» »

Spletna stran PSN spet nedostopna

Spletna stran PSN spet nedostopna

Ars Technica - Sony je po le dveh dneh delovanja spet s spleta odklopil del svojega PlayStation Networka, saj je bil ta daleč od varnega. Pozabili so na manjšo napako pri procesu povračila izgubljenega gesla, ki se od napada ni spremenil. Pred napadom in v preteklih dveh dneh je bilo za zamenjavo izgubljenega gesla namreč dovolj, da so uporabniki vpisali naslov elektronske pošte in svoj rojstni datum, nato pa so enostavno vnesli novo geslo, ki bi bilo v idealnem svetu zelo varno in lahko za pomnenje. V tem procesu najdemo napako v dolgih seznamih uporabnikov, njihove elektronske pošte, rojstnih datumov, krajev prebivališča in drugih informacij, ki so jih z napadom pred slabim mesecem dni odtujili hekerji s PlayStation Network.

Le hiter pogled na te sezname je tako v preteklih dveh dneh omogočal zamenjavo gesla kateregakoli uporabniškega računa, čemur je seveda lahko sledila zlikovčeva prijava v storitev. Ars Technica poroča, da je nekaj takšnih primerov bilo. Spletno stran Nyelevia je kontaktiral neznan vir, ki je potrdil postopek na računu za odmet, podobno pa je potrdil še eden izmed članov igričarskega foruma NeoGAF. Iznenada je prejel dve elektronski pošti, eno s povezavo URL za potrditev menjave gesla ter drugo, kjer je Sony potrdil zamenjavo. Geslo je bilo torej uspešno spremenjeno, a manjša težava se pojavi v dejstvu, da ta uporabnik ni nikoli kliknil potrditvene povezave.

Upravitelji spletne strani Nyelevia so Sony z informacijami kontaktirali takoj, ko so jih prejeli, že čez 15 minut pa je bila spletna stran PlayStation.com nedostopna. Popravki bodo omejeni zgolj na spletno stran PlayStation.com, medtem ko sama storitev PSN na konzolah ne bo zahtevala dodatnih popravkov. Prijava na omrežje je še vedno mogoča s starimi gesli na konzolah PS3 in PSP, same storitve za igranje iger prek medmrežja naj bi še vedno delovale, torej je onemogočena zgolj zamenjava gesel.

26 komentarjev

galu ::

Dejansko je mene danes ven vrglo iz PSN, in napisalo: Another user has logged in with the same ID. (nekej v tem kontektstu)
WTH???
Tako to gre.

Tarzan ::

galu je izjavil:

Dejansko je mene danes ven vrglo iz PSN, in napisalo: Another user has logged in with the same ID. (nekej v tem kontektstu)
WTH???


Haha, si vsaj lahko prepričan, da imajo vse tvoje podatke, da ne boš presenečen ;)

mtosev ::

Še en Sonyjev uspeh. Bravo:))
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Hair ::

esmeralda :D hahaha
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

MTm2H37rqt7B ::

Naj Sony raje zapre stacuno in gre pocet kaj drugega...

Kaksni strokovnjaki so to?

Berserker ::

Naj se raje umaknejo z trga konzol in nalogo prepustijo M$ in Nitendotu.

Sicer me pa zanima kaj je v bistvu ta bonus ki ga dobimo stalni uporabniki PSN-ja ? Na seznamu je nek Rached and...., Infamous ter LittleBigPlanet,..., so to zgolj pocenili ali pa so dejansko odškodnina ?

Tear_DR0P ::

Naj Sony raje zapre stacuno in gre pocet kaj drugega...

sicer so storili kronsko napravo, ampak a vi ste tudi nehali pisat bedarije po forumih ko ste ugotovili da ste zajebal?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

MTm2H37rqt7B ::

Tear_DR0P je izjavil:

Naj Sony raje zapre stacuno in gre pocet kaj drugega...

sicer so storili kronsko napravo, ampak a vi ste tudi nehali pisat bedarije po forumih ko ste ugotovili da ste zajebal?


Da.

Sicer ti bo pa pogled razocaranih uporabnikov - kateri ne bodo mogli dostopati do svojih vsebin - povedal vse.

BigWhale ::

MTm2H37rqt7B je izjavil:

Tear_DR0P je izjavil:

Naj Sony raje zapre stacuno in gre pocet kaj drugega...

sicer so storili kronsko napravo, ampak a vi ste tudi nehali pisat bedarije po forumih ko ste ugotovili da ste zajebal?


Da.


Pol jest to neki narobe vidim, ker ti se vedno pises... ;>

MTm2H37rqt7B ::


Pol jest to neki narobe vidim, ker ti se vedno pises... ;>


Saj utihujem :)

PrimozR ::

MTm2H37rqt7B je izjavil:

Tear_DR0P je izjavil:

Naj Sony raje zapre stacuno in gre pocet kaj drugega...

sicer so storili kronsko napravo, ampak a vi ste tudi nehali pisat bedarije po forumih ko ste ugotovili da ste zajebal?


Da.

Sicer ti bo pa pogled razocaranih uporabnikov - kateri ne bodo mogli dostopati do svojih vsebin - povedal vse.

Saj lahko dostopajo. Samo gesla ne morejo spremeniti.

r0ker ::

ja no pol je pa use uredu ane

jlpktnst ::

Razen da bodo lepo instaliral lahko na še 4 unique ps3-ke vse igre ki jih mate na psn ter potem vi tega ne boste mogli storit :)

S sonyem sem na tem področju že nekaj časa precej razočaran. Lastim si M600 mobilni telefon in ima prav tako 100+ znanih hroščev ki jih nihče ne bo popravil. So ga raje umaknili in ga itak ne podpirajo. To da si kupil jim je vseeno.

Imo je to posledica najemanja zunanjih za 90% razvoja programske opreme. Vsaj tako meni izgleda. In pa seveda neobstoječi Q/A.

BadWolf ::

Mene še najbolj moti, da so zbrisani podatki o kreditnih karticah, tako da se mi ne sanja, katero sem imel v PSN, staro ali novo, upam na staro.

kar-nekdo ::

Jaz bi na tvojem mestu vse odjavo :D.

skika ::

Jaz ravnokar špilam Killzone 3 multiplayer, prej sn pa odfural en endurance v Gran Turismo. Zvečer pa grem en Portal 2 online co-op z kolegom ko ma pc.

Tnx Sony

St235 ::

kar-nekdo je izjavil:

Jaz bi na tvojem mestu vse odjavo :D.


ROFL:) paranoja pa to.

Golden eye ::

vstavi manjkajočo besedo:
Sony je po le dveh ??? delovanja spet s spleta odklopil del svojega PlayStation Networka, saj je bil ta daleč od varnega....

71GA ::

And Sony is no more :P

Shuli ::

Me zanima, če bi lahko zavrteli čas nazaj.. bi se ponovno spustili v tožbo GeHotza?!:P

St235 ::

71GA je izjavil:

And Sony is no more :P


Vsekakor velik udarec tudi za tako veliko firmo. Samo, da bo zarad itega propadel tak gigant kot je Sony je pa malce utopično pričakovat.

opeter ::

Sony verjetno ne bo propadel, lahko pa se zgodi, da bodo enostavno ukinili igričarsi del, ker jim je toliko škode naredil, da bodo rabili nekaj let, da se normalizirajo in pokrijejo stroške.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

St235 ::

:)
Jim je že za časa ps2 naredil take dobičke, da ne bo šlo tako daleč. So pa dobil dobro lekcijo o varosti sistemov. Upajmo, da so se kaj naučil na račun tega.

Predvsem pa, skoda je narejena, če ukino igračkarsk idel zgube ne bodo nič manjše. Lahko pa jih zmanjšajo, če bodo stvari poštimal. Razvoj ps4/psp2 je že tako daleč in je proabil dosti več sredstev kot tale izpad, tako da ni straha da bi kar vse ukinili.

BigWhale ::

opeter je izjavil:

Sony verjetno ne bo propadel, lahko pa se zgodi, da bodo enostavno ukinili igričarsi del, ker jim je toliko škode naredil, da bodo rabili nekaj let, da se normalizirajo in pokrijejo stroške.


Uh, ne pretiravej no. :)

opeter ::

Samo se šalim :D
Se že ve, kdaj bodo dostopne obljubljene igre? Ko bo PSN Store deloval?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

St235 ::

uradno: by the end of the month


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napad na uporabniške račune v Sonyjevih spletnih storitvah

Oddelek: Novice / Varnost
71952 (1507) Bor H
»

Sony ni pričal pred Kongresom, uradno mnenje IP

Oddelek: Novice / Varnost
135261 (3994) 3furious
»

Sony zavoljo varnosti primoran izključiti tudi SOE, ukradene nadaljnje številke kredi

Oddelek: Novice / Varnost
228180 (6980) 3furious
»

Sony PSN nazaj ta teden, verjetno odtujene številke kreditnih kartic

Oddelek: Novice / Varnost
137472 (6632) St235
»

Izguba osebnih podatkov s PlayStation Network je realnost

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
3510222 (7500) 3furious

Več podobnih tem