 je izjavil:

Zakaj bi jaz še vseeno rajši imel iphone 4 kot galaxy s2?

-iphone je lepši


Priznam, da še nikoli nisem imel v rokah ne iphona, ne sgs 2 in se tudi ne zanimam za tako drage telefone, ampak takole iz slik oba "aparata" kar tekmujeta, kateri je grši, zmagajo pa (po grdoti seveda) tiste ikonce, ki so vse enake oblike....so mi pa že veliko lepše te, ki jih imam na 5800 XM.....no čist iskreno, tudi "moja" Nokia je izredno grda, ne vem kateri "estet" jo je oblikoval....

martincek1 ::

@todoman74

5800XM(ki jo imam) je eden prvih touch telefonov in ne morš nobenga krivit za obliko, ki je bila čist zakon včasih (davnega leta 2008). Sicer pa stock ikonce so OK, ko pa pride na DL-jane aplikacije pa polom ;((

Pogovarjal sem se s prijateljem (iPhone 4) in je rekel da sta z Galaxy S zelo izzenačena(ga ima nevemkdo od njegovih), pri primerjavi z S2 pa pravi da ni primerjave, ga Android lepo premaga :)

Zgodovina sprememb…

kanzyani ::

po videotih k jih je vajenc prlimu je SGS2 mega telefon, zaslon od iphone sploh ni v isti ligi :) Sicer sem po tihem študiral, da bi si ga nabavil (iphone) ampak rajš počakam na 5-ko in se takrat odločm a menjam tabor z androida na ios :) firbec je le firbec ;)

eieieie1 ::

Jaz tudi upam da ga čimprej izdajo iphone 5 + iOS 5, saj je iOS 5 res špica (iCloud) :D

Mogoče pa celo prodam iphone 4 in kupim iphone 5, itak nebi dosti doplačal...

Tilen ::

Itak, da ne. Sploh tisti, kateri ste ga mesec dni nazaj kupili za 650, sedaj se pa novi prodajajo po 350.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

eieieie1 ::

Ne bluzi če nimaš pojma...

Iphone 4 se je dobil za 580 €, če si ga kupil recimo v UK ali Švici... Oziroma še kakih 30€ zraven za poštnino. Novo štirico nikjer ne dobiš za 350€, vbistvu mojo rabljeno še vedno lahko prodam za minimalno 400€. In ker grem letos spet v Švico, lahko ponovno kupim 3 iphone 5 in jih doma prodam (saj jih je ZELO lahko prodati) in tako dobim novega z manj kot 100€ plačila :)

LuGi ::

Ta price-hype se umirja in sedaj imamo uradno prodajo preko simobila ter naslednji teden se zacnejo tudi prodajati v slovenskih epl štacunah.

Vroče žemljice so se ohladile

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

eieieie1 ::

Ja ampak je simobilov še vedno precej drag oziroma dostopen samo za tiste, ki so na simobilu... In tudi ko pride nova verzija iphona, bo ta prišla v slovenske trgovine/na simobil z nekaj mesečno zamudo... Pa še z zasoljenimi cenami. Vsak nov izid iphonov/ipadov se prodaja kot vroče žemlje in bo verjetno še nekaj časa tako ostalo.

LapD ::

no ipad2 ni imel velike zamude, še manj zasoljenih cen ... verjetno bo podobno tudi z iphone5?
web&motion designer

Tilen ::

eieieie1 je izjavil:

Ne bluzi če nimaš pojma... Novo štirico nikjer ne dobiš za 350€, vbistvu mojo rabljeno še vedno lahko prodam za minimalno 400€.)



P: iPhone 4 16GB - 350€

Na bolhi seveda še poplava za 400 in 2 komada sta bila 32GB verzije za 390EUR.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

eieieie1 ::

Ja, ampak ta je tovarniško zaklenjen in ga potem lahko uporabljaš le z simobilovo sim kartico. Oziroma gevey sim kartico kupiš za 45€ ampak se ti potem nesme ugasnit in se moraš s tem jeb**, kar pa cel smisel imeti telefon, ki dela kot se šika izniči...

RejZoR ::

A za iPhone ne velja isto kot za ostale operaterje, da morajo na željo uporabnika zadevo odklenit (če je aparat zaklenjen na eno omrežje)? Al je tle kakšen poseben Apple catch?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

LuGi ::

Jih bodo odklepali v kratkem..

Tilen ::

Zakon je zakon. Morali bodo odklenit. Sedaj samo "kupujejo čas" in slepijo uporabnike, da podpišejo dolge anekse.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

amacar ::

Ne vem, kje ti vidiš poplavo "poceni" iphonov. Na začetku se je našlo par ljudi, ki si je s tem zrihtalo "kredit", sedaj pa je povečini cena okoli 500€ za 16gb model.
Moraš pa vedeti, da je tudi marsikateri oglas fejk in ga kdo ustvari le za to, ker želi ostalim zbijati ceno in se potem dela poglej tja, tisti ga ima za 400€. Ja potem pa ga kupi od njega če ga lahko...

Limit-sky ::

Tilen je izjavil:

Zakon je zakon. Morali bodo odklenit. Sedaj samo "kupujejo čas" in slepijo uporabnike, da podpišejo dolge anekse.


Lahko daš link na ta zakon? Hvala.

Steinkauz ::

Kolker vem more imeti odklenjene samo Mobitel, kot večinski ponudnik.
Simobil pa more na željo odklenit po izteku vezave.
Vsaj včasih je blo tko

BladE_ ::

Tudi Simobil ti telefon odklene, če to želiš...
Akcija - Reakcija

Tilen ::

Sem malce prehitro napisal. Gre samo za Mobitel. Moja Omnia 7 kupljena pri Simobilu ni bila zaklenjena na operaterja, je pa kolega kupil en cenejši aparat, kateri je pa bil zaklenjen in so mu ga tudi odklenili.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Limit-sky ::

...in zakon nima tu nobene veze. Ker takega ni! Je pa res, da simobil odklene vse telefone na zeljo. In tudi z doticnim bo tako, baje.

blackbfm ::

Vsak nov izid iphonov/ipadov se prodaja kot vroče žemlje in bo verjetno še nekaj časa tako ostalo.


Dokler je povpraševanje večje od ponudbe. Na začetku ko si imel komot 200eur profita na tel se je splačalo, zdaj pa se zajebatvat z neznanimi ljudmi za 20eur (od tega odštej še bencin če moraš dostavit)..ne hvala :D

eieieie1 ::

No bomo videli kako bo z novo verzijo iphona :)

Dumber ::

A bi bil kdo za skupinski nakup ?

http://cgi.ebay.co.uk/Brand-New-Apple-i...

lp

Mare3 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare3 ()

tattoo ::

Mare3 je izjavil:

http://www.bolha.com/telefoni-iphone/br...

haha opis zmaga :D


google translate? Me prav zanima pod kakšnimi pogoji ti proda te reči, najraje bi mu pisal :D

Dumber ::

Ma sem že pisal enkrat enemu takemu, valda zahteva, da mu denar naprej nakažeš =). Potem pa tako ali tako veš koliko je ura. In sem mu reko, da mu naprej nebom nič nakazu pa je tip še kar vstraju naj mu vsaj 100€ ali 50€ nakažem da ima vsaj poštnino pokrito =)

ne nasedat

Mare3 ::

Mah nevem zakaj bolha ne blokira takih oglasov ki so očitni nategovalci. Razen če so to oni sami ;)

tattoo ::

Mare3 je izjavil:

Mah nevem zakaj bolha ne blokira takih oglasov ki so očitni nategovalci. Razen če so to oni sami ;)


Mislim, da je poslovni model eBay-a veliko boljši, ne vem zakaj ga ne implementirajo in bi pridobili vsi, uporabniki pa bolha.

ravsek ::

eieieie1 ::

Prvo kot prvo se telefon imenuje iPhone 4 in ne iPhone 4g... in ja to je nateg

Tovarniško odklenjeni iphone 4 te pride rabljeni prek 400€, lahko pa probaš kupit ampak nevem če boš zadovoljen, ko ti bo telefon zavit v toaletni papir in ko ga boš prižgal boš ugotovil da si dobil kitajski soPhone :D

ravsek ::

Brez skrbi, niti ne pomislim, da bi kaj kupil, preden ne drzim fizicno zadeve v roki in se prepricam, da je vse v redu :) Sem za hec poslal sporocilo temu in jasno nek angleski odgovor nazaj, nisem niti odgovarjal potem, itak bi prvo zahteval denar, razplet bi bil pa jasen potem :)

Bom spremljal raje za kaksenga ugodnega simobilovega, itak sem njihov uporabnik, tako da zaklenjenost ni problem.

filip007 ::

Galaxy Ace ima 3.5" display isto kot iPhone, pa dosti cenejši je.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri high-end pametni telefon? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
24258540 (51667) PrimozR
»

Nakup novega mobitela, kaj kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
449355 (7356) SLO_Matej
»

nakup iphone 4, da ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7520031 (16626) ;-)
»

Apple iPhone 4

Oddelek: Mobilne tehnologije
319051 (8512) RejZoR
»

Apple toži Samsung, drugič (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
8139447 (36724) Limit-sky

Več podobnih tem