» »

Iphone uradno v Sloveniji

Iphone uradno v Sloveniji

1
2
3 4 5

JayKay ::

osebno se mi zdi S-zame in 3gb data najbolj primeren paket, saj maš 100 min v vsa omrežja, pa cena tel je ravno ok. Sicer pa je ponudba slabša od tega kar je v UK, se vidi da je manjša konkurenca.

Donk3y ::

RockyS je izjavil:

Jaoo da si pameten da ti kar škodi. Najboljše da si nabaviš kitajski ponaredek za 30€ pa je to to. Kaj pa si ti pričakoval na najnižjem paketu pri simobilu? 10€/mesec + 1€ za telefon al kako? Vzameš še podatkovni paket pa si na najugodnejši ceni v slo.

edit, imaš ga tudi za 35EUR/mesec v paketu xs zame.


Iskreno jaz sem pričakoval nižjo ceno kot pri SGS2.

techfreak :) ::

LuGi je izjavil:

Nekdo je ze naredil primerjavo


Evo kratka primerjava koliko plačaš v 24 mesecih:
tušmobil vesolje (2GB) :449 € (+24*19,90 €) = 926,6 €
orto u nulo + opcija 201: 600 € (iPhone 4 32GB) (+24*15 €) = 960 €
orto u nulo + opcija 201: 500 € (iPhone 4 16GB) (+24*15 €) = 860 €
orto u nulo + opcija 201 + 3GB: 330 € (iPhone 4 32GB) (+24*33 €) = 1122 €
orto u nulo + opcija 201 + 3GB: 240 € (iPhone 4 16GB) (+24*33 €) = 1032 €

Recna cena:
Tušmobil: 749 €
Si.mobil (32 GB) 739 €
Si.mobil (16 GB) 627 €

Ne pozabi, da ima Simobil boljše omrežje in večjo pokritost.

amigo_no1 ::

pokritosti so 3+2 (gsm, edge in grps) , potem lahko še razdeliš glede na 1.) pokritost prebivalstva ter 2.) pokritost ozemlja
http://www.dreamdesign.si/informacije/m...

Ne pozabi, da ima Simobil boljše omrežje

vir oz. definicija le tega ?

Zgodovina sprememb…

techfreak :) ::

vir oz. definicija le tega ?

Vir: speedtest.net

Poleg tega pa še izkušnje, pri Tušmobilu sem izven večjih mest imel slabši signal oz. sem moral uporabljati Mobitelovo omrežje.

Zgodovina sprememb…

tado6 ::

Sicer res škoda komentarja, vendar ti živiš še 3 leta za nami? Samo vprašam?! ali pač govoriš na pamet...

ZaphodBB ::

@tado6: Če je govora o Tušmobilovem omrežju - lahko potrdim, da jaz bi doživel živčni zlom. Pri nas ima večina familije Tušmobil, dva imava pa Mobitel. Jaz sem največji power user v familiji in sem navajen, da če je signal je internet tudi. Poleg tega sem navajen, da imam večinoma povsod signal (protip: v urbanih okoljih preživljam malo časa).

Moji žlahtniki so veliko nedosegljivi, pa jajcanje med preklaplanjem omrežij itd... Njim to ustreza, ker so pripravljeni malo potrpeti za zelo ugodno telefonijo. Jaz pa kot sem rekel, bi doživel živčni zlom.

Tuš je super dokler si v urbanem okolju. Zunaj so pa skos ena jajca. Osebno sem tako razvajen z Mobitelovo odlično storitvijo, da bi moral res hudo zajebat, da bi šel prenašat Simobilovo in Tuševo inferiorno infrastrukturo.

techfreak :) ::

tado6 je izjavil:

Sicer res škoda komentarja, vendar ti živiš še 3 leta za nami? Samo vprašam?! ali pač govoriš na pamet...

Približno 3 mesece za vami, ker sem potem prešel na Simobil.

tado6 ::

Potem imam le jaz srečo, da nimam težav.
Verjamem, da vse seveda ni popolno, vendar o tem, da lovi le v glavnih mestih, se ne bom strinjal. Pa nazaj k temi, torej k podstavku za pivo-Apple iPhone:D

T-h-o-r ::

500 € + naročnina


hihihi:))
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Mavrik ::

Zanimivo je, kako ljudi prav nič ne moti da Galaxy S2 v istem paketu stane 490€, ko pa se gre za iPhone pa mora vsak zafrustranec priti napisat enovrstičnico o 500€ ;)

A vas tako boli ta Apple? Sanjate o njem?
The truth is rarely pure and never simple.

T-h-o-r ::

nevem, ne zanimam se za s2, a če je 490 € se lahko še vedno samo smejim ja
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

bond007 ::

Zanimivo je, kako ljudi prav nič ne moti da Galaxy S2 v istem paketu stane 490€, ko pa se gre za iPhone pa mora vsak zafrustranec priti napisat enovrstičnico o 500€ ;)


490€ je SGS 2? Od kod ti to, jst vidim ceno 440€ z 10€ mesečne naročnine (orto u nulo)... Glede na to koliko so prihode iphona oglaševali, je cena 500€ bolj kot ne fail. Ga bo res vsak mulc imel? No sosedov je že na wall napisu, da gre za 1 mesec za trak in potem bo njegov...

Alencica ::

Zakaj bi zdaj kupoval iphone4? Kaj ne pride nov že avgusta? Razlika v ceni bo verjetno minimalna pri izbranih paketih, vsaj v ameriki je bilo tako, da se cene niso bistveno spremenile s prihodom novega modela.

tado6 ::

Nov pride šele drugo leto.

Mavrik ::

Alencica je izjavil:

Zakaj bi zdaj kupoval iphone4? Kaj ne pride nov že avgusta? Razlika v ceni bo verjetno minimalna pri izbranih paketih, vsaj v ameriki je bilo tako, da se cene niso bistveno spremenile s prihodom novega modela.


Hmm... za zdaj ni bil napovedan noben nov iPhone - vse so govorice. Če bo sploh prišel to leto je pod vprašajem. Zdaj pa kak hočeš :) Saj štirka tudi ne bo nenadoma crknola ko bo izšel nov telefon veš? ;)


490€ je SGS 2? Od kod ti to, jst vidim ceno 440€ z 10€ mesečne naročnine (orto u nulo)... Glede na to koliko so prihode iphona oglaševali, je cena 500€ bolj kot ne fail. Ga bo res vsak mulc imel? No sosedov je že na wall napisu, da gre za 1 mesec za trak in potem bo njegov...


V istem paketu kot je iPhone4 500€.

Pa kaj ma oglaševanje veze? S2 so tudi oglaševali pa ima čisto primerljivo ceno, resno ne razumem tega dvoličnega jokanja tu po forumu. Če si mulc pa si ne morš privoščit takega telefona si ga pač ne. Zakaj je potrebno hodit v samo v Apple teme jokat o tem?
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

bond007 ::

V istem paketu kot je iPhone4 500€.

In kateri paket točno je to? Ime paketa? Sem malo gledal orto pakete za mlade, pakete zame in simpl pakete in nisem našel nobenega paketa, kjer bi sgs 2 bil 490EUR, iphone 4 pa 500EUR;...

Pa kaj ma oglaševanje veze? S2 so tudi oglaševali pa ima čisto primerljivo ceno, resno ne razumem tega dvoličnega jokanja tu po forumu. Če si mulc pa si ne morš privoščit takega telefona si ga pač ne. Zakaj je potrebno hodit v samo v Apple teme jokat o tem?


Gre se za to, da so bile tukaj, v tej temi dane izjave, da bo zdej pa vsak mulc imel phone 4, da bo Simobil totalno povozil Tusmobil s cenami Iphona, pa temu nekako ni tako, zato potem tudi večina "jokanja" (jst bi bolj rekel izražanje mnenja ampak ok...) glede cen. Pač če se nekaj tako napihuje, potem ljudje pričakujejo ubijalsko akcijo, ne pa nekaj povprečnega. In če si prodana duša, potem verjetno ne vidiš, da tole ni samo Apple tema, ampak je tema Iphone pri Simobilu in če malo pokritiziramo Simobilovo cenovno politiko ob predstavitvi Iphona, zato še nismo proti Applu in se lahko pomiriš...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

eVro ::

Simobil bi si že želel narest bum z iPhoni v SLO, ampak imajo, česar se glede na cene le-tega tudi sami zavedajo, omrežje, ki navala ne bi preživelo.

lurker ::

A v Avstriji je s primerljivimi paketi bistveno cenej?

RockyS ::

LuGi je izjavil:

Nekdo je ze naredil primerjavo


Evo kratka primerjava koliko plačaš v 24 mesecih:
tušmobil vesolje (2GB) :449 € (+24*19,90 €) = 926,6 €
orto u nulo + opcija 201: 600 € (iPhone 4 32GB) (+24*15 €) = 960 €
orto u nulo + opcija 201: 500 € (iPhone 4 16GB) (+24*15 €) = 860 €
orto u nulo + opcija 201 + 3GB: 330 € (iPhone 4 32GB) (+24*33 €) = 1122 €
orto u nulo + opcija 201 + 3GB: 240 € (iPhone 4 16GB) (+24*33 €) = 1032 €

Recna cena:
Tušmobil: 749 €
Si.mobil (32 GB) 739 €
Si.mobil (16 GB) 627 €


orto u nulo + 4GB : 1€ (38€/mesec) v celoti 912€
xs zame 7€+4GB : 1€ (35€/mesec) v celoti 840€

torej je simobil ugodnejši.

Nevem zakaj vi mučkate z nekimi opcijami 201 in 3GB paketi, daj tisto v kateri je akcija oglaševana.

Aramis ::

Hmmm, a ni malo preveč 4GB? Kdaj to porabiš? Wi-fi je praktično povsod?

RockyS ::

So že popravli, iz 4GB(28€) so dvignili na 5GB(33€), vsaj za orto u nulo, kar je res fajna podražitev.

Aja kak to porabiš... nevem, greš na facebook, pogleaš videje od kolegov, malo še novice na 24kur pa je to to.

LapD ::

za to kar si napisal je že 100 mega dost ... razen če si doma na 3G priklopljen :)
web&motion designer

RockyS ::

Ne, danes sem na hsdpa pogledal novico na svetu(24kur), predn novico še trailer za kung fu pando in je šlo 10MB.

blackbfm ::

100 mb ni nič..samo da gps/mapo malo počekiraš pa gre par mega. Nevem kaj vi delate oz. NE delate da vam je 100 mb dovolj.

lebang1 ::

Take cene da te kar glava boli...
Se ne splača.
Pa sploh raje kot iphone kupiš drugi konkurenčni telefon ki je cenejši pa še boljši.

djordjevic ::

Osebno bi vzel sensationa, ko primerjam cene na svojem paketu. Bi ga dobil za 230 evrov - DDV. Kar okej cena za tako beštijo. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

Skyman ::

Zdravo druzba!
Vzel bi Apple iPhone 4 16GB črn v paketu ORTO U NULO pa nwm kaj bi vzel ali mini plus 18€ z 200mb ali midi plus za 22€ z 400mb podatkov.Kaj priporocate. Klicem pa predvsem na simobil omrezje tako da ne rabim opcijo mobilni za druga omrezja

Mare3 ::

Če sem prav izračunal je bolje midi plus, ker če podaljšaš naročnino na mini plus ti pride skupaj z naročnino po 2 letih 932€ na midi plus pa 878€. Če sem se zmotil me popravite.

Skyman ::

832 je in ne 932 :D drugac premislujem glede prenosa podatkov 200mb prot 400mb zdei na svoji nokiji 5800xm porabu do 80mb

detroit ::

Ne vem zakaj niso dal telefona takrat v ponudbo ko je bil še čudo tehnike jebemti. Zadeva je lepa ni kej samo je kako leto prepozna. Konkurenca je pač korak pred njim. Seveda če boste spet primerjal s2 in i4 potem me je strah za slepo objektivnost na slo-techu....Teško je biti number two ali celo three pa najdražji:D
Pa preden me spet en japi fan za vrat bom še dodal, da je še zmeri najboljši če kupuješ z očmi.
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()

Mavrik ::

Vzel bi Apple iPhone 4 16GB črn v paketu ORTO U NULO pa nwm kaj bi vzel ali mini plus 18€ z 200mb ali midi plus za 22€ z 400mb podatkov.Kaj priporocate. Klicem pa predvsem na simobil omrezje tako da ne rabim opcijo mobilni za druga omrezja


iPhone je z 200MB date neuporaben, razen če se res zadržuješ samo na krajih kjer je Wifi.

detroit: To je res samo če si tako glup, da gledaš samo številke na papirjih. iPhone ma eno in edino prednost: daleč največjo knjižnico res kvalitetnih aplikacij in podpore z vseh koncev. Take podpore na Androidu odkar sem menjal nisem videl niti približno. Posledično ti ves tisti fancy Android hardware en drek pomaga, če nimaš pametnega softwara za gor poganjat. Kot da bi mel high-end gaming PC pa linux gor ;)
The truth is rarely pure and never simple.

detroit ::

Očitno sem glup in menjal z aujfona na android ravno iz tega razloga, samo da je bilo obratno.
Zanimivo. Pa ne da je android presežek znanosti...Čakam na kak sistem brez smrdljive jave za podlago da bo stvar dostojno delala.
Skero

techfreak :) ::

Zakaj bi bila Java kriva za počasno delovanje?

detroit ::

Java sama po sebi ne, java kot nek neumesn layer pa mnogo
Skero

c00L3r ::

Detrooit malo si offtopic. Pa poglej si kaj je NDK na Android (z 2.3 je novi NDK), če ti Java "smrdi".

detroit ::

res je sorry
Skero

Vajenc ::

Mavrik, zdej te zastopim zakaj si mi zbrisal slikco od Apple fan-a v eni drugi temi.

Sicer pa na Mobitelu dobiš SGS2 ceneje. Torej, zmogljivejši hardvare, odprt software->tisoče zastonj aplikacij, lepši in večji zaslon, boljšo baterijo, manjšo težo in debelino (kar pri mobilniku dejansko šteje) ... vse to za manjšo ceno. Ni kaj, Simobil in Iphone zmagata.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

bojsi ::

Vajenc je izjavil:

Mavrik, zdej te zastopim zakaj si mi zbrisal slikco od Apple fan-a v eni drugi temi.

Sicer pa na Mobitelu dobiš SGS2 ceneje. Torej, zmogljivejši hardvare, odprt software->tisoče zastonj aplikacij, lepši in večji zaslon, boljšo baterijo, manjšo težo in debelino (kar pri mobilniku dejansko šteje) ... vse to za manjšo ceno. Ni kaj, Simobil in Iphone zmagata.


Vajenc: zdaj te zastopim, si pač Android fan.

Vsak je fan nečesa. Enim so všeč roboti, drugi radi jejo jabolka, eni imajo raje Uncle Bens riž, četrti pa pijejo Cockto. In tako tudi mora biti. Zato ti je brezveze prepričevati nekoga, ki je preizkusil več stvari in obdržal tisto, ki mu bolj ustreza.

P.S.: Zakaj Adroid fani sploh berejo take teme?

jinzo ::

Zakaj iPhone fani sploh berejo Android teme?
Ti bom razkril eno skrivnost online forumov, ljudje berejo večino topikov ki so v njihovi "domeni". Res, jaz tudi nisem mogo verjet ampak ok...

No back on topic, meni se to zdi vsekakor zanimiva ponudba in popestritev, ampak dvomim da bodo pri takih cenah in bližajočem se novem iPhonu imeli veliko uspeha. Nasploh imam občutek da je do sedaj Apple kar agresivno oglaševal "old is bad, buy new hardware", kar se jim sicer z iPhone4 ni izslo zaradi zacetnih tezav.

Me pa veseli, da mi nebo treba več jailbrejkat in unlockat ter se nasploh ubadat z ajfoni :D

forplan ::

Če pa folk ni nor, pa res ne vem kaj se dogaja!

Slika pred Simobil centrom Vir:Facebook




Pa pol se pa prav da je recesija, da je revščina, folk pa v vrsti čaka da lahko kupi najdražji telefon, ki sploh ni vreden tega. Nikol osebno ne bi čakal v vrsti za kaj takega, se obrnem pa grem drugič

Za primerjavo bi bilo zanimivo videti kako dolga pa je vrsta na drugi strani mesta pred rdečim križom, ko čakaj na pakete.
da se strinjam

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Keyser Soze ::

V bistvu se mora človek vprašat, če ni boljše pobrskat po bolšjakih in dobit kakšen rabljen, a perfektno ohranjen iPhone, namesto da ga kupuje preko Simobila. Konec koncev je telefon na tržišču že eno leto. Nikakor ni več neka nedosegljiva noviteta, s katero si "in" ker jo preprosto imaš.
OM, F, G!

dolegar ::

tile ne čakajo v vrsti za iphone ampak čakajo, da poravnajo zapadle raćune, ker so jim skenslal klicanje :D
ThinkPad T60 (intel Core2duo T7400 @ 2.16GHz)
15.4" 1680×1050 FlexView
Ram: 2GB Disk: Hitachi 120GB

_Dormage_ ::

Danes na poti v službo zagledam množico ljudi, ki ob rosnih urah čakajo, da se poslovalnica odpre.
Kriza my ass ! Pred leti smo se smejali takim slikam iz ZDA.
Idiocracy FTW!

blackbfm ::

Pa pol se pa prav da je recesija, da je revščina, folk pa v vrsti čaka da lahko kupi najdražji telefon, ki sploh ni vreden tega.


Ocitno je se premajhna cena ce folk caka.

V bistvu se mora človek vprašat, če ni boljše pobrskat po bolšjakih in dobit kakšen rabljen, a perfektno ohranjen iPhone, namesto da ga kupuje preko Simobila. Konec koncev je telefon na tržišču že eno leto. Nikakor ni več neka nedosegljiva noviteta, s katero si "in" ker jo preprosto imaš


Najboljsa varjanta je bila lani ko je bilo povprasevanje vecje od ponudbe..enga ali dva si zraven spotoma zdilal (ce ti jih je uspelo dobit heh) pa si prisel skoz s 500eur plus minus :) se dobro da nisem cakal na nase bedne operaterje.

Vajenc ::

Dany8oy> Zato ti je brezveze prepričevati nekoga, ki je preizkusil več stvari in obdržal tisto, ki mu bolj ustreza.
P.S.: Zakaj Adroid fani sploh berejo take teme?

Jaz sem izrazil svoje mnenje. Nikogar ne želim prepričevati, kaj je za njega najboljše, še najmanj neznance na forumu. Slotech forum vsebuje raznovrstne vsebine za izpopolnjevanje splošne razgledanosti in piljenje posameznih predvsem tehnološko-naravoslovnih znanj. Jaz preberem vsakega po malo. Dotični iphone me zanima odkar so predstavili prvi model. Ker sem ga imel možnost preiskusiti vem, da je, tako kot vsi prejšnji, tudi iphone4 kvaliteten telefon in gadget, a v tem trenutku v več pogledih slabši in dražji od SGS2. Pa brez zamere, ni bilo mišljeno kot flaming ;)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

blackbfm ::

hw je sigurno boljši, kar se pa sw tiče je pa stvar okusa

bojsi ::

Vajenc je izjavil:

Ker sem ga imel možnost preiskusiti vem, da je, tako kot vsi prejšnji, tudi iphone4 kvaliteten telefon in gadget, a v tem trenutku v več pogledih slabši in dražji od SGS2.


Ok, vidim, da znaš debatirati na nivoju :)

V bodoče pa ti predlagam malce spremenjen stil izražanja svojega mnenja - zgornji stavek bi lahko bolje zapisal takole:
Ker sem ga imel možnost preiskusiti vem, da je, tako kot vsi prejšnji, tudi iphone4 kvaliteten telefon in gadget, a v tem trenutku za moje potrebe v več pogledih slabši in dražji od SGS2.

Ker za moje potrebe in okus je namreč v več pogledih boljši, ok?

Sicer pa sva spet off-topic.

detroit ::

blackbfm je izjavil:

hw je sigurno boljši, kar se pa sw tiče je pa stvar okusa

bingo
Skero

Vajenc ::

@Dany8oy, zaslon, HW, teža, tankost in zastonj aplikacije so prednosti SGS2. To ni samo moje mnenje, to so dejstva zapisana v več testih. Za tvoje potrebe je očitno iphone4 boljši (zanimivo bi bilo sicer slišati razloge, da si jih ne bomo ostali narobe razlagali), za moje pa je SGS(1) povsem dovolj, le avtonomijo baterije od SGS2 pogrešam ;)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri high-end pametni telefon? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
24258532 (51659) PrimozR
»

Nakup novega mobitela, kaj kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
449353 (7354) SLO_Matej
»

nakup iphone 4, da ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7520031 (16626) ;-)
»

Apple iPhone 4

Oddelek: Mobilne tehnologije
319051 (8512) RejZoR
»

Apple toži Samsung, drugič (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
8139427 (36704) Limit-sky

Več podobnih tem