» »

"Hardcore" učenje? Triki, nasveti, pomoč ...

"Hardcore" učenje? Triki, nasveti, pomoč ...

Iluzionist ::

Pozdravljeni!

Imam precej veliko težavo, ki sem jo že nekajkrat poskusil rešiti, vednar mi do sedaj še ni uspelo, zato sem upal, da bi mi lahko nekdo, ki imam na tem področju izkušnje malo pomagal. Trenutno sem na faksu in bližajo se izpiti, nikakor pa se ne morem spraviti k resnemu učenju. Težava je v tem, da se do sedaj še nisem rabil veliko učiti (beri: skoraj nič ...), saj sem z poslušanjem snovi v šoli in z veliko mero iznajdljivosti opravil vse šolske/gimnazijske obveznosti. Ker se nisem vpisal na "faks" temveč na FAKS (3000+ strani gradiva) sem trenutno kar v veliki stiski.

Zanima me torej kakšni so vaši triki, da se spravite k učenju, sploh k tistemu "hardcore" v stilu 10 ur+ učenje dnevno. Menim, da bi me lahko le takšen pristop trenutno rešil ... Poskusil sem že več stvari vendar ponavadi več kot 2-3 ure ne zdržim, moj maksimum je bil okoli 5 ur. Ugotavljam tudi, da veliko časa "zabluzim" na internetu in z gledanjem televizije, kako bi te zadeve omejil? Torej kako se spraviti k učenju in kako ta čas kar najbolje izkoristiti?

Že vnaprej hvala za odgovore!

gslo ::

1. odstraniš vse elektronske naprave
2. imaš prostor, v katerem imaš popoln mir
3. naješ se efedrina
4. pomaga če študiraš nekaj kar te veseli, če ne, ti ne pomaga niti 1kg kokaina

mojih 50 centov

Blinder ::

v knjižnico pejt pa bot tam do večera. še na kosiu ti ni treba it, lahko neki na hitr poješ.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

bluefish ::

Tretji točki se raje izogni.

gendale ::

v ameriki uporabljajo amfetamine, ki jim jih zdravnik predpiše, ker imajo kao add

sajko ::

Če nisi dozdej imel veselje do učenja pozabi na tisti hardcore 10+ ur, ker ti bo glavo razgnalo. Raztegni število dni, pa se uči tebi primernih 2-3urce. Pa najdi čas ko se najlažje učiš (zjutraj, popoldan, zvecer ali kakšna kombinacija) in takrat omeji TV/internet.

Nevem pa na kakšnem faxu si, moj ni med lažjimi pa opažam da se večino da narest brez buljenja v knjige ampak v (lastne) zapiske, izpiske, itd...

Pyr0Beast ::

Dobi si izpitne pole in glej kam se znanje cilja.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

petrus ::

Pravilna prehrana, obvezno zajtrk in gibanje za naravni iq boost, čisto brez heca.
stati inu obstati

Pyr0Beast ::

Šetnja za kake 15 minut pomaga pri koncentraciji.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

;-) ::

sajko je izjavil:

Če nisi dozdej imel veselje do učenja pozabi na tisti hardcore 10+ ur, ker ti bo glavo razgnalo. Raztegni število dni, pa se uči tebi primernih 2-3urce. Pa najdi čas ko se najlažje učiš (zjutraj, popoldan, zvecer ali kakšna kombinacija) in takrat omeji TV/internet.

Nevem pa na kakšnem faxu si, moj ni med lažjimi pa opažam da se večino da narest brez buljenja v knjige ampak v (lastne) zapiske, izpiske, itd...


Pomoje mu je že 2-3 urce neka nepredstavljiva doba skupaj se za učit-kot meni. Nikoli v osnovni in srednji se nisem rabo, sedaj pa so problemi tu. 1ura za knjigami mi je težje kot celi dan fizično delat.

Samo ko pa voda v grlo teče že res čisto na koncu potem pa vedno "zategnem" in spasim situacijo.

XsenO ::

Ko začneš izubljati koncentracijo si daj eno pošteno žlepo po licu, to bo sprožilo adrenalin in ostale hormone, ki ti bodo začasno dvignili koncentracijo.
1 + 1 = 1

lopov ::

Čas za TV in internet porabi za šport, pa čeprav le sprehod. IMO je neumnost ždeti 5 ur v kosu in nekaj nabijat, uči se v blokih po 2 uri (čeprav tudi je to zame preveč), pol pa vsaj pol ure pavze in počet čisto nekaj drugega (recimo migat :). Vse skupaj s pavzami vred 10 ur na dan, pa konc!

V kolikor gre za teoretične izpite (ne delaš nekih vaj ali eksperimentov) maš da narediš in hkrati ne boš zgledal ko zombi. Pa brez panike če kakšen izpit ne gre v prvo.

St235 ::

predvsem se za "pavzo" ne zavalit pred TV. Gibanje in svež zrak dela čudeže za koncentracijo. Jaz sem mel maratonske seanse razdeljene na 2h učenja, pol ure pavze. Predvsem pomaga, če si postaviš strikten urnik, pa magri če si moraš na routerju blokirat dostop do interneta.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko efektivnih ur naredite na dan? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
547094 (5190) LeQuack
»

Prostor za učenje/branje v Ljubljani

Oddelek: Loža
173646 (3027) DOOM_er
»

Tablete za koncentracijo

Oddelek: Loža
3213874 (12530) MeGreat
»

Učenje

Oddelek: Šola
121257 (978) sidd
»

Kako se pripraviti do učenja??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7214613 (13492) DoloresJane

Več podobnih tem