» »

Pomoč na daljavo

Pomoč na daljavo

dronyx ::

Najprej se opravičujem, če tole ne spada sem.

Večina pozna programske rešitve za računalniško pomoč na daljavo, ko lahko prevzameš na drugi strani zaslon, miš in tipkovnico. Recimo TeamViewer. Ko pa nudiš podporo lokacijam po celi državi, pa bi včasih potreboval še neko malo prenosno kamero, ki bi bila sposobna brezžično prenašati sliko (in zvok) do računalnika na lokaciji in potem na drugo stran. Tako bi lahko pomagal, če kdo napačno vtakne kable, ne zna zamenjati tonerja in podobno, ko moraš videti, kaj počne, ker po telefonu včasih mine ogromno časa, potem pa ugotoviš, da so zadevo napačno priklopili.

Ali kdo pozna takšno rešitev, ali celo to uporablja pri delu?

Zapis na to temu na mojem blogu tule.
  • spremenil: dronyx ()

cyber_killer ::

MSN

Malajlo ::

http://blog.laptopmag.com/hands-on-unof...
Mobilc, pa WiFi, pa mogoče še konferenco narediš med mobilcem, oddaljenim PCjem in sabo.

cyber_killer je izjavil:

MSN

Ma ni, rabi okoli nosit kamero. Čeprav sem na to tudi jaz najprej pomislil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Malajlo ()

dronyx ::

Kar se mobilnih telefonov tiče izgleda zadeva skoraj idealna na prvo žogo, ko malo razmišljam vidim pa več problemov. Ceneni modeli imajo zanič sliko, ki bi bila morda dobra samo za kakšne kable pogledat, držaji modeli so pa za to verjetno kar v redu, je pa potem problem prenosa podatkov. Prek UMTS je to drago, ker gre za veliko količino podatkov, če hočeš sliko v visoki ločljivosti, wi-fi pa tudi nimaš povsod.

Nek custom made sistem za to predvidevam da bi imel neko napravo, ki jo vtakneš v omrežje in je nekakšen custom wi-fi link do kamere, plus seveda priročna kamera. Nekaj takega:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Malajlo ::

Ali pa 5m USB kabla, pa če je treba, USB hub vmes, da znese 10 m. Pa imaš poceni rešitev. Če je 10 m premalo, naj pa nese tja notebook. Tako potem uporabiš kar skype ali pa msn (ta ima tudi remote dostop).

dronyx ::

Seveda za svoje potrebe se že lahko nekako znajdeš. Me pa zanima, če obstajajo kakšne profi rešitve, kjer dobiš vse v kompletu. Imam precej idej, pa bi rad najprej ugotovil, kaj že obstaja.:)

cyber_killer ::

Samo jaz nečesa nerazumem. To kamero naj bi ti imel ali kako? Lahko si kupiš prenosnika, ki ima že vgrajeno kamero.

dronyx ::

Mislim da me ne razumeš. Predstavljaj si, da imaš ti pisarno v Ljubljani, firma pa ima svoje poslovne prostore še v Mariboru, na Jesenicah, Celju, Murski Soboti... Nekdo v Mariboru priklaplja (tu mislim fizični priklop, ko moraš par kablov pravilno zvezati skupaj, ali kaj takega) na omrežje neko napravo in se na zadevo ne spozna. Obstaja opcija, da greš v avto, uro in pol vožnje do Maribora in sam zadevo priklopiš, ali pa ima vsak oddelek nek sistem, ki vključuje tudi miniaturno kamero, kjer lahko potem v Ljubljani spremljaš recimo kako so zadevo priključili v Mariboru in jim lahko potem v živo svetuješ, kaj naj naredijo, da bo delovalo. Ne vem če sem bil razumljiv?

Pa take primere verjetno nimaš samo v računalništvu, ampak še kje drugje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

bluefish ::

Sistem je pogojno uporaben, če imaš na drugi strani tajnico, ki jo vodiš skozi priklop enostavnejše naprave, povezavo kablov in podobno. Za kaj več pa tehnik na drugi strani izgubi skorajda toliko časa (aka. živcev) kot bi ga zapravil za prevoz od A do B in nazaj.

mihec87 ::

Glede na to da morajo plačati svetovanje ter imeti to kamero pri roki+ še nekoga ki nima pojma pustiti to delati(večja možnost da gre kaj narobe,kljub svetovanju na daljavo),ni čisto vseeno če poiščejo koga(iz tistega kraja) ki pride tja ter priklopi hitro ter brez komplikacij..?

Namreč podjetja imajo čedalje manj odvečnih delavcev,bolj kot ne samo tiste ki jih potrebujejo in če nekoga pošljejo to tja delati imajo primankljaj na njegovem mestu pa še dosti dlje nedelujočo zadevo..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

dronyx ::

Jaz imam drugačne izkušnje in včasih izgubim pol ure na telefonu, ker zadeve ne vidim, kako izgleda (recimo zataknjen papir v tiskalniku...).

bluefish ::

Pri takih problemih se načeloma zaposlene pouči že ob priklopu naprav, ker ima večina tako ali tako dovolj opcij za odpravo tovrstnih napak. Kar je ekstra, pa že potrebuje pomoč podpore.

fosil ::

Zakaj pa ne bi bil v redu skype ali pa msn?
Tako je!

dronyx ::

@fosil: Rad bi videl, kako je priklopljen tiskalnik v petem nadstropju. Jaz potrebujem za to neko wireless kamero, ne štekam, kaj naj s skypom? Misliš da bi nekdo hodil okrog s prenosnikom?

Gregor P ::

S prenosnikom?!? Saj Skype deluje čisto zadovoljivo na prenosnih pametnih telefonih (če ni povezave z brezžičnim omrežjem, pa preko UMTS).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

blackbfm ::

Ma kakšen skype..verjetno bi bila kul (pa ne ravno poceni) rešitev facetime preko ipod toucha, gre preko wifija..sicer kvaliteta ni neki super duper je pa sigurno boljša kot na katerikoli drugi napravi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

gokky ::

@Onyx: Rekel bi, da iščeš Wi-Fi Web kamero, po možnosti (ne pa nujno) s svojo osvetlitvijo in delom na baterije. Osebi rečeš, da vključi kamero, ti pa preko VPN in Web vmesnika spremljaš sliko.

Morda za začetek: http://www.mimovrste.com/artikel/266001...

Gregor P ::

blackbfm je izjavil:

Ma kakšen skype..verjetno bi bila kul (pa ne ravno poceni) rešitev facetime preko ipod toucha, gre preko wifija..sicer kvaliteta ni neki super duper je pa sigurno boljša kot na katerikoli drugi napravi.

Prosim?8-O Že dlje časa uporabljam Skype (video povezavo) preko Nokie N900 povsem brez težav (tako preko Wifi kot preko UMTS).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

fosil ::

dronyx je izjavil:

@fosil: Rad bi videl, kako je priklopljen tiskalnik v petem nadstropju. Jaz potrebujem za to neko wireless kamero, ne štekam, kaj naj s skypom? Misliš da bi nekdo hodil okrog s prenosnikom?

Za usb kamere še nisi slišal? Kjer je printer je ponavadi zraven tudi računalnik.
Tako je!

blackbfm ::

Prosim?8-O Že dlje časa uporabljam Skype (video povezavo) preko Nokie N900 povsem brez težav (tako preko Wifi kot preko UMTS).


Ja ti kar uporabljaj. Bistvo je v tem da imaš facetime praktično out-of-the box, pri skypu pa gre za dodatno aplikacijo, kar pomeni da ne deluje optimalno, slabša kvaliteta pa še več dela je da vzpostaviš videoklic. Ampak ok recimo no to bi še blo nekak izvedljivo.

Kar se pa tiče web kamer na baterije pa preko vpn..dej zresnite se malo:))

Za usb kamere še nisi slišal? Kjer je printer je ponavadi zraven tudi računalnik.


Ja potem lahko pa po možnosti še eno uro razlagaš kako se usposobi kamerco, mogoče kakšni problemi z gonilniki, pa prekratek kabel itd.. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Gregor P ::

Skype je "out of the box" na N900 od vsega začetka;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Applov FaceTime bo rešil problem gledanja mimo

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
84157 (2668) vesolc
»

Video klici

Oddelek: Mobilne tehnologije
82688 (2098) KuntaKinte
»

Kaj prinaša Microsoftov prevzem Skypa

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
4413465 (10341) Hexx
»

Skype podpira videoklice na iPhonu

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
235537 (4407) Gregor P
»

Web kamera v linuxu [ubuntu]

Oddelek: Operacijski sistemi
81694 (1443) epona

Več podobnih tem