» »

Iphone uradno v Sloveniji

Iphone uradno v Sloveniji

1 2
3
4 5

JayKay ::

kaj ti pomaga "boljši" HW če SW ne zna tega izkoristit. In kdaj so zastonj aplikacije merilo prednosti ekosistema? Bolj smiselno je gledati kvaliteto in uporabnost aplikacij.

Sicer pa Simobil nateguje s tem Iphone paketom tako, da je kr brezveze.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

blackbfm ::

kaj ti pomaga "boljši" HW če SW ne zna tega izkoristit


ali pa če ni dovolj optimiziran..pri določenih stvareh i4 vseeno lepše deluje kot sgs2 :p

Strupeni ::

Še kdo ve če ima simobil kaj iphonov na zalogi ali so vse prodali?

wired ::

http://www.dnevnik.si/novice/znanost/10...

Spodaj imate video. So pa čakajočim olajšali čakanje z vodo ter prigrizki:)

RockyS ::

štirk je 10000, trojk pa par sto tak da...

oracle ::

Ajfon ima previsoko ceno za to kar ponuja. Ampak ceno ne določa samo vrednost artikla, ampak tudi povpraševanje. In povpraševanje za japki je veliko, torej tudi cena temu primerna. Jebat ga.

tado6 ::

Nekaj tukaj da marketing in seveda blag.znamka. Ima pa tudi nekaj zelo dobrih lastnosti.

keitai ::

Vsi applovi izdelki imajo "previsoko" ceno, pač marža na znamko in kvazi storitev in kakovost. To, da bo simobil nategoval s paketi je bilo logično že od prve najave, da ga bodo dobili. Osebno ne vzamem iphone-a že zaradi meni najhujše napake - premajhen ekran. 3.5" na telefonu, ki tekmuje z flagshipi v 2011 je pač zanikrno, resolucija gor/dol.

JayKay ::

zanimivo
Samsung I9100 Galaxy S II 16 GB: 489 funtov
Iphone 4 16Gb: 510 funtov

oboje sim free. Če vas v slo nategujejo z uber cenami še ne pomeni da imajo "previsoko" ceno.

Gandalfar ::

@keitai: telefon je huge. Ne vem kam bi sploh spravil se vec ekrana.

Spc ::

Eno vprašanje.
Ali se da iPhone 4 sinhronizirat z Outlook XP (Outlook 2002) ?
 

LuGi ::

Načeloma prek itunesa izberes sync >> outlook / nisem preprican ce deluje tudi za tako stare verzije

Spc ::

LuGi je izjavil:

Načeloma prek itunesa izberes sync >> outlook / nisem preprican ce deluje tudi za tako stare verzije

Ja eni uporabljajo v firmah še vedno stare verzije office-a ker ni potrebe za nove in ker brezveze zapravljajo denar za nove verzije.
 

Ramon dekers ::

JayKay je izjavil:

zanimivo
Samsung I9100 Galaxy S II 16 GB: 489 funtov
Iphone 4 16Gb: 510 funtov

oboje sim free. Če vas v slo nategujejo z uber cenami še ne pomeni da imajo "previsoko" ceno.



malo še poglej specifikacije kamer npr. sgs2 ponuja malo boljši hardware kot jabolček. in je za to ceno boljši.

Mavrik ::

Spc je izjavil:

LuGi je izjavil:

Načeloma prek itunesa izberes sync >> outlook / nisem preprican ce deluje tudi za tako stare verzije

Ja eni uporabljajo v firmah še vedno stare verzije office-a ker ni potrebe za nove in ker brezveze zapravljajo denar za nove verzije.


Potem pa itak posihroniziraš z Exchange serverjem po zraku čez ActiveSync. Ne vem kera firma ti dovoli vštekavati USB naprave pa syncati podatke kar direkt z Outlookom.
The truth is rarely pure and never simple.

Spc ::

Mavrik je izjavil:

Spc je izjavil:

LuGi je izjavil:

Načeloma prek itunesa izberes sync >> outlook / nisem preprican ce deluje tudi za tako stare verzije

Ja eni uporabljajo v firmah še vedno stare verzije office-a ker ni potrebe za nove in ker brezveze zapravljajo denar za nove verzije.


Potem pa itak posihroniziraš z Exchange serverjem po zraku čez ActiveSync. Ne vem kera firma ti dovoli vštekavati USB naprave pa syncati podatke kar direkt z Outlookom.

Moj prijatelj ima svojo firmo in uporablja slovenski office xp (office 2002) tako, da če je on šef verjetno lahko uporablja usb :)
 

Limit-sky ::

Da se sinhronizirat tudi z office xp.

Spc ::

Limit-sky je izjavil:

Da se sinhronizirat tudi z office xp.

Je to stestirano ?
Ker eni pravijo, da uradno deluje samo z 2003 in dalje..
 

Skyman ::

bil dons ob pol 9h v areni nasprot koleseja kr povno ja vsi bele jabke kupujejo :D drugac pa ima kdo podatke kje bi se dobil original bumper za iphone 4 simobil jih prodaja sam dvomim da so original pa se 28€

JayKay ::

Kdo rabi original lahko kupim v Applovi trgovini in pošljem po pošti. 33€ s poštnino

PINki ::

Apple ni normalen. Kos gume cenijo 30€... upam, da vsaj Apple piše na njemu.:8)

RockyS ::

Pravtako ne naši prodajalci teh dodatkov, sploh "originalnih" iz kitajske za par €, oni pa tukaj cene po 10€ :D

PARTyZAN ::

Te zadeve so praktično zastonj.

ravsek ::

Evo, so ze na bolhi simobilovi. 460€ za zapakiran 32gb iphone se mi zdi pa kar postena cena. Glede na to, da je na ortu v nulo 600€..

LuGi ::

Za zaklenjega je predrag =) razen ce si ze uporabnik simobila potem ta zaklep nima nekega pomena zate..

blackbfm ::

Če sem prav prebral bodo na simobilu odklepal telefone čez 14 dni..vsaj tako pravijo na jabuku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

deejay2 ::

Meni so iPhoni super, ampak zaenkrat ne mislim nobenega kupit, kajti za moj okus imajo premajhen ekran. Kaj mi bo 3,5-palčni zaslon, če pa pri konkurenci dobim 4,3-palčnega. Ta razlika enostavno JE pomembna! Bojda bo imel novi iPhone 4-palčni zaslon, ki mi bo že dal malce bolj misliti, ali naj si omislim ta telefon ali ne.

blackbfm ::

Ah nevem, mogoce na zacetku ko se igras s telefonom je fajn imet vecji zaslon..Drugace se pa itak scasoma navelicas, pa tudi clovek ne more bulit v telefon 3 ure tak da je res skoraj vseeno a 3.5 ali 4.3. Raje bi videl da bi bil se telefon tanjsi in lazji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

deejay2 ::

Če človek uporablja pametni telefon, to pomeni, da na njega tudi relativno dosti gleda. Marsikdo pametni telefon precej uporablja za deskanje po spletu in velikost zaslona je tu pomembna.

Shkorc ::

Če ti je zaslon premajhen, si kupi iPad-a...

Limit-sky ::

Ne, če mu je zaslon premajhen naj kupi samsunga. V čem je problem, deejay?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Limit-sky ()

deejay2 ::

Ne moreš zdej v ta koš metat iPada, ki sploh ni mobilnik, obenem pa je že zaradi same velikosti neprimerljiv z mobilniki s 4,3-palčnim zaslonom. Slednje lahko pospraviš v žep, iPada pač ne.

@Limit-sky, jest sem samo svoje mnenje povedal glede zaslona na iPhonu. Na Applovo srečo je marsikomu dovolj 3,5-palčni zaslon.

bluefish ::

Na Applovo srečo je marsikomu dovolj 3,5-palčni zaslon.
Jaz pa pravzaprav pogrešam kaj manjšega z vsaj podobnimi specifikacijami. Žal zaenkrat proizvajalci mobilnikov te težnje ne izkazujejo.

JayKay ::

HP Veer :D

bluefish ::

Heh, OK, pretiravati pa spet ne :P .

JayKay ::

:)
bilo bi fino dobit številke prodaje v 1. tednu in razporeditev paketov, ki jih je folk vzel.

BladE_ ::

Zakaj bi sploh kod hotel kupiti tako drag telefon, če je pa pri konkurenci 100% boljši izdelek cenejši? Res ne razumem kaj nekateri vidijo na iphonu?
Akcija - Reakcija

Ramon dekers ::

BladE_ je izjavil:

Zakaj bi sploh kod hotel kupiti tako drag telefon, če je pa pri konkurenci 100% boljši izdelek cenejši? Res ne razumem kaj nekateri vidijo na iphonu?



ker ima denar, reklama + znamka pa naredita svoje.

eieieie1 ::

Zakaj bi jaz še vseeno rajši imel iphone 4 kot galaxy s2?

-prevelik telefon
-iphone je lepši
-samsung je že 3gs popolnoma skopiral, zdaj pa še štirico, tak da mene samsung nikoli nebo videl, če že hočem neko cheap kopijo iphone si kupim kitajski sophone lol
-boljši HW ti ne pomaga nič, če ga SW ne izkoristi... Še vedno je veliko več aplikacij delanih za iOS in tako na androidih te aplikacije počasneje in slabše delajo
-Preprostost iOS-a
-Če hočem karkoli prilagoditi, si vzamem 5 minut časa in ga jailbreakam - problem zaprtosti iOSa je tako rešen
-z jailbreakom rešim tudi "težavo" plačljivih aplikacij, saj če hočeš dobiš vse aplikacije potem brezplačno
-v jeseni dobimo iOS 5, kjer dobimo lepe novosti med katerimi se mi najbolj dopade iCloud, kjer se mi bodo slike/pesmi/koledar/stiki... avtomatsko sinhronizirali z računalnikom, oziroma telefon bo lahko sam naredil backupe, posodobitve sam od sebe medtem ko bom jaz spal.
-s punco bova v iOS 5 lahko imela skupen koledar iz obeh iphonov, kjer si bova lahko zapisovala razne skupne zadeve ki jih nebom pozabil, saj sem drugače precej pozabljivi :P

Kaj bi imel na iphonu, kar ima sgs2?
-dvojederni procesor - če bo le-ta izkoriščen
-tankost in lahkost telefona - vendar imam raje da je telefon iz stekla in zato nekoliko težji in lepši...
-nekoliko večji ekran kot ima iphone 4, vendar pod pogojem da se dimenzija telefona ne poveča - ekran naj bi bil do roba telefona - če je to seveda možno :)
-še boljšo kamero za slike in video posnetke - kar pa ne pomeni da mora biti 8Mpixlov oziroma 1080p, saj se vidi v testih da iphone dela lepše posnetke z 720p kot pa sgs2 z 1080p, medtem ko večina fotografij sgs2 res naredi boljših - ne pa vse.

bluefish ::

Nekaterim očitno še zmeraj ne kapne, da ima vsak svoje kriterije pri nakupu. Zgornje točke so pa tako ali tako smeh in kažejo na nepoznavanje Android platforme.

eieieie1 ::

bluefish je izjavil:

Nekaterim očitno še zmeraj ne kapne, da ima vsak svoje kriterije pri nakupu. Zgornje točke so pa tako ali tako smeh in kažejo na nepoznavanje Android platforme.


In katera od mojih točk govori o tem kako deluje android? Le to da še iphone vedno z enojedernim procesorjem požene kar nekaj aplikacij hitreje, saj se le-te narejene primarno za iphone in nato le nahitro prilagojene za android...

Smešen si ti, ker si android fanboy in mi včasih brišeš poste in nemoreš ostati objektiven v temah ko se primerja android in ios oziroma apple vs ostali. Jaz sem zgoraj jasno napisal zakaj bi JAZ še vedno raje imel iphone in ne zakaj bi VSI morali rajši imeti iphone.

Seveda je izbira android/iOS in ostali OS osebna preferenca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eieieie1 ()

amacar ::

In kaj ti pomaga, če je tebi iphone lepši? Dela kaj hitreje zaradi tega?
Glede aplikacij mislim da jih je za androida čist dovolj in tiste pomembne so že na obeh platformah, igre pa na androidu čist tekoče delajo.
V glavnem v + iphonu si večinoma subjektivne stvari naštel ki nimajo neke teže pri izbiri telefona.
Sicer pa z jailbreakom izgubiš garancijo...

z3ro ::

Bi nabavo iphona, pa mi je tudi ekran malo majhen..bom počakau na 5ko pa da vidimo:)

Ramon dekers ::

amacar je izjavil:

In kaj ti pomaga, če je tebi iphone lepši? Dela kaj hitreje zaradi tega?
Glede aplikacij mislim da jih je za androida čist dovolj in tiste pomembne so že na obeh platformah, igre pa na androidu čist tekoče delajo.
V glavnem v + iphonu si večinoma subjektivne stvari naštel ki nimajo neke teže pri izbiri telefona.
Sicer pa z jailbreakom izgubiš garancijo...



pol bolj punce padajo na njih če vidijo jabolčka...samo spet kakšne so te punce:8)

eieieie1 ::

amacar je izjavil:

In kaj ti pomaga, če je tebi iphone lepši? Dela kaj hitreje zaradi tega?
Glede aplikacij mislim da jih je za androida čist dovolj in tiste pomembne so že na obeh platformah, igre pa na androidu čist tekoče delajo.
V glavnem v + iphonu si večinoma subjektivne stvari naštel ki nimajo neke teže pri izbiri telefona.
Sicer pa z jailbreakom izgubiš garancijo...


1. Zakaj si pa ti kupuješ nova oblačila, saj bi lahko imel le 2 oblačili in pač na nekaj dni menjaval, ko se eno umaže. Tudi avto si kupiš tak ki ti je lep, čeprav te oba pripeljeta iz enega kraja na drugega.
2. Govorim recimo o nalaganju iger. Iphone z enojedernim procesorjem občutno hitreje naloži kar nekaj iger (nevem niti približno koliko je teh, ampak sem to opazil na večih youtube primerjavah)
3. Jap, ogromno je subjektivnih stvari, je pa tudi nekaj objektivnih in enako velja za sgs2.
4. Ne nabijaj če nimaš pojma. Kar koli se ti zgodi na jailbreakanem iphonu ga restoraš in nato odneseš na servis. Jailbreak se nikjer ne bo poznal.

M-XXXX ::

eieieie1 je izjavil:

Zakaj bi jaz še vseeno rajši imel iphone 4 kot galaxy s2?

1-prevelik telefon
2-iphone je lepši
3-samsung je že 3gs popolnoma skopiral, zdaj pa še štirico, tak da mene samsung nikoli nebo videl, če že hočem neko cheap kopijo iphone si kupim kitajski sophone lol
4-boljši HW ti ne pomaga nič, če ga SW ne izkoristi... Še vedno je veliko več aplikacij delanih za iOS in tako na androidih te aplikacije počasneje in slabše delajo
5-Preprostost iOS-a
6-Če hočem karkoli prilagoditi, si vzamem 5 minut časa in ga jailbreakam - problem zaprtosti iOSa je tako rešen
7-z jailbreakom rešim tudi "težavo" plačljivih aplikacij, saj če hočeš dobiš vse aplikacije potem brezplačno
8-v jeseni dobimo iOS 5, kjer dobimo lepe novosti med katerimi se mi najbolj dopade iCloud, kjer se mi bodo slike/pesmi/koledar/stiki... avtomatsko sinhronizirali z računalnikom, oziroma 9telefon bo lahko sam naredil backupe, posodobitve sam od sebe medtem ko bom jaz spal.
10-s punco bova v iOS 5 lahko imela skupen koledar iz obeh iphonov, kjer si bova lahko zapisovala razne skupne zadeve ki jih nebom pozabil, saj sem drugače precej pozabljivi :P

1: razlika je 10mm ja 1cm, me ne boš prepričal da naredi to kakšno koli veliko razliko, kvečjemu bolje paše v roko, da o ekranu ne govorimo...
2: Osebno mnenje (nimam nič proti njemu, da ne bo pomote).
3: Huh, hočeš rečt da je skopiral tisto, kar je Apple skopiral od nekega drugega proizvajalca (a ni blo ravno od Samsunga? (vem da je bila ravno na ST slika kako je nek mobilni telefon imel pred ihonom praktično identično postavitev menija...)
4.Praktično vse aplikacije delajo momentalno in ne morejo delovat hitreje (odprejo se takoj po kliku).
6in7: Kako je to prednost Iphona? A slučajno ne moreš podobne stvari naredit na Android sistemu? Le, da ti vzame manj kot 5 minut.
8:a hočeš rečt podobne novosti, katere omogoča (podobno) že marsikatera aplikacija (vsaj na android, zelo verjetno tudi iOS sistemu)?
9:moja anroid tablica te vpraša če želiš da se posodobi: edino kar moraš klikniti je: da/ne, tako da ni tukaj nobene razlike
10:aha, pol BOSTA imala to, kar google ponuja že nekaj let? No super za vaju.

amacar ::

Lahko ti samo rečem, da ne bodi taki zaverovani iphone fanboy. Imel sem 2x iphona 4, 2x SGS in se strinjam da je iphone 4 boljši od SGS, ampak ne zaradi takih banalnih stvari kot si jih ti naštel.

S tem mečeš slabo luč na vse uporabnike iphona in v prihodnje naštej neke dobre razloge zakaj je iphone 4 boljši. (recimo poglejmo odpiranje galerije pri sgs in iphonu 4, kjer je velik + za iphone 4, itd... torej res tisti pravi razlogi ne pa neko nabijanje v stilu, meni je lepši, rajši imam steklo, a 3gs ko je pa s plastike je pa bil ok?)

Sam spet kupujem iphona 4 (ja že tretjič, pač so cene simobilovih iphonov dovolj nizke), in nisem ne fanboy od iphona ali androida.

Glede restora imaš v večini primerov prav, ampak kaj pa če ti crkne za priklopit, ali pa kaj takega in ne gre jailbreakat, takrat pa v jok pa na drevo. (sicer pa sem tudi sam imel oba iphona 4 jailbreakana, en se mi je tudi pokvaril in sem ga restoral ter poslal na servis)

Glede primerjave iphone 4 in sgs2 ne morem nič rečti, ampak mislim, da je sgs2 boljši (bi pa moral sgs2 testirati vsaj 1 mesec)

In BTW ne nabijam v prazno, ampak rajši ti preberi svoje izjave še enkrat in se malo zamisli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

bluefish ::

Če se gremo že debato okoli originalnosti: http://blog.gsmarena.com/heres-where-ap...

eieieie1 ::

M-XXXX

1.Ja pol pa še dodaj SGS2 1cm in še potem 1cm saj mi neboš govoril da je to kakršna koli razlika in potem še lahko par centimetrov in smo že pri tablicah lol... Govoril sem zakaj JAZ še vseeno rajši imam iphone. Meni je že iphone velik in nočem imeti še večji telefon.
3.Daj poglej telefon kako zgleda od zunaj in potem še kako zgleda celoten meni za aplikacije. Čista kopija iphona.



4. Govorim o aplikacijah, ki so nekoliko zahtevnejše, recimo kake zahtevnejše igrice
6. To sem navedel le, ker so se eni zgoraj oglašali kako je na androidu mogoče vse aplikacije zastonj dobiti lol
8. Podobno ja, ampak ni enako.
9. Ok, se ti naredijo tudi backupi brez da ga priklopiš na pc?
10. Lahko razložiš kako to deluje na sgs2?

Nikonja ::

ovo je zdaj mobilna verzija najbijanja amd vs intel, nvidia vs ati......

Enima je en boljši, drugima drug, če bi vsi imeli rad samo 1 tel o čem bi se nabijali na tem forumu...

to o kopiranju mi je tko brezveze stvar, seveda da se kopira to kaj vidiš da je popularno, sej bi bil kreten če ne bi. Nokia ni kopirala tega in poglej kje je zdaj.... ampak ni razlog kupit iphone ker so ga drugi kopirali.

Mene pa največ moti na iphonu ker nima desktopa kot Androidi amapak takoj gledaš ikonce, pač malenkost ampak meni pomembna, ostalo je pa vse isti drek samo Apple ima marketing za ubit in bi lahko navadni drek prodali kot idrek in bi ga razprodal.
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri high-end pametni telefon? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
24258986 (52113) PrimozR
»

Nakup novega mobitela, kaj kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
449374 (7375) SLO_Matej
»

nakup iphone 4, da ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7520125 (16720) ;-)
»

Apple iPhone 4

Oddelek: Mobilne tehnologije
319075 (8536) RejZoR
»

Apple toži Samsung, drugič (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
8139582 (36859) Limit-sky

Več podobnih tem