» »

Razvijanje aplikacij za mobilne telefone

Razvijanje aplikacij za mobilne telefone

tvolk ::

živjo mene pa zanima v katerih programskih jezikih se lahko programira za različne os mobilnih telefonov torej s tem mislim symbian, android, osx... Zanima pa me tudi če se da aplikacijo narediti v programskem jeziku php? Vsekakor sem pa to temo odprl za vse tiste, ki jih zanima takšno razvijanje aplikacij, zato bi bilo lepo da kdo razloži z čim in sploh kako se lotiti ;-)
  • odklenil: Primoz ()

RockyS ::

PHP lahko uporabiš ob izdelavi SPLETNIH strani.
Za mobilne telefone boš potreboval znanje jave,C#,c++ pa še kake druge variante, odvisno od operacijskega sistema ki teče na telefonu.

klemen93 ::

Symbian - C++
Android - Java
Windows phone 7 - C#

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klemen93 ()

techfreak :) ::

iOS - Objective C

Poleg tega lahko za WP7 razvijaš samo z Windows 7, za iOS pa samo na OS X.

teey ::

Iz mojih izkušenj, na katerih se je že malo praha nabralo hehe, je bila najbolj izpostavljena Java. Tut od najbolj preprostih hendičev do ta luksuznih so na en ali drugi način gonili Javo. Večina jih je tudi imela neke vrste SDKje za Netbeans ali Eclipse, s simulatorji vred.

Res da je Java včasih malo okorna, ampak še kr brca :)

DubleG ::

Vsekakor se prej loti splošnega programirananja, šele na to nad telefoni.
GA-P55M-UD2,i5,12GB RAM,Radeon HD 4850,Crucial SSD 64GB,
WD 320GB,WD 5000GB,RevoDrive X2 100GB

Mendex ::

Lep pozdrav!
S kolegom sva se odločila, da bi naredila aplikacijo, ki bi delovala na Android OS. Malo sem gledal po internetu in povsod vidim da to delajo predvsem v JAVI (eclipse). Sedaj pa bi prosil če je kdo tukaj ki ima izkušnje s tem, da bi razložil kako se to dela, kako je najlažje začeti, saj v tej smeri nimava ravno veliko izkušenj, do zdaj sem programiral v delphi-ju in v HTML-ju v Javi pa še ne.
Gledal sem tudi po youtubu na raznih kanalih kjer je lepo predstavljeno, vendar imajo vsi neke starejše verzije programom (Eclipse, SDK maneger..) in ko delam tako kot kažejo, vedno pride nekako drugače, tako da mi ne koristi.
Torej če bi lahko kdorkoli napisal in razložil kako se lotiti, morda dal kakšen link kjer je po lekcijah razloženo ali morda svetoval kakšno knjigo, karkoli kar bi pomagalo bi bil zelo hvaležen!

Hvala za odgovore!

surpher ::

Mene osebno Java nikoli ni prepričala ravno zaradi omenjenega razloga, ki ga navajaš: karkoli sem pogledal je bilo zastarelo ali pa je bilo enostavno preveč informacij naenkrat. Oracle ima po dobro izhodišče v svoji dokumentaciji: Oracle Java Tutorials.
Ko pa postane jasno kaj in kako programirati, se pa usmeriš še na platformo. Žal ni enostavne poti od neprogramerja do objavljene aplikacije v app store-u. Veliko truda je treba vložiti in prestati ur raziskovanja, preizkušanja kaj in kako nekaj deluje, predvsem pa zakaj.

hidetr ::

Sicer nisem prišel kaj veliko dlje kot do zaključka prve aplikacije, vendar so mi tile tutoriali zelo koristili:

http://marakana.com/techtv/index.html

najdeš pod android.

frikec() ::

Če se prav spomnim sem sam šel kar po temle postopku: http://developer.android.com/sdk/instal...
Dobiš tudi nekaj samplov iz katerih lahko potem izhajaš. Prvi špil sem izpeljal kar iz tistega Lunar landerja.

Spura ::

Mendex je izjavil:

Lep pozdrav!
Gledal sem tudi po youtubu na raznih kanalih kjer je lepo predstavljeno, vendar imajo vsi neke starejše verzije programom (Eclipse, SDK maneger..) in ko delam tako kot kažejo, vedno pride nekako drugače, tako da mi ne koristi.

Verzije eclipsa sploh nimajo veze. Naceloma je pri javi vse vzvratno kompatbilno. Ce te pa to moti da niso meniji na tocno istem mestu kot so v demonstraciji pa samo LOL.

Mendex ::

Spura je izjavil:

Mendex je izjavil:

Lep pozdrav!
Gledal sem tudi po youtubu na raznih kanalih kjer je lepo predstavljeno, vendar imajo vsi neke starejše verzije programom (Eclipse, SDK maneger..) in ko delam tako kot kažejo, vedno pride nekako drugače, tako da mi ne koristi.

Verzije eclipsa sploh nimajo veze. Naceloma je pri javi vse vzvratno kompatbilno. Ce te pa to moti da niso meniji na tocno istem mestu kot so v demonstraciji pa samo LOL.


Predvsem je stvar v SDK Manager-ju, ker ni enak kot na posnetkih pa čeprav ga prenesem iz strani ki jo uporabnik uporablja. Kajti kolikor vem SDK Men. služi temu da ti določiš na kateremu OS. bo aplikacija delovala npr. Android 2.2.,(morda se motim) ampak stvar je v da ima tisti uporabnik v SDK manager-ju drugačne operacijske sisteme (še neke dodatne)in na splošno drugačen SDK manager, in potem ne morem delati tako kot on demonstrira ker nimam enakih funkcij kot on.
Torej problem ni v tem da bi bili meniji v malo drugačnem vrstnem redu, ampak je marsikaj drugače in zato sem se obrnil na forum, da bi morda kdo povedal kašen drugačen način ki bi mi pomagal.
Je pa res da v tem javi in izdelovanju nimam veliko izkušenj zato verjamem da se motim. tako da brez zamere. Drugače pa hvala vsem za odgovore in pomoč!

arjan_t ::

Omeni vsaj česa pri tebi ni (ali tega ne najdeš) pa bo mogoče kdo znal pomagat, na pamet ne bo noben ugibal če sploh ne poveš kje točno je problem

Marat ::

za uvest se v Javo bo tale knjiga čisto dovolj: Head First Java (zelo priporočam)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelava teme (Android)

Oddelek: Programiranje
101817 (1050) modelno1
»

program za izdelovanje igre

Oddelek: Programiranje
426474 (5184) mihies
»

Programiranje tablic

Oddelek: Programiranje
82199 (1628) mihies
»

App Store dve leti in pet milijard aplikacij pozneje

Oddelek: Novice / Android
3511157 (9743) MrStein
»

kako zacet prograamirat??

Oddelek: Programiranje
181669 (1133) Jebiveter

Več podobnih tem