» »

App za android v Eclipse

App za android v Eclipse

kuller ::

Zdravo

Zanima me če slučajno kdo ve, zakaj mi aplikacija, napisana v eclipse, deluje na emulatorju,
ko pa dam na mobitel pa je noče niti inštalirat.

Android na emulatorju je 2.1 update1, prav tako imam na telefonu enak os(isto verzijo).
Nekaj je narobe z eclipse, saj imam na pc starejšo verzijo eclipse in ko tam debugam projekt, mi apk na telefonu dela,
ko pa na laptopu debugam v eclipse in je novejše verzije, pa ne inštalira na telefonu, ve kdo kaj naj bi bilo narobe?

Hvala in LP :|

dolenc ::

Koker jst vem moraš imet na telefonu omogočen root dostop da lahko nalagaš svoje aplikacije.

Sto procent pa nisem, ker sem svojga bivšega prec rutal in navadno nisem uspel probat :)

Poišči na netu, če lahko kak ovinek opališ brez da bi ga rootal(če ga ne želiš). Probej "android homebrew without rooting"

kuller ::

če pa dela, ko poganjam aplikacije iz eclipse, iz pc-ja, ko pa v novi verziji eclipse poženem pa noče inštalirat..

Mavrik ::

Daj poglej izpis v konzoli.

Sigurno ti piše "Cannot install, uninstall application with adb uninstall -ime aplikacije-". Namreč če premikaš okoli stvar na laptop, se ti aplikacija podpiše z drugim ključem in ti zaradi tega telefon le-te noče povoziti. Deinštaliraj aplikacijo na telefonu in jo ponovno inštaliraj z laptopa.
The truth is rarely pure and never simple.

AndyS ::

Povej verzije Eclipsov.. Še prej pa rebuildi projekt.. In pa to Kar je vmes Mavrik rekel

kuller ::

novejša Version: Helios Service Release 1
Build id: 20100917-0705

starejša pa ne vem točno kolk je ker nisem doma.
v glavnem z starejšo vse vrei dela.
Rebuildalsem že parkrat, pa reinštaliral..pa isto..
apk naret v starejši verziji eclipse normalno inšalira ,apk naret v novejši pa sploh ne inštalira,
na emulatorju pa normalno dela pri obeh verzijah.

Mavrik ::

To nam ne pove nič. Raje ti napiši kako napako ti javi ko hočeš inštalirat (ker nisi tekel še nič o tem) pa probaj deinštalirati aplikacijo na telefonu preden se spravljaš zaganjat.

Verzija Eclipsa nima neke veze.
The truth is rarely pure and never simple.

kuller ::

sej to je poanta da ne vem kaka je napaka če bi vedo bi tak napiso že, ker mi samo napiše da aplikacija ni nameščena.
Sploh ne morem namestit na telefon..to je problem, zato ne gre deinštalirat!...tisto kaj pa sem z staro eclipse inštaliral pa sem že deištaliral..

AndyS ::

Seveda ma lahko veze verzija Eclipsa.. Nekatere starejše verzije so delale zelo hroščato... Drugače pa se mi zdi, da je tvoj problem 64/32 bitov.. Preveri kateri različici (64 ali 32) imaš naloženi. Glede na google je imelo nekaj ljudi probleme z zagonom aplikacij ravno zaradi tega...

Mavrik ::

sej to je poanta da ne vem kaka je napaka če bi vedo bi tak napiso že, ker mi samo napiše da aplikacija ni nameščena.


Napiši izpis logcat s tvojega telefona ko se požene inštalacija.

Seveda ma lahko veze verzija Eclipsa.. Nekatere starejše verzije so delale zelo hroščato... Drugače pa se mi zdi, da je tvoj problem 64/32 bitov.. Preveri kateri različici (64 ali 32) imaš naloženi. Glede na google je imelo nekaj ljudi probleme z zagonom aplikacij ravno zaradi tega...


Problemi so bili kvečjemu s Heliosom ko ga niso še podpirali, kar so že zdavnaj zrihtali.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

AndyS ::

Ravno na Heliosa sem ciljal

jonz ::

Preveri če je AndroidManifest.xml pravilno spisan.

phyro ::

preglej ce si signal aplikacijo

nuclear ::

Da ne odpiram nove teme.

Ali je normalno, da emulator rabi tudi do 3 minute, da se prikaže vsebina gor? Kakšne so optimalne nastavitve za emulator? Ker je problem, da mi skos crasha..

lp, hvala
Asus G14 2023 - Ryzen 7940HS - 32GB DDR5 - GeForce RTX 4080 - 990 PRO 4TB

Mavrik ::

Ja, normalno je da na večini sistemov se emulator ZAGANJA par minut. Pač emulira se celoten operacijski sistem s tranzlacijo ARM ukazov in zato je pač počasen.

Rešitev je preprosta - ne zapiraj emulatorja, ampak ga pusti laufat v ozadju. Zagon aplikacije mora biti samo par sekund. Ne bi ti pa smel crashat, na kakšen sistemu (tudi operacijskem) pa to laufaš?
The truth is rarely pure and never simple.

nuclear ::

win xp
Asus G14 2023 - Ryzen 7940HS - 32GB DDR5 - GeForce RTX 4080 - 990 PRO 4TB


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelava teme (Android)

Oddelek: Programiranje
101898 (1131) modelno1
»

Android app - SDK ali kaj drugega?

Oddelek: Programiranje
152129 (1615) nekdonekje
»

[Java]Mala šola razvijanja android aplikacij

Oddelek: Programiranje
202530 (1835) Marat
»

Razvijanje aplikacij za mobilne telefone

Oddelek: Programiranje
132956 (2316) Marat
»

Eclipse - katero verzijo/distribucijo

Oddelek: Programska oprema
61473 (1325) KaRkY

Več podobnih tem